Turysci.pl > Ryanair

Ryanair

Ryanair podbił serca Polaków. Niskie, przystępne ceny oraz szybkość podróży uczyniły tę linię lotniczą jedną z najpopularniejszych w naszym kraju.

modlin ewakuacja
21.09.2023 08:54 Afera w Modlinie. Turyści godzinami koczowali przed lotniskiem. Nie wpuścili ich do samolotów

Kiedy na lotnisku w Modlinie ogłoszono alarm i ewakuację, nikt z pasażerów ani obsługi portu nie spodziewał się takiego chaosu. Ewakuowani turyści koczowali półtorej godziny pod lasem, tuż obok płyty lotniska. Po powrocie na lotnisko, dowiedzieli się, że dzisiaj już nigdzie nie polecą…Pasażerowie zostali pozostawieni bez pomocy. Obwiniają także przewoźnika - Ryanair. Teraz zapowiadają zbiorowy pozew.

ryanair
20.09.2023 16:17 Ryanair kazał im dopłacić 900 zł za nic. "Stwierdził, że to nasza wina"

To miał być rodzinny wyjazd na Gran Canarię. Na 10-dniowe wakacje mieli lecieć najpopularniejszymi tanimi liniami lotniczymi. Problemy zaczęły się jednak zanim jeszcze weszli na pokład. Mimo, że cała rodzina miała przy sobie karty pokładowe, to Ryanair skasował ich dodatkowo na kwotę prawie 900 złotych. "Ryanair stwierdził, że ​​to nasza wina" - mówi turysta, który czuje się oszukany przez przewoźnika tuż przed odlotem na wakacje. 

Chaos w Modlinie
18.09.2023 18:01 Chaos na lotnisku w Modlinie. “Ryanair nas okradł i samolot odleciał bez 15 pasażerów”

W wyniku pozostawionej walizki w Modlinie rozpoczęto ewakuację portu. Z tego powodu 47 pasażerów nie zostało wpuszczonych do samolotów. Turyści nie kryją złości i rozgoryczenia. O wszystkim poinformowała tiktokerka, która miała wykupiony lot do Dublina.Do sytuacji doszło w piątek 15 września. Mamy odpowiedź rzecznika prasowego na ten temat. 

Lotnisko
08.09.2023 17:55 Fatalne wieści dla turystów. Ryanair tnie loty z tego polskiego lotniska

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair w komunikacie prasowym ogłosiły dziś, że planują zmniejszyć liczbę lotów z lotniska Modlin. Turyści już niedługo będą musieli planować podróże z innych polskich lotnisk.Z siatki podwarszawskiego lotniska zniknie 10 popularnych tras. 

Ryanair
07.09.2023 20:45 Tego szef Ryanaira nie mógł się spodziewać. Został znokautowany… ciastem

Michael O'Leary pewnie na długo zapamięta czwartkową konferencję prasową zorganizowaną przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli. Na chwilę przed rozpoczęciem spotkania, szef Ryanaira oberwał. I to dwa razy.

Samolot Ryanair na lotnisku
05.09.2023 13:20 To nowy rekord Ryanaira. Ciężko uwierzyć, ile osób zabrał na pokład

Znane linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że sierpień br. był dla firmy najlepszym miesiącem w historii. Przewiózł wówczas 18,9 milionów pasażerów. Tymczasem, jak wyjawił minister turystyki w Portugalii, turystyka w kraju znacznie się polepszyła, dzięki czemu przychód wzrósł o 40 procent, porównując z sierpniem 2019.rJak tylko Ryanair ogłosił sierpień najlepszym biznesowo miesiącem w historii, minister turystyki w Portugalii ujawnił, jak znacznie poprawiła się liczba odwiedzających ten kraj. Świetnymi wynikami pochwalił się brytyjskiej gazecie.

