Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska

Polska

Polska to mieszanka fascynującej historii, ciekawej kultury i licznych atrakcji. Różnorodność ukształtowania terenu sprawi, że nikt nie może się tu nudzić.

Jezioro
29.02.2024 14:47 Rozległe jezioro w samym w sercu Mazowsza. Wędkarze je uwielbiają

traveDrugie pod względem powierzchni jezioro na Pojezierzu Gostynińskim to obowiązkowy punkt na mapie dla wszystkich wędkarzy z Mazowsza. Otoczone sosnowym lasem Jezioro Lucieńskie cieszy się popularnością także wśród wczasowiczów. Niegdyś wakacje spędzali tam prezydenci Polski.Można w nim bezpiecznie się kąpać. Przejrzystość wody nie jest bardzo duża, ale to dlatego, że w okolicy brak jest ośrodków przemysłowych czy gęstej zabudowy. Istnieje szansa, że jakość wody ulegnie poprawie w sposób naturalny.

Żubr
29.02.2024 09:38 Strzelili z broni i uciekli. Żubr umierał w męczarniach przez tydzień

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze otrzymało powiadomienie, że przy leśnej drodze znaleziono martwego żubra. To był dorosły byk, którego znaleźli pracownicy nadleśnictwa w Tucznie.Żubr umierał przez prawie tydzień. Został odnaleziony we wtorek 27 lutego. 

Morskie Oko
28.02.2024 20:18 Morskie Oko jest bardzo niebezpieczne. Turyści popełniają jeden błąd

Tatrzański Park Narodowy zaznacza, że zaczął się okres kiedy należy zachować szczególną ostrożność podczas wędrówek po tamtejszych szlakach. Każdy, kto zamierzał iść w góry, powinien zdawać sobie sprawę z czyhających tam niebezpieczeństw.Topniejące stawy i lawiny to poważne zagrożenia dla życia i zdrowia. Tatrzański Park Narodowy przedstawił listę miejsc, w których należy zachować szczególną ostrożność.

pył znad sahary
28.02.2024 08:10 "Ponad pół miliona ciężarówek pyłu". Taka chmura doleci aż do Polski

Do Europy zmierza fala bardzo gorącego powietrza, ale tym razem nie spowoduje tylko znacznego wzrostu temperatury. Tym razem dotrze do nas wraz z pyłem saharyjskim.Jego drobinki pokryją ulice polskich miast. Niewiele osób wie jednak, jakie problemy niesie za sobą to zjawisko… 

Pałac w Koniecpolu
28.02.2024 06:34 Polski pałac jak z bajki trafi pod młotek. Cena może zaskoczyć

Drugi Urząd Skarbowy w Częstochowie wystawił na licytację wyjątkowy zespół pałacowo-parkowy w Koniecpolu. Szczęśliwy nabywca zostanie posiadaczem ziemskim. Jest o co walczyć.Mieszkańcy Koniecpola długo czekali na ten dzień. Istnieje szansa, że zaniedbany zespół pałacowo-parkowy, związany z historią polskich rodów magnackich, znajdzie nowego właściciela. 

zima w Polsce
27.02.2024 19:04 Turyści wybrali najlepsze miejsca w Polsce.Oto ukochane zimowe perełki

Miejscowość w górach, miejscowość nad morzem, najlepszy ośrodek narciarski i najlepsza atrakcja sezonu – znamy zwycięzców Zimowych Gwiazd Travelist 2024! Ranking, za którym stoją eksperci Magazynu Travelist.pl, przyciągnął tysiące internautów, którzy poprzez głosowanie wyróżnili miejsca i atrakcje idealne na zimową przygodę. Które z nich skradły serca Polaków?Turyści wybierali miejsca i obiekty w różnych kategoriach. Oto ich ulubieńcy. 

Akcja GOPR
26.02.2024 18:05 W górach zaginęło dziecko. Wszystkie służby i mieszkańcy w akcji

Wiele osób postanowiło wykorzystać ostatnie chwile ferii zimowych na górskie wędrówki. W tym gronie byli również rodzice, którzy w Sudety zabrali 12-letniego syna. Po chłopcu w pewnym momencie zaginął wszelki ślad.Rodzina wędrowała w masywie Kłodzkiej Góry. Chłopak doskonale wiedział, gdzie powinien spotkać się z rodzicami, w sytuacji, kiedy zbytnio się od nich oddali. Niestety tam nie trafił. W związku z tym rodzice wezwali pomoc.

