Sezon nad Bałtykiem właśnie dobiega końca. Jednak właściciel pola namiotowego w Łebie z pewnością na długo go zapamięta. Wszystko za sprawą turystów, którzy przerobili namiot na garaż.Ludzka kreatywność nie zna granic. Kilka lat temu głośno było o studentach, którzy w pokoju w akademiku postanowili rozstawić jacuzzi. Teraz internet śmieje się ze Ślązaków, którzy kradli prąd do Tesli na polu namiotowym w Łebie.
W jednym z hoteli na Majorce doszło do nietypowego incydentu. Pewien Hiszpan chodził po obiekcie i wymachiwał bronią przed wczasowiczami. Wśród turystów wybuchła panika. Mężczyzna jest znany policji. Wcześniej dopuścił się m.in. napadu z nożem na ulicy.
Kwestia pakowania na rodzinne wyjazdy pewnie niejednej matce spędza sen z powiek. Zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy bywa naprawdę trudne. Jednak niewiele osób potrzebuje do tego aż 18 walizek.Joanne Hadjia to australijska muzyczka. W sierpniu, jak wiele innych osób, postanowiła wybrać się na rodzinne wakacje. Wraz z mężem i 8-miesięcznymi bliźniaczkami postanowiła polecieć z Sydney do San Francisco.
Wizz Air to jedna z największych linii lotniczych w Europie. I choć wiele osób narzeka na jej punktualność, to dzięki świetnej siatce połączeń i dobrym cenom przyciąga miliony pasażerów.Mnie do Wizz Aira od dłuższego czasu przyciągała dość prozaiczna kwestia – loty z Lotniska Chopina. Jako mieszkanka Warszawy nie zawsze mam ochotę gnać do Modlina. Ale od sierpnia mam jeszcze jeden powód, dla którego będę częściej podróżować z "landrynką".
Ostatnimi czasy bardzo często media informują o pojawieniu się rekinów blisko brzegu. Z tego powodu władze wielu regionów zamykają plaże, a turyści są proszeni o ostrożność. Niedawno duży rekin został zauważony tuż przy popularnej - także wśród Polaków - plaży.
Pewien użytkownik TikToka przedstawił ciekawostkę z plaży. Opublikował nagranie, na którym pokazał mięsożerne, żyjące w piasku robaki. Ten gatunek może osiągać nawet trzy metry i spotkanie z nim z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych.“I weź się tam zakop w piasku” - komentują zszokowani internauci. Film zebrał 36 milionów wyświetleń.
Trwa sezon na grzyby. Wiele osób wybiera się do lasu w poszukiwaniu tych darów ziemi. Niedawna wyprawa jednego 71-latka o mało nie zakończyła się tragedią.Policjanci dotarli do mężczyzny w ostatniej chwili. 71-latek został przetransportowany do szpitala.
W nocy ze środy 30 sierpnia na czwartek doszło do nieszczęśliwego wypadku we Włoszech. W okolicach Turynu pięciu mężczyzn wykonujących pracę na torach zostało zabitych przez pędzący pociąg. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tragedii.
Ponad 20 tys. osób wzięło w środę udział w organizowanym co roku w mieście Bunol festiwalu. Bawili się zarówno zagraniczni turyści, jak i mieszkańcy Hiszpanii. Jakie były początki tej tradycji i dlaczego stała się taka sławna? Może to was zaskoczyć.
Turyści wybierający się na rajskie plaże często nie mogą się oprzeć, by przywieźć na pamiątkę z wakacji piasek, muszelki czy znalezione kamienie. Nie zawsze jest to dobrym pomysłem, o czym przekonał się pewien turysta wracający z Sardynii.Władze wyspy robią, co mogą, by przerwać ten proceder.
Niedawno pojawiła się informacja, że Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie zamknięte dla ruchu komercyjnego. Teraz, wszystkie media obiegła wiadomość, że istnieją plany zgodnie z którymi Okęcie zostanie zlikwidowane, a jego tereny będą wyprzedane. Wartość tak atrakcyjnych gruntów blisko centrum Warszawy, eksperci szacują nawet na 10 mld zł. Jedni mówią, że to zwykły “szwindel”, inni, że ten pomysł to “fatamorgana”. Jaka jest prawda?
Wakacje all inclusive są bardzo chętnie wybierane przez wczasowiczów. Decydując się na taki wybór nie trzeba się niczym martwić. Jedno z biur podróży chce jednak zrewolucjonizowania tej formy wakacji.Dyrektor generalny touroperatora Bentour Deniz Ugur ogłosił swoją przełomową propozycję. Chce wykluczyć z all inclusive alkohol.
Ograniczona możliwość przewożenia płynów, napojów i kosmetyków jest największym utrapieniem turystów podróżujących liniami lotniczymi. Wydaje się jednak, że nadchodzi kres znienawidzonych butelek o pojemności 100 mililitrów. Ostatnio coraz głośniej mówi się o możliwości zniesienia limitu płynów w bagażu podręcznym. Taką opcję zamierza wprowadzić także jeden z głównych portów lotniczych w Polsce, choć robi to po cichu.
Wakacje w egzotycznych krajach to niebywała okazja na poznanie nowej kultury i odpoczynek. Z takich urlopów przywozimy wiele pamiątek. Jednak jak się okazuje, nie wszystkie są legalne.Wakacje dobiegają właśnie końca, ale wiele osób jeszcze we wrześniu i październiku będzie wypoczywać na południu i zachodzie Europy. Jesienią popularne są również kierunki egzotyczne. Podczas urlopu lepiej nie popełniać błędu i nie brać przykładu z turystyki przyłapanej na lotnisku.
W ostatnich dniach w wielu regionach kraju doszło do załamania pogody. Nie inaczej jest również w górach. W Tatrach deszcz i zmrok zastały parę turystów. Z pomocą musiało ruszyć TOPR.
Podróże samolotami na stałe wpisały się w codzienność wielu osób. Wraz ze wzrostem liczby pasażerów, pojawiło się również wiele osób zaciekawionych nietypowymi elementami samolotów. Okazuje się, że niektóre z nich mają bardzo ważne znaczenie.Podróżując samolotami Airbusa (w swojej flocie ma je np. Wizz Air) można zwrócić uwagę na nietypowy żółty element zamocowany na skrzydle. Narosło wokół niego wiele mitów. Właśnie dlatego zagadkę postanowił rozwikłać pilot.
Wakacje all inclusive to spełnienie marzeń wielu osób. Ogromne zainteresowanie prowadzi czasami do kuriozalnych sytuacji. Jedną z nich w Grecji udało się uwiecznić na nagraniu.O wojnach leżakowych słyszał już chyba każdy, kto choć raz wybrał się na wczasy all inclusive. Niestety turyści oszaleli na punkcie rezerwowania wczesnym rankiem miejsc przy basenie. W niektórych miejscach sytuacja wymyka się spod kontroli.
Choć wakacje dobiegają właśnie końca, to wiele osób nadal planuje dłuższe wyjazdy. Wrzesień i październik na południu Europy nadal zachwycają wspaniałą aurą, a do tego również przystępnymi cenami.Kiwi.com, firma travel-tech znana przede wszystkim dzięki wyszukiwarce tanich lotów, podsumowała sezon wakacyjny. Wnioski są bardzo zaskakujące. Okazuje się, że mimo wzrostu cen, bilety lotnicze wcale nie były tak drogie.
Myśliwi z Mississippi pochwalili się w sieci nie lada wyczynem. Mężczyźni schwytali w tamtejszych wodach prawdziwą bestię. Zwierzę ważyło aż 360 kg! Mężczyźni siłowali się z bestią przez blisko siedem godzin.
Słowacka gazeta "Dennik N" zachęca rodaków do wyjazdu do Polski. Dziennikarze zachwycają się atrakcjami na północy naszego kraju. Czyżby czekał nas napływ turystów z południa?Sporo komplementów padło przede wszystkim pod adresem mało znanej wśród naszych południowych sąsiadów Wyspy Sobieszewskiej.
Od piątku 25 sierpnia do środy wyłowiono aż cztery tony śniętych ryb z Jeziora Koskowickiego pod Legnicą na Dolnym Śląsku. Sytuacja jest monitorowana, a eksperci mają swoją teorię co do przyczyny tej ekologicznej tragedii. Według służb Jezioro Koskowickie to bardzo specyficzny zbiornik.
To horror, którego obawia się każdy pasażer przed startem. W wyniku silnych turbulencji, aż 11 osób lecących we wtorek samolotem linii Delta Air trafiło do szpitala. Było naprawdę niebezpiecznie. Jeden z pasażerów relacjonował w rozmowie z FOX 5 Atlanta, że na pokładzie widział "dużo krwi i okropności".
To już ostatnie chwile tegorocznych wakacji. Jest to więc dobra okazja do podsumowań. Dla rodzimej turystyki nie był to dobry sezon, choć nie wszyscy mieli powody do narzekań.Wakacje 2023 skończą się w niedzielę 3 września. Jednak już teraz widać, że polscy turyści w tym roku nie dopisali. Właściciele noclegów nie mają wątpliwości, że drożyzna i kapryśna pogoda odstraszyły wczasowiczów.
Nad Europą przetaczają się niebezpieczne burze. Nie wszyscy turyści jednak biorą sobie do serca ostrzeżenia związane z pogodą. Pewna 25-latka wypłynęła w morze, jednak ze względu na silny prąd nie była w stanie wrócić na brzeg. Służby przetransportowały kobietę helikopterem do szpitala. Nie udało się jej uratować.
Jak poinformował "Dziennik Bałtycki", pewna para wybrała się na spacer nad morze w Darłowie. Tego dnia nie spodziewali się, że znajdą skarb wart kilkanaście tys. zł. Małżeństwo nie kryło swojego szczęścia. Pochwalili się zdjęciami znaleziska.
Grecja chce walczyć z niską populacją jednej ze swoich rajskich wysp. Władze kraju wdrażają w życie plan, który ma zachęcić do osiedlenia się na jednej z Wysp Jońskich. Żeby skorzystać z programu należy spełnić kilka wymogów.
W poniedziałek 28 sierpnia pewna Polka udała się na lotnisko w Gdańsku, by polecieć na wakacje do Larnaki na Cyprze. Kapitan samolotu odmówił jej wejścia na pokład.49-letnia mieszkanka województwa pomorskiego musiała opuścić port lotniczy. Wszystko przez głupi żart.
Trzy zarzuty usłyszał 41-letni obywatel RPA. Przez zawartość jego bagażu, w poniedziałek ruch na Lotnisku Chopina w Warszawie został wstrzymany. Ewakuowano ponad 400 osób. “Prokuratura może wystąpić do sądu o aresztowanie go” - dodaje rzeczniczka prasowa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dagmara Bielec.
Najpierw lot z Katowic został kilkukrotnie opóźniony, później odwołany. Na końcu okazało się, że tylko szczęśliwcy mogą polecieć na wymarzone wakacje. Turyści na lotnisku czekali łącznie 16 godzin. Teraz turyści zarzucają firmie obojętność i brak profesjonalizmu.
Potężny front burzowy przeszedł wieczorem i w nocy nad wschodnią i centralną częścią kraju. Niebo, za sprawą błyskawic, momentami robiło się jasne ,jak w ciągu dnia. Na jednym z filmów Łowców Burz widać też chmury formujące się w kształt bardzo dużego leja.Strażacy już w nocy musieli wyjeżdżać na zgłoszenia wielokrotnie.
Choć wakacje się kończą, to sezon na górskie wycieczki potrwa jeszcze przez przynajmniej miesiąc lub dwa. Można więc spodziewać się, że nad Morskim Okien nadal nie będzie brakowało wędrowców. Niestety między nimi zdarzają się również osoby, które nie potrafią uszanować tego miejsca.
Bitwy o leżaki są zmorą wielu wakacji. Niestety nie brakuje osób, które wstają wcześnie rano, aby zarezerwować sobie miejsce nad basenem. Jednak jak się okazuje, z takimi turystami można się szybko rozprawić.O "wojnach leżakowych" powiedziano już wiele. Z problemem rezerwowania miejsc przy hotelowych basenach można spotkać się w zasadzie w każdym popularnym wakacyjnym kraju. Okazuje się jednak, że problem pojawia się również w Polsce.
Sezon turystyczny dobiega końca. Przedsiębiorcy powoli podsumowują zachowania swoich klientów. Jeden ze sprzedawców wspomniał szejka z Dubaju, który zostawił w jego sklepie prawdziwą fortunę.Aż trudno uwierzyć, ile pieniędzy mężczyzna wydał na polskie krówki.
Tegoroczne wakacje nie były łatwe dla pasażerów i linii lotniczych. Sytuacji nie poprawiały strajki we Francji, kłopoty kontrolerów w Niemczech, czy protesty we Włoszech. Na domiar złego do paraliżu na niebie doprowadziła awaria w Wielkiej Brytanii, przez którą Ryanair anulował setki lotów.Do poważnej usterki w systemie UK Nats, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i system lotów w Wielkiej Brytanii doszło w poniedziałek 28 sierpnia. Z powodu awarii systemu kontroli ruchu lotniczego uziemione zostały setki samolotów. Do sprawy odniósł się Michael O'Leary, prezes Ryanaira.
Podczas weekendu nad Europą przeszła strefa groźnych nawałnic. Niebezpiecznie było również na południu Polski. Niestety podczas ataku żywiołu ucierpiała jedna z ciekawszych atrakcji – ścieżka w koronach drzew.Pogoda potrafi być bardzo niebezpieczna. Podczas minionego weekendu w wielu regionach Polski przeszły nawałnice, a lokalnie doszło również do gradobicia. W Ciężkowicach w woj. małopolskim wiatr łamał drzewa jak zapałki. Niestety doszło również do uszkodzenia nowej atrakcji.
We wtorek 29 sierpnia w godzinach popołudniowych doszło do ewakuacji aquaparku. Incydent miał miejsce w miejscowości Reda na Pomorzu.Na miejscu natychmiast pojawiły się służby.
“Jedzie sobie człowiek zwyczajnie ulicą, aż tu nagle…” - zaczyna swoją opowieść, szczęściara która w lesie odnalazła niemały skarb. Takich łowów mógłby jej pozazdrościć każdy grzybiarz.Kobieta pochwaliła się w sieci miejscem, które znalazła przypadkiem w lesie. Internauci nie mogą wyjść z podziwu.
Przerażające chwile na pokładzie samolotu przezyli turyści podróżujący na Majorkę. W pewnym momencie przez silne turbulencje maszyna musiała zawrócić. Silny wiatr sprawił, że podróżni nie dolecieli do miejsca docelowego.
We wtorek 29 sierpnia ok. godz. 13 zanotowano bardzo dziwne zachowania na polskiej kolei. Nagle stanęło aż 25 pociągów. Sytuacja miała miejsce w czterech województwach. Wszystkie przypadki zostały zgłoszone odpowiednim służbom. Trwa ustalanie okoliczności ich zajścia.
Przekraczanie granic jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas podróży na terenie Unii Europejskiej nie musimy przejmować się kontrolami. Mimo tego osoby, które mają coś do ukrycia, powinny mieć się na baczności.Strażnicy Graniczni pracujący na polskich lotniskach już nie raz wykazali się czujnością, zatrzymując groźnych przestępców. Nie inaczej było również tym razem. W nocy z 28 na 29 sierpnia w ich ręce wpadł gwałciciel z Wielkiej Brytanii.
Niemal nad całym krajem nadal przechodzą silne burze i ulewy. Front atmosferyczny przyniósł spore szkody, szczególnie ubiegłej nocy. Jeden z dziecięcych obozów musiał zostać ewakuowany przez Straż Pożarną. Z lasu trzeba było wywieźć ponad 30-stkę dzieci. Na Mazurach drzewo przewróciło się na jacht, w którym spało osiem osób.Nad Polską nadal szaleją burze. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem i gradem
Najbliższa pełnia będzie wyjątkowa. Księżyc wyda nam się większy i o wiele bardziej pomarańczowy, niż zwykle. Niebieski Księżyc to bardzo rzadkie zjawisko. Będzie można obserwować je już niedługo. W sierpniu 2023 r. mamy do czynienia z nietypowym zjawiskiem, jakim są dwie pełnie księżyca. Pierwsza pojawiła się na niebie 1 sierpnia.
Jak podał Karkonoski Park Narodowy, czterech Polaków udało się na zbieranie jagód po czeskiej stronie. Mimo, że prawnie jest to dozwolone, ze względu na swoje zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami.Czeskie służby przekazały, że nie był to pierwszy tego typu występek polskich jagodziarzy.
W nocy z niedzieli 27 sierpnia na poniedziałek w woj. lubelskim doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. 23-latek wskoczył do Jeziora Białego w Okunince, po czym zniknął pod wodą. Służby natychmiast ruszyły na pomoc. Nie spodziewały się, kogo ratują. Mężczyzna trafił prosto do zakładu karnego.
Czego nie robi się, aby zaimponować kobietom? Szczególnie, jeśli wybranek swojego serca ma się kilka. Mężczyzna tak bardzo chciał im się przypodobać, że teraz oprócz aresztu dostał od władz specjalną, dodatkową karę.20-latkowi całkiem dobrze szło udawanie pilota, ale wpadł przez jeden szczegół.
Turysta z Chin bardzo chciał odwiedzić Morskie Oko. Nie byłoby w tym nic dziwnego - jest to najpopularniejsze miejsce w polskich Tatrach. Chiński podróżnik wybrał jednak karkołomną trasę. Morskiego Oka szukał na Orlej Perci. W tenisówkach szedł po skałach poza szlakiem.Polscy turyści, którzy pomogli mu na szlaku nadali mu przydomek “Kamikaze”.
Niewielka usterka w systemie kontroli lotów sparaliżowała ruch lotniczy nie tylko w Wielkiej Brytanii. Odwołano ponad 500 planowych połączeń w całej Europie, w tym także do Polski.Chociaż usterka została usunięta, to w efekcie pasażerowie i linie lotnicze borykają się z ponad 12-godzinnymi opóźnieniami w ruchu powietrznym. We wtorek sytuacja powinna stopniowo wracać do normy.
Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, wraz z zakończeniem sezonu spore cięcia szykują się w siatce połączeń Ryanaira. Niestety, turyści nie będą zadowoleni.Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Polsce, a także w Europie. Irlandzki przewoźnik już teraz dopina ostatnie guziki przed ogłoszeniem pełnej jesiennej siatki połączeń. Niestety wcześniej zamknie jedną z ulubionych tras Polaków.
Choć wakacje zbliżają się do końca, to wiele osób właśnie pod koniec sierpnia postanowiło wyjechać na wymarzone urlopy. Jednym z popularniejszych kierunków tego lata była Majorka. To właśnie tutaj doszło do dramatycznych scen.Wakacje all inclusive niezmiennie pozostają jedną z najpopularniejszych form spędzania wakacji. Jednak nawet podczas takiego rajskiego urlopu może dojść do poważnych wypadków, czy niebezpiecznych wydarzeń. Chwile grozy przeżyli turyści, którzy spędzali wczasy w luksusowym hotelu na Majorce.
W poniedziałek po południu ewakuowano część terminala na Lotnisku Chopina. Sytuacja była bardzo poważna, a na miejsce wezwano saperów. Jak się okazało, tym razem nie był to głupi żart jednego z turystów.Ewakuacja Lotniska Chopina zaczęła się kilka minut po godzinie 15. Konieczne było wyprowadzenie pasażerów, a także zamknięcie części terminala odlotów. Na miejscu interweniowali strażnicy graniczni i saperzy.
