Turysci.pl > Pkp Intercity

Pkp Intercity

PKP Intercity

PKP Intercity
05.12.2023 07:20 Dantejskie sceny na PKP. Wysiedli na dworcu i usłyszeli, że noc spędzą w pociągu, zamiast jechać dalej

Prawdziwą gehennę przeżyło kilkudziesięciu pasażerów, którzy w niedzielę 3 grudnia ruszyli w podróż z Przemyśla do Berlina. Przejazd miał trwać kilka godzin, a zmienił się w prawdziwą szkołę przetrwania.Podróże pociągami to bardzo popularny sposób przemieszczania się między miastami. Przejazd z Przemyśla do Berlina zgodnie z rozkładem PKP Intercity trwa niespełna 12 godzin. Jednak podróżni, którzy wsiedli do niego w niedzielę 3 grudnia, nie spodziewali się, że ich podróż wydłuży się prawie trzykrotnie.

Stacja kolejowa
04.12.2023 14:25 Na tę zmianę w PKP pasażerowie czekali dekady. Rozwiązuje największy problem kolei

Pasażerowie kolei doskonale wiedzą, co oznacza opóźniony pociąg. Na polskich torach bowiem zdarza się to dość często. Teraz PKP Intercity wprowadziło nowość do swojej aplikacji, która być może ułatwi turystom podróże.Teraz pasażerowie będą mogli sprawdzić ewentualne opóźnienia i nie tylko.

Toaleta i pociąg
20.10.2023 10:43 Koniec średniowiecza na kolei. Aż trudno uwierzyć, że nadal to robią

Kolej to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych środków transportu w Polsce. Chętnie korzystamy zarówno z usług PKP Intercity, jak i lokalnych przewoźników. Dlatego aż trudno uwierzyć, że wiele składów nadal zrzuca nieczystości z toalet na tory.O tym, że nie powinno się korzystać z toalety podczas postoju, wiele osób było uczonych od dziecka. Szczególnie młodsi pasażerowie najpewniej nie rozumieli, dlaczego tak jest. Okazuje się, że nawet w 2023 roku część fekaliów z toalet nadal zrzucana jest na tory. Jednak ma się to zmienić.

Stacja kolejowa
13.10.2023 11:41 Wielki przełom w pociągach PKP Intercity. Pasażerowie czekali na to długimi latami

Kilkugodzinna podróż pociągiem ze słabym internetem może być dla niektórych istną męką. Szczególnie w sytuacji, gdy podróżny chce, a nie może popracować przy użyciu laptopa czy innego urządzenia. Wkrótce ma się to zmienić.Spółka PKP Intercity ogłosiła, że zainstaluje wzmacniacze sieci w kilkuset wagonach. 

Dworzec Centralny
03.09.2023 10:09 Wielogodzinna gehenna w PKP. Ludzie utknęli w pociągach przez ogromne opóźnienia

Niedziela nie będzie udana dla tych, którzy planowali przyjechać do Warszawy, lub z niej wyjechać. Z powodu awarii na kolei opóźnionych jest co najmniej kilkadziesiąt pociągów, a będzie jeszcze gorzej.Do awarii doszło na trasie między Dworcem Zachodnim a Dworcem Centralnym. Wiadomo już, że naprawa usterki potrwa co najmniej do południa.

Pociąg Pendolino
01.08.2023 14:13 Historyczny rekord PKP Intercity. Na pasażerów czekają kolejne niespodzianki

PKP Intercity nie zwalnia tempa. Z roku na rok przybywa zainteresowanych podróżami tym środkiem transportu. Zatem nic dziwnego, że polski przewoźnik ma w planach poważne inwestycje. Wśród nich znajdują się nowe udogodnienia, które ułatwią wielu pasażerom podróżowanie po Polsce.PKP Intercity szykuje nowości, które znacznie ułatwią podróżowanie. Ponadto wiadomo ilu pasażerów dotychczas skorzystało z pociągów.

