Turysci.pl > Samolot

Samolot

Samolot zdominował rynek podróży na całym świecie. Błyskawiczna podróż pozwala jeszcze dłużej cieszyć się urlopem, nawet w odległym zakątku globu.

Samolot
08.12.2023 07:08 "41 tys. minut płaczu bombelków i prawie 100 tys. bosych stóp na pokładzie". Ryanair podsumował podróże swoich pasażerów

Idąc śladami platformy Spotify, która z okazji nadchodzącego końca roku stworzyła dla każdego użytkownika muzyczne podsumowanie, Ryanair postanowił zrobić coś podobnego. Zamiast piosenek, czy podcastów, przewoźnik zrobił swoje własne, ironiczne zestawienie.“To prawie milion palców u stóp. To obrzydliwe, prosimy, nie róbcie tego!” - pisze w mediach społecznościowych Ryanair. 

Turyści
07.12.2023 14:19 Dziesiątki tysięcy Polaków postawiło w grudniu na jeden kierunek. Bilety sprzedają się na pniu

Rok 2023 okazał się niezwykle owocny dla europejskiego kraju. W grudniu aż o 14,2 procent wzrosła rok do roku liczba zarezerwowanych miejsc w samolotach. W dużej mierze to zasługa turystów z Polski.Jak wynika z analizy organizacji Turespaña, na którą powołuje się portal Schengen Visa Info, podróżnych przybędzie łącznie 8,1 miliona.

Pokład samolotu
07.12.2023 06:40 Powiedzieli o jedno słowo za dużo. Przez parę podróżnych pilot musiał awaryjnie lądować

Na pokładach samolotów załoga, choć zawsze miła i uśmiechnięta poważnie traktuje pasażerów, którzy zakłócają spokój w trakcje lotu. Wszelkie spory i kłótnie szybko kończą się interwencją. W przypadku tego lotu piloci bez wahania podjęli nagłą decyzję o natychmiastowym lądowaniu. A wszystko to przez dwoje krzyczących podróżnych.Pozostali pasażerowie byli zdruzgotani informacją, jaką otrzymali po wylądowaniu. Lot do Providence w Stanach Zjednoczonych nie mógł być wznowiony tego samego dnia.

Katastrofa samolotu
05.12.2023 10:08 Katastrofa lotnicza w centrum miasta. Samolot uderzył w budynek i rozpadł się na części

Pilot samolotu lecącego z francuskiego Rouen musiał awaryjnie lądować w poniedziałek 4 grudnia w ogródku na przedmieściach Paryża. Podczas manewru maszyna rozpadła się na części.Ustaleniem szczegółów awaryjnego lądowania zajmuje się już francuska agencja bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego i prokuratura. Pewne jest, że w katastrofie nikt nie zginął.

Pokład samolotu
04.12.2023 17:12 Rodzice 16-latki spod Łodzi przeżyli horror. Odnaleźli ją dopiero na pokładzie samolotu do USA

Zaniepokojeni rodzice zgłosili zaginięcie ich 16-letniej córki. Okazało się, że nastolatka wymyśliła niemal idealny plan. Marzyła, by polecieć do USA, kupiła zatem bilet i wsiadła do samolotu. Jej przygoda jednak bardzo szybko się skończyła.Policja natychmiast zainterweniowała po tym, gdy otrzymała zgłoszenie o zaginięciu nieletniej dziewczyny. Nagle cały misterny plan 16-latki legł w gruzach. 

 Straż Graniczna
04.12.2023 15:05 "To kpina. Stewardessa się go czepiała". Polak rozpętał awanturę na pokładzie samolotu

Nie wszyscy podróżni wiedzą, jak zachować się na lotnisku czy w samolocie. Niektórzy m.in. ze stresu nie panują nad swoimi emocjami. Do nieprzyjemnej względem załogi sytuacji doszło w samolocie lecącym z Norwegii do Gdańska. Tuż po wylądowaniu, na pokład weszli funkcjonariusze straży granicznej. 