Zakopane to jeden z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Wiele osób spędza tu czas na wędrówkach po górach lub przesiadując na Krupówkach. Inni wolą za to zajrzeć do miejscowych sklepów z odzieżą z drugiej ręki.O tym, że w lumpeksach można trafić na prawdziwe skarby, słyszał prawie każdy. Jednak osób, którym naprawdę udało się tego dokonać, jest niewiele. Jak pokazuj historia jednego z turystów w Zakopanem, nawet podczas urlopu warto mieć oczy szeroko otwarte.
Osoby podróżujące z Lotniska Chopina w poniedziałek 28 sierpnia z pewnością nie będą dobrze wspominały pobytu w porcie. Jak podaje Polsat News, na największym z polskich portów konieczna była ewakuacja.
Ostatnie dni sierpnia przyniosły gwałtowną zmianę pogody. W wielu miejscach w Polsce doszło do ulew, a lokalnie wystąpiły nawet gradobicia. Na skutek intensywnych opadów do podtopień doszło również w Wiśle.Wisła od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Wiele osób zna ją dzięki rozgrywanym tam regularnie konkursom Pucharu Świata w skokach narciarskich. Inni doceniają jej warunki uzdrowiskowe i okoliczne górskie szlaki.
Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się szokujące nagranie. Na skrzydle samolotu pojawili się członkowie załogi. W pewnej chwili zaczęli tańczyć, pozować i robić sobie zdjęcia. Przewoźnik skomentował tę sprawę.Na nagraniu widać załogę samolotu wykonującą niebezpieczne manewry na skrzydle. Pracownicy będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami swojego zachowania.
44-letni surfer walczy o życie po dotkliwym ataku rekina. Mężczyzna stracił stopę w wyniku walki ze zwierzęciem. Lokalne media informują, że udało mu się dopłynąć do brzegu, gdzie pomógł mu świadek tego zdarzenia. Służby monitorują wybrzeże, w sprawie prowadzone jest dochodzenie. Wyjaśniamy, dlaczego rekiny coraz częściej atakują ludzi.
Niedawno promowana przez pewną polityk akcja spotkała się z oburzeniem wśród internautów. Zgodnie z nią ochotnicy mieli otrzymać darmowe bilety na komunikację miejską. Choć wizja bezpłatnych przejazdów brzmiała kusząco, to tkwił w niej jeden haczyk.Osoby, które chciały uzyskać darmowy, roczny bilet na komunikację miejską musiały zrobić sobie tatuaż. Nie wszystkim spodobał się ten pomysł.
Konie znad Morskiego Oka są dość popularną atrakcją wśród turystów. Za pomocą fasiągów transportują zwiedzających. Dla jednych jest to ciekawe urozmaicenie wycieczki nad Morskie Oko, a dla drugich znęcanie się nad zwierzętami. Od kilku lat TPN szuka sposobu, aby ułatwić koniom ich pracę.Niedawno na drodze do Morskiego Oka zakończono testy konnego wozu hybrydowego ze wspomaganiem elektrycznym. Czy w niedalekiej przyszłości odciąży on pracę koni?
W ostatnich dniach w sieci pojawiły się zdjęcia zrobione przez turystów, które rozgrzały wyobraźnię internautów. Okazuje się, że nad Pomorzem lata biały sterowiec. Obiekt był widziany m.in. w pobliżu Ustki, Koszalina czy w Rowach. Teraz głos w sprawie zabrało…wojsko. Żołnierze wyjaśnili, z czym zetknęli się wczasowicze.
Upalne temperatury skłoniły wielu do korzystania z uroków miejscowych kąpielisk. Niestety, nie wszyscy wypoczywali zgodnie z zasadami. W niedzielę doszło do trzech tragicznych wydarzeń. Jedno z nich miało miejsce na bardzo popularnym, krakowskim Zakrzówku.Służby miały też ogromny problem z nietrzeźwymi osobami przebywającymi na wodzie.
Do niebezpiecznego incydentu doszło na pokładzie samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT. Chwilę po wystartowaniu, samolot był zmuszony wrócić do Warszawy na Lotnisko Chopina.Pasażerowie mieli planowo dotrzeć do Skopje, jednak na trasie zauważono usterkę.
Turcja to kraj, do którego z przyjemnością wracam co roku. Zwiedziłam już jej południe, dlatego teraz postanowiłam poczuć klimat największego z tamtejszych miast – Stambułu. Na miejscu zastałam szum, zgiełk i chaos, a równocześnie gościnność i radość, które uwielbiam w Turcji.Stambuł to kierunek, o którym marzy wiele osób. Kto bowiem nie słyszał o Wielkim Bazarze, Hagia Sophii, czy pływaniu promem po Bosforze? Podczas tygodniowego pobytu odwiedziłam każde z tych miejsc i wiele więcej.
"Samotnia" to bez wątpienia jedno z najpiękniej położonych polskich schronisk. Jednak od kilku tygodni miłośnicy tego miejsca z niepokojem patrzyli na działania PTTK, które ogłosiło konkurs na nowych dzierżawców. Sytuacja się uspokoiła, ale nadal nie jest pewna.Opiekę nad "Samotnią" od 57 lat sprawuje rodzina Siemaszków. Niestety w sierpniu obecne dzierżawczynie poinformowały, że PTTK postanowiło ogłosić konkurs, w ramach którego zostanie wyłoniony potencjalny nowy gospodarz. Walka o opiekę nad schroniskiem trwa, choć pewne jest, że obecni włodarze pozostaną tam przynajmniej do wiosny 2024 roku.
To jeden z najważniejszych zabytków w całej Europie. Świątynia od tysiąca lat jest wizytówką tego popularnego miasta. Wnętrze kościoła dosłownie ocieka złotem i kamieniami szlachetnymi. Nic dziwnego, że codziennie gromadzą się przed nią tysiące turystów. Ten fakt postanowili wykorzystać opiekunowie bazyliki.Skandal wybuchł, kiedy odkryto, że na miejscu od długiego czasu oszukiwano przybywających tam pielgrzymów i turystów - w szczególności niepełnosprawnych, dzieci i młodzież. Teraz władze muszą się tłumaczyć.
W Polsce znajduje się wiele wartych uwagi sanatoriów. Każde z nich oferuje konkretne sposoby leczenia, które mogą pomóc na uciążliwe dolegliwości. Jednak jakie sanatorium należy wybrać? Na co warto zwracać uwagę przy wyborze?Na te pytania odpowiedział lekarz uzdrowiskowy w rozmowie z redakcją Faktu. Dodatkowo uzasadnił, dlaczego te sposoby na szukanie sanatorium mogą okazać się najskuteczniejsze.
Kiedy turyści słyszą słowo “piramida”, od razu uciekają myślami ku Egiptowi i grobowcom faraonów. Jednak mało kto wie, że podobne budowle istniały już znacznie wcześniej. I to w Polsce, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.W północnej części Polski znajdują się grobowce liczące aż 5500 lat. To by oznaczało, że polskie piramidy są starsze od dobrze znanych turystom grobowców egipskich faraonów.
Najstarsze i jedno z najbardziej renomowanych muzeów na świecie przechodzi przez poważny kryzys. Dyrektor placówki podał się natychmiast do dymisji, po tym jak śledczy zaczęli badać sprawę tajemniczego zaginięcia prawie 2000 bezcennych eksponatów.Media ujawniły tożsamość pracownika, który przez lata miał wynosić drogocenne skarby i antyki.
Z pozoru Europa może wydawać się kontynentem, w którym znajdziemy głównie popularne i wszystkim turystom dobrze znane miejsca. Ostatnio użytkownicy Reddita przekonywali, że to stwierdzenie nie jest prawdziwe. Na forum wytypowali kilka niedrogich i niedocenianych wśród turystów miast.Propozycje z forum zebrał i przedstawił portal Euronews.travel. Na liście pojawiły się mało znane stolice europejskie oraz miejsca omijane przez turystów.
W sobotę na jednym z najpiękniejszych jezior na południu Polski miały przez cały dzień odbywać się regaty. Na wodzie pojawiło się wiele jachtów, łodzi i ludzi. Po południu nagle niebo pociemniało, a widoczność w ciągu kilku minut spadła niemal do zera. Na jeziorze pojawiły się bardzo duże fale. Służby prowadziły akcję ratunkową w bardzo ciężkich warunkach “Większość łodzi, która brała udział w zorganizowanych regatach wywróciła się” - powiedział miejscowy bosman - “czegoś podobnego na tym jeziorze nie widziałem".
Kierunki pielgrzymek nie kończą się na Jasnej Górze czy Licheniu. W Polsce jest wiele miejsc, do których pielgrzymi mogą się udać w celach religijnych. Jedno z nich położone jest w malowniczej okolicy, w której mogą się zakochać nawet turyści.Wieś Kalwaria Pacławska znajduje się na Podkarpaciu i jest oddalona o 24 kilometry od Przemyśla. Na górze o wysokości 465 metrów n.p.m. wybudowano kalwarię składającą się z klasztoru franciszkanów, bazyliki i domu pielgrzyma.
Na kilka minut przed planowanym odlotem na lotnisku na Majorce aresztowano trzech brytyjskich turystów. Mężczyźni mieli być pod wpływem narkotyków, a następnie zgwałcić turystkę.Zaledwie kilka dni wcześniej w tym samum hotelu, w którym miało zostać popełnione to przestępstwo, doszło do innego zbiorowego gwałtu na 20-latce. Sprawcy innego, brutalnego ataku na turystce oczekują już na proces w więzieniu. Turyści i mieszkańcy majorki są zbulwersowani.
Od wielu dni turyści, przewodnicy i miłośnicy gór debatowali nad losem karkonoskiego schroniska. Teraz, po licznych protestach, PTTK podjęło decyzję w sprawie górskiej Samotni. To schronisko cieszy się szczególną popularnością wśród odwiedzający ze względu na unikalny klimat tego miejsca.
Już wkrótce wyczekiwane przez wielu pasażerów udogodnienie stanie się faktem. Po raz pierwszy w Europie linia lotnicza stworzy w samolocie strefę bez dzieci. Podobnie jak w pociągach pasażerowie będą mogli wykupić miejsce w strefie, w której nie będą przebywać rodziny z dziećmi.Takich miejsc nie będą mogły zajmować dzieci poniżej 16. roku życia. Jednak pasażerowie muszą liczyć się z tym, że za te siedzenia będą musieli zapłacić znacznie więcej.
Ten wakacyjny wyjazd turyści zapamiętają na długo. Piątka nastolatków postanowiła urządzić sobie niebezpieczną zabawę w hotelu. Nikomu nic się nie stało, ale skutki tej zabawy okazały się opłakane. Turyści byli zmuszeni zapłacić aż 160 tys. złotych kary.“To oczywiście ostatnia rzecz, jakiej można by życzyć osobom, które nas odwiedzają. To nie jest wypoczynek, to bardzo niebezpieczne, nieodpowiedzialne działanie i nie takiego wizerunku chcemy dla naszej gminy” - powiedział Juan Feliu, dyrektor generalny ds. wykroczeń i kar.
Aż 41 obywateli Polski zgłosiło się w piątek wieczorem do szpitala we Wlorze. Poszkodowani to turyści, którzy spędzają wakacje w tym popularnym kurorcie w Albanii. Wśród nich jest również 20 dzieci. Wszyscy zgłosili się z podobnymi problemami. Sprawę bada teraz miejscowa policja.
W komunikacie prasowym straż przybrzeżna poinformowała o ocaleniu 64-letniego mężczyzny. Przez kilka dni przebywał na bezludnej wyspie. Był zdany tylko na siebie i gdyby nie odpowiednie wyposażenie, prawdopodobnie nigdy nie zwróciłby uwagi służb.64-letni rozbitek utknął na bezludnej wyspie. W tym czasie szukał sposobu, aby wezwać pomoc.
W tym tygodniu cierpliwość pasażerów PKP została wystawiona na ciężką próbę. W ostatnich dniach doszło do odwołania lub opóźnienia wielu składów, wykolejenia kilku pociągów osobowych i towarowych, a nawet zderzenia dwóch z nich. Dodatkowo, w sobotę nad ranem stanęły pociągi na terenie całego województwa. Doszło do poważnych utrudnień. Nie wiadomo, kto stoi za nadaniem tajemniczego sygnału, który spowodował całe zamieszanie.
Do niecodziennego incydentu doszło podczas odprawy na lotnisku w Lublinie. 65-letnia kobieta ukradła drogą biżuterię z taśmy bagażowej. Ze swoim łupem poleciała na wakacje.Zręczna złodziejka nie pomyślała jednak, że na lotnisku niemal każde miejsce pilnowane jest przez kamery monitoringu.
Ratownicy w Tatrach mieli w piątek pracowity dzień. Kilkukrotnie musieli interweniować w przypadku turystów, którzy wykazywali podobne objawy choroby. Nad Tatrami niemal przez cały dzień krążył helikopter Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.Nie wiadomo jeszcze, czy zakażenia wśród turystów pochodzą z jednego ogniska i czy są ze sobą powiązane.
Jeden z turystów zauważył pływającego blisko plaży delfina. Malutkie zwierzę zostało wyciągnięte z wody, aby stać się maskotką i ku radości turystów “pozować” do zdjęć. Zwierzę nie miało żadnych szans.Teraz okazuje się jednak, że beztrosko opublikowane w internecie zdjęcia mogą być dowodem w sprawie karnej.
W centrum Wrocławia wyrósł prawdziwy olbrzym wśród grzybów. Według naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu to będzie ostatnia chwila na to, aby zobaczyć na żywo ten niezwykły okaz. Nienaturalnych rozmiarów grzyb może osiągnąć wagę aż 50 kilogramów.Mowa tutaj o flagowcu olbrzymim, którego dość często można spotkać w parkach. Okaz we Wrocławiu jest szczególnie wyjątkowy ze względu na swoją wagę.
U jednego ze zwierząt w Toruniu potwierdzono zakażenie wścieklizną. Z tego powodu w mieście wyznaczono miejsca, w których szczególnie należy uważać.Obszar został objęty specjalnymi zakazami i nakazami. Eksperci wyjaśniają, czy są powody do niepokoju.
W sobotę 19 sierpnia w Roosendaal na południu Holandii znaleziono ciało 44-letniej kobiety. Jak ustalili śledczy, Polka padła ofiarą zabójstwa. Policja potwierdziła te doniesienia. Dotychczas nie ustalono okoliczności tragedii.
W piątek 25 sierpnia rano wydarzyły się dwa incydenty, przez które został wstrzymany ruch pociągów. W Warszawie PKP zderzyło się z koparką, a w lubuskim Boczowie zerwała się sieć trakcyjną, przez co pociągi do Berlina mają spore opóźnienie. W czwartek również doszło do kilku incydentów na kolei. Nikomu na szczęście nic się nie stało.
W lipcu 2022 r. Robert Lewandowski przeszedł z Bayernu Monachium do klubu FC Barcelona w Katalonii. Nie było to jednak pierwsze zetknięcie się "Lewych" z hiszpańską kulturą. W 2021 para kupiła dom na Majorce.Kwota, jaką Robert Lewandowski wydał na blisko 400-metrową posiadłość powala.
Pewna Polka po raz pierwszy wybrała się na all inclusive. Jak wspomina, dotychczas nie była fanką wyjazdów zorganizowanych. "Jestem dzieckiem lasu i w zasadzie prawie każdy mój wyjazd to biwak, camping, domek nad jeziorem albo weekend w przyczepie" - tłumaczy. W rozmowie z Onetem Dominika opowiedziała o swoich wrażeniach z wyjazdu na grecką wyspę Kos.
Zamknięcie dróg i szlaków oraz ewakuacja mieszkańców i turystów z zagrożonego obszaru. Na terenach Karkonoskiego Parku Narodowego rozpoczęto w czwartek akcję saperów. Utrudnień można spodziewać się, aż do piątku.Zamknięte zostały nie tylko szlaki, ale również droga krajowa prowadząca do znanego kurortu.
Dzisiejszy dzień nie rozpoczął się dobrze dla pasażerów PKP. Najpierw z toru wypadł skład jadący w stronę stolicy. Po południu doszło także do zderzenia pociągu osobowego z towarowym na bardzo popularnej trasie w centrum Polski. Do tego w Wielkopolsce z torów wypadło dziewięć wagonów pociągu towarowego.W związku z wypadkami, na podróżnych czekają spore utrudnienia w ruchu. Niektóre pociągi zostały odwołane, część zwiększa z każdą minutą swoje opóźnienie. Podróżni powinni sprawdzić, czy ich połączenia nie zostaną dziś poprowadzone skróconą trasą.
Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi. Jednak to nie oznacza, że turyści muszą rezygnować z dalszego podróżowania. Bo właśnie poza sezonem wakacyjnym można natrafić na ciekawe i tanie propozycje lotów po Europie.W sezonie jesienno-zimowym turyści mogą znaleźć bardzo korzystne ceny biletów lotniczych. Nawet do jednych z najbardziej atrakcyjnych turystycznie.
Jacht zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka zacumował w Chorwacji. Jednostka Phoenix 2 przeszła w posiadanie dzieci miliardera. Nie uwierzycie, co tam się znajduje. Phoenix 2 to jeden z najbardziej ekskluzywnych jachtów na świecie. Został zbudowany w niemieckiej stoczni w 2010 r. na polecenie Jana Kulczyka.
W poniedziałek 21 sierpnia ojciec wybrał się z 14-letnim synem na polowanie. W jego trakcie zostali zaatakowani przez niedźwiedzicę. Obaj zostali poważnie ranieni i przetransportowani do szpitala. Zwierzę zostało zabite na miejscu.W trakcie ataku 14-latek skutecznie odwrócił uwagę niedźwiedzicy. Gdyby nie jego przytomność umysłu, prawdopodobnie polowanie zakończyłoby się tragedią.
W tegorocznym sezonie wakacyjnym ceny w restauracjach przerażają niejednego turystę. W wielu krajach europejskich jedzenie na mieście czy w nadmorskich kurortach znacznie podrożało. Podwyżki cen nie uniknęły też Polski i w niektórych rejonach zapłacimy krocie za obiad w restauracji.Jednak w przypadku naszego sąsiada możemy się miło zaskoczyć. Pewna para turystów podzieliła się z redakcją Faktu cenami, jakie zastali w jednej z restauracji i kawiarni w czterogwiazdkowym hotelu.
Niemiecki dziennik Tagesspiegel opublikował relację z przeprawy przez most Siekierki-Neurudnitz, który znajduje się nad Odrą. Dziennikarze zza naszej zachodniej granicy są pod wrażeniem tego, jak wygląda most po polskiej stronie.Dodatkowo punktują wady przynależnej do Niemiec części budowli.
Wakacje Polki skończyły się zanim na dobre się zaczęły. Przez swoje zachowanie kobieta została wyrzucona z samolotu jeszcze na lotnisku w Katowicach. Teraz, została jeszcze dodatkowo ukarana grzywną.Do akcji w samolocie musieli włączyć się funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.
Chorwacka prasa pisze o panice wśród wypoczywających w tym kraju turystów. Plażowicze boją się wchodzić do wody. "Wszyscy boją się kąpać” - mówi lokalnej prasie jedna z wczasowiczek. Boleśnie poranionych miało zostać już wiele osób, w tym dzieci.
