Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Pkp

Pkp

pkp

tory
10.01.2024 14:43 Śmiertelny wypadek na torach w Wielkopolsce. Pociąg zderzył się z ciężarówką

10 stycznia w godzinach porannych doszło do wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Budzyń w Wielkopolsce. Pociąg zdeżył się z samochodem ciężarowym. W wypadku zginęła jedna osoba, trzy zostały ranne. W pociągu było ok. 160 pasażerów.

Dworzec Wschodni
04.01.2024 07:53 Czarny czwartek w PKP. Gigantyczne utrudnienia i dziesiątki zatrzymanych pociągów

Wyjątkowego pecha mieli ci, którzy w czwartkowy poranek chcieli ruszyć w podróż koleją. Na drodze stanęła im bowiem pogoda, która doprowadziła do istnego paraliżu na torach. Sytuacja jest fatalna.4 stycznia wiele osób nie dotrze do pracy i na zaplanowane spotkania. Wszystko z powodu odwołania dziesiątek przejazdów i nawet kilkudziesięciominutowych opóźnień. Wszystkiemu winne jest oblodzenie trakcji. PKP PLK podjęło trudną decyzję.

Dworzec wschodni w Warszawie
23.12.2023 16:22 Oblężenie polskiego dworca na dzień przed wigilią. Na innym zgubili wagony z pasażerami

Ostatnie dni grudnia to wyjątkowy czas. Wiele osób decyduje się w tym czasie na podróże zagraniczne lub międzymiastowe. O tym, jak duża jest to skala, w sobotę 23 grudnia mogli przekonać się podróżni w Warszawie.Świąteczne przejazdy zawsze wiążą się z dużą dawką stresu. Osoby, które marzą o miejscu siedzącym w pociągu, bilety rezerwują nawet kilka tygodni wcześniej. Później pozostaje jedynie jakoś przepchnąć się do odpowiedniego miejsca.

pociągi
06.12.2023 16:22 Afera na polskiej kolei. W tle gigantyczne pieniądze. Pociągi psuły się specjalnie, a pasażerowie zostali na lodzie

Milionowe straty jednych, gigantyczne zyski innych - ostatecznie i tak najbardziej ucierpieli pasażerowie pociągów. Okazuje się, że producent składów kolejowych jeżdżących w całej Polsce specjalnie planował usterki w swoich taborach. Dzięki celowo wywoływanym awariom, firma Newag mogła zarobić więcej na serwisie pociągów, a ich pasażerowie wielokrotnie zostawali “na lodzie” lub mieli problemy przez wielogodzinne opóźnienia.Firma Newag z Nowego Sącza kontrolowana przez milionera Zbigniewa Jakubasa miała celowo wywoływać usterki w swoich pociągach. Według informacji ujawnionych przez dziennikarzy Onet.pl, odkrycia dokonali hakerzy. Doniesienia potwierdza były minister cyfryzacji.

PKP Intercity
05.12.2023 07:20 Dantejskie sceny na PKP. Wysiedli na dworcu i usłyszeli, że noc spędzą w pociągu, zamiast jechać dalej

Prawdziwą gehennę przeżyło kilkudziesięciu pasażerów, którzy w niedzielę 3 grudnia ruszyli w podróż z Przemyśla do Berlina. Przejazd miał trwać kilka godzin, a zmienił się w prawdziwą szkołę przetrwania.Podróże pociągami to bardzo popularny sposób przemieszczania się między miastami. Przejazd z Przemyśla do Berlina zgodnie z rozkładem PKP Intercity trwa niespełna 12 godzin. Jednak podróżni, którzy wsiedli do niego w niedzielę 3 grudnia, nie spodziewali się, że ich podróż wydłuży się prawie trzykrotnie.

pkp
31.10.2023 06:20 Pasażerowie PKP są wściekli. "Podnieśli ceny akurat na Wszystkich Świętych"

Było drogo, a teraz jest jeszcze drożej. PKP Intercity wprowadziło nowe menu i nowe ceny w pociągach, a to dopiero początek. Pasażerowie są wściekli, bo zobaczyli nie tylko spore sumy, ale także dużo mniejsze porcje.Spółka tłumaczy się “dostosowaniem oferty do potrzeb klientów”. Pasażerowie krytykują decyzję podjętą tuż przed dniem Wszystkich Świętych.

