Turysci.pl > Polska

Polska

Jezioro Białe
29.08.2023 10:34 23-latek topił się w jeziorze. Po wyłowieniu na brzeg trafił prosto do więzienia

W nocy z niedzieli 27 sierpnia na poniedziałek w woj. lubelskim doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. 23-latek wskoczył do Jeziora Białego w Okunince, po czym zniknął pod wodą. Służby natychmiast ruszyły na pomoc. Nie spodziewały się, kogo ratują. Mężczyzna trafił prosto do zakładu karnego. 

Konie nad Morskim Okiem
28.08.2023 10:17 Konie nad Morskim Okiem nie będą miały lżej. Nowoczesne fasiągi przegrały z góralami

Konie znad Morskiego Oka są dość popularną atrakcją wśród turystów. Za pomocą fasiągów transportują zwiedzających. Dla jednych jest to ciekawe urozmaicenie wycieczki nad Morskie Oko, a dla drugich znęcanie się nad zwierzętami. Od kilku lat TPN szuka sposobu, aby ułatwić koniom ich pracę.Niedawno na drodze do Morskiego Oka zakończono testy konnego wozu hybrydowego ze wspomaganiem elektrycznym. Czy w niedalekiej przyszłości odciąży on pracę koni?

sterowiec, morze
28.08.2023 09:14 Tajemniczy sterowiec lata nad Bałtykiem. Turyści widzieli go m.in w Ustce, Rowach i Koszalinie

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się zdjęcia zrobione przez turystów, które rozgrzały wyobraźnię internautów. Okazuje się, że nad Pomorzem lata biały sterowiec. Obiekt był widziany m.in. w pobliżu Ustki, Koszalina czy w Rowach.  Teraz głos w sprawie zabrało…wojsko. Żołnierze wyjaśnili, z czym zetknęli się wczasowicze.

Park Kulturowy Wietrzychowice
27.08.2023 14:10 Polskie piramidy starsze niż grobowce faraonów w Egipcie. Liczą aż 5500 lat

Kiedy turyści słyszą słowo “piramida”, od razu uciekają myślami ku Egiptowi i grobowcom faraonów. Jednak mało kto wie, że podobne budowle istniały już znacznie wcześniej. I to w Polsce, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.W północnej części Polski znajdują się grobowce liczące aż 5500 lat. To by oznaczało, że polskie piramidy są starsze od dobrze znanych turystom grobowców egipskich faraonów.

szkwał jezioro
27.08.2023 10:15 Nagły szkwał na jeziorze. Akcja ratunkowa: wywrócone żaglówki i jachty, ludzie w wodzie

W sobotę na jednym z najpiękniejszych jezior na południu Polski miały przez cały dzień odbywać się regaty. Na wodzie pojawiło się wiele jachtów, łodzi i ludzi. Po południu nagle niebo pociemniało, a widoczność w ciągu kilku minut spadła niemal do zera. Na jeziorze pojawiły się bardzo duże fale. Służby prowadziły akcję ratunkową w bardzo ciężkich warunkach “Większość łodzi, która brała udział w zorganizowanych regatach wywróciła się” - powiedział miejscowy bosman - “czegoś podobnego na tym jeziorze nie widziałem".

Kalwaria Pacławska
26.08.2023 22:31 Jasna Góra Podkarpacia. Malownicza wieś nie tylko dla pielgrzymów

Kierunki pielgrzymek nie kończą się na Jasnej Górze czy Licheniu. W Polsce jest wiele miejsc, do których pielgrzymi mogą się udać w celach religijnych. Jedno z nich położone jest w malowniczej okolicy, w której mogą się zakochać nawet turyści.Wieś Kalwaria Pacławska znajduje się na Podkarpaciu i jest oddalona o 24 kilometry od Przemyśla. Na górze o wysokości 465 metrów n.p.m. wybudowano kalwarię składającą się z klasztoru franciszkanów, bazyliki i domu pielgrzyma.