Ten sezon wakacyjny może przejść do historii jako jeden z najdroższych. Wszystko za sprawą lokalnych kawiarni i restauracji w popularnym, turystycznym kraju. Właściciele znacznie podbijają ceny usług, przez co wymarzone wakacje zamieniają się w koszmar cenowy.Z tymi praktykami mają też problem lokalni mieszkańcy. Media określiły te przypadki absurdalnego podnoszenia cen jako “szalone paragony”.
We wtorek 22 sierpnia nad polskim miastem przeszła trąba powietrzna. Silny wiatr niszczył na swojej drodze znaki drogowe i drzewa. Liczne nagrania i zdjęcia uchwyciły moment powstawania leju kondensacyjnego.Na podstawie materiałów z trąbą powietrzną ustalono, że powstający lej mógł mieć kontakt z ziemią. To oznacza, że polskie miasto miało do czynienia z tornadem. Jak poinformował portal Bielsko Biała, nie było poszkodowanych.
Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli, turyści nadal ignorują wszelkie zalecenia. Wycieczki górskie w Tatrach również stanowią zagrożenie dla osób kompletnie nieprzygotowanych. A to właśnie głównie przez zaniedbanie i lekkomyślność dochodzi do licznych, a nawet śmiertelnych wypadków.Na Instagramie pojawiło się zdjęcie z Tatr, które niejednej osobie zmrozi krew w żyłach. Ukazano na nim dorosłego turystę narażającego życie 5-letniego dziecka na via ferracie, na Czerwonej Ławce. “Ważne, że tatuś się dowartościował” - komentują oburzeni internauci.
Jak poinformowała w środę 23 sierpnia zakopiańska policja, do niebezpiecznej sytuacji mogło dojść we wtorkowy wieczór. Wówczas nad Tatrami rozpoczęła się nawałnica, a na jednym ze szlaków przebywał 86-letni mężczyzna. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast ruszyli na pomoc.
W sezonie wakacyjnym turyści coraz częściej są świadkami obecności rekinów blisko wybrzeża. Zazwyczaj wywołują one przerażenie w niczego niespodziewających się plażowiczach. Tak było i w poprzednim tygodniu (17-19 sierpnia), gdy rekiny zostały zauważone blisko plaż.W krótkim czasie miały miejsce dwa przypadki pojawienia się żarłacza błękitnego przy plażach w popularnym kraju. W jednym z nich zwierzę ugryzło turystę w nogę. W tych miejscach wakacje spędzają również Polacy.
We wtorek 22 sierpnia po południu strażacy wyłowili z Jeziora Mucharskiego zwłoki 70-letniego mężczyzny. Poszukiwania trwały od niedzieli. Mężczyzna wypłynął na jezioro pontonem.Policja ustala przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia.
Tatrzański Park Narodowy poinformował turystów o utrudnieniach w ciągu najbliższych dni. Podjęto decyzję o zamknięciu jednego ze szlaków. Z użytku zostanie wyłączona trasa, którą turyści mogą dotrzeć nad najpopularniejszą atrakcję Tatr, czyli Morskie Oko.Turyści mogą spodziewać się utrudnień w zwiedzaniu w ciągu najbliższych dni. Pracownicy TPN zapewniają, że szlak nie zostanie zamknięty na długo.
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty 19 sierpnia na niedzielę. Młody Polak miał zostać zgwałcony na jednej ze stacji metra w Monachium. Podejrzany został aresztowany. Śledztwo jest w toku.
Miłośnicy Harego Pottera już nie muszą lecieć do Szkocji, aby poczuć niezwykły, magiczny klimat. Raz w roku jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce zamienia się w prawdziwą Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Przez trzy dni pełno tu czarodziejów, dementorów i magicznych stworzeń.Moda na sagę o nastoletnim czarodzieju i jego przygodach wciąż bije rekordy popularności. Na zamek przybyły w tym roku rekordowe tłumy turystów.
“Nie dojedzie pani do Niemiec (…)wzywam policję”. Tak zaczyna się film ukazujący awanturę, jaka rozegrała się na pokładzie polskiego autokaru. Był to jednak dopiero początek słownej przepychanki.Jedna z pasażerek, z powodu swojego zachowania, została z pojazdu wyproszona przez kierowcę i resztę turystów.
Do Policji w Zakopanem we wtorek wieczorem wpłynęło pilne zgłoszenie. Jeden z turystów mówił, że z pobliskiego lasu dobiega wołanie o pomoc. Policjanci w trudnych warunkach natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.
Powrót z wakacji nie zawsze może zakończyć się na miłych wspomnieniach z podróży. Niekiedy zdarza się, że turyści wracają do domu z groźnymi infekcjami bądź pasożytami. Taka sytuacja przytrafiła się pewnej grupie wczasowiczów po powrocie z kurortów all inclusive.Okazało się, że turyści, którzy wrócili z wakacji dostali poważnej infekcji pasożytami żołądkowo-jelitowymi. Między 12 maja a 14 sierpnia bieżącego roku odnotowano 74 przypadki zakażenia pasożytem o nazwie Cyclospora cayetanensis.
Jak podaje porta Fly4free.pl, Ryanair poleci z Modlina w nowe miejsce. Irlandzki przewoźnik na pokładzie swoich samolotów przetransportuje pasażerów na północ Europy już pod koniec października.To dobra wiadomość dla osób szukających tanich lotów do tego miejsca. Wcześniej Ryanair kilkukrotnie rezygnował z tej trasy.
Nie tylko w sezonie wakacyjnym ludzie szukają okazji do wypoczynku. I niekoniecznie na tydzień lub dwa tygodnie. Szczególnie, gdy w weekend wolny od pracy zapowiada się piękna pogoda. Wtedy jest to idealny moment na jednodniową wycieczkę poza miasto. Jednak, gdzie szukać miejsc na całodniową wycieczkę?Jedną z propozycji jest rezerwat przyrody znajdujący się około godzinę drogi od Warszawy. Jego najbardziej charakterystyczną częścią są źródła z wodą o zjawiskowym kolorze.
Samoloty zwykle kojarzą się z kolorem białym. Nawet jeśli mają naklejone logo przewoźnika, to jednak jasne tło króluje na zewnętrznej części maszyny. Odpowiadamy, dlaczego samoloty są malowane na biało. Wiele osób zastanawia się, dlaczego samoloty zazwyczaj mają jasny kolor. Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.
Pracownicy firmy, która obsługuje Wizz Aira ogłosili kolejne strajki. Pod koniec sierpnia i we wrześniu przez trzy dni loty zostaną odwołane lub znacznie opóźnione. To ważna informacja dla osób wracających wówczas z wakacji. Strajki odbędą się na lotnisku Luton pod Londynem, jednak ich konsekwencje będą odczuwalne w całej Europie.
22 sierpnia 2019 r. nad Tatrami przeszła burza, która zapisała się na smutnych kartach historii polskich gór. W wyniku licznych wyładowań atmosferycznych zginęło aż pięć osób, a 157 zostało rannych. Dziennikarz, który był wówczas pod Giewontem opowiedział, jak ten dzień wyglądał z jego perspektywy. Czwartek 22 sierpnia 2019 r. Tego dnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed ryzykiem wystąpienia burz w Tatrach. Nie wszyscy jednak zdawali sobie wówczas sprawę z nadchodzącego niebezpieczeństwa.
Wakacje powoli dobiegają końca. Mimo to wiele osób nadal wypoczywa na urlopie. Polskie plaże przyzwyczaiły nas do rozstawianych od wczesnych godzin porannych parawanów. Jak się jednak okazuje, kolorowe fortece nie zawsze królują nad Bałtykiem. Dobra wiadomość dla osób lubiących wstawać wcześnie rano. To właśnie wtedy na polskich plażach jest najmniej turystów.
To kolejna tragedia nad wodą. W stawie na Podkarpaciu odnaleziono 12-letniego chłopca. Był nieprzytomny. Niestety, pomimo przeprowadzonej natychmiast akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować. Okoliczności śmierci dziecka bada teraz prokuratura.
Czy zastawa stołowa może wzbudzać aż tyle emocji? Okazuje się, że owszem, jeśli tylko jest z Bolesławca. W polskiej stolicy kamionki zakończyło się właśnie 29 Bolesławieckie Święto Ceramiki. Przez cztery dni miasto było pełne atrakcji, wystaw i koncertów. Nie brakowało także ostrej rywalizacji. Kupcy w kolejce po kubki, miski i talerze czekali już od 4 rano. Niemcy, Koreańczycy, Japończycy czy Amerykanie walczyli o najpiękniejsze rękodzieło - i to dosłownie. Atmosferę najbardziej rozgrzewały sprzedaże kolekcji specjalnych. Turyści wyrywali sobie z rąk elementy ceramicznej zastawy. Filmik z wydarzenia w sieci stał się viralem. Skąd ciągle rosnąca popularność rękodzieła z Polski?
W sezonie wakacyjnym wielu ludzi ciężko pracuje, aby zapewnić wczasowiczom idealne warunki do wypoczywania. I jak to bywa w pracy, czasami trudnym jest utrzymać nerwy na wodzy. W takich sytuacjach sztuką jest opanować emocje i dalej wykonywać swoje obowiązki.Dla pewnego pilota samolotu to nie był udany dzień. Został przyłapany przez kamery na lotnisku w dość niecodziennej sytuacji. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.
Prawdopodobnie nikt nie chciałby doświadczyć takiego spotkania w Tatrach. W niedzielę 20 sierpnia grupa turystów musiała stanąć oko w oko z najgroźniejszym zwierzęciem w polskich górach. Groźne spotkanie zamieniło się w koszmar, gdy zwierzę zaczęło gonić turystów na szlaku.Turyści próbowali się powoli wycofać, lecz na niewiele to się zdało. Byli zmuszeni uciekać kilkaset metrów przed szarżującym niedźwiedziem.
Miała być wspaniała przygoda, a skończyło się na rekordowym mandacie. Grupa turystów w Tatrach z pewnością nie w taki sposób planowała swoją wycieczkę na jeden z najpopularniejszych górskich szlaków. TPN po raz kolejny ostrzega, a turyści dodają “ta kara to zdecydowanie za mało”.
W samolocie również obowiązują zasady netykiety. W końcu jest to miejsce publiczne, w którym pasażerowie powinni wiedzieć, jak się zachowywać. Niestety ludzie nie zawsze stosują się do tych zasad, czym powodują dyskomfort u innych podróżnych.Jeden z użytkowników Reddita postanowił podzielić się z innymi swoim złym doświadczeniem z podróżowania samolotem. Zachowanie współpasażera na tyle obrzydziło ludzi, że jeden z komentujących postanowił “nigdy więcej nie podróżować”.
W sobotę 19 sierpnia Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o zamknięciu dwóch kąpielisk na Pomorzu. W wyniku skażenia wody wywieszono przy nich czerwone flagi. Tym razem zagrożeniem nie były tylko sinice.Czerwone flagi wywieszono na kąpieliskach nad Bałtykiem w Łebie oraz nad Jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie. W wodach jednego z nich wykryto niebezpieczne dla zdrowia i życia bakterie.
W czwartek 17 sierpnia doszło do przerażającego zdarzenia. Do organizacji broniącej praw zwierząt trafiło mrożące krew w żyłach nagranie. Zostało wykonane przez turystę, który był świadkiem bulwersującego zachowania kapitana żaglówki. Słyszymy na nim padające strzały i ludzkie krzyki.Właściciela żaglówki mogą czekać poważne konsekwencje. Wszystko przez to, że zaatakował pływające w pobliżu orki. Ataki tych ssaków na statki są coraz powszechniejszym problemem na wodach Hiszpanii i Portugalii.
W upalne dni wiele osób szuka ochłody nad wodą. Plażowiczów nie brakuje nad Bałtykiem, ale również w pobliżu stawów, jezior i rzek. We Wrocławiu mężczyzna szukał ochłody w Odrze.W niedzielę upał dawał się we znaki w całym kraju. We Wrocławiu słupki rtęci po południu przekroczyły 30 st. C, a ochłody na próżno było szukać nawet w cieniu. Jednak mężczyzna, który wszedł do Odry, ochłody szukał na długo przed nadejściem najwyższych temperatur.
Zdezorientowani plażowicze od kilku dni z niepokojem patrzą na to, co dzieje się nad Bałtykiem. Mimo wysokich temperatur nie mogą korzystać z uroków kąpieli wodnych, ponieważ morze przysłania gęsta mgła.Zdjęcia zmartwionych urlopowiczów od piątku zalewają sieć. Zagadkowa mgła spowiła plaże w zasadzie na całym wybrzeżu. Jak się okazuje, niezwykłe zjawisko widać nawet z kosmosu.
Za nami kolejny upalny weekend, podczas którego wiele osób szukało ochłody nad wodą. W tym gronie był również 10-latek, który nagle zniknął pod wodą jeziora Sajmino w Kajkowie, nieopodal Ostródy.Z najnowszych danych udostępnionych przez policję wynika, że tylko w sobotę 19 sierpnia w Polsce utonęło 8 osób. Dane z niedzieli nie są jeszcze dostępne, jednak już teraz wiadomo, że doszło wtedy do co najmniej dwóch tragedii. Niestety w wodzie życie straciło dziecko.
Tuż przy granicy Polski z Niemcami znajduje się niezwykły park narodowy, który jest domem dla setek tysięcy ptaków. Miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek spędzą tam niezwykłe chwile w otoczeniu odgłosów natury. Park Narodowy "Ujście Warty" znajduje się na terenie trzech gmin: Kostrzyn nad Odrą, Słońsk i Witnica. Obejmuje rozlewiska u ujścia rzeki Warty aż do Odry.
“Hawaje Europy” stają się bardzo popularnym kierunkiem turystycznym dla Polaków. Nie tylko sam krajobraz i atrakcje zachęcają do odwiedzenia tej urokliwej europejskiej wyspy. Równie skutecznie robią to ceny biletów lotniczych i noclegów.Rozważając spędzenie urlopu marzeń na europejskich Hawajach, warto poszukać terminów z korzystnymi cenami. W niektórych miesiącach można polecieć na wyspę za mniej niż 1000 złotych.
Leżaki w kurortach wydają się być tematem rzeką, który nie ma końca. Zawsze jest ich za mało, a turyści urządzają poranne wyścigi, żeby je zarezerwować. W Grecji jest jednak odwrotnie."Ruch ręcznikowy" zdobywa w Helladzie coraz większą popularność. Choć w teorii wszystkie plaże w kraju są publiczne, to w wielu miejscach na próżno szukać wolnej przestrzeni na rozłożenie ręcznika. Miejscowi mają tego dość.
Wakacje powoli dobiegają końca, jednak na szlakach nadal nie brakuje turystów. Niestety przy wysokich temperaturach czasami dochodzi do niespodziewanych wypadków. Jeden z nich miał miejsce na szlaku w Karkonoszach.Wysokie temperatury w połączeniu z wysiłkiem fizyczny, czasami stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Przekonali się o tym turyści w Karkonoszach. Podczas sobotniej wędrówki u jednego z nich doszło do zatrzymania krążenia.
Połowa sierpnia to idealny czas na odpoczynek nad Bałtykiem. Bardzo wysokie temperatury zachęcają do plażowania, z czego chętnie korzystają turyści. Ci, którzy weekend spędzali m.in. na Półwyspie Helskim, przeżyli niemałe zaskoczenie.Pogoda nad Bałtykiem dosłownie rozpieszcza. Temperatury zbliżają się do 30 st. C, a na niebie nie ma prawie żadnych chmur. Dlatego tak niepokojąca była mgła, która nagle pojawiła się na plaży na Półwyspie Helskim.
Wakacje niebawem dobiegną końca, jednak ci, którzy zdecydowali się na wyjazd w połowie sierpnia, wygrali los na loterii. Pogoda od kilku dni zdecydowanie sprzyja plażowaniu, co doskonale widać nad Bałtykiem.Plaże już od wczesnych godzin porannych zapełniają się turystami. Wiele osób przychodzi tam, żeby zrobić zdjęcia podczas wschodów słońca. Jednak to, co o 7:15 działo się w Krynicy Morskiej, może być sporym zaskoczeniem. Z drugiej strony, jeszcze większe zaskoczenie czekało tych, którzy na plażę wchodzili w południe.
Wakacje to cudowny czas odpoczynku. Niestety, zanim położymy się na plaży lub ruszymy na górski szlak, trzeba się spakować. Wielu osobom zmieszczenie wszystkich ubrań sprawia ogromny kłopot. Jest jednak rozwiązanie.Pakowanie to zmora przede wszystkim kobiet. Nasze walizki nigdy nie są w stanie pomieścić wszystkich wakacyjnych kreacji. Jednak w takiej sytuacji z pomocą przychodzi tiktokreka @organizacjaprzestrzeni.
Od kilku dni pogoda zachwyca. Wysokie temperatury sprawiają, że tłumy turystów pojawiają się nad Bałtykiem, ale również na górskich szlakach. W sieci pojawiło się właśnie nagranie, które pokazuje, jak wygląda sytuacja nad Morskim Okiem.Sierpień zaczął się wyjątkowo źle. Z powodu ochłodzenia i opadów deszczu, turyści woleli zostać w domach i pensjonatach, niż ruszać na górskie szlaki. Wszystko zmieniło się jednak w połowie miesiąca. Razem z poprawą pogody przybyło również turystów. I to gwałtownie.
Przykładów pięknych polskich pałaców i zamków jest mnóstwo. Niektóre z nich cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Nawet te mniej znane zasługują na uwagę ze względu na swój unikalny wygląd. Jednym z takich miejsc jest była rezydencja polskiego rodu szlacheckiego.Pałac Zamoyskich znajduje się w polskiej wsi Kozłówka, oddalonej o 26 kilometrów od Lublina. Jest to zespół pałacowo-parkowy, który obecnie pełni rolę siedziby muzeum.
Tunezja po kilku słabszych latach przebojem wdarła się do czołówki najpopularniejszych urlopowych kierunków Polaków. Wakacje na all inclusive postanowił tam spędzić również Radosław Palacz. W jednym z materiałów pokazał, co dzieje się przy basenie o 6 rano.Radosław Palacz zyskał popularność dzięki uczestnictwu w nowej edycji "Big Brother". Udział w programie przysporzył mu wielu fanów, którzy nadal śledzą go w mediach społecznościowych. W ostatnim czasie sympatyczny Ślązak z brodą opowiada o tym, jak wyglądają jego wczasy w Tunezji.
Podróże tanimi liniami lotniczymi nie należą do łatwych. Nie dość, że pasażerowie nie powinni liczyć tam na dużą ilość miejsca, to muszą zmagać się z licznymi limitami. Niektórzy robią wszytko, żeby nie dopłacać przewoźnikowi.Limit bagażu podręcznego to jeden z najbardziej restrykcyjnych przepisów każdej taniej linii lotniczej. W cenie biletu można zabrać ze sobą jedynie niewielki plecak lub walizkę. Jeśli bagaż przekroczy dopuszczalne limity, pozostają tylko dwie opcje - zapłacić lub walczyć.
