Turysci.pl > Ryanair

Ryanair

turysci - pilne
24.06.2022 16:56 Europejskie lotniska znów sparaliżowane. Rozpoczął się wielki strajk Ryanaira

Spełniły się czarne scenariusze. Linie lotnicze Ryanair zmagają się z poważnymi niedoborami kadrowymi, przez które są zmuszone odwoływać loty. Anulacji uległo już niemal 200 lotów zaplanowanych na najbliższy weekend.Na wielu lotniskach w Europie trwają obecnie strajki pracowników. Osoby planujące wyjazdy muszą mieć świadomość, że już w ten weekend rozpocznie się trzydniowy strajk personelu pokładowego irlandzkich linii lotniczych Ryanair. Napięta sytuacja zmusza linie lotnicze do stanowczych decyzji.

rwesfb xv
28.05.2022 15:59 Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

W trakcie lotu z Rzeszowa do Stansted w Londynie doszło do incydentu z udziałem stewarda linii lotniczych Ryanair. 26-letni Sam Thompson pił alkohol na pokładzie samolotu i pokazywał wulgarne gesty do kamerującego go pasażera. Nagranie obiegło sieć.Jak donosi brytyjski tabloid "The Sun", 26-letni Sam Thompson został przyłapany przez jednego z pasażerów na piciu alkoholu w trakcie pracy. Nie obyło się bez poważnych konsekwencji.

Lotnisko
19.05.2022 15:19 Trik na zabranie dodatkowego bagażu do samolotu

W internecie często możemy znaleźć triki podróżnicze. Wiele z nich pokazuje, jak zaoszczędzić na lotnisku, czy jak ułatwić sobie życie w samolocie. Tym razem pewien steward podzielił się pomysłem, na zabranie dodatkowego bagażu do samolotu bez wnoszenia opłat.Ostatnio pisaliśmy o tym, jak zdobyć darmową wodę na lotnisku, żeby nie wydawać 5 zł za małą butelkę. Przypomnijmy, że wystarczy zabrać pustą butelkę przez strefę bezpieczeństwa i nalać sobie wody ze specjalnych poidełek. Tym razem pewien steward pokazał kolejny trik podróżniczy.

wakacje PRO
17.05.2022 14:55 Koniec z tanimi lotami w Ryanair. Przewoźnik zapowiada podwyżki na wakacje

Ryanair, tania linia lotnicza, zapowiada, że tak tania już nie będzie. Chodzi o nadchodzące wakacje. Jak tłumaczy przewoźnik, zwiększony popyt na wakacyjne wyjazdy po dwuletniej przerwie, spowoduje też wzrost cen biletów.To kiepska wiadomość dla tych, którzy czekają z zakupem biletów na ostatnią chwilę. - Wydaje nam się, że w tym szczytowym okresie letnim ceny będą wyższe, ponieważ jest tak duży popyt na europejskie plaże i te wzrosty cen będą kontynuowane - stwierdził szef Ryanaira w programie BBC.

Ryanair odwoła swoje loty?
05.04.2022 14:00 Ryanair odwoła swoje loty? Przed Wielkanocą można spodziewać się problemów

Ryanair, podobnie jak inne linie lotnicze, od pandemii boryka się z wieloma problemami. Przed Wielkanocą możliwe są duże utrudnienia w transporcie lotniczym, a nawet odwołanie lotów.Ryanair znają wszyscy miłośnicy podróży, jeśli jednak planujesz odpoczynek w okresie wielkanocnym, lepiej na bieżąco śledź sytuację popularnej linii lotniczej. W przyszłym tygodniu możliwe są spore utrudnienia, lub nawet odwołanie lotów. To nie pierwszy przypadek, kiedy zagrożone są planowe loty samolotów Ryanaira. W latach 2017-2019 wywołane strajki pracowników niemal zupełnie sparaliżowały tramsport lotniczy. Co wydarzyło się teraz?

Ryanair
24.03.2022 22:23 Ryanair odwołał loty do Chorwacji. Dotyczy też polskich lotnisk, są nowe terminy

Chorwacja od wielu lat pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów w okresie wakacyjnym. Kiedyś najłatwiej było się tam dostać po prostu samochodem. Teraz można już liczyć na loty, ale część z tych, które miały odbyć się przy udziale linii lotniczych Ryanair, została przełożona na późniejszy termin.Wstępny plan przewoźnika zakładał bowiem, że jego samoloty będą kursowały do Zagrzebia i Zadaru już w tym miesiącu. Jak się jednak okazuje, w przypadku drugiego z miast było to niemożliwe do zrealizowania, z czego na pewno nie jest zadowolona część urlopowiczów.

