Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Darmowe bilety na pociągi PKP. Tego dnia każdy będzie chciał skorzystać
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 12.05.2024 12:21

Darmowe bilety na pociągi PKP. Tego dnia każdy będzie chciał skorzystać

peron
Fot. Marek Bazak / East News

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity spieszy z miłą niespodzianką dla pasażerów. Już 1 czerwca, podróżni mogą skorzystać z darmowych biletów. Brzmi kusząco, tym bardziej że święto najmłodszych w tym roku wypada w sobotę, w trakcie długiego weekendu. Szkoda więc z takiej okazji nie skorzystać. Kto może skorzystać z promocji i jakie trasy ona obejmuje? Szczegóły poniżej.

PKP rozdaje prezenty na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka z PKP Intercity to coroczna akcja przewoźnika skierowana do najmłodszych z okazji ich święta. W ramach akcji pasażerowie mogą skorzystać z darmowego przejazdu pociągiem IC. Promocja obowiązuje oczywiście 1 czerwca, jednak w tym roku ten dzień w kalendarzu wypada wyjątkowo korzystnie, gdyż jest to sobota. Ponadto w związku z dniem wolnym w czwartek, 30 maja - mamy do czynienia z kolejnym długim weekendem.

Okazja jest wręcz idealna, żeby zorganizować weekendową wycieczkę wraz ze swoimi pociechami. Warto jednak pamiętać, że są pewnie ograniczenia.

Dla kogo darmowe bilety?

Darmowe bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity w związku z Dniem Dziecka przysługują najmłodszym. Wobec tego z darmowego przejazdu może skorzystać każde dziecko, które ukończyło 4 rok życia i nie ukończyło jeszcze 16 lat. Każde dziecko, które znajduje się w tym przedziale wiekowym, może liczyć na darmową wycieczkę pociągiem.

Ważne jest również to, że podczas korzystania z promocji w trakcie kontroli biletów okazać trzeba będzie dokument potwierdzający wiek dziecka - tj. dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport lub akt urodzenia.

Na jakie trasy przysługują bilety i jak skorzystać z promocji?

Promocja, która obowiązywać będzie tylko w dniu 1 czerwca 2024 roku, obejmuje przejazdy na dowolnej trasie na terenie Polski pociągami TLK, IC, EIC, EIP. Promocyjne bilety obejmują miejsca siedzące w 2. klasie. Jak odebrać bilety? To proste, wystarczy udać się do kasy biletowej oraz poprosić o bilet na wybraną trasę. Można dokonać zakupu również u konduktora, bezpośrednio w pociągu, z tym że wyjątkiem są bilety na EIP - te zakupimy jedynie w kasie biletowej.

Przewoźnik poinformował również, że każde dziecko, które skorzysta tego dnia z odpłatnego bilety może otrzymać zwrot pieniędzy - wystarczy udać się do konduktora danego pociągu, aby otrzymać poświadczenie, które będzie podstawą do zwrotu.

Czytaj więcej: Ułóż warstwami herbatniki, krem i banany. Ten przepis jest godny nagrody