Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Samolot

Samolot

Samolot zdominował rynek podróży na całym świecie. Błyskawiczna podróż pozwala jeszcze dłużej cieszyć się urlopem, nawet w odległym zakątku globu.

Samolot Wizz Air
29.05.2024 18:46 Koniec z dopłatą w Ryanairze czy Wiz Airze. Znalazła idealny bagaż podręczny za grosze

Podróżowanie z samym bagażem osobistym, który musi zmieścić się pod siedzenie w samolocie, nie należy to najłatwiejszych. Choć na krótką, weekendową podróż wydaje się wystarczający, to jednak spakowanie się w niewielki plecak stanowi nie lada wyzwanie. Bardzo ważne jest też, aby spełniał odpowiednie wymogi, czyli nie przekraczał dopuszczalnej wagi oraz rozmiarów.W takiej sytuacji należy postawić na praktyczne rozwiązania. Znana z planowania i organizacji @ogarniara opublikowała na Instagramie krótki film, który przyda się niejednemu turyście. Pokazała funkcjonalny plecak idealny jako niewielki bagaż do samolotu. 

lotnisko warszawa
29.05.2024 08:14 Warszawa. Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie ponad 100 osób

Awaryjne lądowanie pasażerskiego samolotu na lotnisku w im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pilot maszyny zgłosił problemy techniczne związane z hermetyzacją. Na pokładzie znajdowało się 117 osób.W gotowości było 12 wozów strażackich i służby medyczne.

Lotnisko
29.05.2024 07:01 Komentowała jej wagę i odmówiła pomocy. Skandaliczny incydent na lotnisku

To, że pasażerom plus size należy się taki sam szacunek, powinno być oczywiste dla każdego. 27-letnia influencerka podróżniczka Jaelynn Chaney spotkała się jednak z bardzo nieprzyjemną sytuacją na międzynarodowym lotnisku. Poprosiła pracownicę portu o pomoc, jednak ta zostawił ją samej sobie. Wyjawiła, że komentowała jej tuszę i zupełnie nie spodziewała się, że z tego powodu odmówi jej pomocy. 

 spadochron w samoolcie
28.05.2024 16:37 W samolotach pasażerskich będą spadochrony? Ekspert mówi jasno

Podróże samolotem dla wielu osób są bardzo stresujące. Na początku każdego podniebnego rejsu załoga pokładowa przedstawia zasady bezpieczeństwa. Wówczas stewardessy informują m.in. o tym, gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, kamizelki ratunkowe, maski z tlenem oraz tłumaczą procedury w przypadku mało prawdopodobnego lądowania na wodzie. Wiele osób zastanawia się jednak, dlaczego w samolocie nie ma spadochronów. 

leki w samolocie
28.05.2024 07:20 Jakie leki można mieć w samolocie? Bez tej wiedzy nie wchodź na pokład

Osoby, które przewlekle biorą leki przed podróżą, zastanawiają się, czy wybierając się w podróż samolotem, mogą wziąć ze sobą odpowiednie medykamenty. Odpowiedź oczywiście brzmi tak, jednak obowiązują pewne restrykcje. Nieprzestrzeganie ich wróży kłopoty. 

Pasażer Ryanaira
28.05.2024 07:00 Dopłata za bagaż nie wchodziła w grę. To, co zrobił spotkało się z gromkimi brawami

Turyści niekiedy decydują się na zabranie do samolotu wyłącznie bagażu podręcznego, po to, by zaoszczędzić. Często jednak wypełniają go po brzegi, co zmusza obsługę naziemną do jego zmierzenia i zważenia. W wielu przypadkach podróżni muszą dopłacać nawet kilkaset złotych, w zależności, jakimi liniami lecą.Czasami nawet kilka centymetrów potrafi zrobić różnicę. Pracownicy nie zawsze przymykają na to oko. Turysta, który wracał Ryanairem z Majorki, postanowił się nie ugiąć i przechytrzyć obsługę.

telefon w samolocie
27.05.2024 19:13 Czy można używać telefonu na pokładzie? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż myślisz

Przed każdym lotem załoga pokładowa przypomina i apeluje do pasażerów na temat włączenia trybu samolotowego w telefonie. Wiele osób zastanawia się jednak, po co jest takie rozwiązanie. Jak się okazuje, są sytuacje, kiedy na pokładzie jest nawet internet. 

samolot
27.05.2024 12:52 Darmowa zmiana miejsca w samolocie? Zdradzamy sekret, jak to zrobić

Rezerwując bilet lotniczy, zwłaszcza w tanich liniach, przewoźnik oferuje nam wykupienie miejsca w samolocie. Czy naprawdę to jest potrzebne, by cieszyć się upragnionym siedzeniem? Podpowiadamy, co zrobić, by zaoszczędzić.