Stacja PKP
20.07.2023 19:11 PKP dodaje opcję, na którą wszyscy czekali. To znacznie ułatwi podróżowanie

We wtorek 18 lipca PKP Intercity dodało nową opcję w swojej aplikacji mobilnej. Z uwagi na jej rosnącą popularność polski przewoźnik postanowił rozszerzyć swoja ofertę w zdalnych kanałach sprzedaży. Od paru dni pasażerowie nie muszą kupować biletów międzynarodowych tylko w kasie.Od niedawna w aplikacji mobilnej PKP Intercity można zakupić bilety międzynarodowe. Ta opcja może znacznie ułatwić podróżowanie pasażerom. Nie będą musieli nabywać ich w stacjonarnych kasach biletowych.

Tłok w PKP Intercity
13.06.2023 20:01 PKP urządziło pasażerom saunę w wagonach. Ludzie jechali w toaletach!

Długi czerwcowy weekend był idealną okazją na dalsze i bliższe wyjazdy. Wiele osób zdecydowało się udać w podróż pociągiem, a PKP Intercity zapowiadało dostawienie dodatkowych wagonów. Niestety zainteresowanie i tak przerosło możliwości przewoźnika.Podróże pociągami bywają przyjemne i bezstresowe, jednak niekiedy pasażerowie muszą mierzyć się z opóźnieniami, a także przepełnieniem wagonów. Właśnie w takich warunkach wielu podróżnych musiało spędzić wielogodzinną podróż z Katowic do Warszawy w niedzielę 11 czerwca.

PKP Intercity
29.05.2023 21:02 PKP będzie miało poważnego konkurenta na torach? Porażka polskiego urzędu szansą dla Czechów

PKP Intercity to bez wątpienia monopolista na polskich torach, choć lokalnie "podgryzają go" regionalni przewoźnicy. Niebawem jednak na torach zrobi się ciaśniej, a pasażerowie będą mieli większy wybór.PKP Intercity od lat dzieli i rządzi na polskich torach. Jednak wiele w tym zakresie może zmienić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Porażkę odniósł tam Urząd Transportu Kolejowego. Zwycięzcą okazał się za to rozwijający się w Polsce RegioJet.

Pseudokibice w PKP
15.05.2023 09:01 Skandal w PKP. Pasażerowie pobici przez pseudokibiców

W sobotę 13 maja wieczorem doszło do skandalicznej sytuacji w pociągu “Łokietek” relacji Kraków-Warszawa. Wracający z meczu kibice Polonii Warszawa zostali napadnięci i pobici przez pseudokibiców Legii. Świadkowie zajścia byli przerażeni.W sobotę drugoligowa Garbarnia Kraków została rozbita przez Polonię Warszawa w domowym starciu 1:3. Wieczorem fanatycy Czarnych Koszul wracający do stolicy doświadczyli dramatycznej sytuacji. Pasażerowie ubrani w barwy Polonii zostali napadnięci przez pseudokibiców Legii na jednej ze stacji PKP.  

Bilet
07.05.2022 10:18 Promocja w PKP Intercity. Ogromne zainteresowanie tanimi biletami

PKP Intercity odnotowuje rekordową sprzedaż biletów w związku z promocją, która trwa od 5 maja. Jak się okazuje, bilety na krótkich trasach można kupić już za kilka złotych. Co ciekawe, można pojechać w pierwszej klasie płacąc mniej niż za drugą klasę.PKP Intercity nie spodziewało się takiego zainteresowania. W rezultacie, wraz z rozpoczęciem promocji, strona przewoźnika przestała działać. Problem jednak rozwiązano, a podróżni nadal mogą cieszyć się wyjątkowo atrakcyjnymi cenami na przejazdy PKP.- Odnotowujemy rekordowy w historii spółki ruch niemal we wszystkich kanałach sprzedaży - czytamy w komunikacie na Facebooku.