Wakacje nad Bałtykiem to jedna z najpopularniejszych form spędzania urlopu w naszym kraju. Niestety, jak pokazała sytuacja ze Świnoujścia, na plaży trzeba być bardzo czujnym.W piątek 18 sierpnia na profilu Dominiki Jackowski, radnej ze Szczecina pojawił się bardzo niepokojący wpis. Samorządowiec udostępniła post, w którym inna użytkowniczka przestrzegała plażowiczów, przed mężczyzną, który zachowywał się nieobyczajnie na plaży w Świnoujściu.
Sierpień zbliża się ku końcowi, ale wiele osób ma dopiero przed sobą wakacyjne wyjazdy. W piątek 18 sierpnia na urlop do Bułgarii miała wylecieć grupa Polaków z lotniska w Katowicach. Niestety TUI i Ryanair nie uniknęły problemów.Wakacje w Bułgarii to jedna z najtańszych opcji. Jednak nie tylko dlatego jest to jeden z najpopularniejszych kierunków tego lata. Wczasy nad Morzem Czarnym oferują bowiem wiele rozrywek, a hotele zapewniają wysokie europejskie standardy.
Śnieżka to zdecydowanie jeden z najlepiej znanych polskich szczytów. Każdego dnia, o ile pozwala na to pogoda, wędrują na nią tłumy turystów. Ci, którzy weszli tam w piątek po południu, mogli zobaczyć coś niesamowitego.Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy. Z jej szczytu rozciąga się niesamowita panorama na okoliczne góry i wioski. Jednak w piątek 18 sierpnia co innego przyciągało uwagę turystów.
Wakacje powoli dobiegają końca. Jednak dzięki bardzo dobrej pogodzie, wiele osób nadal cieszy się urokami lata nad Bałtykiem. Z beztroskiej zabawy korzystały tam również dzieci będące na koloniach. W pewnym momencie zrobiło się bardzo niebezpiecznie.Grupa ok. 50 dzieci z woj. łódzkiego spędzała wakacje w ramach kolonii we Władysławowie. Nad ich bezpieczeństwem czuwało czworo opiekunów. Niestety w pewnym momencie doszło do niebezpiecznej sytuacji.
"Polska Chorwacja" stała się hitem tegorocznego lata. Kąpielisko Zakrzówek to prawdziwy hit wśród mieszkańców Krakowa i turystów. Wszyscy z pewnością ucieszą się również z wielkich zmian, które właśnie ogłosił Zarząd Zieleni Miejskiej.Nowe kąpielisko na Zakrzówku zostało otwarte w tym roku. W podwieszanych basenach na sztucznym zbiorniku ochłody przez całe wakacje szukały tysiące osób. Konieczne okazało się również wprowadzenie limitów odwiedzających. Koniec wakacji przyniesie jednak poluzowanie jednej z zasad.
Zazwyczaj stewardessy kojarzone są z pogodnym usposobieniem oraz opanowaniem. Nawet najbardziej kłopotliwi pasażerowie nie wyprowadzają ich z równowagi. Czy istnieje jakakolwiek sytuacja, która jest w stanie pozbawić je opanowania?Okazuje się, że tak. Jednak, gdy pasażerowie będą tego świadkami, to jednocześnie będą musieli przygotować się na najgorsze.
Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w czwartek 17 sierpnia przy plaży w Makowie nad jeziorem Jeziorak. Jacht odpływający od pomostu nagle potrącił kąpiącą się 16-latkę. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.
Jak podał serwis tvn24.pl, na jednej z polskich plaż odnaleziono miny wojskowe. Na miejscu pojawili się saperzy, którzy zabezpieczyli obiekty militarne. 16 sierpnia we wtorek do Urzędu Morskiego wpłynęło zawiadomienie na temat nietypowych przedmiotów na plaży.
Pewne małżeństwo z Małopolski wybrało się na 10-dniowe all inclusive do Tunezji. Na miejscu okazało się, że to nie będą ich wymarzone wakacje. Pod nogami pląsały się karaluchy, a poziom czystości pozostawiał wiele do życzenia. W liście do redakcji Onetu małżeństwo opisało swój wakacyjny horror.
Sezon wakacyjny to nie tylko oznaka tłumu plażowiczów nad Bałtykiem. Niestety wraz z nadejściem wakacji, mnożą się przypadki pozostawiania po sobie śmieci na polskich plażach. Czy turyści są skazani na krajobraz pełen papierków i pustych butelek po napojach?Co roku plaże nad Bałtykiem mierzą się z pozostawianymi przez plażowiczów śmieciami. Wobec tego od paru lat organizowana jest szczytna inicjatywa ekologiczna. Jej celem jest edukacja i coroczne sprzątanie plaż. Tym razem wolontariusze odwiedzą Świnoujście.
Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie dokonali szokującego odkrycia. Poddali kontroli jedną z przesyłek na lotnisku Chopina. Okazało się, że w paczce znajdowała się nielegalna zawartość.Na lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonariusze mazowieckiego KAS sprawdzili jedną z przesyłek. W środku znajdowała się szokująca zawartość. Właściciel tego typu paczki może zostać surowo ukarany za nielegalny transport.
Wakacje zbliżają się ku końcowi, ale ich ostatnie dni mogą być wyjątkowo intensywne. Wszystko za sprawą pogody, która zachęca do plażowania. Niestety wiele osób podczas wypoczynku zapomina o zdrowym rozsądku.Lato to zawsze czas odpoczynku i zabawy. Niestety dla wielu osób kończą się one tragicznie. Niemalże każdego dnia w Polsce tonie od kilku do kilkunastu osób. Tylko cudem takiego losu uniknęła rodzina przyłapana nad jednym z polskich jezior.
W ostatnim czasie media społecznościowe zalewają zdjęcia turystów z Tatr. Upamiętniają na nich zdobycie tatrzańskich szczytów. Tego typu pamiątki spotykają się też z krytyką ze strony internautów. W ich sprawie zareagował też Tatrzański Park Narodowy. Co sprawia, że zdjęcia są tak mocno krytykowane?Prawdopodobnie przeszłyby one bez echa, gdyby nie jeden przedmiot, z którym turyści pozują do zdjęcia. Mowa tutaj o kartkach z nazwami szczytów.
Niecodzienny incydent miał miejsce w przestworzach. Na pokładzie samolotu doszło do niebezpiecznego wypadku, który mógł zagrażać bezpieczeństwu pasażerów. Sytuacja była na tyle poważna, że pilot zdecydował się natychmiast powrócić na lotnisko.Stewardessy musiały szybko zareagować na zaistniałe zagrożenie. Tego dnia prawdopodobnie wypadek nie wydarzyłby się, gdyby nie… owsianka.
Pasażerowie, którzy w piątek rano chcieli przyjechać do Warszawy lub z niej odjechać, mają ogromny problem. W PKP panuje prawdziwy paraliż. Pociągi są opóźnione o przynajmniej kilkadziesiąt minut.PKP nie słynie z niezawodnej punktualności, jednak to, co spotkało pasażerów w piątek rano, można nazwać prawdziwym paraliżem. Osoby odjeżdżające z Warszawy Zachodniej musiały liczyć się z kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami.
Wczasy all inclusive to jedna z najpopularniejszych form wyjazdów zorganizowanych. Takie wakacje chętnie wybierają Polacy, ale również Niemcy, czy Brytyjczycy. To właśnie mieszkanka Wysp postanowiła opowiedzieć, jak niemiłe doświadczenie spotkało ją podczas all inclusive.Lauren jest znaną tiktokerką. Jej profil obserwuje 540 tys. użytkowników. Kobieta na kanale dzieli się ciekawostkami ze swojego życia. Nie zabrakło tam również relacji w długo wyczekiwanych wakacji w Turcji. W ich trakcie doszło jednak do bardzo niezręcznej sytuacji.
W czwartek 17 sierpnia doszło do katastrofy samolotu. Na pokładzie maszyny przebywało sześciu pasażerów i dwóch członków załogi. Odrzutowiec spadł na autostradę. Trwa akcja ratunkowa. Służby wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragedii.
Sezon wakacyjny powoli dobiega końca. Niestety, w wielu miejscach doszło do tragedii. W środę 16 sierpnia na Mazurach utonął 38-letni mężczyzna, a dzień później 76-latek. Od początku maja na Warmii i Mazurach utonęło 14 osób.
Wiele miast w Europie nie cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa. Serwis Numbero zestawił miejsca, w których należy szczególnie uważać.W rankingu znalazły się miejsca dla trzech polskich miast. Niektóre z nich zaskakują.
Niedawno jedno z europejskich lotnisk pochwaliło się liczbą obsłużonych pasażerów w lipcu. Nie tylko pobiło swój wynik w porównaniu do zeszłego roku. Cieszyło się również większym zainteresowaniem zagranicznych podróżnych. Jedną z największych grup podróżnych stanowią Polacy.Lotnisko Reykjavik-Keflavik cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Isavia przewiduje, że w sezonie wakacyjnym uda się obsłużyć znacznie więcej pasażerów niż w 2019 r.
W nocy z środy 16 sierpnia na czwartek w wielu częściach Polski przeszły gwałtowne burze z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. W niektórych miejscach pojawiła się trąba powietrzna. Silny wiatr połamał drzewa i pozrywał dachy.
W środę 16 sierpnia międzynarodowe lotnisko musiało odwołać dziesiątki lotów. W wyniku gwałtownej pogody zapanował chaos. Tego dnia pasażerowie napotkali na liczne utrudnienia w podróżowaniu. Sytuacja była na tyle poważna, że część z nich nie mogła opuścić samolotu.W wyniku złej pogody utrudnienia dotknęły około tysiąca pasażerów. Lotnisko poinformowało, że warunki atmosferyczne będą miały nadal wpływ na przyszłe loty.
Lotnisko w Radomiu zostało oficjalnie otwarte 27 kwietnia 2023. Od tego czasu port sukcesywnie poszerza siatkę swoich połączeń. Jak się okazuje, niebawem będzie musiało zostać zamknięte.W Radomiu dużą popularnością cieszą się loty czarterowe realizowane na trasach tj. Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya. Niektóre z nich będą musiały zostać przeniesione do Warszawy.
Niektórzy Polacy czekają do końca sezonu wakacyjnego na zagraniczne wyjazdy. W ten sposób chcą uniknąć tłumów turystów oraz wysokich cen. Jednak podobnie jak w zeszłym roku ceny zamiast się obniżyć, ulegają wzrostowi.Polacy ponownie będą musieli wydać więcej na wycieczki z biur podróży. Według raportu TravelDATA w pierwszym tygodniu września ceny wzrosną o 110 zł. Podwyżkami objęte zostały też ulubione kraje Polaków.
Plaże i morza kryją w sobie wiele tajemnic. Jednak niewielu turystów zdaje sobie sprawę z ich niebezpieczeństw. Jedno z nich jest niepozorne i czeka na nieostrożne ofiary w piasku. Kiedy tylko zetknie się ze skórą, wywołuje wyjątkowo nieprzyjemny ból, porównywalny do porodu.Z pozoru są to małe ryby o niewinnym wyglądzie. W praktyce zetknięcie się z nimi może być jednym z najgorszych doświadczeń w życiu turysty.
Podróżowanie samolotem nie zawsze przebiega zgodnie z planem. I to nie tylko z uwagi na nieprzygotowanie czy błąd ze strony linii lotniczych. Czasami wystarczy tylko alkohol, aby popsuć sobie i innym pasażerom komfort podróżowania.We wtorek 15 sierpnia pewien pijany pasażer zakłócił spokój w samolocie. Nie stosował się do poleceń załogi, co poskutkowało interwencją Straży Granicznej.
Ryanair to zdecydowanie najczęściej wybierane linie lotnicze w Europie. Na ich temat można przeczytać wiele dobrego, ale nie brakuje również takich, którzy mają im dużo do zarzucenia. Właśnie dlatego oświadczyny na ich pokładzie wydają się dość nietypowym pomysłem.Ryanair słynie nie tylko z tanich lotów, ale również z ciętego języka w mediach społecznościowych. Na Twitterze bardzo często odpowiada pasażerom w sposób ironiczny, lub wręcz sarkastyczny. Nie inaczej było również tym razem.
Wielu sportowców po trudnym sezonie może właśnie cieszyć się urlopem. W tym gronie jest również Piotr Nowakowski. Dwukrotny siatkarski mistrz świata wraz z rodziną spędza wakacje w Gdańsku. Tam jednak czekała go niemiła niespodzianka.Trójmiasto niezmiennie pozostaje jednym z popularniejszych kierunków wyjazdowych. Dobry dojazd, bogata baza noclegowa, wielość plaż, czy atrakcji, to tylko niektóre z powodów, które przyciągają turystów. Wraz z córką i żoną wakacje spędza tam również Piotr Nowakowski. Niestety na plaży czekała ich niemiła niespodzianka.
Szczyt sezonu wakacyjnego trwa. W związku z wyjazdami bardzo duży ruch panuje również na lotniskach. Niestety czasami pośród dziesiątek tysięcy pasażerów są również osoby, które nie potrafią się właściwie zachować.Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W lipcu 2023 rok skorzystało z niego blisko 2 mln pasażerów. W poniedziałek 14 sierpnia ze stołecznego portu miała odlecieć również 40-letnia Estonka. Ostatecznie została jednak w Polsce.
Za pierwszym razem pokonały go złe warunki pogodowe. Po raz kolejny pływak z Giżycka podjął wyzwanie przepłynięcia Bałtyku wpław. Jednak nie będzie to łatwe zadanie. Na Polaka czeka wymagająca trasa o długości 170 kilometrów.Pływak Bartłomiej Kubkowski nie tylko chce pokonać tę trasę jako pierwszy na świecie. Równie ważnym celem tego przedsięwzięcia jest pomoc charytatywna.
Do tragicznych wydarzeń na pokładzie samolotu doszło w nocy z poniedziałku 14 sierpnia na wtorek. Na wysokości ok. dziesięciu tys. m nad ziemią, jeden z pilotów udał się do toalety i już z niej nie wyszedł.Pozostałą załogę zaniepokoiła dłuższa nieobecność mężczyzny.
W tym roku wystarczyło wziąć dzień wolnego, by w sierpniu cieszyć się czterodniowym weekendem. Z tego powodu wiele osób postanowiło wybrać się nad wodę. Plaże nad Bałtykiem i na Mazurach były oblegane. Nie gorzej wyglądała sytuacja nad mniejszymi akwenami. W liście do redakcji Gazety.pl, pewna pani Beata postanowiła opowiedzieć o swoim długim sierpniowym weekendzie. Kobieta wraz z rodziną wybrała się na Mazury. To, co tam zobaczyła ją przeraziło. Niestety takie zwyczaje panują wśród wielu Polaków.
W sierpniu nadal wielu turystów korzysta z wakacji. W ostatnich dniach pogoda szczególnie zachęca do zwiedzania. Niestety w tym samym czasie turyści mogą napotkać na przeszkody, które są niezależne od nich.Od 16 sierpnia turyści muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Jedna z popularniejszych atrakcji Beskidu Sądeckiego została wyłączona z użytku. Mowa tutaj o wieży widokowej na szczycie Radziejowa. Kiedy zostanie ponownie udostępniona do zwiedzania?
W niedzielę 13 sierpnia doszło do zderzenia się skutera wodnego z motorówką na Zalewie Sulejowskim w woj. łódzkim. Dwie 15-latki przez kilka dni walczyły o życie. We wtorek wieczorem obie dziewczynki zmarły w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sternicy motorówki i skutera wodnego byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku oraz przesłuchiwanie świadków.
Akcja ratunkowa na morzu trwała aż 36 godzin. Tyle czasu zajęły ratownikom poszukiwania siedmiu zaginionych, którzy nie dotarli na wyspę w niedzielę 13 sierpnia. W trakcie rejsu napotkali na złe warunki atmosferyczne.Po wielu godzinach poszukiwań ratownikom udało się odnaleźć zaginionych. Na ten moment nie wiadomo, w jakich okolicznościach turyści wraz z załogą dryfowali na morzu.
Podczas wakacji w górach turyści powinni wystrzegać się nie tylko złej pogody. Na szlakach mogą trafić na przeróżne niebezpieczeństwa. Zwłaszcza, gdy trasa wycieczki przebiega przez teren parku narodowego. Dlatego też pracownicy parków zalecają turystom zachowanie szczególnej ostrożności.Niestety, ale turyści wciąż ignorują wszelkie ostrzeżenia. Udowodnił to ostatni wypadek w Karkonoszach, w którym ucierpiało dziecko.
Szczyt sezonu wakacyjnego w wielu popularnych kurortach nie należy do udanych. Przez Europę przetacza się właśnie kolejna fala upałów. Niestety w wielu miejscach dochodzi do niszczycielskich pożarów.W poniedziałek 14 sierpnia chwile grozy mogli przeżyć wczasowicze wypoczywający na pograniczu hiszpańsko-francuskim. W należącym do Francji regionie Pireneje Wschodnie wybuchł pożar, który błyskawicznie ruszył w kierunku kempingów i morza.
Fala upałów od kilku dni przechodzi przez Polskę. Nic więc dziwnego, że ludzie szukają ucieczki przed gorącem nad wodą. Niestety pod Krakowem wiele osób zlekceważyło zakaz kąpieli.Ochłoda w wodzie to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie gorących dni. Zwłaszcza podczas długiego weekendu widać było, że Polacy uwielbiają spędzać czas nad Bałtykiem, czy jeziorami. Niestety nie wszędzie jest to bezpieczne. W wodzie mogą znajdować się szkodliwe bakterie coli lub niebezpieczne sinice.
Lato w pełni, a wraz z pogodą i długim weekendem na tatrzańskich szlakach pojawiły się tłumy turystów. Pośród nich wędrował również nietypowy czworonożny piechur. Dzielnie dotarł aż do Murowańca.Podczas wakacji na tatrzańskich szlakach można zauważyć niejedną nietypową rzecz. W najbliższym czasie wiele osób będzie zmierzało w kierunku Hali Gąsienicowej, gdzie zakwitła wierzbówka kiprzyca. W to miejsce udał się również czworonożny turysta.
Leśnie ścieżki skrywają przed nami wiele tajemnic. Niektóre z nich przed czytelnikami odsłaniają leśnicy. Ci z Hajnówki pokazali niedawno zdjęcie "czarciej miotły", które zaintrygowało internautów.Nadleśnictwo Hajnówka znajduje się we wschodniej części Polski. Na jego terenie można znaleźć m.in. Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Białowieska". Jednak miejsce to ma do zaoferowania również wiele innych ciekawostek.
Według Jana Długosza sam książę Polski Bolesław Krzywousty w XI wieku założył osadę, która przez lata rozrosła się do rangi miasta. Dziś znamy ja pod nazwą Nysa. Leży ona pomiędzy Przedgórzem Sudeckim i Niziną Śląską na Opolszczyźnie i słynie z wielu pereł architektury.Nysa znajduje się ok. 90 km na południe od Wrocławia. Miasto leży nad Jeziorem Nyskim i rzeką Nysa Kłodzka. Co zwiedzić w Nysie?
Łódzkie orientarium to bez wątpienia jeden z najlepiej znanych polskich ogrodów zoologicznych. W każdy weekend przyciąga tłumy odwiedzających. Tym razem na gości czeka bardzo nietypowa atrakcja.Pokazywanie różnych aspektów życia zwierząt to jedno z zadań każdego ogrodu zoologicznego. To właśnie tam dowiadujemy się, co i ile jedzą zwierzęta, a także w jakich warunkach żyją. Łódzkie zoo przez kilka dni będzie jednak zwracało uwagę odwiedzających na jeszcze jeden aspekt życia swoich podopiecznych.