Stewardessy
02.12.2023 20:32 Stewardessy robią zdecydowanie więcej, niż ci się wydaje. Wiedzą o tobie wszystko, już od samego wejścia na pokład

Pasażerowie nawet nie mają pojęcia, co oznaczają niektóre z zachowań załogi na pokładzie samolotu. Okazuje się, że nawet niepozorne witanie przez stewardessy turystów przy wejściu ma konkretny cel.Podróżni za każdym razem mogą zaobserwować też, jak specyficznie siada na miejscach załoga. Pozycja jaką przyjmuje obsługa zależy z kolei od linii lotniczych. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo nie tylko pasażerów, ale i swoje.

Pokład samolotu
01.12.2023 21:11 Samolot lecący do Rzeszowa nie mógł lądować. Pilot Ryanaira nagle stracił przytomność

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair musiały awaryjnie lądować na krakowskim lotnisku. Podczas lotu będący na pokładzie pilot nagle zaczął źle się czuć. Polski organ bezpieczeństwa lotniczego mówi o „poważnym incydencie”. Było naprawdę niebezpiecznie!Chwile grozy przeżyli pasażerowie lotu do Rzeszowa. Po wszystkim, czekała ich jednak jeszcze jedna zła wiadomość.

Pokład samolotu
01.12.2023 18:25 Robisz to w samolocie? Pasażerowie najpewniej mają cię przez to dość

Pasażerowie niekiedy całkowicie zapominają, czego nie powinni robić w transporcie. Od podróżowania malujących paznokcie podczas lotu po wypróżnianie się na podłodze na wysokości 35 000 stóp - oto niektóre z najbardziej rażących uchybień.Niekiedy swoim zachowaniem podróżni mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji, innym razem zmuszają pilotów do awaryjnego lądowania, czy odwołania lotu.

dziecko
01.12.2023 17:22 6-latek nagle zalał się łzami w samolocie. Jego matka nie miała litości dla pasażera obok. "Czy jestem du*****?"

Podróż samolotem 19-letniego pasażera przebiegała dosyć spokojnie - do czasu… Dla umilenia czasu, jak wielu turystów podczas lotu, mężczyzna oglądał na swoim telefonie jeden z popularnych, hollywoodzkich filmów akcji. W pewnym momencie usłyszał za swoimi plecami rozdzierający krzyk. Na pokładzie zaczęła się awantura, którą rozpętała… matka jednego z siedzących tuż obok dzieci. Zaczęło się od mocnych słów.Historia, którą opowiedział nastolatek zdecydowanie podzieliła internatów, "Czy jestem du*****?"- pytał mężczyzna.

Dziura w szybie
30.11.2023 20:22 Tajemnicza dziura w oknie samolotu. Turyści panikują, bo nie mają o tym pojęcia

Samoloty skrywają wiele tajemnic. Osoby, które często podróżują, zadają sobie różne pytania, m.in. na temat budowy maszyny i mechanizmu działania. Siedząc na pokładzie przy oknie można spostrzec małe dziurki w oknach. Po co zostały zrobione? Odpowiadamy.W samolocie każdy szczegół ma znaczenie. Nawet mini otwory w szybach. 

Samolot
30.11.2023 19:16 Wracali z uwielbianej przez Polaków wyspy. Oba samoloty rozbiły się przy lądowaniu na tym samym lotnisku

Ciężko wyobrazić sobie aż tak ogromnego pecha. Dwa samoloty pasażerskie rozbiły się tego samego dnia. Oba zdarzenia miały miejsce w popularnym Parku Narodowym, gdzie przez cały rok przybywa mnóstwo turystów z całego świata. Jeden z samolotów wracał z uwielbianej przez Polaków rajskiej wyspy, drugi już miał startować w drodze do niej. Na pokładach łącznie znajdowało się 60 pasażerów. Akcja strażaków i lokalnych służb nie była łatwa.

Samolot
30.11.2023 17:29 Turysta z Niemiec urządził prawdziwe piekło podróżnym i swojej żonie. Finału tego lotu nie zapomni nawet pilot i obsługa

Niesforni pasażerowie w samolocie to już norma. Tym razem na pokładzie linii Lufthansa podróżni rozpętali prawdziwe piekło. Zachowanie małżeństwa mocno przeraziło załogę, która nie mogła ich opanować. Wyzwiska i groźby, rzucanie jedzeniem, a nawet próba podpalenia…Sytuacja stała się na tyle napięta, że piloci zdecydowali się natychmiast lądować awaryjnie. “Nie było żadnych komunikatów na pokładzie, ale pasażerowie byli informowani indywidualnie w rozmowach o lądowaniu” - opowiedział BILD naoczny świadek. 