None
29.10.2023 16:41 Padł rekord prędkości na polskich torach. PKP stanie się jednym z najszybszych przewoźników w Europie?

Polskie Koleje Państwowe często mają problem z punktualnością. Pasażerowie narzekają, że pociągi nie tylko się spóźniają, ale jeżdżą stosunkowo wolno w porównaniu do zagranicznych przewoźników. Sytuacja ta ma się niebawem zmienić. Wielosystemowa lokomotywa Griffin produkcji polskiej firmy Newag osiągnęła niebagatelną prędkość podczas testów.

Toaleta i pociąg
20.10.2023 10:43 Koniec średniowiecza na kolei. Aż trudno uwierzyć, że nadal to robią

Kolej to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych środków transportu w Polsce. Chętnie korzystamy zarówno z usług PKP Intercity, jak i lokalnych przewoźników. Dlatego aż trudno uwierzyć, że wiele składów nadal zrzuca nieczystości z toalet na tory.O tym, że nie powinno się korzystać z toalety podczas postoju, wiele osób było uczonych od dziecka. Szczególnie młodsi pasażerowie najpewniej nie rozumieli, dlaczego tak jest. Okazuje się, że nawet w 2023 roku część fekaliów z toalet nadal zrzucana jest na tory. Jednak ma się to zmienić.

katastrofa pociąg
05.10.2023 08:49 Katastrofa kolejowa na Pomorzu. Czołowe zderzenie dwóch pociągów

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 7 rano.  Pociąg jadący do Malborka zderzył się czołowo z szynobusem. Jeden z wagonów wypadł z torów i przewrócił się na bok. Poszkodowani w wypadku trafili do szpitala.Na miejscu udział w akcji biorą cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie i policja. Służby zapowiadają utrudnienia w ruchu pociągów.

Nowe wagony PKP Intercity
30.09.2023 15:27 "Tu jest jakby luksusowo". PKP odsłoniło karty i zaskoczyło pasażerów nowymi wagonami

PKP Intercity od wielu lat modernizuje całe składy, a także pojedyncze wagony. Jednak już w listopadzie 2022 roku narodowy przewoźnik poinformował, że planuje ogromne zakupy nowych wagonów. Teraz pokazał, jak będą prezentowały się ich wnętrza.Choć PKP Intercity nie zawsze może pochwalić się idealną punktualnością, to i tak z każdym rokiem chętnych na jazdę pociągami przybywa. Sieć kolejowa w Polsce jest bowiem świetnie rozwinięta, dzięki czemu można się dostać nią niemalże wszędzie. Niebawem podróż będzie na dodatek o wiele wygodniejsza.

Pociąg
28.09.2023 15:51 "Musieli wymontować siedzenia w pociągu". Strażacy nie mogli złapać awanturnika w PKP

W Ciechanowie kierownik pociągu na trasie Kraków-Kołobrzeg zmuszony był wezwać policję z powodu jednego pasażera. 31-latek schował się pod fotelami i za nic nie chciał opuścić przedziału.“Mężczyzna na tyle mocno trzymał się przedziałowych foteli, że niezbędna była pomoc strażaków, którzy musieli wymontować siedzenia, aby mundurowi mogli zatrzymać awanturnika”- przekazała rzeczniczka ciechanowskiej policji. 

PKP Intercity
25.09.2023 11:31 PKP zaszalały z promocją na bilety. Wielka wyprzedaż rusza lada dzień

Najpierw podwyższali ceny, teraz je obniżają. Od początku października zacznie się wielkie polowanie na tańsze bilety kolejowe. Promocję ogłosił wiceprezes spółki PKP Intercity. Jak zawsze przy promocjach jest jednak pewien haczyk. Pula tanich biletów będzie ograniczona. 

PKP policja
19.09.2023 16:04 Pijana pasażerka pogryzła konduktora. Awantura w PKP

Awantura o miejsca w PKP to nic nowego. Często zdarza się, że na wykupionej miejscówce siedzi już ktoś inny. Pół biedy jeśli sam przeprasza i chce się przesiąść. Gorzej, kiedy kolej sprzeda te same miejsce kilku osobom, bo i tak się zdarza. Takiego obrotu sprawy w przedziale nie spodziewałby się jednak nikt.