Ryanair i Michael O'Leary
29.08.2023 17:29 Ryanair musiał anulować 250 lotów. 40 tys. pasażerów uziemionych

Tegoroczne wakacje nie były łatwe dla pasażerów i linii lotniczych. Sytuacji nie poprawiały strajki we Francji, kłopoty kontrolerów w Niemczech, czy protesty we Włoszech. Na domiar złego do paraliżu na niebie doprowadziła awaria w Wielkiej Brytanii, przez którą Ryanair anulował setki lotów.Do poważnej usterki w systemie UK Nats, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i system lotów w Wielkiej Brytanii doszło w poniedziałek 28 sierpnia. Z powodu awarii systemu kontroli ruchu lotniczego uziemione zostały setki samolotów. Do sprawy odniósł się Michael O'Leary, prezes Ryanaira.

Ryanair
28.08.2023 20:16 Ta trasa była hitem lata. Ryanair kasuje ją wcześniej niż zapowiadał

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, wraz z zakończeniem sezonu spore cięcia szykują się w siatce połączeń Ryanaira. Niestety, turyści nie będą zadowoleni.Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Polsce, a także w Europie. Irlandzki przewoźnik już teraz dopina ostatnie guziki przed ogłoszeniem pełnej jesiennej siatki połączeń. Niestety wcześniej zamknie jedną z ulubionych tras Polaków.

Oświadczyny w Ryanairze
17.08.2023 09:44 Zaręczyli się na pokładzie Ryanaira. Prawie 800 tys. osób śmiało się z riposty przewoźnika

Ryanair to zdecydowanie najczęściej wybierane linie lotnicze w Europie. Na ich temat można przeczytać wiele dobrego, ale nie brakuje również takich, którzy mają im dużo do zarzucenia. Właśnie dlatego oświadczyny na ich pokładzie wydają się dość nietypowym pomysłem.Ryanair słynie nie tylko z tanich lotów, ale również z ciętego języka w mediach społecznościowych. Na Twitterze bardzo często odpowiada pasażerom w sposób ironiczny, lub wręcz sarkastyczny. Nie inaczej było również tym razem.

Samolot Ryanair
14.08.2023 11:39 Ten trik sprawi, że unikniesz dodatkowej opłaty w Ryanairze. Nie wszystkim się spodoba

Przygotowanie bagażu rejestrowanego do samolotu nie zawsze przebiegnie zgodnie z planem. Wystarczy pośpiech i zabieganie, aby nie upewnić się, czy walizka spełnia normy wagowe. A o tym, że przekroczyła z góry ustalone limity, pasażer dowie się podczas odprawy. W takim przypadku najczęściej czeka go dodatkowa opłata za nadbagaż.Taki scenariusz może spotkać pasażerów lecących samolotami Ryanaira. Jednak, czy istnieje szansa na to, aby obejść konieczność płacenia za nadbagaż?

strajk ryanair
11.08.2023 07:34 Odwołane połączenia z polskich lotnisk. Strajkują piloci Ryanaira

W najbliższych dniach pasażerowie linii Ryanair będą się musieli liczyć z odwołanymi lotami. Dotyczy to największych polskich lotnisk i popularnych kierunków. Wszystko przez kolejny w te wakacje strajk pilotów tego przewoźnika. Choć obsługa strajkuje na lotnisku Charleroi w Belgii, protest paraliżuje wiele połączeń na całym kontynencie.

Lotnisko w Modlinie
08.08.2023 14:12 Ryanair odwołuje kilkanaście lotów z i do Modlina. Na liście są ulubione kierunki Polaków

Ryanair i lotnisko w Modlinie stale prowadzą rozmowy, których celem jest podpisanie nowej umowy. Jednak odwołania lotów nie mają żadnego związku z trwającymi negocjacjami. Przyczyna leży gdzie indziej.Modlin ma za sobą kilka świetnych miesięcy. Już w czwartek 10 sierpnia powita 25-milionowego pasażera. Przed portem jest również kilka trudnych dni, a w zasadzie nocy. Z powodu remontu odwołanych będzie wiele lotów Ryanaira.

