Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Przez silne turbulencje wpadł do schowka na bagaże. Do sieci trafiło nagranie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 04.07.2024 06:00

Przez silne turbulencje wpadł do schowka na bagaże. Do sieci trafiło nagranie

Wnętrze samolotu
Fot. X@elsalvador@pichi

W wyniku silnych turbulencji na pokładzie samolotu linii Air Europa, jakie pojawiły się podczas lotu z Madrytu do Montevideo, siedem osób zostało rannych. Piloci natychmiast podjęci decyzję o awaryjnym lądowaniu. Zapanował chaos, pasażerowie unosili się nad siedzeniami, a jeden z nich znalazł się w luku bagażowym nad głowami pozostałych. Do sieci trafiły nagrania. 

Silne turbulencje w samolocie linii Air Europa

W mediach społecznościowych na profilach linii Air Europa pojawił się komunikat w sprawie felernego lotu. 1 lipca na pokładzie samolotu Boeing-787-9 Dreamliner lecącego z Madrytu do Montevideo w Urugwaju pojawiły się silne turbulencje. W środku było 325 pasażerów i załoga.

Jeden z podróżnych udzielił komentarza portalowi El Pais. - Byliśmy nad Atlantykiem, kiedy ogłoszone możliwe turbulencje. W ciągu kilku sekund samolotem mocno szarpnęło, a osoby, które nie zapięły pasów bezpieczeństwa, wystrzeliły w górę, uderzając w sufit - relacjonował.

Chaos na pokładzie. Pasażerowie wystrzelili w górę

Około godziny po awaryjnym lądowaniu w sieci zaczęły pojawiać się nagrania pasażerów. Widać na nich, jak niektórych trzeba było wyciągać niemal z sufitu. Jedna z osób utknęła nawet w schowku bagażowym.

W wyniku turbulencji 30 pasażerów zostało rannych. Ucierpiały także panele znajdujące się w środku oraz część foteli. To tylko pokazuje, jak ważne jest zapinanie pasów podczas lotu, szczególnie gdy prosi o to załoga.

Awaryjne lądowanie. Pasażerowie otrzymali pomoc medyczną

Według informacji, jakie przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Urugwaju, jak tylko maszyna wylądowała w Natal, udzielono pomocy poszkodowanym. Część z osób została przewieziona do znajdującego się w pobliżu szpitala. Podróżni w wieku od 25 do 30 lat doznali “łagodnych obrażeń”.