Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Pasażer

Pasażer

Pasażer potrafi zmienić wycieczkę w przygodę, może jednak również stać się przyczyną prawdziwego dramatu. Warto wiedzieć, kto siedzi na siedzeniu obok.

Wnętrze samolotu
28.02.2024 17:39 Urządził awanturę na oczach dzieci. Dramat zamiast rodzinnej wycieczki

Dosyć często zdarza się, że słyszymy o skandalicznym zachowaniu pasażerów. Niestety, Polacy również mają w tym swój udział.W piątek 23 lutego strażnicy graniczni na poznańskim lotnisku dostali informację o konieczności działania wobec agresywnego pasażera. Ten miał lecieć do Wielkiej Brytanii.

Samoloty
22.02.2024 15:47 Dotarli prawie godzinę przed czasem. Samoloty leciały z prędkością dźwięku

Opóźnienia lotów zdarzają się dość często. Nieraz, aby w końcu wejść na pokład samolotu, trzeba czekać nawet kilka godzin. Pasażerowie, którzy w ostatni weekend mieli okazję lecieć nad Atlantykiem, doświadczyli jednak dość nietypowej sytuacji, bo na miejsce docelowe dotarli sporo przed czasem.Niektóre z maszyn zyskały nawet kilkadziesiąt minut zapasu, a to za sprawą zjawiska atmosferycznego. Nietrudno się domyślić, że podróżni byli mocno zaskoczeni. Co się dokładnie wydarzyło? 

Lotnisko
22.02.2024 06:59 Turyści myślą, że to "miejska legenda". Filip Chajzer już swoje wie

Overbooking to najgorszy koszmar każdego turysty, który decyduje się na podróż samolotem. Tym razem taka nieprzyjemna sytuacja spotkała znanego polskiego prezentera telewizyjnego - Filipa Chajzera. Tuż przed lotem okazało się, że jedna osoba będzie musiała zrezygnować z wejścia na pokład.Dziennikarz podzielił się historią z lotniska w swoich mediach społecznościowych. “Do wyboru była bramka numer jeden, czyli lot, a w bramce numer dwa spontaniczny nocleg w WWA” - czytamy we wpisie na Facebooku. To mogło przydarzyć się każdemu. 

Samolot
14.02.2024 17:45 Poleciał na gapę do Nowego Jorku. Szokujący błąd na lotnisku

Aż trudno uwierzyć, że taka historia wydarzyła się naprawdę. Obsługa linii British Airways nie zorientowała się, że na pokładzie siedzi nieproszony gość. Pasażer nie posiadał biletu ani paszportu. Mężczyzna jak gdyby nic wszedł do samolotu i poleciał do Stanów Zjednoczonych.Zwolennicy taniego podróżowania z pewnością zachodzą w głowę, jak mu się to udało. 

Samolot Lufthansa
11.02.2024 13:39 Nagle usłyszeli druzgocący komunikat pilota. “To był horror”

Lekarz na pokładzie samolotu jest jak na wagę złota. Nigdy nie wiadomo, czy nie będzie musiał udzielić któremuś z pasażerów pomocy. Prawdziwy dramat rozegrał się w trakcie lotu z Bangkoku do Monachium. Jeden mężczyzna nagle zaczął kaszleć krwią.Obecny w samolocie doktor próbował ze wszystkich sił go uratować.

Samolot
11.02.2024 12:14 Linia lotnicza rozpieszcza pasażerów. Rozdaje nowe ciuchy

Długie podróże samolotem potrafią być bardzo męczące. Z tego powodu zaprojektowano komfortowe ubrania, które pasażerowie otrzymają, wchodząc na pokład Emirates. W skład całego kompletu wchodzi wygodna bluza z golfem i spodnie ze ściągaczem, miękkie kapcie i opaska na oczy.Zestawy będą jednak rozdawane na konkretnych połączeniach. Kto z nich skorzysta? 

Pokład samolotu
07.02.2024 19:40 Wyjątkowy tłusty czwartek LOT-u. Słodka promocja tylko do 8 lutego

Z okazji tłustego czwartku polski przewoźnik LOT zorganizował dla swoich klientów bardzo miłą niespodziankę. Tylko przez dwa dni można kupić bilety lotnicze w promocyjnej cenie.Wśród kierunków objętych akcją pojawiły się miasta takie jak Amsterdam, Baku, Dusseldorf, Frankfurt, Kair i wiele innych. Warto skorzystać z promocji!