Lotnisko w Katowicach
30.11.2023 08:58 Miał lecieć na cudowne wakacje. Nagle wpadł na płytę lotniska w Katowicach

Podróże samolotami bywają stresujące, jednak to, co 28 listopada zdarzyło się na lotnisku w Katowicach, trudno opisać słowami. Jeden z pasażerów niespodziewanie wtargnął na płytę lotniska. Jego tłumaczenia zaskakują.Moment nadawania bagażu, a następnie kontroli osobistych bywa bardzo stresujący. Nerwów na wodzy nie udało się utrzymać Turkowi, który z Katowic chciał polecieć na Maltę. Do akcji wkroczyły służby.

Prysznic
29.11.2023 13:44 Tego absolutnie nie rób w domu po podróży samolotem. Możesz się nabawić wielu chorób

Po długiej podróży często jedyne, o czym marzymy to ciepła, relaksująca kąpiel i długi sen. Niestety, jak się okazuje, taki scenariusz wcale nie jest tak dobry, jak mogłoby się wydawać. Eksperci alarmują, by powstrzymać się od gorącej kąpieli. 

Akcja na wodzie
29.11.2023 11:02 Samolot nagle runął do wody. Trwa akcja ratunkowa

Trwa akcja ratunkowa na Oceanie Spokojnym. Samolot z niewiadomych przyczyn stracił wysokość i znalazł się w wodzie. Służby poszukują kolejnych pasażerów. Do tragedii doszło w środę 29 listopada w godzinach porannych. 

 Straż Graniczna
28.11.2023 09:27 Prawie milion złotych w... skarpetce. Podróżna z Dubaju wpadła na Lotnisku Chopina

Podróżni niejednokrotnie już udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. Tym razem wracająca z Dubaju kobieta wpadła na gorącym uczynku na Lotnisku Chopina. Wszystko przez zawartość niepozornej skarpetki. 

Pokład samolotu
27.11.2023 19:27 Samolot leciał nad oceanem, kiedy pasażerka rzuciła się na drzwi awaryjne. Załoga musiała natychmiast działać

Incydentów na pokładach samolotów z udziałem niesfornych pasażerów było mnóstwo. Tym razem pewna kobieta podczas długiego lotu naraziła na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i pozostałych podróżnych i załogę.W pewnym momencie wstała i udała się w kierunku drzwi awaryjnych. 

Lotnisko w Radomiu
27.11.2023 17:10 Lotnisko w Radomiu się rozrasta! Aż cztery nowe trasy na horyzoncie

Lotnisko w Radomiu od czasów otwarcia jest tematem kpin i szydery ze strony wielu podróżnych. Jak się okazuje, niesłusznie. Port niebawem włączy do swojej siatki połączeń nowe trasy. Portal Fly4free.pl prześwietlił system rezerwacyjny narodowego przewoźnika Polskich Linii Lotniczych LOT. Jak się okazuje, lotnisko w Radomiu czekają spore zmiany. 

Turyści
25.11.2023 14:06 Chaos ogarnie "stolicę Europy". Od stycznia odwołają 16 500 lotów, a to dopiero początek

To niezwykle popularny europejski kierunek wakacyjny. Polacy bardzo chętnie podróżują do Francji wiosną, latem, ale także w okresie jesienno-zimowym, kiedy ceny biletów lotniczych są nieco niższe. W przyszłym roku na jakiś czas będą musieli zapomnieć o “stolicy Europy”.Odwołania lotów dotkną pasażerów w pierwszej połowie 2024 roku.

KLM
25.11.2023 14:03 Najpierw odwołali mi lot, potem zwodzili z oddaniem pieniędzy. Po 9 miesiącach KLM postawiło sprawę jasno

Zdarza się, że z przyczyn losowych loty są anulowane. W związku z tym podróżny ma do wykorzystania kilka opcji, m.in. może ubiegać się o zwrot całkowity poniesionych kosztów. Tak też chciałam zrobić. Niestety, po blisko dziewięciu miesiącach dowiedziałam się, że mogę się pożegnać z zaległymi pieniędzmi. Wszystko zaczęło się jeszcze w 2022 roku. Pod koniec wakacji zaplanowałam wycieczkę do Kapsztadu na grudzień. Niestety, ze względów osobistych musiałam zmienić termin. To był tylko początek problemów.