Wnętrze samolotu
28.07.2023 13:01 Mężczyzna leciał na pielgrzymkę z dziećmi. Teraz żąda zwrotu pieniędzy od Ryanaira

W samolotach można doświadczyć przeróżnych sytuacji. Niejednokrotnie pasażerowie dzielili się swoimi przeżyciami z lotów. Udostępniali nagrania lub zdjęcia przedstawiające dziwne zachowania współpasażerów. Niekiedy rejestrowali awantury czy bójki na pokładzie.Tym razem jeden z pasażerów Ryanaira postanowił pokazać, w jakich warunkach był zmuszony podróżować na pielgrzymkę. “Ja i dzieci chcemy zwrotu pieniędzy” - napisał sfrustrowany mężczyzna.

Samolot Ryanair
26.07.2023 08:32 Ryanair będzie musiał odwołać loty. Polacy mogą mieć problemy

W najbliższym czasie polscy pasażerowie planujący wakacyjną podróż liniami Ryanair mogą napotkać na problemy. W dniach 29-30 lipca może zostać odwołanych mnóstwo połączeń. Prawdopodobnie loty też zostaną anulowane z i do Polski.W dniach 29-30 lipca piloci Ryanaira po raz kolejny będą strajkować w Belgii. Ostatni strajk odbył się dwa tygodnie temu (15-16 lipca) i w tamtym czasie przewoźnik musiał odwołać setki lotów. 

Ryanair
21.07.2023 13:57 Ryanair rozgrzeje podróżujących z Wrocławia. Te trasy staną się hitem

Wakacje trwają w najlepsze, a wiele osób właśnie pakuje walizki, żeby ruszyć w wymarzoną podróż. Jednak linie lotnicze już teraz dopracowują swoją jesienno-zimową ofertę. Nowymi kierunkami zaskoczy m.in. Ryanair.Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Europie. Na podróże z irlandzkim przewoźnikiem decyduje się również wielu Polaków. Za sprawą nowych tras z Wrocławia chętnych na latanie może być jeszcze więcej.

Ryanair
20.07.2023 15:19 Błyskawiczna wyprzedaż Ryanaira. Loty za bezcen z jednego polskiego miasta

Ryanair lubi zaskakiwać swoich klientów promocjami niespodziankami. Tym razem informację o wyjątkowej promocji przekazała Alicja Wójcik-Gołębiowska. Na kupienie tańszych biletów jest tylko chwila.W tym roku Łódź świętuje swoje 600 urodziny. Do hucznych obchodów tej rocznicy postanowił dołączyć Ryanair. Turyści tylko przez kilka godzin będą mieli szansę na kupienie biletów lotniczych w bardzo niskich cenach.

Samolot Ryanair
16.07.2023 11:03 Ryanair odwołuje loty z Polski. Wielkie zmiany dla pasażerów

Kilka dni temu pojawił się zimowy rozkład lotów Ryanaira z Polski. Pojawiły się w nim nowe trasy do krajów europejskich, ale jednocześnie czasowo lub na stałe zrezygnowano z połączeń krajowych. I to takich, które cieszyły się popularnością wśród polskich pasażerów.Ryanair zrezygnował z kilku krajowych tras. Niektóre z nich na stałe znikną z oferty przewoźnika. Zmiany wejdą w życie już jesienią. O których trasach mowa?

Ryanair
14.07.2023 07:17 Ryanair będzie musiał masowo odwoływać loty. Na liście jest Polska

Podczas wyjazdu na wakacje mamy nadzieję, że będzie to czas beztroskiego odpoczynku. Niestety problemy i nerwowe sytuacje często zaczynają się już na lotniskach. Podczas najbliższego weekendu zmierzą się z tym pasażerowie Ryanaira.W dniach 15-16 lipca w Belgii odbędą się kolejne strajki pilotów Ryanaira. Nie jest to dobra wiadomość dla pasażerów. Oznacza bowiem, że przewoźnik będzie musiał odwołać ponad 100 lotów.