Samolot
01.02.2024 13:30 Ojciec zostawił córkę w samolotowej toalecie i opuścił pokład. "Po prostu zapomniało mu się"

Pasażerom niekiedy zdarza się zapomnieć drobnych przedmiotów, umieszczonych w kieszeni siedzenia. Bywają nie raz rozkojarzeni i w głowie mają jedną myśl, aby jak najszybciej wysiąść z samolotu. Tym razem jednak pewien mężczyzna z pokładu zapomniał zabrać swojej córki.O sytuacji opowiedziała na TikToku stewardessa Monika, prowadząca profil @monicatworz, która na platformie gromadzi już ponad 260 tys. obserwujących. 

autobus FlixBus
31.01.2024 17:36 Spóźniła się pół minuty i FlixBus odjechał. Łzy zapłakanej dziewczynki nie zrobiły na kierowcy wrażenia

Sytuacji, w których pasażer nie zdążył na podróż i nie wsiadł do autokaru, było mnóstwo. Tym razem jednak to kierowca zapomniał o jednej pasażerce kiedy ta wracała z Berlina do Poznania. Brak kobiety zauważyła jej córka. Nagle znalazła się bardzo trudnym i stresującym położeniu. Na szczęście mogła liczyć na pomoc podróżnych z Irlandii.Kierowca zrobił postój, by zatankować na stacji benzynowej. W tym czasie kobieta dziewczynki poszła do toalety. Spóźniła się zaledwie pół minuty i zobaczyła, jak pojazd odjeżdża bez niej. 

Pokład samolotu
31.01.2024 15:44 Nie chciała zamienić się miejscem z dzieckiem na pokładzie. Jego matka mściła się przez cały lot

Miejsce w samolocie potrafi być nieraz powodem sporów. Zwykle między rodzeństwem, które kłóci się o fotel przy oknie. Mimo że każdy z pasażerów już wcześniej otrzymuje przydzielone miejsce, bądź sam je wybiera, zdarza się, że nawet obcy podróżni nie chcą dać za wygraną i żądają, by osoba obok ustąpiła. Nie zgodziła się na to pewna młoda kobieta i wtedy zaczął się koszmar.23-latka napisała na Reddit: “Kiedy weszliśmy do samolotu, od razu poszłam na swoje środkowe miejsce, usiadłam i wyjęłam słuchawki, nagle przyszła matka z synem. Mieli miejsca przy oknie i przy korytarzu. Od razu kobieta zażądała, że muszę przesiąść się na miejsce przy korytarzu, aby oni mogli usiąść bliżej siebie”. 

Pokład samolotu
29.01.2024 07:30 "Wyciskała pryszcze obok mnie". Pasażerowie w samolocie nie mają żadnych zahamowań

Choć wielu uwielbia podróże samolotem, to niekiedy spokojny lot może zakłócić choćby jeden pasażer. Najgorzej jednak gdy zajmuje miejsce tuż obok nas. Taki lot wówczas ani trochę nie jest przyjemny. To, czego natomiast doświadczył pasażer amerykańskich linii lotniczych, jest co najmniej przerażające.Podróżny nie omieszkał zrobić zdjęcie kobiecie obok i jej dziecku, które później opublikował na swoim Instagramie. 

Samolot
26.01.2024 07:19 "Ludzie nie chcą siadać obok mnie w samolocie". Podróżniczka plus domaga się zmian

Pasażerka, która spotkała się z uprzedzeniami podczas lotu, w internecie dzieli się wskazówkami dotyczącymi podróży jako osoba o rozmiarach plus size, aby pomóc innym poczuć się bardziej komfortowo podczas wyczekiwanych wakacji, ponieważ każdy powinien mieć możliwość wyjazdu za granicę.W rozmowie dla The Mirror opowiedziała o bardzo nieprzyjemnej sytuacji, jaka spotkała ją podczas lotu do Hiszpanii. Przez inną pasażerkę na pokładzie doznała obrażeń na ciele.

Lotnisko
24.01.2024 18:59 Anglik zamieszkał na polskim lotnisku. Służby nie dawały sobie z nim już rady

Wydawać by się mogło, że pracownicy lotnisk widzieli już wszystko. Nic bardziej mylnego. Pewien mężczyzna postanowił zamieszkać na lotnisku w Katowicach i mimo interwencji policji i straży granicznej nie dało się go stamtąd usunąć.To historia niczym z filmu “Terminal” z aktorem Tomem Hanksem. Mężczyzna wielokrotnie był przesłuchiwany, jednak na deportowanie go szanse były nikłe. 

