Turysci.pl > Polska > Horror w PKP. Zderzenie i wykolejenia pociągów. Odwołane trasy i duże opóźnienia
Natalia Księżak
Natalia Księżak 24.08.2023 16:10

Horror w PKP. Zderzenie i wykolejenia pociągów. Odwołane trasy i duże opóźnienia

wykolejenie pociąg
FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Skierniewicach

Dzisiejszy dzień nie rozpoczął się dobrze dla pasażerów PKP. Najpierw z toru wypadł skład jadący w stronę stolicy. Po południu doszło także do zderzenia pociągu osobowego z towarowym na bardzo popularnej trasie w centrum Polski. Do tego w Wielkopolsce z torów wypadło dziewięć wagonów pociągu towarowego.

W związku z wypadkami, na podróżnych czekają spore utrudnienia w ruchu. Niektóre pociągi zostały odwołane, część zwiększa z każdą minutą swoje opóźnienie. Podróżni powinni sprawdzić, czy ich połączenia nie zostaną dziś poprowadzone skróconą trasą.

Wykoleił się pociąg do stolicy. Utrudnienia na kolei

Do pierwszego wypadku doszło dziś przed południem w pociągu relacji Białystok - Warszawa Zachodnia. Tomasz Łotowski z biura prasowego PKP PLK powiedział, że  “pociąg wykoleił się trzema osiami”. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło chwile po opuszczeniu przez skład dworca - zaledwie 200 metrów za tunelem Fieldorfa Nila w Białymstoku. 

Ruch został wstrzymany nie tylko w kierunku Warszawy, ale też Ełku i Bielska Podlaskiego. od godziny 13 stopniowo wznawiany jest planowy rozkład pociągów .Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Ma ją ustalać m.in. specjalnie powołana komisja.

Zastępcza komunikacja autobusowa. Utrudnienia dla pasażerów PKP

Pociągiem Intercity w stronę Warszawy jechało około 150 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W miejsce odwołanych pociągów uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Komunikacja zastępcza kursuje obecnie również na popularnym węźle komunikacyjnym w centrum Polski. Część pociągów jest już odwołana, część składów dalekobieżnych zwiększa z każdą minutą swoje opóźnienie.

Zderzenie dwóch pociągów na popularnej trasie

Do zderzenia składu towarowego i osobowego doszło po południu w Skierniewicach. Wiadomo, że pociąg Kolei Mazowieckich nie zatrzymał się na czerwonym świetle i najechał na pociąg towarowy. Rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska przekazała, że w pociągu osobowym było ok. 30 pasażerów i obsługa składu.

“Wśród pasażerów - według posiadanych przez nas informacji - nie ma osób poszkodowanych. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni komisja. Będziemy monitorowali rozwój zdarzeń i dążyli do pełnego wyjaśnienia sprawy” - powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Na odcinku Żyrardów-Warszawa kursują obecnie zastępcze autobusy. 

Poważne utrudnienia również w Wielkopolsce. Po godzinie 13 doszło do wykolejenia pociągu towarowego przejeżdżającego przez dworzec Poznań Starołęka. Skład zablokował główną drogę w tym rejonie miasta.

Tagi: PKP Polska