Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Awaria PKP. Odwołane pociągi, opóźnienia nawet 430 minut
Natalia Księżak
Natalia Księżak 07.04.2024 12:26

Awaria PKP. Odwołane pociągi, opóźnienia nawet 430 minut

PKP
fot.Redakcja Turyści

Fatalnie rozpoczęła się dla pasażerów PKP niedziela 7 kwietnia. Wszystko przez awarię komputera sterującego ruchem w centralnej Polsce. Od godziny 4 rano pociągi międzymiastowe i regionalne nie kursują zgodnie z rozkładem. Wiele składów jest odwołanych, a opóźnienia innych sięgają ponad 400 minut.

Służby PKP pracują nad usunięciem awarii. 

Czarny dzień dla pasażerów PKP

Opóźnione i odwołane są składy, których trasa przebiegała przez Łódź. Wszystko przez awarię komputera sterującego ruchem w SRK Łodź - Olechów. Przykładowo, ze stacji Łódź Kaliska nie wyjechał dziś żaden pociąg w stronę Warszawy. Pociąg ŁKA relacji Łódź Widzew - Głowno w południe ma już 430 minut opóźnienia.

Aby rozładować ruch, wprowadzono wzajemne honorowanie biletów spółki PKP Intercity i Łódzka Kolei Aglomeracyjna na obszarze działania ŁKA oraz biletów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich na odcinku Skierniewice- Warszawa Wschodnia/ Gdańska – Skierniewice, a także w pociągach Polregio na odcinku Warszawa- Łódź- Częstochowa - informuje na stronie interentowej PKP InterCity.

Awaria PKP. Zmiany w rozkładzie i opóźnienia pociągów

- Służby techniczne PLK SA oraz firmy Alstom pracują nad usunięciem awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew - przekazał Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK. 

- Do usterki doszło o godz. 4 . Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów przejeżdża przez stację Łódź Widzew. Pozostałe pociągi kierowane są przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów. Informacje o zmianach w rozkładach jazdy są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach oraz na stronie portalpasazera.pl - dodaje Jakubowski.

Opóźnienia na trasach pociągów w całej Polsce

Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów przejeżdża przez stację Łódź Widzew. Pozostałe pociągi kierowane są przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów.

Zmiany w rozkładach dotkną m.in. pociągów relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny, Płock - Katowice, Łódź Kaliska -Gdynia Główna, Bydgoszcz Główna - Kraków Główny, Wrocław Główny - Białystok, Bielsko -Biała Główna - Gdynia Główna.

Zobacz też: “Zdjęcie jest ważniejsze”. Pokazał, co wyprawiają turyści w Tatrach