Ryanair
24.03.2022 22:22 Wpadka pracowników Ryanaira. Polacy nie wsiedli do samolotu, chociaż spełniali warunki

Polska rodzina próbowała wrócić z Lizbony do Edynburga, gdzie mieszka na stałe, spotkała się ze sporą nieprzyjemnością ze strony pracowników linii lotniczej Ryanair. Załoga wykazała się niewiedzą w kwestii przepisów, przez co Polacy nie zdążyli na lot. Piotr Dziedzic wraz z rodziną mieszka w Szkocji od 2015 r., jednak wszyscy posługują się polskimi paszportami. Posiadają jednak status rezydentów, dzięki czemu obowiązują ich te same zasady co obywateli.Pracownicy linii Ryanair podczas odprawy lotu do Edynburga stwierdzili jednak, że skoro są Polakami, tamtejsze przepisy ich nie obowiązują. Dodatkowo nakazali 13-letniej córce państwa Dziedziców okazać wynik testu na COVID-19, którego zgodnie z przepisami nie musiała wykonywać.

Ryanair
24.03.2022 22:22 Dyrektor generalny Ryanaira o niezaszczepionych: "nie powinni mieć prawa latać"

Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanaira, stwierdził, że rząd każdego kraju powinien wymagać od pasażerów lotniczych certyfikatu szczepienia. Jego zdaniem osoby, które nie przyjęły preparatu, nie powinny w ogóle znajdować się na pokładzie samolotu. Takie restrykcje należy wprowadzić jak najszybciej.Wilson podczas rozmowy ze stacją radiową Newstalk zapewnił, że nie będzie wymagał od swoich pasażerów szczepień. Powinny to jednak uregulować rządy poszczególnych państw. "Przyszłość w kontekście podróży lotniczych to powinna być szczepionka i dawka uzupełniająca" - mówił.

people-g846dbf1af 1280
24.03.2022 22:22 Ryanair zawiesza co najmniej 70 lotów z Polski

Ryanair od stycznia rezygnuje z ponad 70 połączeń z Polski na około 3-4 tygodnie. Decyzja spowodowana jest restrykcjami wprowadzanymi przez kraje UE w związku z nowym wariantem koronawirusa.Ryanair zmniejszy swoje oferowanie aż o 33 procent względem pierwotnych planów, czyli łącznie nawet o kilkanaście tysięcy lotów. Powodem decyzji jest mniejszy popyt na latanie, a także Omikron i wprowadzane w związku z nim restrykcje.

24.03.2022 22:21 Prezes Ryanair: "podróżować samolotami powinni tylko w pełni zaszczepieni pasażerowie"

Prezes linii Ryanair Michael O’Leary skrytykował osoby niezaszczepione oraz rządy państw za wprowadzanie obostrzeń. Szczególnie mocno dostało się władzom Wielkiej Brytanii, które przywróciły część restrykcji wjazdowych, m.in. obowiązkowe testy.Ryanair, podobnie jak inne linie lotnicze, ma duży problem związany z kolejną falą pandemii. Chociaż przewoźnik nie decyduje się na radykalne cięcia siatki, nie ulega wątpliwości, że sytuacja nie jest różowa. Nie pomaga też fakt, że coraz więcej państw decyduje się na zaostrzenie wjazdowych restrykcji. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach zrobiły to m.in. Cypr, Włochy, a także Polska, która wprowadziła obowiązek testowania pasażerów spoza strefy Schengen.

Ryanair
24.03.2022 22:21 Ryanair zawiesza połączenia do Maroka na 2 miesiące

Ryanair zdecydował się zawiesić wszystkie swoje trasy do Maroka do początku lutego 2022 roku. Powodem takiej decyzji jest zamknięcie granic kraju oraz brak jasności ze strony tamtejszego rządu w sprawie dalszych planów. Ryanair poinformował o zawieszeniu wszystkich swoich lotów do Maroka. Jak podaje portal Fly4Free, zmiany dotkną nawet 230 tys. pasażerów.

john-tuesday-0QV-SDRPmx0-unsplash
24.03.2022 22:21 Black Friday linii lotniczych. Na jakie zniżki można liczyć?