Nicki Minaj zatrzymana na lotnisku
27.05.2024 11:38 Światowa gwiazda w centrum skandalu. Wpadła na gorącym uczynku na lotnisku

Nieznajomość prawa szkodzi. Ta łacińska maksyma doskonale opisuje różne problemy podróżnych, którzy do swojego bagażu, często nieświadomie, zabierają nielegalne przedmioty. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa zawsze lepiej przed podróżą sprawdzić przepisy celne, które obowiązują nie tylko w kraju, do którego podróżujemy, ale także w tym, z którego wylatujemy. Gdyby znana raperka trzymałaby się tej porady, to z pewnością uniknęłaby problemów i nie zawiodła swoich fanów. 

ryanair samolot
26.05.2024 06:31 Ryanair wydał pilny komunikat do pasażerów. Na pokładzie wykryto chorobę zakaźną

Chociaż bezpieczeństwo w każdej linii lotniczej to najwyższy priorytet, to nie zawsze jesteśmy się w stanie obronić przed wszystkim. Co robić, gdy na pokładzie zostanie wykryta choroba zakaźna? Ryanair wydał właśnie pilny komunikat dotyczący zdrowia dla pasażerów, którzy ostatnio lecieli przez Londyn. “Prosimy o szczególną czujność na objawy przez 21 dni, aż do 7 czerwca” - ogłosiła linia lotnicza. 

Picie na pokładzie samolotu
25.05.2024 19:29 W samolocie alkohol szybciej uderza do głowy? Rozwiewamy odwieczne wątpliwości

Posiłek na pokładzie samolotu lub drink na rozładowanie stresu to częsta praktyka wielu podróżnych. Trzeba pamiętać, że poza widokami za oknem, podniebny bar różni się kilkoma warunkami fizycznymi od klasycznego wyjścia na miasto. Jeśli zastanawialiście się kiedyś czy w powietrzu alkohol inaczej oddziałuje na ludzi, to odpowiadamy, że tak i już spieszymy z tłumaczeniem.  

Jedzenie na pokładzie samolotu
25.05.2024 17:16 Czemu w samolocie jedzenie smakuje inaczej? Niewiele osób o tym słyszało

Podczas długiego lotu samolotem łatwo o poczucie ssania w żołądku. Z pomocą przychodzi wtedy oferta przewoźników, którzy proponują różne dania na pokładzie samolotu. W tradycyjnych liniach lotniczych podanie posiłku jest często uwzględnione w cenie biletu, natomiast u tańszych przewoźników za taką przyjemność trzeba dopłacić. Decydując się na obiad w przestworzach, można odnieść wrażenie, że jedzenie różni się w smaku od tego spożywanego na ziemi. Jaka jest tego przyczyna? 

tomasz adamek lotnisko
23.05.2024 08:25 "Ja wam po starcie dopiero dopie****". Nowe fakty ws. lotu Tomasza Adamka

Nie milkną echa ostatniego finału z udziałem pięściarza, Tomasza Adamka. Nie chodzi jednak o jego zwycięstwo podczas walki na FAME MMA 21, a o to jak zakończyła się jego ostatnia podróż samolotem z lotniska w Warszawie do Stanów Zjednoczonych.Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły skandalicznego zachowania pięściarza na pokładzie samolotu, z którego został wyproszony. Sportowiec zagroził natomiast pozwem sądowym…

kontrola bagaży
22.05.2024 16:09 Już nie musisz wyciągać tego na lotnisku. Kolejne porty lotnicze wprowadzają wielkie zmiany

Nie każdy lubi podróżować z bagażem rejestrowanym i powodów ku temu jest wiele. Niektórzy zwyczajnie obawiają się, że się zagubi i już nigdy nie odzyskają swoich rzeczy. Niestety wcale nie jest to mit, a dość częste zjawisko. Z kolei podróżując z bagażem podręcznym, musimy liczyć się z ograniczeniami dot. ilości płynów wnoszonych na pokład. Na szczęście niektóre z lotnisk postanowiło znieść ten limit.

Tragedia w samolocie
22.05.2024 10:12 "Ludzie uderzali w sufit i lądowali na podłodze". Tragiczne sceny w samolocie

Ten lot pasażerowie zapamiętają na długo. Niestety nie dla wszystkich ta historia zakończyła się jedynie trudnymi wspomnieniami. Mowa o tragicznym locie z Londynu do Singapuru, który wczoraj wpadł w silne turbulencje, w wyniku których jedna osoba zmarła, a ponad 70 zostało rannych. Relacje pasażerów mogą zmrozić krew w żyłach.

Samolot (zdjęcie poglądowe)
21.05.2024 13:36 Zabójcze turbulencje. Tragedia na pokładzie samolotu, jest wielu rannych

Samolot linii Singapore Airlines, lecący z Londynu do Singapuru, wpadł w silne turbulencje. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba, a kilkanaście osób zostało rannych.

Stewardessa podpowiada rodzicom
21.05.2024 08:33 Czy leci z nami dziecko? Polska stewardessa ma rady dla rodziców

Wielu dorosłych odczuwa stres związany z podróżą samolotem. Nic dziwnego, że dyskomfort ten dopada w jeszcze większym stopniu młodych pasażerów. Lot razem z dziećmi może być prawdziwym wyzwaniem dla rodziców, ale z tymi poradami od polskiej stewardessy powinno być dużo łatwiej. 