Warszawa
25.02.2024 18:08 Polacy lepsi niż Niemcy, Francuzi i Włosi? Zaskakujące miejsce w rankingu

Polska po raz kolejny została doceniona przez zagranicznych turystów. Okazuje się, że jesteśmy jednym z najbardziej gościnnych i otwartych krajów w Europie, a na tym, według gości z innych krajów, nasze zalety się nie kończą! Nie mamy też czego się wstydzić, jeśli chodzi o komunikację i posługiwanie się językiem angielskim. Co jeszcze powiedzieli o Polakach zagraniczni turyści?Portal Portal Holidu przeprowadził interesującą analizę dotyczącą gościnności w 25 badanych europejskich krajach. Polska znajduje się na wysokim miejscu, wyprzedzając tym zachodnich sąsiadów.

śnieżka
25.02.2024 09:07 Kolejny tragiczny wypadek na Śnieżce. Turysta spadł "rynną śmierci"

To jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na Śnieżce. Wczoraj około godziny 13 w okolicach tzw. “rynny śmierci” doszło do poważnego wypadku. “Turysta samego wierzchołka Śnieżki zsunął się górskim zboczem ” - relacjonuje GOPR.33-latek żyje, ale jego stan jest ciężki. Do akcji użyto 2 helikopterów -  pomocy udzielali polscy i czescy ratownicy.

Sanatorium
25.02.2024 07:56 Polskie sanatoria oblegane. Wybierają je nie tylko Polacy

Mimo wzrostu liczby kuracjuszy w uzdrowiskach, większość ośrodków nadal ma trudności z odrobieniem strat po pandemii. Potwierdzają to dane Głównego Urzędu Statystycznego.W 2022 roku z lecznictwa uzdrowiskowego skorzystało 819,9 tysiąca kuracjuszy. Oznacza to wzrost o blisko 37 proc. rok do roku. Nadal jest to jednak mniej niż przed pandemią. W 2019 roku sanatoria odwiedziło 858 tysięcy kuracjuszy.

Namysłów
24.02.2024 14:31 "Złoty trunek płynie tu od 600 lat". To miasteczko zachwyci każdego

To miasto zachwyca nie tylko swoją uroczą nazwą, ale również bogatą historią i atrakcjami, które przyciągają turystów z różnych stron Polski. Położone jest w regionie województwa opolskiego.Mimo że obecna nazwa miasta została oficjalnie zatwierdzona tuż po II Wojnie Światowej, to wcześniejsze kombinacje również nawiązywały do polskiego słowa "myślenie". Historia Namysłowa sięga głęboko w przeszłość, a pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XIII wieku, kiedy to miasto szybko zdobywało prawa miejskie w 1249 roku. Zobacz też: Seniorów już niedługo nie będzie na to stać. Szykują się potężne podwyżki 

Lublin
23.02.2024 17:40 Polski hit wśród turystów z zagranicy. Zostawili tu sporo pieniędzy

Miasta w Polsce stają się coraz bardziej popularne wśród turystów z innych krajów. Nic dziwnego - oferują wiele atrakcji za stosunkowo niewielką ceną i są świetną opcją na tzw. ‘city break'.  Coraz częściej jako swój główny cel podróży, goście z zagranicy wybierają jednak miasto, którego absolutnie nie doceniają sami Polacy!W zeszłym roku to miasto na wschodzie naszego kraju odnotowało rekordową liczbę odwiedzających.  

babia góra pies
23.02.2024 16:33 "Przez ponad dwie godziny słyszeli szczekanie". GOPR prosi o pomoc

“Przez ponad dwie godziny ratownicy słyszeli szczekanie” -  relacjonuje beskidzka grupa GOPR, której członkowie szkolili się wczoraj na zboczach Babiej Góry.  Podczas dodatkowych poszukiwań okazało się, że w trudnym, ośnieżonym terenie ratownicy trafili na czarnego, zmarzniętego psiaka. “Nie powinno go tam być, nie wiadomo, kto jest jego opiekunem” - dodają ratownicy. Choć pies miał wielkie szczęście, to teraz będzie mu potrzebna równie wielka pomoc…

turyści w Polsce
22.02.2024 19:22 Nie Niemcy, nie Czesi czy Arabowie... To oni zalali polskie ulice

