Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Ta trasa była hitem lata. Ryanair kasuje ją wcześniej niż zapowiadał
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 28.08.2023 20:16

Ta trasa była hitem lata. Ryanair kasuje ją wcześniej niż zapowiadał

Ryanair
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, wraz z zakończeniem sezonu spore cięcia szykują się w siatce połączeń Ryanaira. Niestety, turyści nie będą zadowoleni.

Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Polsce, a także w Europie. Irlandzki przewoźnik już teraz dopina ostatnie guziki przed ogłoszeniem pełnej jesiennej siatki połączeń. Niestety wcześniej zamknie jedną z ulubionych tras Polaków.

Ryanair kasuje połączenia na trasie Modlin-Szczecin

Połączenie Modlin-Szczecin bez wątpienia było jednym z hitów tegorocznych wakacji. Dzięki świetnym cenom (lot w dwie strony można było bez trudu zarezerwować za 150-200 zł), Irlandczycy skutecznie konkurowali z PKP Intercity.

Nawet biorąc pod uwagę fakt, że dojazd do Modlina nie jest szybki, a na lotnisku warto być ok. dwóch godzin przed startem, podróż na północ kraju i tak była o wiele szybsza niż pociągiem. Z takiej sytuacji pasażerowie mieli się cieszyć aż do końca października. Niestety doszło do zmiany planów.

Loty do Szczecina za grosze tylko do końca września

Serwis Fly4free.pl poddał dokładnej analizie system rezerwacji Ryanaira. To właśnie dzięki temu dziennikarze zauważyli, że bilety można kupować tylko na połączenia do 30 września. Na razie nie wiadomo, dlaczego przewoźnik zdecydował się na zamknięcie trasy przed końcem letniej siatki.

Można jednak przypuszczać, że powodem było znacznie mniejsze zainteresowanie. Najtańsze bilety można bowiem kupić za niecałe 50 zł w jedną stronę. Ponieważ samoloty na tej trasie kursują aż cztery razy w tygodniu (każdy wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę), bez trudu znajdziecie bilet w dwie strony już za ok. 150 zł. Warto więc wykorzystać tę okazję.

Lotnisko w Szczecinie jesienią opustoszeje

Serwis Fly4free.pl dodał również, że jeszcze jesienią liczba tras ze Szczecina ulegnie dość drastycznemu zmniejszeniu. Z rozkładu zniknie bowiem nie tylko połączenie z Modlinem. Jeszcze tylko do 27 października będzie można latać na trasie krajowej do Krakowa.

Na początku listopada zawieszone zostanie również połączenie do Dublina. Oznacza to, że Ryanair zimą utrzyma tam tylko dwa połączenia. Dwa razy w tygodniu zabierze pasażerów do Liverpoolu, a sześć razy w tygodniu będzie można polecieć do Londynu.