PKP (zdjęcie poglądowe)
11.09.2023 17:41 Afera w PKP. Konduktor groził 13-latce domem poprawczym

Dwie nastolatki wybrały się pociągiem PKP z Gliwic do Prudnika by odwiedzić tam swoją mamę. W trakcie kontroli konduktor rozdzielił dziewczynki i zabrał jedną z nich do przedziału służbowego. Wszystko przez legitymację szkolną 13-latki. 

Dworzec Centralny
03.09.2023 10:09 Wielogodzinna gehenna w PKP. Ludzie utknęli w pociągach przez ogromne opóźnienia

Niedziela nie będzie udana dla tych, którzy planowali przyjechać do Warszawy, lub z niej wyjechać. Z powodu awarii na kolei opóźnionych jest co najmniej kilkadziesiąt pociągów, a będzie jeszcze gorzej.Do awarii doszło na trasie między Dworcem Zachodnim a Dworcem Centralnym. Wiadomo już, że naprawa usterki potrwa co najmniej do południa.

kolej pkp
26.08.2023 10:10 Wstrzymano ruch pociągów. Absurdalne wydarzenia na kolei

W tym tygodniu cierpliwość pasażerów PKP została wystawiona na ciężką próbę. W ostatnich dniach doszło do odwołania lub opóźnienia wielu składów, wykolejenia kilku pociągów osobowych i towarowych, a nawet zderzenia dwóch z nich. Dodatkowo, w sobotę nad ranem stanęły pociągi na terenie całego województwa. Doszło do poważnych utrudnień. Nie wiadomo, kto stoi za nadaniem tajemniczego sygnału, który spowodował całe zamieszanie.

Koparka
25.08.2023 09:56 Duże utrudnienia na trasach pociągów w całej Polsce. PKP zderzyło się z koparką

W piątek 25 sierpnia rano wydarzyły się dwa incydenty, przez które został wstrzymany ruch pociągów. W Warszawie PKP zderzyło się z koparką, a w lubuskim Boczowie zerwała się sieć trakcyjną, przez co pociągi do Berlina mają spore opóźnienie. W czwartek również doszło do kilku incydentów na kolei. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

wykolejenie pociąg
24.08.2023 16:10 Horror w PKP. Zderzenie i wykolejenia pociągów. Odwołane trasy i duże opóźnienia

Dzisiejszy dzień nie rozpoczął się dobrze dla pasażerów PKP. Najpierw z toru wypadł skład jadący w stronę stolicy. Po południu doszło także do zderzenia pociągu osobowego z towarowym na bardzo popularnej trasie w centrum Polski. Do tego w Wielkopolsce z torów wypadło dziewięć wagonów pociągu towarowego.W związku z wypadkami, na podróżnych czekają spore utrudnienia w ruchu. Niektóre pociągi zostały odwołane, część zwiększa z każdą minutą swoje opóźnienie. Podróżni powinni sprawdzić, czy ich połączenia nie zostaną dziś poprowadzone skróconą trasą.

Dworzec PKP
18.08.2023 09:08 Paraliż PKP w Warszawie. Ogromne opóźnienia na początek weekendu

Pasażerowie, którzy w piątek rano chcieli przyjechać do Warszawy lub z niej odjechać, mają ogromny problem. W PKP panuje prawdziwy paraliż. Pociągi są opóźnione o przynajmniej kilkadziesiąt minut.PKP nie słynie z niezawodnej punktualności, jednak to, co spotkało pasażerów w piątek rano, można nazwać prawdziwym paraliżem. Osoby odjeżdżające z Warszawy Zachodniej musiały liczyć się z kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami.

Zderzenie pociągu z ciężarówką
11.08.2023 10:09 Zderzenie pociągu z ciężarówką w centrum Polski. Wielu rannych

W piątek 11 sierpnia w godzinach porannych doszło do zderzenia się pociągu z samochodem ciężarowym. Kilkanaście osób zostało rannych. Na miejscu pracują służby. Trwa akcja ratunkowa. Na dole publikujemy zdjęcia i nagranie z miejsca wypadku.

Dworzec PKP
11.08.2023 09:56 Jechał na pilny przeszczep wątroby. Przez 200 min opóźnienia PKP utknął na dworcu

W poniedziałek 7 sierpnia pewien 38-latek miał przejść przeszczep wątroby. Mężczyzna wyruszył z Miechowa do Warszawy. Ze względu na 200-minutowe opóźnienie PKP nie mógł dojechać na miejsce na czas. W akcji pomogli lokalni funkcjonariusze policji, którzy zorganizowali transport dla mężczyzny. 