Pasażer w Ryanair
05.07.2023 08:10 Ryanair zakpił z pasażera lecącego do Polski. Zawstydził go przed ponad 1,6 mln osób

Ryanair upokorzył pasażera lecącego do Polski. Ludzie wyśmiewają go w sieciOd czasu do czasu Ryanair dokazuje w mediach społecznościowych i wdaje się w dyskusję z internautami. Znane są przypadki, kiedy linia lotnicza tworzyła humorystyczne obrazki z wizerunkiem pasażerów. Nie inaczej było tym razem.Irlandzki przewoźnik zażartował sobie z jednego z pasażerów na Twitterze, co wywołało mały skandal w mediach społecznościowych Ryanaira. Nie wszystkim spodobał się wpis linii lotniczej.

Ryanair
21.06.2023 15:32 Ryanair rozdaje darmowe bilety? Polacy wpadli w sidła bezlitosnych oszustów

Podróże dla wielu osób stały się już codziennością, a w sieci nie brakuje porad, jak robić to taniej. Niestety pośród wielu przydatnych poradników, można znaleźć również oszustów. W ostatnich dniach wiele osób dało się nabrać na darmowe bilety od Ryanaira.17 czerwca w mediach społecznościowych pojawił się profil "Ryanair Polska". Kolejne wpisy opatrzone są logotypem przewoźnika, a materiały promocyjne do złudzenia przypominają kampanie organizowane przez Irlandczyków. Nic dziwnego, że wielu osobom nie zapaliła się w głowach ostrzegawcza lampka i dali się złapać w sidła oszustów.

Ryanair
21.06.2023 07:56 Awaryjne lądowanie Ryanaira z Polakami na pokładzie. Pilot musiał nagle zmienić trasę

Jak poinformował portal TuWrocław.com, lecący z Gdańska do Czarnogóry samolot linii Ryanair musiał awaryjnie wylądować na trasie. W piątek 16 czerwca informowaliśmy o tragicznych wydarzeniach, do jakich doszło w trakcie lotu z wyspy Rodos do Katowic. Na pokładzie samolotu zmarł mężczyzna, przez co samolot musiał awaryjnie lądować w Bukareszcie. 

Stambuł
19.06.2023 21:25 Nowy tani przewoźnik szykuje fantastyczną trasę. Turyści oszaleją na jej punkcie

Oferta Lotniska Chopina w ostatnich miesiącach bardzo mocno się rozszerzyła, a niebawem może być jeszcze lepsza. Już teraz wiadomo, że zimą w siatce połączeń za sprawą Wizz Aira pojawią się loty do marokańskiego Agadiru. Prawdziwą rewolucję może jednak szykować Pegasus.Pegasus Airlines wszedł na polski rynek w tym roku i od początku wzbudza sporo emocji. Na początek tani turecki przewoźnik zaproponował turystom z Warszawy i Krakowa loty do Ankary. Jednak już zimą może dojść do pierwszych ciekawych zmian.

Ryanair
17.06.2023 17:16 Ryanair ma ambitne plany wobec polskiego lotniska. Nowa trasa będzie hitem zimy!

Za tydzień rozpoczną się wakacje, jednak linie lotnicze już teraz ciężko pracują nad dopracowaniem zimowej siatki połączeń. Polskich pasażerów niebawem może zaskoczyć Ryanair.Niewykluczone, że jeszcze w czerwcu Ryanair odsłoni rąbka tajemnicy w kwestii zimowej siatki połączeń. Na razie jednak media z zapartym tchem śledzą dane dotyczące zezwoleń na wykonywanie niektórych tras. A te wyglądają bardzo ciekawie.