Tegoroczny długi weekend zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Widać to zwłaszcza na plażach i górskich szlakach. Niestety tam, gdzie jest wielu turystów, pojawiają się również osoby, które za nic mają bezpieczeństwo.Śnieżne Kotły to jedno z najsłynniejszych miejsc po polskiej stronie Karkonoszy. Najłatwiej dojdziesz tam ze Szklarskiej Poręby lub Piechowic. Na wędrowców, którzy dotrą na miejsce, czeka niesamowity widok. Kocioł polodowcowy ma tu kilkaset metrów głębokości.
Parki rozrywki to od lat jedne z najpopularniejszych miejsc na rodzinne wypady. Niestety czasami dochodzi w nich do przerażających wypadków. Jeden z nich miał miejsce w poniedziałek 14 sierpnia w największym parku rozrywki w Niemczech.Europa-Park obok Freiburga to największy park rozrywki w Niemczech. Dziennie odwiedza go nawet 50 tys. osób. Niestety w poniedziałek na oczach turystów doszło tam do poważnego wypadku, a ludzie spadali z wysokości ponad 20 metrów.
Ostatnie dni przynoszą falę upałów w całym kraju. Nietrudno więc dziwić się, że wiele osób szuka ochłody nad brzegiem wody. Niestety wyprawa 12 i 20-latka zakończyła się tragicznie.Długi weekend rozpieszcza nas pogodą. Jeszcze we wtorek w Warszawie słupki rtęci mają zatrzymać się w okolicy 35. kreski. W pozostałych regionach kraju nie będzie wiele chłodniej. Zanim jednak wskoczycie do wody, pomyślcie trzy razy.
Usługodawcy robią wszystko, by jak najbardziej się wzbogadzić na nieświadomych turystach. Pułapki cenowe mogą czasem naprawdę zaskoczyć. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma z nich.W Polsce słynne "paragony grozy" często wynikają z tego, że klienci w restauracjach niedokładnie czytają ceny w menu. Wtenczas, gdy przychodzi do płacenia, robią wielkie oczy ze zdumienia na widok finalnego rachunku. Za granicą usługodawcy poszli o krok dalej. Informacji na temat niektórych cen próżno szukać w menu.
Wakacje to czas beztroskiej zabawy i nowych doświadczeń. Niestety czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do poważnego w skutkach wypadku.Poniedziałkowy ranek nie należał do spokojnych w Opolu. Dwóch chłopców bawiło się na miejscowym torze saneczkowym, ciągnącym się wzdłuż zbocza Góry Świętej Anny. Podczas zjazdu doszło jednak do fatalnego wypadku.
W niedzielę 13 sierpnia grecką Kretę nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Jednak to, co najgorsze przyszło chwilę później. I to w jednej z największych atrakcji turystycznych na wyspie.Kreta od lat kojarzona jest z rajskimi wakacjami. Miejsce to na wczasy all inclusive bardzo chętnie wybierają również Polacy. Jednak podczas urlopu warto również nieco pozwiedzać. Jedną z największych atrakcji na Krecie jest wąwóz Samaria. Niestety to właśnie tam w niedziele doszło do poważnego wypadku.
W sobotę 12 sierpnia doszło do niebezpiecznego incydentu na morzu. Luksusowy jacht zapalił się, a pożar w szybkim tempie opanował cały pokład. Pasażerowie i załoga walczyli o życie, próbując jak najszybciej opuścić płonący jacht.Na ratunek pasażerom udały się prywatne statki. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Straż przybrzeżna będzie ustalać przyczyny wypadku.
Wakacje w pełni, ale niestety nie każdy może cieszyć się urlopem. Wczasowiczom na drodze stawały już pożary, powodzie i upały. Tym razem dziesiątki lotów zostały odwołane z powodu erupcji wulkanu.Włochy to niezmiennie jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje. Polacy uwielbiają ten kraj za jego kulturę, kuchnię i cudowne plaże. Niestety wiele osób, które planowały wylot w poniedziałek 14 sierpnia, czeka rozczarowanie.
Przed podróżą samolotem turyści powinni upewnić się, czy przewożone przez nich przedmioty są na liście zakazanych. Niestety nie wszyscy stosują się do tych zaleceń. W rezultacie narażają się na poważne kary ze strony celników. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet z pozoru zwykłe produkty spożywcze mogą przysporzyć mnóstwa kłopotów.O tym, co pasażerowie wwożą na lotniska i jakie konsekwencje za to ponoszą, porozmawiał portal money.pl z rzecznikami administracji skarbowych. Niektóre sytuacje kończyły się nie tylko na pouczeniach, ale też na sowitych mandatach.
Długi weekend rozpieszcza urlopowiczów. Piękne słońce i bardzo wysokie temperatury zagościły nad Bałtykiem, a także w górach. Taka zmiana warunków sprawiła, że zarówno na szlakach, jak i nad morzem pojawiły się prawdziwe tłumy.Nad Bałtykiem w poniedziałek 14 sierpnia nie brakuje słońca, a słupki rtęci zatrzymały się w okolicy 25-26 st. C. Nietrudno więc dziwić się, że wczasowicze tłumnie ruszyli na plaże. Nie brakuje również śmiałków, którzy spędzają czas w wodzie. Swoje "trzy grosze" dołożyli także parawaniarze.
Niewielu polskim miastom udało się zachować pierwotny, średniowieczny wygląd. W poszukiwaniu unikalnego klimatu warto udać się do województwa kujawsko-pomorskiego. W odległości 40 kilometrów od Torunia znajduje się miejscowość, w której zachowano prawie nienaruszony średniowieczny układ miasta.Z uwagi na swój unikalny wygląd, to miejsce nazywane jest “polskim Carcassonne”. Miasto jest nie tylko wyjątkowym pomnikiem historii na mapie Polski, ale też Europy. Świadczy o tym obecność jego zabytków na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
W szczycie sezonu wakacyjnego tłumy turystów okupują najpopularniejsze atrakcje w Polsce. Na kolejki można trafić też w górach, gdzie piękna pogoda skutecznie zachęca do aktywnego wypoczynku. Przykładowo w Tatrach jedna z najpopularniejszych atrakcji niemal codziennie przeżywa istne oblężenie.Mowa tutaj o wyciągu na Kasprowy Wierch. Wiele osób decyduje się na wjazd kolejką na szczyt zamiast na samodzielną wspinaczkę. Jednocześnie licząc się z tym, że przyjdzie im czekać w kolejce nawet kilka godzin.
Przygotowanie bagażu rejestrowanego do samolotu nie zawsze przebiegnie zgodnie z planem. Wystarczy pośpiech i zabieganie, aby nie upewnić się, czy walizka spełnia normy wagowe. A o tym, że przekroczyła z góry ustalone limity, pasażer dowie się podczas odprawy. W takim przypadku najczęściej czeka go dodatkowa opłata za nadbagaż.Taki scenariusz może spotkać pasażerów lecących samolotami Ryanaira. Jednak, czy istnieje szansa na to, aby obejść konieczność płacenia za nadbagaż?
Wakacje nie są tylko świetną okazją na letni wypoczynek. W tym czasie grzybiarze mogą rozpocząć poszukiwania grzybów, pojawiających się latem w polskich lasach. Już w czerwcu można było znaleźć ulubione gatunki Polaków.Początek sierpnia przyniósł niskie temperatury i obfite opady deszczu. Dla plażowiczów nie była to korzystna pogoda, ale skorzystać na niej mogli grzybiarze. W ostatnim czasie media społecznościowe zalały zdjęcia licznie zebranych okazów jednego z najpopularniejszych grzybów w Polsce.
Drastyczny atak orek zgłosił doświadczony żeglarz Phep Philouceros. Zdaniem 70-letniego Francuza pięcioosobowa grupa tych ssaków śledziła jego łódź. Zwierzęta miały wyrwać ster. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 sierpnia u wybrzeży Cape Vincent w Portugalii. Żeglarz obrał kurs na Royan we Francji.
Do bardzo dziwnej sytuacji doszło w sobotę 12 sierpnia podczas koncertu rapera Bedoes w Bydgoszczy. Aż 140 osób potrzebowało pomocy medycznej, a trzy trafiły do szpitala.Poszkodowani otrzymali pomoc medyczną po licznych omdleniach i zawrotach głowy. Trwa wyjaśnianie sprawy.
Na Górnym Śląsku znajduje się zamek, który ma w sobie baśniowy klimat. Nie tylko ze względu na piękne zamkowe mury, ukryte między licznymi drzewami. W jego pobliżu czekają na turystów niezwykli “przewodnicy”, gotowi oprowadzać zainteresowanych po zakamarkach średniowiecznej budowli.Zamek Niemodlin znajduje się na Górnym Śląsku, w województwie opolskim. Dzięki oferowanym atrakcjom stał się jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w regionie.
W niedzielę 13 sierpnia w godzinach popołudniowych strażaccy płetwonurkowie natrafili na ciało poszukiwanego od soboty opiekuna kolonijnego. Wydarzenia miały miejsce na Jeziorze Durowskim w Wągrowcu w Wielkopolsce. 39-latek wszedł w sobotę 12 sierpnia do jeziora i zaginął. Od tamtej pory trwała akcja poszukiwawcza.
Wiele osób marzy o podróżach w czasie. Niektórzy znaleźli sposób na to, by móc skontaktować się z ludźmi za... sześć tysięcy lat! Hermetyczna komora Crypt of civilization została zbudowana w 1940 r. Jej autorami byli naukowcy z Uniwersytetu Oglethorpe w Brookhaven w stanie Georgia. Obiektu nie można otworzyć do 8113 r.
Od grudnia 2007 r. Polska jest częścią strefy Schengen. To oznacza, że została zniesiona kontrola graniczna na granicach wewnętrznych państwa. Członkostwo Polski w Schengen znacznie ułatwiło Polakom podróżowanie po Europie. Jednocześnie pomogło rozwiązać pewną kłopotliwą kwestię na granicy polsko-czeskiej.Mowa tutaj o przejściu granicznym przebiegającym przez środek drogi w miejscowości Chałupki. Wraz z wejściem Polski i Czech do strefy Schengen, usunięto tamtejsze kontrole graniczne w 2007 r.
Powszechnie wiadomo, że lecąc samolotem w urządzeniach mobilnych tj. w telefonie czy tablecie należy włączyć "tryb samolotowy". Z tego powodu będąc w przestworzach nie możemy wykonywać połączeń telefonicznych ani korzystać z danych komórkowych. Jedna z internautek zapytała, czy na pokładzie samolotu jest możliwość dostępu do internetu. Zaskakujące, czego się dowiedziała.Pewna internautka zapytała na forum dot. tanich lotów na Facebooku, czy jest możliwość korzystania z internetu w samolocie. Posypały się komentarze.
Tradycyjnie w sierpniu pielgrzymi z całej Polski wybierają się na wędrówkę na Jasną Górę. Wierni przez wiele dni pokonują trudy tułaczki, by na własne oczy zobaczyć obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Jeden z pielgrzymów zdradził, co dzieje się w trakcie wędrówki. 15 sierpnia wypada święto Matki Boskiej Zielnej. To właśnie wtedy wierni udają się na Jasną Górę, by poświęcić kwiaty i zioła.
W sobotę 12 sierpnia doszło do tragicznych wydarzeń pod Wrocławiem. Jeden z mężczyzn najprawdopodobniej doznał ataku paniki. Mimo podjętej resuscytacji, nie udało się go uratować. Do zdarzenia doszło ok. godz. 19.00 w sobotę.
W Polsce istnieje kilka miejsc określanych jako osady widmo. Kiedyś były to tętniące życiem miasta i wioski. Obecnie nikt w nich nie mieszka i z czasem popadają w coraz większe zniszczenie. Podobny los spotkał Osadę Czorsztyn. Jeszcze kilka lat temu ten obiekt świadczył usługi agroturystyczne.Jednocześnie Osada Czorsztyn jest związana z inną, tragiczną historią. Miała ona miejsce w latach 90. XX w.
W Polsce wiele regionów jest wartych odwiedzenia przez turystów. Jeden z nich jest o tyle wyjątkowy, że nie tylko gwarantuje odwiedzającym piękne widoki, co okazję do zwiedzania wspaniałych zabytków polskiej kultury. Znajduje się on w południowej części Polski, a jego znakiem charakterystycznym jest szlak z zamkowymi fortecami.Mowa tutaj o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wznoszącej się od 300 m n.p.m. w rejonie Częstochowy do 400-500 m n.p.m. niedaleko Krakowa. Na jej terenie znajduje się rozległa płyta górnojurajskich wapieni. Ten region stanowi świetny cel na zwiedzanie dla turystów. Oto kilka propozycji, gdzie warto się udać.
Po licznych burzach i zawieruchach w końcu nad Polską zaświeciło słońce. Drugi weekend sierpnia jest bardzo słoneczny. Z dobrej pogody postanowili skorzystać turyści, którzy tłumnie przybyli do Karpacza. Sprawdziliśmy sytuację na miejscu. W sobotę 12 sierpnia rano nasza redaktorka Klaudia Zawistowska wybrała się do Karpacza, w którym zaroiło się od turystów.
Natura jest najlepszą artystką. Malownicze góry, morza czy zachwycające zjawiska pogodowe to jej najpiękniejsze dzieła. W sobotę 12 sierpnia niebo nad Międzyzdrojami wprawiło w zachwyt wszystkich zgromadzonych.Wschody i zachody słońca zawsze są niezwykłe. Wiele osób specjalnie nastawia budziki, by móc na własne oczy ujrzeć, jak noc zamienia się w dzień.
Sanatoria cieszą się wśród Polaków bardzo dużą popularnością. Kuracjusze mają okazję do podreperowania zdrowia, a także poznania nowych znajomych i cieszenia się pięknymi, często naturalnymi widokami. Jak się okazuje, nie wszystkich będzie na to stać. Do sanatorium może zostać zakwalifikowany każdy, kto otrzyma od lekarza odpowiednie skierowanie. W 2024 r. w życie wejdzie zmiana mówiąca o tym, że to pacjent będzie mógł sam wybrać zakład leczniczy, w którym spędzi swój turnus.
Pogoda nad Bałtykiem dopisuje podczas drugiego weekendu sierpnia. Po ulewnych deszczach, sztormach i burzach w końcu wyszło słońce. Sprawdziliśmy, jak prezentuje się sytuacja na polskich plażach. Polacy szturmują polskie morze na weekend. Na najpopularniejszych plażach trudno znaleźć miejsce dla nowo przybyłych wczasowiczów.
W sobotę 12 sierpnia rano doszło do tragicznego wypadku polskiego minibusa. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A5 w pobliżu Gaweinstal w Austrii.Na miejscu pracują służby. Wyjaśniane są przyczyny wypadku.
Bieszczady są jednymi z najpopularniejszych gór w Polsce. Wielu turystów doceniło je nie tylko ze względu na piękne widoki, ale też mniej wymagające szlaki. Z uwagi na swoją popularność ciężko w nich znaleźć mało uczęszczane trasy. Na szczęście jedna z nich spełnia wymogi ciszy i spokoju z dala od groma turystów.Pomimo mniejszej liczby turystów, ten szlak może pochwalić się jednym z najpiękniejszych widoków na Bieszczady. A kończy się on na szczycie Bukowe Berdo.
W piątek 11 sierpnia ok. godz. 17.00 w jednym z gospodarstw agroturystycznych w miejscowości Ropa w woj. małopolskim czterolatek wpadł do oczka wodnego. Rodzice natychmiast ruszyli na pomoc. Z wody wyciągnięto nieprzytomnego chłopca.
Drugi weekend sierpnia zachęca do wyjścia w góry. W sobotę synoptycy zapowiadają 24 st. C. w Zakopanem, a w niedzielę 27. Turyści ruszyli w stronę Podhala. Jak się okazało, zabrakło nawet miejsc parkingowych.Morskie Oko cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Łatwa do pokonania trasa o długości 7,8 km sprawia, że chętnie wybierają się tam rodziny z dziećmi i wózkami.
Co prawda to sanktuarium nie ma za sobą długiej historii, lecz wielu pielgrzymów decyduje się je odwiedzić. Z roku na rok liczba pielgrzymujących stale wzrasta. Corocznie ponad milion osób przybywa do tej świątyni, która wielu Polakom kojarzy się z polskim papieżem Janem Pawłem II.To unikalne miejsce znajduje się w Zakopanym, na Krzeptówkach. Jest położone w pięknej lokalizacji, z której rozpościera się imponujący widok na Tatry.
W tegoroczne wakacje ceny zaskakują niejednego turystę. I to bez względu na to, w której części Polski akurat się znajduje. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze podczas wizyty w słynnym Karpaczu. Wysokie ceny szczególnie mogą dotknąć zmotoryzowanych turystów.Najbardziej zaskoczyły nas wysokie opłatny na parkingach prywatnych w centrum. W niektórych miejscach cennik zawierał wręcz astronomiczne sumy.
W piątek doszło do tragicznego wypadku na najwyższym szczycie Tatr. Jak informują ratownicy Horskiej Zachrannej Służby, otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który spadł ok. 50 metrów w rejonie Batyżowieckiej próby.Słowaccy ratownicy nie podają narodowości ofiary wypadku, ale jak dowiedział się Tygodnik Podhalański, tragicznie zmarłym jest Polak.
Wszystko wydarzyło się w ułamku sekundy. Najpierw pojawił się dym, a później maszyna runęła w górskiej dolinie. To był najczarniejszy dzień dla polskiego ratownictwa. Od tej tragedii mija 29 lat. Śmigłowiec Sokół, wyruszył wraz z załogą, aby ratować turystów w Tatrach. Dziś w Zakopanem kolejne wspomnienie o bohaterach gór.
To kolejny, fatalny w skutkach wypadek na jednej z najwyższych gór świata - K2. Kilka dni temu zginął na niej Mohamed Hasan - pakistański przewodnik. Kulisy jego śmierci są przerażające. “Alpinizm, kiedyś trochę romantyczny, zmierza w kierunku, który dla mnie jest po prostu chory i okropny” - mówi o całej sprawie himalaistka Tamara Lunger, która ujawnia, jak doszło do tragedii.
W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza turystów nad Bałtykiem. Zamiast słońca zastali ulewne deszcze i porywiste wiatry. Nie wszystkich pogoda przekonałaby do plażowania. Jednak znaleźli się odważni, którzy postanowili nie przepuścić żadnej okazji do wypoczynku na plaży.Na szczęście jest jeszcze szansa dla planujących urlop nad Bałtykiem. W najbliższym czasie synoptycy zapowiadają zmiany.
Tragiczny wypadek autokaru wiozącego dzieci na wakacje. Pojazd zderzył się w piątek po południu z czterema autami osobowymi. Na miejscu pojawił się śmigłowiec pogotowia ratunkowego i karetki, które przetransportowały rannych do szpitali. Część dzieci została ewakuowana z miejsca zdarzenia. GDDKiA informuje o ogromnych kolejkach samochodów, które utknęły w drodze nad morze. Korek sięga już 9 kilometrów.
W piątek rano 11 sierpnia policjanci znaleźli rozbity samochód na plaży w Łebie. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. O zdarzeniu poinformował dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska w swoich mediach społecznościowych.