Ciekawa oferta, umiarkowane ceny, nowoczesne obiekty i smaczna kuchnia – powodów, dla których zagraniczni turyści wybierają wypoczynek w Polsce jest naprawdę sporo. Przekonali się już o tym Czesi, którzy podczas poprzednich wakacji tłumnie przybywali nad polskie morze, czy turyści z Niemiec, którzy chętnie zwiedzają i chwalą niskie ceny oraz wysoką jakość. Południe naszego kraju docenili także turyści z Bliskiego Wschodu. Tej zimy na ulicach polskich kurortów pojawili się tłumnie zupełnie niespodziewani goście…Turyści z zagranicy licznie zdecydowali się odwiedzić Zakopane i Kraków, ale też chętnie sięgali do portfeli, płacąc za nocleg więcej niż rodzimi turyści – wynika z analizy ekspertów platformy Nocowanie.pl.

samolot transportowy
20.02.2024 16:27 Polak chciał zrobić wielki biznes. Celnicy stanęli na drodze jego kariery

Chciał zaistnieć w internecie, wykorzystując zamówione rekwizyty z Chin. Na paczkę z podrobionymi urządzeniami natrafili jednak funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.W środku przesyłki znajdowało się aż kilkadziesiąt atrap. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego odpowie karnie. 

Odkrycie w Świebodzicach
19.02.2024 08:36 Przełomowe odkrycie na polnej drodze. O Świebodzicach będzie głośno

Mieszkaniec Świebodzic nie spodziewał się, że podczas zwykłego spaceru wzdłuż drogi, którą wcześniej chodziły tysiące osób, dokona przełomowego odkrycia. Tuż obok jezdni leżał przedmiot, któremu teraz uważnie przyglądają się archeolodzy.Początkowe oszacowania wskazują na to, że artefakt może mieć od 3 do blisko 4 tysięcy lat. Pomimo wieku, siekierka wykonana z brązu zachowała się w bardzo dobrym stanie.

plaża
18.02.2024 20:34 "Nawet 30% taniej niż z biurem podróży!" Gdzie pojechać na wakacje?

Wszyscy, którzy chcą wyjechać tanio na zagraniczne wakacje już teraz, ruszyli na poszukiwania najlepszych ofert all inclusive. Okazuje się jednak, że za wakacje z tradycyjnym biurem podróży przepłacamy od 10 do 30 proc. łącznej wartości wyjazdu!Wakacje przed sezonem zorganizowane z pomocą internetowych platform podróży potrafią kosztować nawet o jedną trzecią taniej niż identyczna oferta u touroperatora. Przykładowo za tygodniowy urlop w Apulii we Włoszech jedna osoba zapłaci o 1,1 tys. zł mniej, a na Wyspach Kanaryjskich – o 800 zł. I to już z lotami w obie strony i hotelem z wyżywieniem w pakiecie. Platforma podróży eSky.pl przeprowadziła analizę danych z tysięcy podróży. Analitycy podpowiadają gdzie i jak najtaniej zarezerwować wakacje w 2024 roku? 

Zakopane
18.02.2024 18:37 Tak turyści przechytrzyli górali. Mieli dość wygórowanych cen

Ferie zimowe powoli dobiegają końca. Nie da się ukryć, że pod Tatrami był to jeden z gorszych sezonów w ostatnich latach. Turystów było mniej, a wielu z nich postanowiło zacisnąć pasa podczas urlopu.Liczby nie kłamią. Analizy wskazują, że w 2024 roku ferie zimowe w Zakopanem spędziło o ok. 30 proc. mniej turystów niż przed rokiem. Powodów jest wiele, ale jednym z nich z pewnością była drożyzna.

Zakopane
17.02.2024 14:21 Przybywa turystów w górach. “Pokrywa śniegu jest odpowiednia”

Sezon ferii zimowych w Polsce zbliża się do końca. Ostatni tydzień wolnego należy do uczniów z województw małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.Pomimo odwilży, w nadchodzącym tygodniu można się spodziewać powrotu mroźnej aury i opadów śniegu. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy planują spędzić ferie w górach. 

Kościół
16.02.2024 21:02 Nowe atrakcje w uwielbianym uzdrowisku. Zjadą się tam tłumy

W uwielbianym wśród Polaków uzdrowisku powstają nowe obiekty, które z pewnością spodobają się nie tylko mieszkańcom, ale i turystom. Ogromnym plusem będzie to, że wejście będzie całkowicie darmowe.Kuracjusze od lat wybierają Wieniec-Zdrój pod Włocławkiem na spokojny wypoczynek. Niewykluczone, że dzięki nowym atrakcjom osada przyciągnie jeszcze więcej gości. 