schronisko samotnia decyzja
26.08.2023 16:30 Przełomowa decyzja w sprawie Samotni. Obrońcy schroniska: "trzymajmy rękę na pulsie"

Od wielu dni turyści, przewodnicy i miłośnicy gór debatowali nad losem karkonoskiego schroniska. Teraz, po licznych protestach, PTTK podjęło decyzję w sprawie górskiej Samotni. To schronisko cieszy się szczególną popularnością wśród odwiedzający ze względu na unikalny klimat tego miejsca. 

kolej pkp
26.08.2023 10:10 Wstrzymano ruch pociągów. Absurdalne wydarzenia na kolei

W tym tygodniu cierpliwość pasażerów PKP została wystawiona na ciężką próbę. W ostatnich dniach doszło do odwołania lub opóźnienia wielu składów, wykolejenia kilku pociągów osobowych i towarowych, a nawet zderzenia dwóch z nich. Dodatkowo, w sobotę nad ranem stanęły pociągi na terenie całego województwa. Doszło do poważnych utrudnień. Nie wiadomo, kto stoi za nadaniem tajemniczego sygnału, który spowodował całe zamieszanie.

kradzież lotnisko lublin
25.08.2023 20:09 Ukradła drogą biżuterię na lotnisku w Lublinie. Z łupem poleciała na wakacje

Do niecodziennego incydentu doszło podczas odprawy na lotnisku w Lublinie. 65-letnia kobieta ukradła drogą biżuterię z taśmy bagażowej. Ze swoim łupem poleciała na wakacje.Zręczna złodziejka nie pomyślała jednak, że na lotnisku niemal każde miejsce pilnowane jest przez kamery monitoringu. 

Flagowiec olbrzymi
25.08.2023 17:19 Ostatnia szansa na zobaczenie monstrualnego grzyba. Osiąga wagę aż 50 kilogramów

W centrum Wrocławia wyrósł prawdziwy olbrzym wśród grzybów. Według naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu to będzie ostatnia chwila na to, aby zobaczyć na żywo ten niezwykły okaz. Nienaturalnych rozmiarów grzyb może osiągnąć wagę aż 50 kilogramów.Mowa tutaj o flagowcu olbrzymim, którego dość często można spotkać w parkach. Okaz we Wrocławiu jest szczególnie wyjątkowy ze względu na swoją wagę.

Toruń
25.08.2023 13:38 Wścieklizna w Toruniu. Wyznaczono obszar objęty ochroną

U jednego ze zwierząt w Toruniu potwierdzono zakażenie wścieklizną. Z tego powodu w mieście wyznaczono miejsca, w których szczególnie należy uważać.Obszar został objęty specjalnymi zakazami i nakazami. Eksperci wyjaśniają, czy są powody do niepokoju.

Miejsce zbrodni (zdjęcie poglądowe)
25.08.2023 12:22 44-letnia Polka ofiarą zabójstwa. Znaleziono ją martwą w Holandii

W sobotę 19 sierpnia w Roosendaal na południu Holandii znaleziono ciało 44-letniej kobiety. Jak ustalili śledczy, Polka padła ofiarą zabójstwa. Policja potwierdziła te doniesienia. Dotychczas nie ustalono okoliczności tragedii. 

Koparka
25.08.2023 09:56 Duże utrudnienia na trasach pociągów w całej Polsce. PKP zderzyło się z koparką

W piątek 25 sierpnia rano wydarzyły się dwa incydenty, przez które został wstrzymany ruch pociągów. W Warszawie PKP zderzyło się z koparką, a w lubuskim Boczowie zerwała się sieć trakcyjną, przez co pociągi do Berlina mają spore opóźnienie. W czwartek również doszło do kilku incydentów na kolei. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

 Anna i Robert Lewandowscy
25.08.2023 09:18 Tak wygląda wakacyjna willa Lewandowskich na Majorce. Cena posiadłości zwala z nóg