Kościół św. Józefa w Krakowie już z oddali zachęca, by go podziwiać. Neogotycka architektura wielu turystom przywodzi na myśl słynny Disneyland. Zabytkowy kościół góruje nad Rynkiem Podgórskim w Krakowie. Wieża była zbudowana na kształt tej z Kościoła Mariackiego.
Od kilku lat firmy pracują nad rozwinięciem turystyki poza naszą planetą. M. in. firma Blue Origin, która jest własnością Jeffa Bezosa, zabierała turystów na skraj kosmosu. Do grona firm oferujących turystyczne loty dołączyła firma Virgin Galactic. W czwartek 10 sierpnia wysłała na orbitę pierwszą grupę płacących klientów.Na pokładzie znalazło się sześć osób, w tym Olimpijczyk oraz matka z córką. Wszyscy wzięli udział w pierwszym turystycznym locie kosmicznym, za który odpowiadała firma Virgin Galactic.
W piątek 11 sierpnia w godzinach porannych doszło do zderzenia się pociągu z samochodem ciężarowym. Kilkanaście osób zostało rannych. Na miejscu pracują służby. Trwa akcja ratunkowa. Na dole publikujemy zdjęcia i nagranie z miejsca wypadku.
W poniedziałek 7 sierpnia pewien 38-latek miał przejść przeszczep wątroby. Mężczyzna wyruszył z Miechowa do Warszawy. Ze względu na 200-minutowe opóźnienie PKP nie mógł dojechać na miejsce na czas. W akcji pomogli lokalni funkcjonariusze policji, którzy zorganizowali transport dla mężczyzny.
Jak podał portal Fly4free.pl, biuro podróży Itaka już zaczęło promować przyszłoroczne wyjazdy wakacyjne. Niektóre z nich są zaplanowane z najmłodszego lotniska w Polsce, Radomia. W ofercie Itaki pojawiły się pakiety turystyczne m.in. różnych wycieczek objazdowych.
W najbliższych dniach pasażerowie linii Ryanair będą się musieli liczyć z odwołanymi lotami. Dotyczy to największych polskich lotnisk i popularnych kierunków. Wszystko przez kolejny w te wakacje strajk pilotów tego przewoźnika. Choć obsługa strajkuje na lotnisku Charleroi w Belgii, protest paraliżuje wiele połączeń na całym kontynencie.
Turyści, którzy chcieli się wygrzewać nad Bałtykiem w słońcu są z pewnością rozczarowani. Od kilku dni aura pogodowa nad morzem przypomina bardziej jesień niż lato. Pogoda jest jednak także przyczyną zjawiska, którego prawdopodobnie nie spodziewali się zobaczyć na plaży.Takie anomalie będą się pojawiać w Polsce coraz częściej, a według Łowców Burz "sierpień to dobry miesiąc do ich obserwacji".
10 sierpnia w Karkonoszach nigdy nie jest zwykłą datą. Tego dnia wszystkie drogi prowadzą na Śnieżkę. Nie ma to związku z pogodą, czy modą. Co rok obchodzone jest tam wyjątkowe święto.W czwartek 10 sierpnia na Śnieżce w uroczysty sposób obchodzono święto ratowników i przewodników górskich. To jedyny dzień w roku, kiedy na szczycie najwyższego szczytu Karkonoszy odprawiana jest msza.
Turyści, którzy chcą skorzystać z uroków schroniska górskiego na Hali Kondratowej, muszą się pośpieszyć. Jeszcze tego lata schronisko zostanie zamknięte. PTTK ogłasza również zmianę dzierżawcy. Dodatkowo rodzina Skupniów, która od 75 lat prowadzi obiekt na Hali Kondratowej ma je opuścić do końca miesiąca. Czy schronisko podzieli los słynnej Samotni w Karkonoszach?
W tegoroczne wakacje dzieci szturmem opanowały stragany z pamiątkami. Wiele z nich zamierzało zdobyć maskotkę, która od dłuższego czasu jest hitem wśród najmłodszych. Maskotkowe szaleństwo dotyczy niepozornej, białej gęsi, dostępnej na niemal każdym straganie w Polsce.Jednak nie dla wszystkich popularność tej maskotki jest zrozumiała. Skąd wziął się jej fenomen?
Wypoczynek nad jeziorem jest świetną alternatywą dla osób, które nie mieszkają blisko Bałtyku. Zazwyczaj można znaleźć takie miejsca z wydzielonymi kąpieliskami oraz atrakcjami wodnymi. Dodatkowo niektóre z nich mogą znajdować się w pobliżu bardzo atrakcyjnych turystycznych lokacji, które mogą skusić do aktywnego zwiedzania.Na tego typu jeziora przykładowo można trafić na Dolnym Śląsku. Są to sąsiadujące ze sobą jeziora Złotnickie i Leśniańskie. Leżące w okolicy znanych i popularnych atrakcji.
Hawaje trwonią olbrzymie pożary. Na wyspie Maui przebywa obecnie grupa 14 Polaków, którzy nie mogą się z niej wydostać. Ponad 11 tys. osób zostało ewakuowanych. Bilans ofiar śmiertelnych jest tragiczny. W tamtejszych szpitalach zaczyna brakować miejsc dla poparzonych i skarżących się na zatrucie dymem osób.
Sierpniowe niebo rozpieszcza miłośników obserwacji zjawisk astronomicznych. Już wkrótce nocne niebo rozświetlą tzw. spadające gwiazdy. Skąd najlepiej jest obserwować to niezwykłe zjawisko? Kiedy ono nastąpi?Ta noc jest potocznie nazywana nocą spadających gwiazd. Określa się nią rój Perseidów, pojawiający się na niebie jedynie latem. Czym dokładnie są Perseidy?
Polscy turyści są bardzo wymagający. W zagranicznych hotelach można spotkać się z opiniami, że jesteśmy roszczeniowi i bardzo dużo rzeczy nam nie pasuje. Narzędzie do monitorowania internetu SentiOne przeanalizowało 55 tys. recenzji obiektów hotelowych i na jej podstawie stworzyło ranking rzeczy, które najmniej podobają się Polakom na wakacjach.Z danych Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że ponad połowa Polaków w 2023 r. wybierze się na minimum dwudniowy wyjazd. Firma SentiOne opracowała zestawienie, które prezentuje, na co nasi rodacy zwracają uwagę podczas urlopów.
Wycieczka w góry jest jedną z wielu aktywności podejmowanych przez turystów. Przed każdym wyjściem na szlak muszą odpowiednio się przygotować, aby uniknąć nieszczęścia. Do dobrego przygotowania należy zaliczyć też wiedzę o trasie, którą turyści zamierzają się poruszać w górach.Pomimo tego zakazu, turyści zwiedzający Bieszczady nadal go łamią. Straż Graniczna informuje, co czeka osoby ignorujące obowiązujące przepisy na granicy.
W tym roku 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego, wypada we wtorek. Z tego powodu wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, by móc cieszyć się czterodniowym długim weekendem.Portal Kiwi.com przeanalizował wakacyjne podróże Polaków. Wiadomo, dokąd wielu z nas się wybierze na długi weekend sierpniowy.
Polskie Koleje Państwowe poinformowały w swoich mediach społecznościowych na temat oszustwa, którego ofiarą padają niektórzy pasażerowie. Warto to wiedzieć. Oszuści robią wszystko, by włamać się na nasze konta, wyłudzić dane czy w inny sposób wzbogacić się naszym kosztem.
W Tatrach trwa sezon turystyczny. Codziennie nad Morskie Oko ruszają prawdziwe tłumy. Główny szlak, zwany też “ceprostradą” w ciągu dnia jest wypełniony niemal po brzegi. Każdy turysta chce zobaczyć najpopularniejsze jezioro w Tatrach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są tatrzańskie stawy, które gwarantują tak samo piękne widoki bez przebijania się przez tłumy.
Właściciele restauracji znaleźli sprytny patent na turystów. W popularnych miejscach odmawiają pojedynczym gościom czy singlom możliwości zjedzenia posiłku. Taki ruch argumentują w bardzo przewrotny sposób.Oburzeni nowymi zasadami są nie tylko turyści, ale również sami mieszkańcy.
Sezon na grzybobranie właśnie się zaczyna. Choć smakowite kąski w lasach można znaleźć przez cały rok, to właśnie lato i jesień są najlepszym czasem na zbiory. Jednak podczas spaceru po lesie trzeba być bardzo uważnym.Sierpniowego grzybobrania nie będzie dobrze wspominała 66-latka z Podhala. Podczas szukania grzybów kobieta potknęła się i spadła ze stromego zbocza. Z pomocą ruszyło GOPR.
Po ostatnim załamaniu pogody w całej Polsce, jest wreszcie szansa na poprawę aury. Dobrą okazją do wypoczynku może być nadchodzący długi sierpniowy weekend. Ceny kuszą turystów, jednak poza najpopularniejszymi miejscowościami tłumów raczej nie będzie.Gdzie Polacy będą odpoczywać w trakcie długiego weekendu i ile planują na niego wydać?
Sezon wakacyjny trwa, ale wiele osób już teraz wie, że nie będzie on należał do udanych. Podwyżki cen i wycofanie bonu turystycznego sprawiły, że wiele hoteli dosłownie świeci pustkami. W Świnoujściu mają jednak dodatkowy problem.Świnoujście od lat jest obok Międzyzdrojów i Kołobrzegu jednym z najpopularniejszych miejsc nad Bałtykiem. Tłumy turystów, również tych zagranicznych, ściągają tutaj najszersza piaszczysta plaża i niezwykłe zabytki. Te ostatnie zostały jednak odcięte od świata wraz z mieszkańcami i turystami. Wszystko z powodu zamknięcia ulicy Ku Morzu.
Zagraniczne media stale donoszą o tzw. walkach o leżaki w wakacyjnych kurortach. Turyści zazwyczaj rano wychodzą z hotelu, by na plaży lub przy basenie "zarezerwować" sobie miejsce. Ostatnimi czasy dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji z tym związanych. Najczęściej o leżaki kłócą się Hiszpanie, Brytyjczycy i Francuzi.
Kiedy turyści docierają na lotnisko z biletami i wykonaną wcześniej odprawą, nie spodziewają się znacznych utrudnień na miejscu. Bardziej myślą o opóźnieniu lotu niż o innych możliwych niedogodnościach. Jedna z nich może przytrafić się każdemu i to nie z winy pasażera.Mowa tutaj o pewnej praktyce, która może popsuć wielu turystom wymarzone wakacje. Niedawno jej ofiarą padł Marek Krząkała wraz z rodziną. Swoją historię opowiedział na łamach Gazety Wyborczej.
Dawna wiara w wampiry, czyli nieśmiertelne i niebezpieczne nadnaturalne istoty, istniała też na terenie Polski. Niedawne odkrycia naukowców na jednym z cmentarzy wyraźnie na to wskazują. Ich najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest sposób, w jaki “polskie wampiry” zostały pochowane.Jednym z bardziej znanych odkryć jest grób nietypowo pochowanej kobiety w miejscowości Pień, niedaleko Dąbrowy Chełmińskiej. Dokonali go naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W mediach znalezisko okrzyknięto 'wampirką".
8 sierpnia we wtorek w Darłówku doszło do niebezpiecznych scen. Z powodu szalejącego sztormu wody zalały plaże i wdarły się na ląd, wyrządzając przy tym wiele szkód. W środę rano sprawdziliśmy na monitoringu na żywo, jak wygląda sytuacja nad morzem. We wtorek w niektórych częściach polskiego wybrzeża temperatury wynosiły zaledwie 6 st. C., ulewne deszcze nie ustępowały.
Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku postawił trzem osobom poważne zarzuty. M. in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani mieli oszukiwać turystów, którzy korzystali z ich usług turystycznych. Zarzuty usłyszał niejaki “Wojtek z Zanzibaru”, prowadzący od lat ośrodek turystyczny Pili Pili.“Wojtek z Zanzibaru”, a właściwie Wojciech Żabiński, miał oszukiwać turystów z pomocą Dominika Żabińskiego oraz Katarzyny Zmarzlik. Kim są członkowie grupy przestępczej? W jaki sposób wprowadzali w błąd swoich klientów?
W poniedziałek 7 sierpnia doszło do ataku rekina przy popularnej plaży .50-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym.Lekarze walczą o jej życie. Kobieta pływała w morzu, gdy nagle rekin podpłynął i ugryzł ją w nogę.
W środę 9 sierpnia w godzinach porannych doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny w Poznaniu. Wprowadzono komunikację zastępczą. Pociągi nie kursują prawidłowo między stacjami Luboń-Poznań Dębiec.
Tłumy turystów na szlakach nie tylko w Tatrach. W szczycie sezonu turyści muszą uzbroić się w cierpliwość również w Pieninach. Kolejki do głównych atrakcji - platform widokowych w słoneczne dni są gigantyczne. Gdzie wybrać się na szlak, żeby uniknąć tłumów?W naszym kraju nie brakuje pięknych, urozmaiconych szlaków, ale nie każdy o nich wie.
Sztorm i niskie temperatury nad morzem nie odpuszczają. Niektóre plaże w kurortach na wybrzeżu dosłownie zniknęły pod wodą. Fale zniszczyły pobliskie bary, parkingi, trzeba było ewakuować również kilka punktów handlowych. Doszło także do niebezpiecznych wypadków.Turyści i przedsiębiorcy zastanawiają się, czy to już koniec sezonu nad Bałtykiem. Prognozy pogody nie napawają optymizmem.
Jakie są największe grzechy rodziców na wakacjach? Ratownik wodny odpowiada, że do wypadków z udziałem dzieci nad morzem wcale nie dochodzi najczęściej w wodzie. W jaki sposób zadbać o swoją pociechę i jak bezpiecznie wypoczywać z dzieckiem na plaży?Służby ostrzegają, że wystarczy tylko chwila nieuwagi. Smutne są również statystyki śmiertelnych wypadków nad morzem.
Potężne załamanie pogody nad Bałtykiem. Sztorm, który przez ostatnie dni towarzyszył mieszkańcom i turystom, wyrządził wiele zniszczeń w nadmorskich kurortach. W niektórych miejscach plaże dosłownie zniknęły pod wodą, a fale wdarły się w ląd. Teraz przy użyciu ciężkiego sprzętu władze i przedsiębiorcy próbują ratować, to co zostało.Cyklon powoli przemieszcza się w kierunku Skandynawii, ale nie zwiastuje to jeszcze poprawy pogody nad morzem.
Pogoda w większości kraju nie rozpieszcza turystów. Z opadów i ciepłych nocy zadowoleni są jednak grzybiarze, którzy w internecie chwalą się swoimi zbiorami. Na udane grzybobranie można się już udać niemal w każdym regionie Polski. W ostatnim czasie pojawiły się nawet borowiki.
Mieszkańcy kolejnego kraju są zmęczeni masową turystyką i narastającymi problemami z nią związanymi. Chodzi o uciążliwe zachowanie turystów na plażach i w kurortach. Lokalna społeczność postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.Protest mieszkańców rozpoczął się na niewielkiej, turystycznej wyspie. Na transparentach pojawiły się apele do władz z prośbą o działanie.
Ryanair i lotnisko w Modlinie stale prowadzą rozmowy, których celem jest podpisanie nowej umowy. Jednak odwołania lotów nie mają żadnego związku z trwającymi negocjacjami. Przyczyna leży gdzie indziej.Modlin ma za sobą kilka świetnych miesięcy. Już w czwartek 10 sierpnia powita 25-milionowego pasażera. Przed portem jest również kilka trudnych dni, a w zasadzie nocy. Z powodu remontu odwołanych będzie wiele lotów Ryanaira.
Loty na pokładzie tanich linii lotniczych tj. Ryanair czy Wizz Air zazwyczaj kojarzą się z krótkimi podniebnymi rejsami. Okazuje się jednak, że irlandzki przewoźnik ma w swojej siatce też bardzo długie - jak na warunki europejskie - trasy. Trzy z nich są z Polski. Ryanair przyzwyczaił nas do krótkich lotów trwających zazwyczaj ok. 2 godzin. W siatce połączeń przewoźnika znajdują się też i dłuższe połączenia.
4 sierpnia Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę, który usiłował dostać się na terytorium Polski poprzez Lotnisko Chopina w Warszawie. 48-latek nie spodziewał się takiej reakcji służb. W trakcie kontroli granicznej obywatel Kazachstanu przedstawił aż 14 różnych dokumentów.
Burze to jedne z najbardziej widowiskowych zjawisk meteorologicznych. Jednych fascynują, innych przerażają. Choć uchwycenie tego niezwykle dynamicznego spektaklu jest bardzo trudne, to dokonanie tego jest marzeniem wielu fotografów.Uchwycenie na zdjęciu pioruna to karkołomne zadanie. Trzeba dobrze wybrać kierunek, ustawić ekspozycję, a na koniec wcisnąć spust migawki na chwilę przed pojawieniem się błyskawicy. To niełatwa sztuka, dlatego tym bardziej warto docenić zdjęcie burzy nad Tatrami, które od poniedziałkowego wieczoru obiega sieć.
Kąpielisko Balaton w Trzebini w Małopolsce może konkurować ze słynnym Zakrzówkiem w Krakowie. Nad zalewem można nie tylko pływać, nurkować czy plażować, ale też wędkować.Zalew nazywany jest przez mieszkańców "sercem Trzebini". Powstał na terenie dawnego kamieniołomu wapiennego. Po wyczerpaniu surowca, miejsce to zalano wodą. Dziś okoliczni mieszkańcy i turyści mogą korzystać z uroków “polskiego Balatonu”.
Świadkiem oburzających scen w Zakopanem był turysta ze Słowacji, który wybrał się na przejażdżkę kolejką krzesełkową. Mężczyzna sam nie wierzył w to, co widział.Turysta nagrał całe zdarzenie i opublikował w mediach społecznościowych. W sieci zawrzało.
W niedzielę na lotnisku Czaplinek-Broczyno zakończył się 29 Pol'and'Rock Festival. Wyjątkowe koncerty trwały do późnych godzin nocnych. Zaskoczeń, nie tylko muzycznych, w tym roku nie brakowało. Bieg przebierańców, ogromna biało-czerwona flaga, parada równości, a nawet prawdziwy ślub w obecności Jurka Owsiaka. Został również ogłoszony termin przyszłorocznej, jubileuszowej imprezy.Koniec 3-dniowej zabawy popsuła nieco kapryśna pogoda. Festiwalowicze uciekali z małymi dziećmi i bagażami, zostawiając w ulewie swoje namioty. Część z nich teren festiwalu opuściła tylko dzięki pomocy traktorów i okolicznych mieszkańców. "Obudziliśmy się na polu ryżowym" - żartowali goście imprezy.
Kebab to bez wątpienia obecny król street foodu. Bary serwujące popularne danie w picie, tortilli lub bułce można znaleźć w całej Europie. Niewiele osób jednak wie, że wersja, jaką znamy, ma niewiele wspólnego z oryginalną turecką potrawą.Kebab, jako danie street food, na obecną skalę "rozwinął skrzydła" w Berlinie. To właśnie niemieccy Turcy zamienili doner kebab (w Turcji tak określa się rodzaj mięsa) w danie idealne na szybki obiad. Do pity i mięsa dołożyli sosy i warzywa. To również w stolicy Niemiec można spotkać prawdziwych mistrzów w przygotowaniu tej potrawy.