Wizz Air (zdjęcie poglądowe)
20.05.2024 08:29 Nawet 8 godzin w powietrzu. Wizz Air niespodziewanie stawia na długie trasy

Dobre wieści dla podróżnych z Polski. Popularna w naszym kraju linia Wizz Air planuje wydłużenie swoich połączeń. Węgierski przewoźnik zacznie latać na 8-godzinnych trasach. Będzie to możliwe dzięki planowanej rozbudowie floty. 

pasażerowie wchodzący do samolotu
18.05.2024 14:20 Zrobisz to w samolocie i trafisz na czarną listę. Niewielu pasażerów o tym wie

Na pokładzie samolotu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dla załogi jest to priorytet i kiedy pasażer wykazuje choćby agresywne zachowanie, wówczas pracownicy reagują natychmiast. Są specjalnie szkoleni na takie sytuacje, które niestety zdarzają się dość często. W niektórych przypadkach nie ma pobłażliwości i pasażer zwyczajnie trafia na czarną listę. Jakich czynów trzeba się dopuścić, by linia lotnicza odmówiła nam kolejnych podróży? Stewardessa ostrzega. 

samolot na lotnisku
17.05.2024 17:54 Wypadł z samolotu prosto na betonową płytę. Obsługa o niczym nie wiedziała

Zadbanie o bezpieczeństwo na lotnisku to priorytet dla pracujących tam osób. Czasami jednak dochodzi do różnych incydentów, których z pewnością dałoby się uniknąć. Na TikToku pojawił się krótki materiał wideo, na którym widać wyraźnie, do czego nie raz prowadzi niedbałość personelu. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym jeden z pracowników. Wychodząc z samolotu, nie zauważył, że w ciągu niemal sekundy zniknęły schody, po których miał zejść. 

Lotnisko w Balicach
16.05.2024 15:04 "To, co tu się dzieje, to jakiś żart". Kanapka na polskim lotnisku kosztuje fortunę

Ceny na lotniskach nie należą do najniższych i zdaje sobie z tego sprawę wielu podróżnych. Wciąż jednak koszt pojedynczych produktów potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych podróżników. Tak jest na lotnisku w Krakowie, o którym zrobiło się głośno za sprawą turysty znanego w mediach społecznościowych. 

helikopter
16.05.2024 11:54 Awaryjne lądowanie śmigłowca na Mazowszu. Są ranni

Na Mazowszu doszło do awaryjnego lądowania cywilnego śmigłowca. Maszyna uległa awarii w czwartek przed południem.  Na razie wiadomo o trzech rannych pasażerach.Obecnie, na miejscu pracują służby. Sprawę wyjaśniają przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. 

samolot trump
15.05.2024 11:19 Zderzenie dwóch samolotów podczas kołowania. Jeden z nich należy do Trumpa

Prywatny Boeing 757 byłego prezydenta USA Donalda Trumpa zderzył się podczas kołowania na płycie lotniska z inną maszyną. We wtorek rano to zdarzenie potwierdziła Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).Na początku nie ujawniono, czy na pokładzie jednego z samolotów znajdował się sam Donald Trump. Z uwagi na toczącą się w stanach polityczną kampanię, wokół wypadku rosną spory i domysły…

 Andrzej Duda
13.05.2024 15:49 Awaria prezydenckiego samolotu z Andrzejem Dudą. “Nie wystartował”

Jak poinformował reporter Polsat News Grzegorz Urbanek, samolot z prezydentem Andrzejem Dudą, polską delegacją i dziennikarzami nie dostał zgody na start. Konieczna jest wymiana maszyny. 

samolot
12.05.2024 12:25 “Załoga jest ślepa”. Była stewardessa zdradza sekrety podróży samolotem

Podróżując samolotem, często bierzemy udział w szeregu różnego rodzaju procedur bezpieczeństwa, jednak nie zawsze wiemy, od czego one zależą. Była stewardessa Katarzyna Pedersen w podcaście “Kilka pytań” opowiedziała o pracy załogi w trakcie lotu. 

 lotnisko Radom
10.05.2024 11:26 22-latek chciał polecieć na Cypr z Radomia. Kapitan nie wpuścił go na pokład

Do incydentu doszło na lotnisku Warszawa-Radom. To właśnie stamtąd pewien 22-letni podróżny wybierał się na wycieczkę na Cypr. Ze względu na swój wybryk, nie został jednak wpuszczony na pokład samolotu. 

Katowice lotnisko
09.05.2024 09:52 Zabił i wsiadł do samolotu w Pyrzowicach. Zadecydowały ostatnie minuty przed startem

Jak informują dziennikarze radia RMF FM, sceny niczym z filmu akcji miały miejsce w czwartek 9 maja rano na lotnisku w Pyrzowicach. Pięć minut przed startem samolotu do Turcji, służby otrzymały informację o niebezpiecznym pasażerze. 

KAS GOV (zdjęcie poglądowe)
09.05.2024 09:34 Nie do wiary, co miała w żołądku. 21-latka wpadła na gorącym uczynku

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poinformowała o próbie przemytu sporej dawki nielegalnych substancji na Lotnisku Chopina. 21-letnia obywatelka Łotwy ma teraz bardzo duże kłopoty.