W lipcu 2022 r. Robert Lewandowski przeszedł z Bayernu Monachium do klubu FC Barcelona w Katalonii. Nie było to jednak pierwsze zetknięcie się "Lewych" z hiszpańską kulturą. W 2021 para kupiła dom na Majorce.Kwota, jaką Robert Lewandowski wydał na blisko 400-metrową posiadłość powala. 

ewakuacja karkonosze
24.08.2023 19:52 Ewakuacja w Karkonoskim Parku Narodowym. Zamknięte drogi, szlaki i znane atrakcje

Zamknięcie dróg i szlaków oraz ewakuacja mieszkańców i turystów z zagrożonego obszaru. Na terenach Karkonoskiego Parku Narodowego rozpoczęto w czwartek akcję saperów. Utrudnień można spodziewać się, aż do piątku.Zamknięte zostały nie tylko szlaki, ale również droga krajowa prowadząca do znanego kurortu. 

wykolejenie pociąg
24.08.2023 16:10 Horror w PKP. Zderzenie i wykolejenia pociągów. Odwołane trasy i duże opóźnienia

Dzisiejszy dzień nie rozpoczął się dobrze dla pasażerów PKP. Najpierw z toru wypadł skład jadący w stronę stolicy. Po południu doszło także do zderzenia pociągu osobowego z towarowym na bardzo popularnej trasie w centrum Polski. Do tego w Wielkopolsce z torów wypadło dziewięć wagonów pociągu towarowego.W związku z wypadkami, na podróżnych czekają spore utrudnienia w ruchu. Niektóre pociągi zostały odwołane, część zwiększa z każdą minutą swoje opóźnienie. Podróżni powinni sprawdzić, czy ich połączenia nie zostaną dziś poprowadzone skróconą trasą.

Phoenix 2
24.08.2023 14:06 Jacht Kulczyka pływa po wodach Chorwacji. Luksus i przepych aż kipi!

Jacht zmarłego w 2015 r. Jana Kulczyka zacumował w Chorwacji. Jednostka Phoenix 2 przeszła w posiadanie dzieci miliardera. Nie uwierzycie, co tam się znajduje. Phoenix 2 to jeden z najbardziej ekskluzywnych jachtów na świecie. Został zbudowany w niemieckiej stoczni w 2010 r. na polecenie Jana Kulczyka. 

Most Siekierki-Neurudnitz
24.08.2023 08:56 Niemcy zachwyceni polską atrakcją. "U nas są tylko ptasie odchody" - grzmią

Niemiecki dziennik Tagesspiegel opublikował relację z przeprawy przez most Siekierki-Neurudnitz, który znajduje się nad Odrą. Dziennikarze zza naszej zachodniej granicy są pod wrażeniem tego, jak wygląda most po polskiej stronie.Dodatkowo punktują wady przynależnej do Niemiec części budowli. 

Katowice lotnisko
24.08.2023 07:34 Nie poleciała z Polski na Ibizę. Funkcjonariusze wyprowadzili 34-latkę z samolotu

Wakacje Polki skończyły się zanim na dobre się zaczęły. Przez swoje zachowanie kobieta została wyrzucona z samolotu jeszcze na lotnisku w Katowicach. Teraz, została jeszcze dodatkowo ukarana grzywną.Do akcji w samolocie musieli włączyć się funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.

Burza
23.08.2023 15:16 Trąba powietrzna nad polskim miastem. “Dzieci wpadły w panikę, nie wiedziałem co się dzieje”

We wtorek 22 sierpnia nad polskim miastem przeszła trąba powietrzna. Silny wiatr niszczył na swojej drodze znaki drogowe i drzewa. Liczne nagrania i zdjęcia uchwyciły moment powstawania leju kondensacyjnego.Na podstawie materiałów z trąbą powietrzną ustalono, że powstający lej mógł mieć kontakt z ziemią. To oznacza, że polskie miasto miało do czynienia z tornadem. Jak poinformował portal Bielsko Biała, nie było poszkodowanych.