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Darłowie w woj. zachodniopomorskim. Jeden z mężczyzn wpadł do wody z falochronu. Inni turyści próbowali go ratować, jednak nieskutecznie. Akcję utrudniał sztorm i bardzo wzburzone morze. Na miejsce zostali wezwani ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
Od kilku dni na polskim wybrzeżu panuje fatalna pogoda. Dziś turyści i mieszkańcy mierzą się dodatkowo z silnym wiatrem i sztormem. Morze zalewa plaże, okoliczne bary i parkingi. Silny wiatr połamał również gałęzie, które uszkodziły m.in. samochody oraz sklep spożywczy. Mimo porywów wiatru i niebezpiecznie blisko podchodzącej wody, turyści nadal pojawiają się na plażach. RCB wydało kolejne alerty - następne dni nie przyniosą poprawy.
W niedzielę 6 sierpnia ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Gdyni brali udział w akcji poszukiwania mężczyzny pod wodą. Ze względu na warunki atmosferyczne akcję przerwano. Jak podają służby, szans na uratowanie żywego mężczyzny już nie ma.
Sierpień tradycyjnie jest miesiącem, kiedy z różnych stron Polski ruszają piesze, rowerowe, a ostatnio nawet i biegowe pielgrzymki. Wierni przez kilka dni pokonują trudy tułaczki, by na własne oczy ujrzeć Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskie w Częstochowskiej. 15 sierpnia obchodzone są uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Zielnej. To właśnie wtedy pielgrzymi udają się na Jasną Górę w Częstochowie, by poświęcić kwiaty i zioła.
Podczas pierwszego weekendu sierpnia w Morzu Bałtyckim mimo reanimacji utonęło dwóch mężczyzn. Do tragedii doszło w Jastarnii. Policja apeluje do plażowiczów o rozwagę nad wodą.Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe kilkukrotnie interweniowało w weekend Jastarnii.
Dziennikarze serwisu Business Insider opracowali ranking najlepszych miast do życia w Polsce. Wzięli pod uwagę poziom bezrobocia, wynagrodzeń, cen mieszkań z rynku wtórnego, dostęp do lekarzy, przestępczość i jakość powietrza. Podium zaskoczy wiele osób.Jak się okazuje, najlepszym miastem do życia nie jest ani Warszawa, ani Kraków.
Polacy uwielbiają sanatoria. W trakcie kilkutygodniowego turnusu można podreperować zdrowie, poznać nowych znajomych, odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem. Jak się okazuje, w przyszłym roku kuracjusze będą musieli uzbroić się w gruby portfel. Podwyżki cen mogą zaskoczyć.Z wizyty w sanatorium może skorzystać każdy, kto mierzy się z problemami zdrowotnymi i otrzyma odpowiednie skierowanie od lekarza. Mimo, że przepisane zabiegi są darmowe (pokrywa je NFZ), kuracjusz musi zapłacić za pobyt - w zależności od standardu pokoju.
Trwa sezon wakacyjny. W związku z tym Polacy częściej i chętniej latają za granicę. Niektórzy jednak nadal podczas kontroli bezpieczeństwa czy odprawy bagażowo-biletowej próbują być na siłę zabawni, przez co nie zostają wpuszczeni na pokład samolotu. Wszystko przez głupie żarty nt. posiadania niebezpiecznych przedmiotów w bagażu.
Wakacje dla wielu z nas są czasem wolnym od trosk i zmartwień. Chwilą odpoczynku, szaleństwa i braku odpowiedzialności. Co jednak, kiedy w raju dojdzie do wypadku, może nawet śmiertelnego?“Śmierć nie bierze urlopu, choć jeździ na wakacje” - to jedno ze zdań, które pada w najnowszej książce Magdy i Piotra Mieśników “Śmierć all inclusive”. Niestety, jak pokazują ich reportaże, do tragedii może dojść nawet w tak popularnych miejscach jak Grecja, Turcja, czy Egipt. Czasem śmierć spotyka również pielgrzymów.
To jeden z najbardziej imponujących szczytów w Tatrach. Widziany z Hali Gąsienicowej przyciąga i zachęca górskich wędrowców - zarówno wspinaczy, jak i zwykłych "ceprów". "Polskim Matterhornem" nazywany jest nie tylko z powodu sylwetki podobnej do alpejskiego giganta.Jest również miejscem, w którym dochodzi do licznych, śmiertelnych wypadków. Co warto wiedzieć o Kościelcu, zanim ruszymy na jeden z najbardziej widowiskowych szlaków w Tatrach?
Przez cztery dni funkcjonariusze poszukiwali zaginionego mężczyzny na rzece Wieprz. We wtorek 1 sierpnia ok. godziny 23 miał wskoczyć do wody i nie wypłynąć na brzeg. O zdarzeniu poinformował policję jego znajomy, który mu towarzyszył.W kolejnych dniach poszukiwania kontynuowali policjanci wraz ze strażakami i nurkami. Do akcji poszukiwawczej wykorzystano też drony i łodzie.
Od wielu dni turyści zastanawiali się nad losem uwielbianej Samotni. To schronisko cieszy się szczególną popularnością wśród odwiedzający ze względu na unikalny klimat tego miejsca. Wiele osób podpisało petycję w sprawie ratowania Samotni, która być może pozwoli odwrócić losy tego miejsca.W niedzielę 6 sierpnia pojawiła się nowa informacja od rodziny Siemaszko na Facebooku Samotni. Z pewnością ucieszy ona wielu zaangażowanych w sprawę turystów.
Polacy przywożą ze sobą z wakacji nie tylko niezwykłe wspomnienia. Nierzadko decydują się na zakup pamiątek, szczególnie w nowych i egzotycznych miejscach. Są to m. in. wszelkiego rodzaju amulety z różnymi symbolami. Czy przed zakupem Polacy zdają sobie sprawę z tego, co nabyli?Nie zawsze symbolika danego przedmiotu jest jasna. Jej znaczenie może być inaczej interpretowane w różnych krajach. Co oznaczają popularne pamiątki z wakacji?
W sobotę 5 sierpnia policjanci wyruszyli na poszukiwania 1,5-rocznego dziecka, które wyszło z domu w trakcie burzy. Do akcji włączyli się również strażacy oraz ratownicy PGPR. Przez godzinę służby szukały dziecka w okolicach koryta rzeki i terenów leśnych.W godzinach wieczornych służbom udało się odnaleźć dziecko. Natychmiast rozpoczęto reanimację.
Przez brak wyobraźni wśród turystów mogło dojść do tragedii. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotę 5 sierpnia. Ludzie licznie podchodzili i robili zdjęcia łani, która pojawiła się na Równi Krupowej w Zakopanem.Na filmie opublikowanym przez Tygodnik Podhalański widać, jak turyści bezmyślnie zbliżają się do łani i próbują ją głaskać.
Pierwszy weekend sierpnia nie rozpieszcza turystów nad Bałtykiem. Z powodu załamania pogody i licznych opadów temperatura wody znacznie spadła. Jednak pomimo tych niedogodności turyści licznie przybyli na plażę w Stegnie.Swoją obecność zaznaczyli też parawaniarze. Za każdym razem prezentują niewyczerpane pokłady swojej kreatywności. Nie inaczej było na plaży w Stegnie, na której wznieśli imponującą konstrukcję.
Podczas wakacji często odczuwamy ogólne rozluźnienie i zdarza nam się wydawać pieniądze na nieprzemyślane zakupy. Tiktoker z Turcji nagrał filmik, na którym ostrzega przyjezdnych przed turystycznymi pułapkami w swoim kraju.Turcja od lat cieszy się olbrzymią popularnością wśród Polaków. Przystępne ceny, piękne widoki i dobrze wyposażone hotele sprawiają, że chętnie spędzamy tam wakacje. Jak się okazuje, na pewne rzeczy lepiej jednak uważać.
Wakacje na Pomorzu Zachodnim nie powinny ograniczać się jedynie do plażowania. Ten północny region Polski ma do zaoferowania wiele miejsc wartych odwiedzenia. Szczególnie dla miłośników zabytków architektonicznych.Jednym z takich ciekawszych miejsc jest Kamień Pomorski. To miasto było pierwszą znaną stolicą Pomorza. Miejscowość leży nad dwiema zatokami Zalewu Kamieńskiego: Karpinką i Promną. Oddalona jest o 90 kilometrów od Szczecina.
Czy wyjazd w góry to rzeczywiście dobry pomysł dla każdego? Jak znaleźć sielskie miejsca, niezadeptane jeszcze przez turystów i w jaki sposób dobrze przygotować się do każdej wyprawy? Polskie góry to nie tylko Tatry, Bieszczady i Karkonosze. W naszym kraju nie brakuje pięknych, urozmaiconych szlaków, ale nie każdy o nich wie. Od Łysicy (614 m n.p.m), przez Rysy (2499 m), a nawet po szczyt Kilimandżaro (5895 m n.p.m). O uniwersalnych zasadach, górskiej pasji i radości, jaką niesie szlak rozmawialiśmy z autorem przewodnika “Góry dla każdego” - Gniewomirem Knapskim.
W środę 2 sierpnia został opublikowany ranking najlepszych miejsc przyrodniczych w Europie. Ranking został wykonany przez portal Statista, czyli największy portal poświęcony statystyce. Jednocześnie te miejsca mają najwyższe rekomendacje w kategorii Natura w aplikacji Booking.com.W tym rankingu znalazło się dziesięć najbardziej rekomendowanych miejsc przyrodniczych w Europie. W pierwszej piątce znalazły się aż trzy polskie miejscowości. Europejscy turyści w szczególności upodobali sobie polskie góry.
W sobotę 5 sierpnia uchwycono na zdjęciu zalążek trąby powietrznej w Białym Borze, w województwie zachodniopomorskim. Jak podają Lubuscy Łowcy Burz, może pojawić się ich więcej w północno-zachodnim obszarze Polski.Oprócz tego w weekend (5-6 sierpnia) będą miały miejsce intensywne opady deszczu i burze. Możliwe, że w niektórych rejonach dojdzie do podtopień.
Para Polaków z pewnością na długo zapamięta swój pobyt w czterogwiazdkowym hotelu. Wyjechali na wakacje do jednego z popularniejszych krajów turystycznych. To, co zastali na miejscu sprawiło, że szybko pożałowali swojego wakacyjnego pobytu w kurorcie.Po przyjeździe na miejsce okazało się, że hotel jest w fatalnym stanie. O swoich nieudanych wakacjach Polacy opowiedzieli na łamach portalu i.pl. “Myślę, że to się może skończyć w sądzie pozwem” - powiedział sfrustrowany turysta.
Losy Samotni są wciąż nieznane. Kontrowersyjna decyzja PTTK o usunięciu dotychczasowych dzierżawców spotkała się ze stanowczym protestem turystów. Utworzono specjalną petycję w celu ratowania klimatycznego schroniska. Już ponad 41 tys. osób podpisało się pod nią.Rodzina Siemaszków złożyła nową ofertę PTTK, lecz została ona odrzucona. O nieciekawej sytuacji Samotni porozmawiała Gazeta Wyborcza z reportażystą Filipem Springerem. Dziesięć lat temu dziennikarz pisał o wcześniejszej próbie wyrzucenia ze schroniska PTTK rodziny Siemaszko.
Niektóre zachowania turystów potrafią doprowadzić do szewskiej pasji. Są o tyle kłopotliwe, że przeszkadzają innym w wypoczynku. Jednak pewien ulubiony kraj Polaków znalazł sposób na natrętnych turystów.Parawaning i rezerwacje miejsc na plażach nie są tylko domeną Polaków. Z podobnym problemem starają się walczyć służby w Chorwacji. Ich metody cieszą się wielkim poparciem wśród turystów.
Świeże powietrze, górski klimat i zapierające dech w piersiach widoki - tym może poszczycić się Jedlina-Zdrój. To miasto uzdrowiskowe położone jest na Dolnym Śląsku i słynie z naturalnej wody leczniczej. Alpejska kraina niedaleko Wałbrzycha gości kuracjuszy od ponad 200 lat. Choć miasto zamieszkuje niecałe pięć tys. osób, co roku jest oblegane przez przyjezdnych.
W piątek 4 sierpnia doszło do niebezpiecznego wypadku w Toruniu. Na terenie lotniska spadł szybowiec. Zdarzenie potwierdziła oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Pilot musiał ratować się wyskakując z szybowca.Na teren lotniska w Toruniu wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Na płycie lotniska strażacy znaleźli rozbity szybowiec.
Zamek Czocha znajduje się w miejscowości Sucha, na Dolnym Śląsku. Jest nie tylko piękną, średniowieczną budowlą, co miejscem pełnym ciekawych wydarzeń tematycznych dla turystów. To dzięki nim zamek zyskał dużą popularność w Polsce.Zamek Czocha przygotował wiele atrakcji dla odwiedzających zamkowe mury w sierpniu. Wśród nich znajdzie się wydarzenie tematyczne, które ściąga liczne grono fanów pewnego brytyjskiego czarodzieja.
W piątek 4 sierpnia z zakładu poprawczego w Trzemesznie pod Gnieznem uciekły cztery osoby. To młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat. Jeden z nich utonął w trakcie pościgu. Jedna osoba została ujęta przez służby, druga utonęła w jeziorze. Pozostali dwaj mężczyźni są nadal poszukiwani.
Urzekająca cerkiew, muzeum gier i ponad 400 lat historii miasta. Sokółka na Podlasiu przyciąga coraz więcej turystów. Przejeżdżając przez okolice można napawać się malowniczymi krajobrazami tamtejszych wzgórz i zieleni. Zaledwie 40 minut jazdy samochodem z Białegostoku w północno-wschodnią stronę znajduje się Sokółka. Niech was nie zwiedzie jednak jej wielkość. Mimo zaledwie 18 tys. mieszkańców, miasto ma bardzo długą historię i odegrało ważną rolę w trakcie istotnych wydarzeń dla Polski.
Nad Europą przechodzą liczne burze z dużymi ulewami deszczu. W czwartek nad Bałtykiem piorun raził dwóch mężczyzn, którzy szukali schronienia pod drzewem. Niedaleko Polski doszło do poważnych podtopień. Żywioł zaskoczył kilkuset mieszkańców Słowenii. W zaledwie kilkanaście godzin odciął od świata wiele miejscowości.
Straż Graniczna poinformowała o kolejnych incydentach, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na Lotnisku Chopina w Warszawie. Zarówno w środę 2 sierpnia, jak i w piątek 4 sierpnia dwóch pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu.
Tegoroczne ceny nad Bałtykiem nie należą do najtańszych. Wielu Polaków musi wydać sporo pieniędzy na wyżywienie, nocleg i atrakcje nad polskim morzem. O drożyźnie przekonał się też japoński turysta, który postanowił wraz z żoną spędzić wakacje w nadmorskich kurortach.Swoimi wrażeniami podzielił się na kanale YouTube Ignacy z Japonii. Opowiedział w nim o cenach oraz ogólnych wrażeniach z pobytu nad Bałtykiem.
W czwartek 3 sierpnia ratownicy wszczęli alarm na jednej z europejskich plaż. Zarządzili natychmiastową ewakuację turystów pływających w morzu. Ludzie w pośpiechu zaczęli wychodzić z morza na brzeg. W godzinach porannych zauważyli coś niepokojącego blisko linii brzegowej. Gdy zdali sobie sprawę z niebezpieczeństwa, natychmiast kazali turystom wychodzić z wody. Na szczęście nikt nie został ranny w trakcie ewakuacji.
Obecnie w środkowej części placu Defilad w Warszawie trwa budowa placu Centralnego. W trakcie prac odkrywkowych dokonano niesamowitego odkrycia. Tego miejsca nie widział nikt od 70 lat.O wyjątkowym znalezisku na placu Defilad poinformował Urząd Miasta w Warszawie. Według władz miasta jest to pierwsza od 70 lat okazja na zobaczenie przedwojennego centrum Warszawy.
Schroniska górskie od lat są miejscami bardzo popularnymi wśród wędrowców. Spędzenie w nich nocy pozwala zaoszczędzić dużo czasu, ale i pieniędzy. Niestety o wolne miejsca trzeba zacięcie walczyć.Kto nie marzył o spędzeniu nocy w schronisku nad Morskim Okiem, Dolinie Pięciu Stawów, czy w Murowańcu? Rezerwacji w tych miejscach trzeba jednak dokonywać z wielomiesięcznym, jeśli nie rocznym wyprzedzeniem. Lada dzień ruszą jednak rezerwacje na kolejny sezon.
Na lotnisku Barcelona El Prat doszło do zdarzenia, które zostało nazwane przez media historycznym napadem. W środę 2 sierpnia dwóch sprawców dokonało zuchwałej kradzieży. W ich posiadaniu znalazła się torba z przedmiotami wartymi prawie 40 mln zł.Kieszonkowcy mieli wykorzystać sytuację i szybko zbiec z miejsca zdarzenia. W pościg za zbiegami wysłano patrol policji. Jak podaje portal La Vanguardia, ofiarami kradzieży byli Rosjanie.
Praca pilota wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i stresem. Czasami nawet oni nie są w stanie utrzymać nerwów na wodzy. Dowodem na to jest "wyczyn" pilota niemieckiej Lufthansy.Zmiany lotów, przekierowania i opóźnienia są kłopotliwe i irytujące nie tylko dla pasażerów, ale również dla załogi. Samolot Lufthansy musiał w piątek 28 lipca zawrócić po tym, jak nie pozwolono mu wylądować na Sycylii. Swoje niezadowolenie wyraził w bardzo wymowny sposób.
Szczyt sezonu wakacyjnego to również gorący okres na lotniskach. Zachowanie czujności w takich momentach nie jest łatwe. Mimo tego celnikom na Lotnisku Chopina udało się zatrzymać niedoszłego przemytnika.Jakie pamiątki przywozimy z wakacji? Większość z nas na pewno sięga po magnesy, biżuterię, czy lokalne smakołyki. Niestety na lotniskach nie brakuje również osób, które wybierają mniej legalne przedmioty.
W czwartek 3 sierpnia rozpoczął się słynny na całą Polskę Pol’and’Rock Festival. Już pierwszego dnia doszło do groźnego wypadku. Z powodu silnego wiatru zawaliła się metalowa konstrukcja.Tegoroczna edycja odbywa się na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim.
W tegoroczne wakacje nietypowy trend opanował plaże. Mowa tutaj o dziwnych strojach, jakie kobiety zakładają nad morzem. Pomimo makabrycznego wyglądu wyjętego niczym z filmu grozy, ten ubiór stał się hitem. Z pozoru dziwaczny strój spełnia bardzo ważną funkcję.Tym kontrowersyjnym hitem stały się facekini. Dość szybko stały się powszechnie używane na wielu plażach. I to nie bez przyczyny, gdyż pomagają chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Dawniej wielu poszukiwaczy ryzykowało życie, aby stać się posiadaczem tego niezwykle cennego kruszcu. Ten okres był nazywany gorączką złota. W tamtym czasie wielu śmiałków decydowało się podróżować w dalekie i niebezpieczne strony. Wszystko po to, aby poprawić swój byt lub całej rodziny.Obecnie poszukiwania złota nie są tak powszechne jak kiedyś. W Polsce nadal istnieją kopalnie złota, lecz wydobycie ukrytego kruszcu stało się nieopłacalne. Co ciekawe istnieją śmiałkowie, którzy zapuszczają się w niedostępne górskie tereny i szukają szczęścia.