Promocje z okazji Black Friday w wielu miejscach trwają cały tydzień. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że oprócz sprzętów czy ubrań przeceniane są również bilety lotnicze i wycieczki. Specjalne oferty przygotowały m.in. Ryanair, Wizz Air czy LOT.Black Friday to zwyczaj wywodzący się z USA, przypadający w piątek po Dniu Dziękczynienia. Właśnie stamtąd dzień obniżek przywędrował do Europy i od kilku lat również Polacy polują na okazyjne oferty.

Ryanair
24.03.2022 22:21 Ryanair znosi obowiązkowe opłaty za wybór miejsca dla rodzin z dziećmi

Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele linii lotniczych Ryanair wkrótce ogłoszą, że wybór miejsca w samolocie dla rodziców i opiekunów podróżujących z dziećmi nie będzie już płatny. Sami jeszcze nie wydali oficjalnego potwierdzenia takiego przebiegu zdarzeń, jednak opłata zniknęła z systemu rezerwacyjnego.Płatny wybór miejsca w samolotach Ryanaira został wprowadzony kilka lat temu, co było nie w smak klientom linii. Polegało to na tym, że jeśli chcieliśmy siedzieć obok żony, przyjaciół czy narzeczonych musieliśmy za to dodatkowo zapłacić, w przeciwnym razie system rozrzuci nas po samolocie. Teraz ma być inaczej.

samolot
24.03.2022 22:20 Samochód wjechał na niemieckie lotnisko. Samolot Ryanair przerwał lądowanie

Samolot Ryanair przerwał lądowanie po tym, jak samochód nagle przebił płot lotniska i zaczął jechać wprost na pas startowy w Weeze w Niemczech. Władze lotniska wstrzymały ruch lotniczy i wezwały służby ratunkowe. Samolot pasażerski linii Ryanair został zmuszony do przerwania manewru lądowania po tym, jak na lotnisko wjechał samochód kierowany przez 59-latka. Władze portu z obawy przed zagrożeniem terrorystycznym wstrzymały ruch lotniczy.

ryanair
24.03.2022 22:19 Szef Ryanaira: Nie będziemy wymagali szczepień od pasażerów, ale np. w restauracjach powinny być obowiązkowe

Szef linii Ryanair poinformował, że przewoźnik nie będzie wymagał szczepień od pasażerów i od załogi. Stwierdził jednak, że podobne ograniczenie jest potrzebne w przypadku restauracji czy kawiarni. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy Michael O’Leary próbuje przenieść ograniczenia na innych.Szef Ryanair udzielił komentarza na temat obowiązkowych szczepień na pokładach samolotów. Temat ten jest ostatnio jednym z najgłośniejszych w kontekście ożywienia popytu w branży lotniczej.Niedawno informowaliśmy o decyzji linii Qantas, że na trasach międzynarodowych będą wpuszczani tylko w pełni zaszczepieni pasażerowie (z nielicznymi wyjątkami). W podobnym tonie wypowiadał się również Akbar Al Baker, czyli prezes Qatar Airways.

airport-4120835 1280
24.03.2022 22:18 Ryanair odwołuje wszystkie połączenia z Belfastu. Wśród nich również loty z Polski

Ryanair podjął nagłą decyzję o zawieszeniu obsługi wszystkich swoich tras z dwóch lotnisk obsługujących Belfast – poinformował The Telegraph. Jak czytamy, ma być to wynikiem konfliktu z brytyjskim rządem.Przedstawiciele linii Ryanair podjęli nagłą decyzję o anulowaniu wszystkich lotów do Irlandii Północnej – poinformował jako pierwszy The Telegraph.

Ryanair
24.03.2022 22:17 Samolot Ryanair odleciał z Pyrzowic bez 46 pasażerów. „Zostaliśmy bezradni w terminalu"

46 pasażerów, którzy chcieli w środę wylecieć na Cypr samolotem Ryanair z lotniska w Katowicach, nie zostało wpuszczonych na pokład. Jeden z mężczyzn twierdzi, że zamknięto im bramkę przed nosem 15 minut przed planowanym odlotem. Przewoźnik tłumaczy jednak, że to pasażerowie spóźnili się na lot.Do absurdalnej sytuacji na lotnisku Katowice-Pyrzowice doszło w środę. Ponad 40 pasażerów wybierających się do Pafos na Cyprze nie zostało wpuszczonych na pokład. Samolot odleciał bez nich.