Wnętrze samolotu Ryanaira
17.06.2023 12:00 Najgorsze miejsca w samolocie Ryanaira. Nigdy ich nie rezerwuj, bo będziesz tego bardzo żałować

Ryanair to największy przewoźnik w Europie. Dzięki tanim biletom przyciąga uwagę wielu turystów. Jednak niektórzy mogą poczuć się nieco "oszukani". Wszystko z powodu trzech miejsc w samolocie.O lotach Ryanairem powiedziano już wiele. Jedni narzekają na brak miejsca na nogi, inni natomiast skarżą się na liczne dodatkowe opłaty. W cenie biletu nie ma bowiem dodatkowego bagażu, a miejsca są przydzielane automatycznie. Jednak jeśli ktoś bardzo chce mieć miejsce np. przy oknie, może za to dodatkowo zapłacić. Choć to niczego nie gwarantuje.

None
15.06.2023 15:30 "Nie chcemy latać z Radomia, nawet za darmo". Prezes Ryanair nie ma litości

Po raz kolejny wraca pytanie o trafność inwestycji, jaką jest lotnisko w Radomiu. Według Michael O'Leary, prezesa Ryanaira lotnisko nie "działa", tylko po prostu "jest otwarte". Takich absurdów zauważa jeszcze więcej.O'Leary nie pozostawia również suchej nitki na planowanym porcie CPK. Oberwało się też polskiemu przewoźnikowi LOT. W rozmowie z serwisem Money.pl, szef największej taniej linii lotniczej w Europie ostro krytykuje działania państwowej spółki Polskie Porty Lotnicze. 

Pokład Ryanaira
15.06.2023 07:40 Ryanair będzie usuwał pasażerów z samolotów. Wcześniej zajrzy im do bagaży

Ryanair jako największy przewoźnik w Europie mierzy się nie tylko z ogromnym zainteresowaniem, ale również niesfornymi podróżnymi. Sieć pełna jest nagrań pokazujących, jak pasażerowie lecący na Ibizę zmieniają samolot w imprezownię. Przewoźnik ma jednak tego dość i zapowiedział stanowcze działania.Problem pijanych pasażerów jest dobrze znany wszystkim przewoźnikom. Jednak Brytyjczycy latający na Baleary (Ibiza i Majorka) bywają nie do zatrzymania. W kwietniu z powodu nadmiernego spożycia alkoholu z pokładu Ryanaira jednorazowo usunięto aż 15 osób. Przewoźnik nie chce powtórki i wprowadza surowy zakaz.

Ryanair
12.06.2023 10:15 Ryanair poleci do USA? Dyrektor przewoźnika jasno o planach na loty długodystansowe

Ryanair nie ma sobie równych na rynku europejskim. Irlandzki przewoźnik zdominował Stary Kontynent, a z jego usług korzystają dziesiątki milionów pasażerów miesięcznie. Czy tani przewoźnik niebawem poszerzy swoją ofertę o loty transatlantyckie? Jest jasna deklaracja.Ryanair w ostatnich dniach zaskoczył podróżnych otwarciem nowej bazy w Tiranie, stolicy Albanii. Oznacza to, że Irlandczycy znów będą bardzo mocno rywalizować z węgierskim Wizz Airem. Na tej walce z pewnością skorzystają polscy turyści, którzy będą mieli dostęp do szerszej oferty lotów.

Samolot Ryanair
09.06.2023 16:04 Absolutna nowość w Ryanair. Otwiera trasy do ulubionego kraju Polaków

Ponownie Ryanair przygotował ciekawą ofertę. Tym razem zdecydował się otworzyć całkiem nowe trasy do jednego z ulubionych krajów Polaków. Wcześniej latał do niego tylko Wizz Air.Ryanair nie zwalnia tempa. Całkiem niedawno przewoźnik zapowiedział, że na zimę zostaną otwarte nowe trasy. Teraz zdradził, że ma w planach otworzyć dwie trasy z Krakowa i Modlina do jednego z krajów bałkańskich.