W czwartek 3 sierpnia dwóch mężczyzn zostało rażonych piorunem w Rozewiu obok Władysławowa. Zostali przetransportowani do szpitala. Jeden z mężczyzn wymagał reanimacji. W czwartek nad polskim morzem przechodzą gwałtowne burze z piorunami.
Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdybyście byli jedynymi mieszkańcami swojej miejscowości? Jak się okazuje, w niektórych wsiach w Polsce to możliwe. Jest ich więcej, niż nam się wydaje. Często słyszymy o największych miastach w Polsce. Niedawno Warszawę pod względem wielkości przegonił Gdańsk. Powierzchnia siedziby stolicy województwa pomorskiego wynosi obecnie aż 683 km2, a miasta stołecznego Polski 517 km2.
Jak się okazuje, największym problemem kolonijnych wychowawców nie jest wcale opieka nad dziećmi. Ciężko im wytrzymać natomiast zachowanie rodziców i opiekunów pociech, którzy dosłownie zalewają ich wiadomościami lub skargami. Wychowawcy mówią też o niepokojącym trendzie - skarżą się na “ telefony rodziców co trzy minuty. ”
Wakacjowicze, którzy wybrali się nad polskie morze w lipcu mogli cieszyć się słońcem i dobrą pogodą. Niestety ci, którzy zdecydowali się na urlop nad Bałtykiem na początku sierpnia, nie mają tyle szczęścia. Turyści mogą zapomnieć o plażowaniu czy kąpielach w morzu. Nad Bałtykiem na początku sierpnia średnie temperatury wynoszą 17-20 stopni i codziennie pada deszcz. Można zapomnieć o sielance na piasku.
Podczas wakacji plażowicze muszą mieć się na baczności. Chwila nieuwagi w wodzie może zakończyć się tragicznie. Jednak nie tylko woda stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla plażowiczów. W niektórych miejscach nawet morskie stworzenia potrafią wyrządzić poważną krzywdę.Jednym z takich stworzeń jest żeglarz portugalski. Jego obecność w morzu jest niepokojącym zjawiskiem. W ostatnim czasie przekonali się o tym plażowicze w Hiszpanii, dla których dostęp do niektórych plaż został ograniczony. Wszystko z powodu niebezpiecznej meduzy w morzu.
Wzrost liczby arabskich turystów w Polsce zauważalny jest od kilku lat. Goście z Bliskiego wschodu szczególnie upodobali sobie jeden z regionów naszego kraju. Teraz odpowiadają, co wpływa na popularność Polski, jako wakacyjnej destynacji. Wśród odwiedzających są m.in. przyjezdni z Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Kuwejtu.
Większość turystów ogląda zabytkowe budowle, aby zapoznać się z lokalną historią. Niestety nie wszyscy reprezentują takie podejście do turystyki. Zdarzają się też ludzie, którzy bez względu na grożące im konsekwencje, niszczą wieloletnie zabytki. W ten sposób nie tylko przeszkadzają innym turystom, ale również doprowadzają do nieodwracalnych uszkodzeń.W ostatnim czasie Włochy mają coraz większy problem z turystami niszczącymi zabytki. Włoski portal la Repubblica opisał kolejne bulwersujące zdarzenie. Tym razem z udziałem zagranicznych influencerów.
Ponad setka harcerzy musiała zostać ewakuowana przez służby z obozu w górskim kurorcie na Dolnym Śląsku. Dzieci oraz młodzież przebywają obecnie w budynku szkoły .IMGW wydał ostrzeżenie dla terenów górskich i podgórskich. To będzie trudny weekend dla służb i turystów.
W ostatnich dniach pogoda nie sprzyjała wypoczynkowi nad morzem. Temperatura mocno spadła, a na domiar złego pojawiły się opady deszczu. Mimo nie brakuje turystów, którzy kąpią się w Bałtyku.Zabawa w wodzie mogła zakończyć się tragicznie dla jednego z turystów w Karwi. Mężczyzna zaczął się topić. Plażowicze błyskawicznie poinformowali o tym ratowników, a ci wezwali na pomoc kolejne służby.
Strażnicy Miejscy odpowiadają za porządek na ulicach naszych miast. Czasami jednak mają również bardzo nietypowe interwencje. Jedna z nich miała miejsce pod koniec lipca w Chorzowie.Obecność węża w toalecie lub pod prysznicem w USA, Australii, czy Azji już nikogo nie dziwi, a służby regularnie zajmują się ich odławianiem. Jednak obecność ogromnego gada w toalecie w Chorzowie mogła przyprawić o zawał.
Zakopane wprowadza nowy cennik na parkingach w mieście. Zmiany dotkną jednak tylko turystów przyjeżdżających do stolicy Tatr. Dla nich cena postoju jest już 100% wyższa niż była jeszcze w zeszłym miesiącu. Dla mieszkańców cena parkowania pozostanie niezmienna. To jedyna taka sytuacja w skali całego kraju.Część górali przyznaje, że to bardzo zła decyzja dla wizerunku Zakopanego . “Turyści zaczną omijać nas szerokim łukiem" - dodają.
Tegoroczne wakacje nie należą do tanich, a ci, którzy planują stołować się w barach i restauracjach, muszą być gotowi na duże wydatki. Co jednak, kiedy planujemy samodzielnie przygotowywać posiłki?Dziennikarze "Faktu" poszli do jednego ze sklepów spożywczych w Zakopanem, aby sprawdzić, ile zapłacą za 25 podstawowych artykułów. W ich koszyku znalazły się m.in. chleb, masło, bułki, ser, parówki, pomidory, mięso na obiad, czy ziemniaki. Innymi słowy, wszystko to, co każdy z nas posiada w domu.
W lipcu południowa Europa musiała mierzyć się z katastrofalnymi w skutkach pożarami. Tysiące turystów i mieszkańców zostało ewakuowanych z najbardziej zagrożonych obszarów. W gaszenie pożarów zostali zaangażowani nie tylko lokalni strażacy. W okiełznaniu żywiołu pomogły też inne europejskie kraje, w tym Polska.Szczególnie Grecja ucierpiała w wyniku licznych pożarów na Rodos, Korfu i Evie. O aktualnej sytuacji w kraju wypowiedział się grecki premier Kyriakos Mitsotakis w programie Good Morning Britain.
Połowa wakacji za nami. Nadszedł czas na podsumowanie lipcowych urlopów Polaków w kraju. Jak się okazuje, większość górskich i nadmorskich miejscowości była odwiedzana przez turystów jedynie w weekendy. Właściciele niektórych obiektów noclegowych rozważają nawet zamknięcie biznesu. Wszystko przez wysoką inflację.
Turcja jest jednym z tych krajów, do których Polacy najchętniej wyjeżdżają na wakacje all inclusive. Ten kraj cieszy się równie dużą popularnością wśród Rosjan. W wyniku sankcji rosyjskie linie lotnicze nie mogą wykonywać połączeń do wielu miast europejskich. Z tego względu rosyjscy turyści nie mogą sobie pozwolić na swobodne podróżowanie.Niedawno niezależny białoruski serwis NEXTA opublikował wideo z pięciogwiazdkowego hotelu w Turcji. Podczas sprzątania pokoju zajmowanego przez rosyjskich turystów, obsługa dokonała szokującego odkrycia.
W tegoroczne wakacje ceny nie rozpieszczają turystów. Niekiedy są zmuszeni przeglądać Internet w poszukiwaniu najtańszych propozycji podróżniczych na lato. Szczególnie, gdy w grę wchodzi oszczędzanie nie tyle na noclegach, co biletach lotniczych.Czasami turyści mogą trafić na świetne ceny biletów lotniczych. Nawet do najbardziej popularnych miejsc turystycznych. W sierpniu interesujących destynacji nie brakuje. Oto, co udało nam się znaleźć w cenie do 200 zł od osoby.
W środę 2 sierpnia w godzinach popołudniowych Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o śmiertelnym wypadku, do jakiego doszło na Rysach. Trwa akcja w górach. Do tragicznego wypadku doszło w środę w najwyższej części Tatr.
We wtorek 1 sierpnia ok. godz. 23.00 32-latek miał wskoczyć do rzeki Wieprz na oczach kolegi. Mężczyzna dotychczas nie wypłynął z wody. Trwa akcja poszukiwawcza. Policja, strażacy, wyszkoleni nurkowie i drony przeczesują koryto rzeki oraz okolice w poszukiwaniu zaginionego 32-latka.
Nie cichną echa decyzji Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które po blisku 60 latach postanowiło zmienić właścicieli schroniska "Samotnia" w Karkonoszach. Media wskazują głównego kandydata, który ubiega się o zarządzanie obiektem. Przedsiębiorca próbował przejąć budynek już 10 lat temu. Rodzina Siemaszków zarządza schroniskiem "Samotnia" od 57 lat. Obecna umowa kończy się 13 września i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużona. Co za tym idzie, obiekt zmieni zarządcę.
Jak wyglądają tegoroczne urlopy Polaków? W porównaniu do poprzedniego roku, więcej naszych rodaków wybrało zorganizowane wyjazdy z biurem podróży. Są także zmiany w przypadku lidera wakacji all inclusive. Największy wzrost kosztów wyjazdów dotyczy natomiast wakacji w Polsce. Na półmetku wakacji mamy już pierwsze dane. Serwis Travelplanet.pl przeanalizował statystyki rezerwacyjne dotyczące naszych wyjazdów.
W sezonie wakacyjnym wiele popularnych miejscowości turystycznych przeżywa oblężenie. Spora liczba turystów przyjeżdża na wypoczynek i przy okazji zwiedza wyjątkowe zabytki. Jednak nie wszyscy traktują je z szacunkiem, czym niejednokrotnie narażają się na kłopoty z lokalnym prawem.W ostatnim czasie Rzym boryka się z kłopotliwymi turystami. Jedni zanieczyszczają wodę w słynnej fontannie, a drudzy podpisują się na antycznym zabytku. Lokalny polityk stracił cierpliwość i proponuje wdrożenie nowych rozwiązań w celu ochrony najpopularniejszych atrakcji.
Ważą się losy jednego z najpiękniej położonych schronisk górskich w Polsce. Od kilku dni turyści i sympatycy "Samotni" dyskutują o decyzji PTTK, które postanowiło nie przedłużać umowy dzierżawy z obecnymi gospodarzami. Co zatem czeka schronisko?W ostatni weekend lipca na oficjalnym profilu "Samotni" w mediach społecznościowych pojawił się wpis, który poruszył wielu miłośników górskich wędrówek. Fani "Samotni" błyskawicznie zjednoczyli się w celu ratowania obecnych zarządców. Jednak sytuacja nie jest łatwa.
Sezon wakacyjny trwa, a nad polskim morzem nie brakuje turystów. Mimo tego widać wyraźnie, że jest ich znacznie mniej niż przed rokiem. Potwierdza to Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej.Z danych przekazanych przez Mojsiuk wynika, że turystów nad Bałtykiem jest znacznie mniej niż w latach 2020-2021, kiedy to podróże zagraniczne były ograniczane przez pandemię koronawirusa. Niestety statystyki są gorsze również od tych z ubiegłego roku. Dodatkowo Polaków interesują tylko dwa rodzaje hoteli.
W poniedziałek 31 lipca turyści ulegli groźnemu wypadkowi w Sopocie. Podczas jazdy hulajnogą mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Wiózł ze sobą 11-letniego syna. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.Ojciec i syn odnieśli dotkliwe obrażenia i zostali przetransportowani do najbliższego szpitala. U mężczyzny wykryto promil alkoholu we krwi.
29-letni mężczyzna był poszukiwany listem gończym od półtora roku m.in. za przestępstwa narkotykowe. Na co dzień ukrywał się za granicą. Do czasu, gdy wybrał się nad Morze Bałtyckie. Mężczyzna podczas zabawy w wesołym miasteczku nie spodziewał się, że policja depcze mu po piętach.
Sopot jest jednym z najpopularniejszych miejsc nad Morzem Bałtyckim. Tamtejsze plaże i molo przyciągają turystów nie tylko z Polski. Jak się okazuje, za pobyt w jednym ze słynnych hoteli trzeba słono zapłacić.Sopot położony jest nad Zatoką Gdańską, między Gdańskiem a Gdynią. Miasto słynie z pięknych widoków, reprezentacyjnej ulicy Bohaterów Monte Cassino, przy której znajduje się m.in. Krzywy Domek oraz z amfiteatru Opera Leśna, gdzie odbywają się koncerty i konkursy muzyczne. W drugiej połowie sierpnia w mieście odbywa się popularny w Polsce Top of the Top Sopot Festival. Przyciąga on wielu turystów i największe krajowe gwiazdy.
Miłośnicy nocnego nieba mają zapewnioną atrakcję na wieczór. Dzisiejszej nocy (1 sierpnia) wystąpi pełnia księżyca. O której godzinie będzie najlepiej widoczne? I w jakich miejscach warto obserwować to zjawisko?Pierwszego dnia sierpnia warto uważniej spoglądać na nocne niebo. Już wkrótce ma nastąpić pełnia nazywana Księżycem Jesiotrów. Skąd pochodzi ta nazwa i jakie ma znaczenie?
Cztery lata i 110 mln złotych - tyle pochłonął remont jednego z najpiękniejszych polskich dworców PKP. Początkowo renowacja była planowana na dwa lata. Podróżni wybierający się do Gdańska mogą odetchnąć z ulgą. 31 lipca oficjalnie otwarto dworzec Gdańsk Główny. Budynek swoim wyglądem przypomina oryginalny obiekt, który został wzniesiony w 1900 roku. Budynek ponownie może gościć podróżnych przybywających do Trójmiasta.
To jeden z najbardziej znanych przysmaków Podhala. Oscypek dominuje na zakopiańskich Krupówkach. Prosto ze stoisk turyści mają okazję kupować i próbować tego słynnego polskiego sera. Wkrótce może się to zmienić. Jak się okazuje, przez wiele lat oscypki mogły stanowić zagrożenie dla kupujących.Na Krupówkach mogą nadejść poważne zmiany. Wszystko za sprawą stoisk z oscypkami, które nie przestrzegają przepisów sanitarnych. Przez wiele lat władze Zakopanego nie potrafiły rozwiązać tego problemu.
Sezon wakacyjny trwa, a wiele osób spędza urlop poza granicami Polski. Niemiła niespodzianka czekała pasażerów Wizz Aira, którzy w sobotę 29 lipca mieli wrócić z czarnogórskiej Podgoricy do Warszawy.Już podróż z Warszawy do Podgoricy z linią Wizz Air nie należała do przyjemnych. Samolot w Czarnogórze wylądował z kilkugodzinnym opóźnieniem. Jednak był to jedynie wstęp do chaosu, który czekał pasażerów wracających z Czarnogóry w sobotę 29 lipca.
Czy jeden z niedźwiedzi w zoo jest fałszywy? Taki wniosek wysnuli turyści po obejrzeniu filmu ze zwierzęciem w roli głównej. Jeden szczegół wydał im się na tyle podejrzany, że postanowili podzielić się nim w Internecie. W sieci zawrzało, a media społecznościowe ogarnęły liczne plotki i teorie spiskowe.Nagrania z niedźwiedziem stały się wiralem w sieci. Wiele osób zaczęło poddawać w wątpliwość to, że mieszkaniec zoo jest prawdziwy. Sprawa nabrała dużego rozgłosu, więc zoo było zmuszone wydać oświadczenie.
Autokar z pasażerami na pokładzie zjechał nagle z trasy i dachował na stromym, górskim zboczu w parku narodowym w Hiszpani. Pojazdem jechało 25 dzieci. Są ranni, stan niektórych jest bardzo ciężki.Z powodu wypadku w bardzo trudnym terenie i zablokowania jedynej drogi dojazdowej, na ewakuację z parku czeka ponad tysiąc przebywających tam turystów.
Od kilku dni w Internecie wrze za sprawą karkonoskiego schroniska "Samotnia". Po blisko 60 latach zarządzająca obiektem rodzina Siemaszków za sprawą decyzji PTTK jest zmuszona opuścić budynek. W Internecie ruszyła zbiórka podpisów w celu pozostania rodziny Siemaszków w schronisku "Samotnia". Nie cichną jednak echa drugiej strony sporu.
PKP Intercity nie zwalnia tempa. Z roku na rok przybywa zainteresowanych podróżami tym środkiem transportu. Zatem nic dziwnego, że polski przewoźnik ma w planach poważne inwestycje. Wśród nich znajdują się nowe udogodnienia, które ułatwią wielu pasażerom podróżowanie po Polsce.PKP Intercity szykuje nowości, które znacznie ułatwią podróżowanie. Ponadto wiadomo ilu pasażerów dotychczas skorzystało z pociągów.
Para zupełnie nagich turystów kąpała się tuż przy popularnym szlaku na Rysy. Jedna z turystek uwieczniła to i opublikowała w sieci, aby pokazać "jak nie zachowywać się w Tatrach". Wysokie mandaty i ostrzeżenia nie zniechęcają odwiedzających park do tego typu pomysłów.Kąpiel w Wielkim Żabim Stawie Mięguszowieckim, jak we wszystkich innych stawach na terenie Tatr jest zakazana.
Morskie Oko niezmiennie pozostaje najpopularniejszym miejscem w Tatrach. Łatwa trasa i piękne widoki przyciągają tu tłumy turystów. Jednak za tę przyjemność trzeba słono zapłacić.Przełom lipca i sierpnia to najczęściej szczyt sezonu wakacyjnego. Setki tysięcy turystów odpoczywają wtedy nad morzem i w górach. Do sieci trafiło nagranie pokazujące, jak w tym okresie wygląda weekend nad Morskim Okiem.
Sezon na grzybobranie najczęściej trwa od września do października. Jednak już latem na leśnych ścieżkach pojawiają się zbieracze. Na najwytrwalszych czekają wspaniałe okazy.Latem grzybiarze powinni rozglądać się za przynajmniej kilkoma rodzajami grzybów. Jednak tymi najbardziej pożądanymi są kurki. Choć łatwo je pomylić z trującą lisówką, amatorów ich zbierania nie brakuje.
Pasażerowie PKP Intercity znaleźli się na celowniku przestępców. Do tej pory podobne oszustwa były adresowane do osób podróżujących samolotami. Teraz przewoźnik ma rzekomo oferować bardzo atrakcyjne bilety i abonamenty.PKP apeluje do turystów o rozwagę. Na akcję zorganizowaną przez oszustów w internecie łatwo można się nabrać.
Dwójka małych dzieci zakończyła swoje wymarzone wakacje jeszcze przed startem samolotu z lotniska w Poznaniu. Ich rodzice zaczęli się awanturować, obrażać innych turystów, a później było tylko gorzej.Ostatecznie 43-latka i 45 latek skończyli w kajdankach. O całej sytuacji informuje Nadodrzański oddział straży granicznej.
Od weekendu turyści i sympatycy karkonoskiego schroniska łączą się, aby "uratować" jego obecnych dzierżawców. Rodzina Siemaszków od blisko 60 lat opiekowała się "Samotnią", jednak z powodu decyzji PTTK może zostać zmuszona do opuszczenia budynku.Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajonzawcze jest właścicielem schronisk górskich na terenie całej Polski. To właśnie ta instytucja decyduje, kto prowadzi działalność w należących do niej obiektach. Po zamieszaniu związanym z "Samotnią", PTTK postanowiło wydać oficjalne oświadczenie.