Lotnisko w Barcelonie
24.11.2023 06:37 Strajki na europejskich lotniskach przed Bożym Narodzeniem. Te rejony lepiej omijaj

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób decyduje się na krótki urlop przed tym gorącym okresem, Polacy mieszkający za granicą wracają też do kraju. Nadchodzące strajki mogą pokrzyżować ich plany. Hiszpańscy związkowcy zapowiedzieli strajki na lotniskach w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. 

Poród na pokładzie
23.11.2023 16:19 Tuż przed startem samolotu na pokładzie niespodziewanie pojawił się nowy pasażer. Dzielna mama podziękowała załodze

Tego lotu z pewnością pasażerowie na długo nie zapomną. Tuż po wejściu do samolotu jedna z pasażerek zaczęła odczuwać silne skurcze. Kobieta była wówczas w zaawansowanej ciąży. Kobieta niespodziewanie zaczęła rodzić na pokładzie samolotu.

Samolot PLL LOT
23.11.2023 13:59 Polacy na długo musieli zapomnieć o powrocie LOT-em do Warszawy. Utknęli na egzotycznej wyspie

Choć usterki w samolotach zdarzają się dość rzadko, to niekiedy są powodem nie wystartowania maszyny. Przekonali się o tym pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT, którzy na długo utknęli w egzotycznym miejscu. Podróżni zostali skierowani do hoteli, gdzie oczekują jakichkolwiek informacji. Polacy wyruszą do kraju dopiero, kiedy maszyna zostanie naprawiona. Najpierw nowe części muszą dolecieć z Miami.W czwartek w godzinach popołudniowych skontaktowali się z nami turyści, którzy mimo zapowiedzianego po raz kolejny odlotu, nadal nie mogą wrócić do domu. “Dalej nas nie zabrali. Ponad 300 osób czeka na lotnisku” - mówi nam jedna z turystek.

emerytka lotnisko policja
22.11.2023 15:15 Emerytka zalała się łzami na lotnisku. Tuż po opuszczeniu samolotu musiała zapłacić gigantyczną karę

77-letnia June leciała na spotkanie ze swoją ukochaną rodziną. Na ten lot długo odkładała pieniądze. Nie wiedziała jednak, jak duża kara czeka ją po wylądowaniu samolotu. Starsza kobieta została zmuszona do zapłacenia równowartości 8700 złotych. Emerytka zalała się łzami na lotnisku, gdy dowiedziała się, jak banalny błąd popełniła.„Myślę o tym dzień i noc, teraz biorę przez to tabletki nasenne" - mówi 77-letnia kobieta. Taka kosztowna pomyłka może przytrafić się każdemu turyście. 

Samolot
21.11.2023 17:36 Nagle pasażerowie na pokładzie usłyszeli komunikat. Pilot Ryanaira musiał natychmiast lądować awaryjnie

Chwilę grozy przeżyli pasażerowie samolotu Ryanair. Pilot niedługo po starcie podjął natychmiastową decyzję o powrocie na lotnisko. Nikt nie wiedział co się dzieje, ale na pokładzie czuć było chłód.Nagle znajdujący się na pokładzie pasażerowie otrzymali informację. Okazało się, że w samolocie pojawiła się poważna usterka.

 Lotnisko Chopina
21.11.2023 09:38 Ewakuacja na Lotnisku Chopina. 260 pasażerów w popłochu opuściło samolot

We wtorek 21 listopada na Lotnisku Chopina doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Stacja TVN24 poinformowała, że na miejscu pojawiła się straż pożarna. Pasażerowie zostali ewakuowani. Wszystko przez dym w kokpicie jednego z samolotów. 

Kenia
20.11.2023 06:27 Turkusowy ocean, rafy koralowe i... safari. Polacy zakochali się w nowym egzotycznym kierunku

Zima zbliża się wielkimi krokami. Wielu Polaków myśli nad wyborem zagranicznego wyjazdu, by uciec od śniegu i mrozu. Jak się okazuje, już nie tylko Zanzibar i Meksyk królują na liście marzeń. Niedawno dołączyła do nich też Kenia. Ten egzotyczny kierunek będzie prawdziwym hitem nadchodzącej zimy!