Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Tak za darmo dostaniesz w samolocie miejsce obok siebie. Wszyscy w Wizz Airze powinni o tym wiedzieć
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 04.06.2024 13:04

Tak za darmo dostaniesz w samolocie miejsce obok siebie. Wszyscy w Wizz Airze powinni o tym wiedzieć

Siedzenia w samolocie Wizz Air
Fot. Redakcja turyści

Rezerwując lot samolotem, oczywiste jest, że chcemy siedzieć obok bliskiej nam osoby. Wówczas za taki komfort musimy dopłacić. Zwykle jest to opłata w wysokości kilkudziesięciu złotych. Czy w tanich liniach lotniczych np. Wizz Air da się za darmo usiąść obok siebie? Podpowiadamy. 

Rezerwacja miejsca w samolocie Wizz Air?

Jak czytamy na oficjalnej stronie węgierskich linii lotniczych Wizz Air, każdy pasażer ma możliwość wybrania konkretnego miejsca (o ile jest dostępne) za opłatą podczas rezerwacji. “Jeśli nie chcesz rezerwować miejsca, przydzielimy Ci losowe miejsce podczas odprawy, na 24 godzin przed wylotem” - informuje przewoźnik.

Zainteresowani większym komfortem mogą także wybrać miejsce premium. Wówczas mamy większą przestrzeń na nogi lub siedzenie w pierwszym rzędzie. 

Miejsce w samolocie obok siebie za darmo, jak? Musisz to wiedzieć, lecąc Wizz Airem

Wielu podróżnych jednak irytuje fakt, że oprócz samego biletu lotniczego, muszą dodatkowo płacić za konkretne miejsce. Czy możliwe jest, by wybrane siedzenie było w cenie biletu? Okazuje się, że tak. Taka usługa dostępna jest w ramach pakietów WIZZ Go i WIZZ Plus.

Jest jednak pewien haczyk. Korzystając z pierwszego pakietu, nie mamy możliwości wybrania fotela z dodatkową przestrzenią na nogi, czy siedzeniem w pierwszym rzędzie. Inaczej jest w przypadku WIZZ Plus. Wybierając tę opcję, możemy cieszyć się większym komfortem.

A co w sytuacji, kiedy za darmo chcemy siedzieć obok bliskiej nam osoby? Czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli w samolocie jest dużo wolnych miejsc, można zapytać załogi pokładowej o możliwość zmiany siedzenia. Często nie ma z tym większego problemu. Gorzej gdy jest pełne obłożenie na pokładzie, wówczas musimy zająć przydzielony nam wcześniej fotel. 

Ile kosztuje wybór miejsca obok siebie na pokładzie samolotu?

Miejsca obok siebie dostępne są jedynie w przypadku rezerwacji obejmujących dwie osoby dorosłe. Możliwość zakupu oferuje nam przewoźnik już z taryfą BASIC, a cena wynosi 20 euro za odcinek. Jeżeli kupujemy lot w obie strony, wtedy należy zapłacić dwukrotnie.