Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Świetne wieści od Kolei Dolnośląskich! Wznowią obleganą trasę przez Polskę
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 25.04.2024 07:47

Świetne wieści od Kolei Dolnośląskich! Wznowią obleganą trasę przez Polskę

Koleje Dolnośląskie
Fot. NGCHIYUI/Shutterstock

To połączenie było prawdziwym hitem w ubiegłym roku. Koleje Dolnośląskie planują wznowić letnie kursy tego kierunku. Pociągi będą jeździć wyłącznie w weekendy.

Popularny kierunek

“Połączenie do Świnoujścia po raz pierwszy zostało uruchomione 24 czerwca 2023 r. Bardzo szybko stało się popularne, bo w zeszłym roku skorzystało z niego ponad 7 tysięcy pasażerów. Tak duże zainteresowanie tym połączeniem ponadregionalnym było dla nas pozytywnym zaskoczeniem” - powiedział prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski.

Dodał także, że oprócz mieszkańców Dolnego Śląska, trasy korzystali także podróżujący z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.
 

Pociągi do Świnoujścia

W tym roku, od 22 czerwca do 1 września, Koleje Dolnośląskie wprowadzają nowe weekendowe połączenie do Świnoujścia. Zamiast dotychczasowych pociągów Elf 2 48WEc, będą kursować pięcioczłonowe pociągi Impuls 45WE. Trasa KD Premium Nadmorski będzie obejmować stacje: Wrocław Główny, Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje i Świnoujście.

W ubiegłym roku pociąg w soboty wyruszał z Wrocławia o godz. 5:40, a w niedzielę wracał ze Świnoujścia o godz. 16:40, a cena biletu pełnopłatnego wynosiła 79 zł. W tym roku oczekuje się podobnych rozkładów jazdy i cen biletów, jednak szczegóły zostaną podane bliżej daty uruchomienia połączenia.
 

Nie tylko do Świnoujścia

“Chcemy, aby pociąg ekspres do Warszawy był skomunikowany z innymi połączeniami, aby mieszkańcy Dolnego Śląska mogli komfortowo przesiąść się we Wrocławiu w kierunku takich miast jak Legnica, Lubin, Kłodzko czy Wałbrzych” - powiedział Stawikowski.

W marcu tego roku Koleje Dolnośląskie złożyły wniosek do Urzędu Transportu Kolejowego o uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do Warszawy. Linia miałaby stanowić kolejny krok w rozwoju ponadregionalnej sieci przewozów tego dolnośląskiego przewoźnika, po sukcesie trasy do Świnoujścia.

Źródło: turystyka.wp.pl