 Jezioro Mucharskie
23.08.2023 10:13 Wypłynął pontonem na środek jeziora. Po trzech dniach strażacy wyłowili zwłoki

We wtorek 22 sierpnia po południu strażacy wyłowili z Jeziora Mucharskiego zwłoki 70-letniego mężczyzny. Poszukiwania trwały od niedzieli. Mężczyzna wypłynął na jezioro pontonem.Policja ustala przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia.

Morskie Oko
23.08.2023 10:03 TPN zamyka szlak nad Morskie Oko. Spore utrudnienia dla turystów

Tatrzański Park Narodowy poinformował turystów o utrudnieniach w ciągu najbliższych dni. Podjęto decyzję o zamknięciu jednego ze szlaków. Z użytku zostanie wyłączona trasa, którą turyści mogą dotrzeć nad najpopularniejszą atrakcję Tatr, czyli Morskie Oko.Turyści mogą spodziewać się utrudnień w zwiedzaniu w ciągu najbliższych dni. Pracownicy TPN zapewniają, że szlak nie zostanie zamknięty na długo.

Metro w Monachium (zdjęcie ilustracyjne)
23.08.2023 07:52 18-letni Polak zgwałcony w Niemczech. Podejrzany został aresztowany

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty 19 sierpnia na niedzielę. Młody Polak miał zostać zgwałcony na jednej ze stacji metra w Monachium. Podejrzany został aresztowany. Śledztwo jest w toku. 

None
22.08.2023 20:19 Polski Hogwart. Magia, czary i rekordowe tłumy w najpiękniejszym zamku

Miłośnicy Harego Pottera już nie muszą lecieć do Szkocji, aby poczuć niezwykły, magiczny klimat. Raz w roku jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce zamienia się w prawdziwą Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Przez trzy dni pełno tu czarodziejów, dementorów i magicznych stworzeń.Moda na sagę o nastoletnim czarodzieju i jego przygodach wciąż bije rekordy popularności. Na zamek przybyły w tym roku rekordowe tłumy turystów. 

autokar
22.08.2023 19:10 "Nie ma litości". Awantura w polskim autobusie. Kierowca miał dość

“Nie dojedzie pani do Niemiec (…)wzywam policję”. Tak zaczyna się film ukazujący awanturę, jaka rozegrała się na pokładzie polskiego autokaru. Był to jednak dopiero początek słownej przepychanki.Jedna z pasażerek, z powodu swojego zachowania, została z pojazdu wyproszona przez kierowcę i resztę turystów.

zaginięcie tatry poszukiwania
22.08.2023 17:23 15-latek zaginął w Tatrach. Nocne poszukiwania utrudniła burza

Do Policji w Zakopanem we wtorek wieczorem wpłynęło pilne zgłoszenie. Jeden z turystów mówił, że z pobliskiego lasu dobiega wołanie o pomoc. Policjanci w trudnych warunkach natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. 

Rzeka Pilica
22.08.2023 13:41 Nieznane źródła zaledwie godzinę od Warszawy. Pod wpływem światła przybierają zjawiskowy kolor

Nie tylko w sezonie wakacyjnym ludzie szukają okazji do wypoczynku. I niekoniecznie na tydzień lub dwa tygodnie. Szczególnie, gdy w weekend wolny od pracy zapowiada się piękna pogoda. Wtedy jest to idealny moment na jednodniową wycieczkę poza miasto. Jednak, gdzie szukać miejsc na całodniową wycieczkę?Jedną z propozycji jest rezerwat przyrody znajdujący się około godzinę drogi od Warszawy. Jego najbardziej charakterystyczną częścią są źródła z wodą o zjawiskowym kolorze.

poszukiwania jezioro
21.08.2023 19:53 Tragedia nad wodą w Tarnobrzegu. Nie udało się uratować 12-latka

To kolejna tragedia nad wodą. W stawie na Podkarpaciu odnaleziono 12-letniego chłopca. Był nieprzytomny. Niestety, pomimo przeprowadzonej natychmiast akcji ratunkowej jego życia  nie udało się uratować. Okoliczności śmierci dziecka bada teraz prokuratura.