Lotnisko
18.01.2024 16:46 Niesamowita wygrana na lotnisku. Szczęśliwy pasażer zgarnął ponad 4 mln złotych w oczekiwaniu na samolot

Żaden podróżny nie lubi długiego oczekiwania na swój lot. Niektórzy udają się na lotnisko na tyle wcześniej, że później zwyczajnie nie mają co ze sobą zrobić, jak już przejdą przez bramki. Pewien pasażer postanowił więc udać się w stronę automatów do gry znajdujących się na lotnisku. Nie spodziewał się, że wygra tak gigantyczną sumę pieniędzy.Maszyny do gier na lotnisku w Las Vegas, gdzie czekał na samolot mężczyzna, wypłaciły już kilka wysokich wygranych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

Pokład samolotu
18.01.2024 10:34 Stewardessa spojrzała na niebo nad Polską i zamarła. Pasażerowie Wizz Aira wpadli w panikę

W sieci nie brakuje nagrań nietypowych zjawisk, jakie w przeszłości ukazywały się na niebie w różnych zakątkach świata. I choć wielu twierdzi, że da się racjonalnie je wyjaśnić, to potrafią mocno zszokować. Tego, co pojawiło się za oknami lecącego samolotu linii Wizz Air, nikt się nie spodziewał. Pasażerowie byli przerażeni i zdezorientowani.Fioletowe światło na niebie nagrała stewardessa. Samolot wracał wtedy z Anglii do Polski. 

Pokład samolotu
17.01.2024 10:37 Awaryjne lądowanie przez telefon komórkowy? Już nigdy nie popełnisz tego błędu na pokładzie

Wybierając się w podróż samolotem, musimy stosować się do zasad, jakie wyznaczają linie lotnicze. W końcu chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych. Niestety jedna z nich jest nagminnie lekceważona przez niektórych podróżnych. Mowa o włączaniu na smartfonach trybu samolotowego na pokładzie. Pasażerowie nie zdają sobie nawet sprawy, dlaczego jest to takie ważne.Pilot wyjaśnił, czy urządzenia elektroniczne mogą być groźne dla całego lotu. Dotyczy to nie tylko telefonów komórkowych, ale i laptopów w wielu liniach lotniczych na całym świecie. 

Stewardessa
13.01.2024 12:42 Absurdalna burda na pokładzie. "Zapłaciła za godzinę lotu, a otrzymała 40 minut"

Obsługa linii lotniczych niekiedy sama jest zaskoczona zachowaniem niektórych pasażerów. Mimo że jest odpowiednio szkolona, by móc poradzić sobie z każdym na pokładzie, to nieraz ciężko jest zachować spokój, szczególnie gdy podróżni są roszczeniowi i awanturniczy.O tym, jakie nietypowe sytuacje z udziałem pasażerów zdarzają się podczas lotu, postanowiła opowiedzieć polska stewardessa. 

samolot
12.01.2024 11:30 Chwile grozy na popularnym lotnisku. Pasażer wypadł z samolotu na pas startowy

Niesforni pasażerowie dość często pojawiają się na pokładach samolotów. Obsługa linii lotniczych jest jednak odpowiednio szkolona, by wiedziała, jak z takimi osobami postępować. Znacznie rzadziej trafiają się podróżni, którzy targną się na swoje życie. Do takiej niebezpiecznej sytuacji doszło na pokładzie samolotu linii Air Canada.Pracownicy i pozostali pasażerowie przeżyli prawdziwy szok, kiedy to jedna osoba tuż przed startem otworzyła drzwi samolotu i upadła na asfalt z wysokości. 

Pokład samolotu
11.01.2024 20:35 Stewardessa pokazała tajne miejsce w samolocie. Jest ukryte tuż nad głowami pasażerów

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie odpoczywa obsługa linii lotniczych podczas długich lotów? Mało kto wie, że takie pomieszczenie w ogóle w samolocie się znajduje. Jest niewielkie, jednak świetnie wyposażone, a prowadzą do niego sekretne schody.Nie każdy może przedostać się do tej przestrzeni, potrzebny jest klucz lub kod. 

Lotnisko
08.01.2024 18:41 Grudzień zaskoczył lotnisko w Radomiu. Takich tłumów wcześniej nie widział tam nikt

Ubiegły rok okazał się łaskawy dla lotniska w Radomiu. Choć nie brakowało prześmiewczych komentarzy, port wcale nie świecił pustkami w 2023 roku. Wręcz przeciwnie, jak wynika z oficjalnego komunikatu, zostało tam obsłużonych 103 418 pasażerów.Biorąc pod uwagę fakt, że lotnisko działa dopiero od 27 kwietnia, to naprawdę bardzo dobry wynik. Zainteresowanych lotami stamtąd turystów nie brakuje, a może być ich jeszcze więcej. 

