Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wielkopolska. Autokar utknął między szlabanami. W środku szkolna wycieczka
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 22.05.2024 17:30

Wielkopolska. Autokar utknął między szlabanami. W środku szkolna wycieczka

tory kolejowe strażacy
Fot. Pawel Wodzynski/East News- zdjęcie ilustracyjne

Autobus z pasażerami utknął na drodze pomiędzy szlabanami w środę 22 maja. W środku pojazdu znajdowały się dzieci. Przerażające nagranie opublikował serwis wolsztyn112. Policja zabrała głos w sprawie.

Incydent na torach. Autobus utknął między szlabanami

O tym, że należy upewnić się przed przejazdem kolejowym, czy nie zbliża się żaden pociąg, wszyscy wiemy. Nie raz bowiem bowiem dochodziło do tragicznych wypadków.

Tym razem do niebezpiecznego incydentu doszło dziś rano, 22 maja na przejeździe kolejowym w wielkopolskim Wolsztynie. Nagle autobus z pasażerami znalazł się na torach, a szlabany z obu stron zostały zamknięte.

Jest nagranie. W autobusie były dzieci

Serwis wolsztyn112 opublikował mrożące krew w żyłach nagranie, które uwiecznił jeden z pasażerów prosto z wnętrza autobusu. Na krótkim filmiku widać wyraźnie, że w środku znajdują się także dzieci.

Według relacji autora materiału wideo, kierowca wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy opuszczały się szlabany. Zatrąbił, by zwrócić uwagę dyżurnego ruchu, jednak nic to nie dało. 

Incydent na przejeździe kolejowym. Czy są ranni?

Według PKP PLK, które odpowiada za infrastrukturę kolejową, 99 proc. wszystkich wypadków na przejazdach kolejowych powodują kierowcy, którzy lekceważą sygnalizację, zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa

 Na szczęście nikomu nic się nie stało i autobus zdążył zjechać z torów, nim pojawił się nadjeżdżający pociąg. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w sprawie i ustala tożsamość kierowcy. Nie wiadomo, dlaczego prowadzący pojazd postanowił tak zaryzykować.