Szczawnica
16.02.2024 21:02 Gdzie się podziali prawdziwi turyści? "Kiedyś ludzie umieli się bawić"

Ferie zimowe zbliżają się ku końcowi. W ciągu tego tygodnia na odpoczynek wyruszyli uczniowie z ostatnich regionów, takich jak: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie. O tym, że gospodarze na Podhalu nie są zadowoleni z sezonu, wie już większość. Okazuje się jednak, że w niektórych regionach było jeszcze gorzej..Miejscowi powoli podsumowując tegoroczną przerwę nie kryją niezadowolenia. 

Gdańsk
16.02.2024 10:02 Wkrótce otwarcie największego symbolu Gdańska. Poznaliśmy datę

Gdańsk do roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów. Nadmorskie miasto jest uwielbiane zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i młodych ludzi. Jedna z głównych atrakcji Trójmiasta wkrótce zostanie ponownie otwarta.  Stary żuraw portowy w Gdańsku będzie jedną z licznych atrakcji, które otworzą się ponownie już wkrótce. Narodowe Muzeum Morskie podaje kiedy jest planowane zakończenie remontu. Pierwsi turyści będą mogli wejść na teren słynnego żurawia późną wiosną. Przez ostatnie trzy lata obiekt mógł być jedynie fotografowany z zewnątrz. 

Basen
14.02.2024 19:39 Tragedia na Podhalu. Dziecko pomogło ratować tonącego

Wystarczyła chwila nieuwagi. Do tragicznego wypadku doszło na basenie w Nowym Targu. Mężczyzna tonął, niezauważony przez resztę gości czy obsługę pływalni. Poszkodowany znajduje się obecnie w stanie śpiączki. Nikt nie zawiadomił policji w związku z tym zdarzeniem.Przez ponad dwie minuty żaden z ratowników nie zauważył nieprzytomnego mężczyzny w basenie. Ostatecznie, to dziecko w końcu zaalarmowało o zdarzeniu.

podróze
14.02.2024 11:26 Polacy poszaleli na walentynki. Kwiatki i czekoladki już nie wystarczą

Okazuje się, że Polacy mają gest, zwłaszcza jeśli chodzi o okazywanie uczuć najbliższym. Nic dziwnego, że to właśnie europejskie stolice znalazły się na liście  prezentów - najpopularniejszych, okołowalentynkowych kierunków lotniczych. Na zakochanych otwartych na inne destynacje, niż Polska, czekały loty już od 49 złotych. Okazuje się, że okazji na podróże w lutym również nie zabraknie…Ile osób, tyle sposobów na Walentynki – od wieczoru w domowym zaciszu, przez romantyczną kolację, podarunki, aż po wspólny czas spędzony w wyjątkowym miejscu. Fru.pl sprawdziło, dokąd wybierają się Polacy, którzy święto zakochanych postanowili uczcić dalej od domu.  

polka
14.02.2024 09:28 Kulisy uwolnienia porwanej w Czadzie Polki. Doszło do strzelaniny

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania polskiej lekarki Aleksandry, która została porwana w afrykańskim Czadzie. Kobieta została odbita z rąk porywaczy. Paweł Wroński,, rzecznik MSZ  potwierdza, że obecnie jej zdrowiu i życiu nic nie zagraża.W trakcie akcji, przeprowadzonej przez siły czadyjskie, doszło jednak do strzelaniny z porywaczami.  

Kraków
14.02.2024 06:03 Polskie miasto szykuje się na oblężenie. "Zainteresowanie wzrosło o ponad 300 proc".

W roku 2024 Polska będzie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie. Szczególnie popularne będzie jedno z miast w Małopolsce. Atrakcje tego miejsca przyciągną tłumy turystów, w tym z Wielkiej Brytanii. "Zainteresowanie pobytem tu wzrosło o ponad 300%" - informują analitycy.Które miejsca w Europie będą najbardziej popularne wśród turystów w 2024 roku?

pożar pensjonat
13.02.2024 12:21 Pożar w pensjonacie. Ludzie w panice uciekali z hotelu w środku nocy

Aż 53 strażaków gasiło pożar do którego doszło w pensjonacie w woj. podkarpackim. Ogień pojawił się w budynku około godziny 1 w nocy. Jeszcze przed przybyciem ratowników udało się ewakuować 11 osób.Do walki z pożarem wysłano 11 zastępów straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że zagrożenie było bardzo poważne…

 Oman
12.02.2024 06:46 Nieodkryty kierunek na celowniku Polaków. Świetne wieści na horyzoncie

Polskie Porty Lotnicze poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego z portami lotniczymi na Bliskim Wschodzie. Współpraca będzie możliwa już niedługo. To świetne wieści dla tych, którzy lubią odkrywać mniej znane kierunki.