Pokład samolotu
08.01.2024 11:34 Chcesz za darmo zmienić miejsce w samolocie? Jest na to kilka prostych sposobów

Ci, którzy często latają, zdążyli się już przyzwyczaić, że w samolocie nie dane im jest usiąść obok osoby, z którą podróżujemy, no, chyba że dopłaci się wyznaczoną kwotę. Dla tych, którzy lecą po raz pierwszy, może być to jednak zaskoczenie. Opcja siedzenia razem jest szczególnie ważna dla rodzin, ale nie tylko. Co zatem zrobić, by za damo zająć fotele obok siebie?Podróżnicy znaleźli kilka przydatnych trików, które można wykorzystać podczas kolejnego lotu. 

Samolot
07.01.2024 16:33 Podczas lotu wyrwało drzwi na pokładzie samolotu. Pasażerowie szybko chwycili za maseczki z tlenem

Chwile grozy przeżyli pasażerowie, którzy 5 grudnia lecieli samolotem linii Alaska Airlines. Pilot musiał natychmiast lądować awaryjnie z powodu sporej dziury w kadłubie. Incydent uwieczniła na nagraniu jedna z podróżnych.Nagle nad głowami pasażerów pojawiły się maseczki z tlenem. Wszyscy byli przerażeni. 

Samolot
06.01.2024 18:23 Koniec z nerwowym szukaniem paszportu na lotnisku. Wielka Brytania zapowiada prawdziwą rewolucję

Wielka Brytania wciąż przyciąga wielu turystów z Polski. Trudno się jednak temu dziwić, bowiem jest niezwykle atrakcyjna nie tylko pod względem historycznym, ale i różnych atrakcji. Już niebawem na tamtejszych lotniskach zostaną wprowadzone zmiany, dzięki którym Polacy jeszcze chętniej będą planować podróże.To prawdziwa rewolucja na Wyspach Brytyjskich. Chodzi o pokazywanie paszportu.

Samolot w ogniu
03.01.2024 17:59 "Ludzie zaczęli się trząść, dym wypełnił całą kabinę". Pasażerowie opowiadają o dramatycznej ewakuacji z płonącego samolotu

Tego nikt z pasażerów ani załogi się nie spodziewał. Kiedy we wtorek późnym wieczorem na pasie startowym samolot linii Japan Airlines stanął w płomieniach, zapanował chaos. W środku znajdowało się ok. 400 osób. Jedna z nich to 17-letni Szwed, który opisał całe to dramatyczne wydarzenie.“Cała kabina wypełniła się dymem w ciągu kilku minut”- wyjawia nastolatek. Jak podają zagraniczne media, samolot zderzył się z inną maszyną. Pasażerowie z pewnością na długo zapamiętają ten lot. 

Pokład samolotu
03.01.2024 06:39 16-latek wsiadł samotnie do samolotu. Przez błąd linii lotniczej wylądował na innym kontynencie

W okresie świątecznym 16-letni chłopiec, który samotnie podróżował, przypadkowo znalazł się na pokładzie innego samolotu. Jego ojciec powiedział, że agent przy bramce nie zeskanował jego karty pokładowej.Nieletni pasażer z przerażeniem pisał sms-y do swojego rodzica. 

Samolot
29.12.2023 18:55 Drastyczne odkrycie w podwoziu samolotu. To niewiarygodne, że przeżył tę podróż

Młody mężczyzna chciał polecieć samolotem do Paryża i ukrył się w podwoziu maszyny. Nie zdawał sobie sprawy z temperatury, jaka będzie się utrzymywać na wysokości ok. 10 tysięcy metrów. 2,5-godzinny lot zakończył się natychmiastową interwencją medyków.Pasażer na gapę jest w stanie hipotermii. Lekarze robią co w ich mocy, by utrzymać go przy życiu. 

Kokpit
27.12.2023 05:40 Tajemnicze zniknięcie samolotu w przestworzach. Zabrał setki pasażerów i nagle zaginął

Tajemniczy los lotu MH370, który zaginął 8 marca 2014 r., po latach nadal zaskakuje i pojawiają się różne teorie na temat tego, co dokładnie wydarzyło się tego dnia na niebie. Brytyjski Mirror rozkłada sprawę na części, aby przeanalizować, co naprawdę wydarzyło się na wysokości 30 000 stóp.Niektórzy twierdzą, że w sprawę może być zamieszany nawet pilot. Ta historia mrozi krew w żyłach.  

Lotnisko
20.12.2023 17:26 Turystyki spędziły 38 dni w więzieniu. Na lotnisku padły ofiarą oszustów

Dwie turystki spędziły 38 dni w niemieckim więzieniu po tym, jak na lotnisku okazało się, że są w posiadaniu narkotyków. Niesłusznie skazane wyszły na wolność, a w sprawę zamieszani byli pracownicy portu.“Całe to doświadczenie było ogromnym szokiem dla nas i naszych rodzin. Nadal nie udało nam się wrócić do pełni zdrowia” - cytuje kobiety metro.co.uk.