PKP Intercity
10.08.2023 08:20 Dostałeś takiego maila od PKP? Przewoźnik alarmuje pasażerów. Można stracić duże pieniądze

Polskie Koleje Państwowe poinformowały w swoich mediach społecznościowych na temat oszustwa, którego ofiarą padają niektórzy pasażerowie. Warto to wiedzieć. Oszuści robią wszystko, by włamać się na nasze konta, wyłudzić dane czy w inny sposób wzbogacić się naszym kosztem. 

Koleje Wielkopolskie
09.08.2023 08:28 Tragedia na torach w Poznaniu. Ruch pociągów wstrzymany

W środę 9 sierpnia w godzinach porannych doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny w Poznaniu. Wprowadzono komunikację zastępczą. Pociągi nie kursują prawidłowo między stacjami Luboń-Poznań Dębiec. 

pkp oszuści
01.08.2023 08:57 PKP apeluje do turystów. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby paść ofiarą oszustów

Pasażerowie PKP Intercity znaleźli się na celowniku przestępców. Do tej pory podobne oszustwa były adresowane do osób podróżujących samolotami. Teraz przewoźnik ma rzekomo oferować bardzo atrakcyjne bilety i abonamenty.PKP apeluje do turystów o rozwagę. Na akcję zorganizowaną przez oszustów w internecie łatwo można się nabrać.

Pociąg na stacji w Warszawie (zdjęcie poglądowe)
18.07.2023 10:50 Koszmarna podróż z PKP. 360 minut opóźnienia i “przystanek” bez wody w szczerym polu

Pasażerowie, którzy w niedzielę 16 lipca jechali pociągiem TLK "Lubomirski" na trasie Gdynia - Kraków przez Warszawę nie będą mile wspominać tej podróży. Z powodu awarii lokomotywy, przy ponad 30 stopniach i braku zapasu wody musieli schronić się w pobliskim lesie. O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała Wyborcza.pl.  

Pendolino
10.07.2023 08:24 Pędzące Pendolino przejechało nad człowiekiem. Pociąg jechał aż 200 km/h

Pociągi to jedne z najpopularniejszych środków transportu. Szczególnie chętnie korzystamy z nich podczas wakacji. Niestety na torach często dochodzi do tragicznych wypadków. Tym razem udało się go jednak uniknąć.Mianem cudu można określić to, co w miniony piątek zdarzyło się na torach w miejscowości Świercze Siółki. Pędzące z prędkością ok. 200 km/h Pednodlino przejechało tam nad człowiekiem. Na miejsce wezwano straż pożarną.

PKP (zdjęcie poglądowe)
05.07.2023 10:45 Spędziłam cztery godziny w PKP. Na samo wspomnienie fetoru mnie mdli

Zdawać by się mogło, że poza rokiem akademickim ruch pasażerki w Polskich Kolejach Państwowych może się nieco zmniejszyć, jednak nic bardziej mylnego. Przekonałam się o tym jadąc w środku tygodnia z zachodu Polski do Krakowa. Co jakiś czas PKP informuje swoich klientów o nowych połączeniach kolejowych. Pociągiem możemy zwiedzić wiele zakamarków Polski, a nawet wybrać się za granicę, np. do Berlina, Wiednia, Pragi czy Bratysławy. O ile ceny biletów z sezonu na sezon coraz bardziej biją pasażerów po kieszeni, wciąż wiele osób wskazuje, że komfort jazdy jest nieporównywalny z innym środkiem transportu. Ja też kiedyś też należałam do tej grupy. 

PKP (zdjęcie poglądowe)
19.06.2023 10:01 PKP nie może sprzedawać biletów na jedną z ulubionych tras Polaków. Zachęca do korzystania z usług konkurencji

Jak poinformował “Rynek Kolejowy”, Polskie Koleje Państwowe nie mogą sprzedawać biletów na jedną z najpopularniejszych zagranicznych tras. W zamian za to przewoźnik zachęca, by korzystać z usług austriackich. Sezon wakacyjny powoli się rozpoczyna. Z tego względu wiele osób poszukuje ciekawych miejsc, gdzie mogą spędzić urlop. Nie wszyscy decydują się na lot samolotem, wiele osób stawia na pociąg. Jak się okazuje, na jedną z najpopularniejszych tras nie można kupić biletów.