Ryanair odleciał bez 50 pasażerów
24.03.2022 22:17 Ryanair wyleciał z Tuluzy bez 50 pasażerówT

Samolot linii Ryanair odleciał z lotniska Tuluza-Blagnac bez około 50 pasażerów na pokładzie. Jak podają media, bramka została zamknięta pół godziny przed planowanym odlotem, a turyści nie weszli na pokład, choć rzekomo na lotnisku zjawili się punktualnie. Kłopoty wynikły ze zmiany godziny odlotu. Samolot Ryanair miał wylecieć z Tuluzy do Maroka o godzinie 7:25, ale godzina została zmieniona na 8:43Bramka została zamknięta o 6:55, choć zwykle zamykana jest 30 minut przed odlotemPasażerowie, którzy oczekiwali na opóźniony odlot, nie zostali wpuszczeni na pokład. Deklarują, że na lotnisko przybyli o czasieSamolot Ryanair miał wylecieć 19 czerwca z portu lotniczego Tuluza-Blagnac o godzinie 7:25. Celem było lotnisko Fes Saiss w Maroku. Czas odlotu został zmieniony na 8:43 tego samego dnia, jednak mimo przebywania na lotnisku, około 50 pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład.

samolot
24.03.2022 22:16 Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

W samolocie linii Ryanair doszło do awantury, którą wywołała jedna z pasażerek. Kobieta nie chciała założyć maseczki, a po zwróceniu uwagi zaczęła krzyczeć i pluć na innych pasażerów i personel pokładowy.Pasażerowie w samolocie od ponad roku zobligowani są do zasłaniania nosa i ust podczas lotu. Chociaż wydaje się to już oczywistością, niektórzy wciąż nie chcą dostosować się do tej zasady.

samolot Ryanair
24.03.2022 22:16 Awaryjne lądowanie samolotu z Dublina do Krakowa

Samolot Ryanair musiał awaryjnie lądować w Berlinie po tym, jak pilot zgłosił zagrożenie lotnicze - wynika z informacji „Bild". Maszyna leciała do Krakowa z Dublina. Pasażerowie po kilku godzinach oczekiwania na lotnisku Willy Brandt Berlin Brandenburg (BER) wsiedli już na pokład samolotu zastępczego i odlecieli do celu.Samolot Ryanair relacji Dublin-Warszawa musiał awaryjnie lądować w BerlinieWedług nieoficjalnych informacji zgłoszono zagrożenie bombowePasażerowie po kilku godzinach oczekiwania ruszyli do PolskiSamolot wylądował o godzinie 20:08 czasu lokalnego (18:08 GMT) na pasie startowym lotniska Berlin-Brandenburg. Na pokładzie znajdowało się 160 osób, które zostały wprowadzone do terminalu.

ryanair i wizzair promocje
24.03.2022 22:15 Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Ryanair oraz WizzAir wystartowały dzisiaj ze swoimi gorącymi promocjami. Pierwszy przewoźnik oferuje loty od 19 zł w czerwcu, a drugi - zniżkę 35 proc. na wszystkie loty. W obu przypadkach trzeba się jednak spieszyć z zakupem biletu.Ryanair i WizzAir nie od dzisiaj ścigają się pod względem atrakcyjnych ofert. Dzisiaj węgierski przewoźnik obchodzi swoje 17 urodziny i z tej okazji zorganizował dla swoich klientów promocję. Również irlandzka linia nie przepuściła okazji, żeby zawalczyć o klienta.

Nowe połączenia WizzAir
24.03.2022 22:14 Wizz Air uruchamia 4 nowe letnie trasy z Polski

WizzAir ogłosił otwarcie czterech nowych tras z Polski na wakacje. Już od czerwca będziemy mogli polecieć do Burgas, Lwowa oraz do Malagi. Wszystko wskazuje na to, że Bułgaria oraz Hiszpania mają potencjał na zostanie turystycznymi hitami dla Polaków. WizzAir otwiera cztery nowe trasy z Polski już w czerwcuPolecimy z Poznania i Warszawy do Lwowa, z Lublina do Burgas oraz ze stolicy do MalagiW tyle nie zostaje też Ryanair, który pod koniec kwietnia ogłosił pełną siatkę wakacyjnych połączeń, gdzie znalazły się aż 54 kursyWizzAir poinformował, że 4 nowe połączenia wakacyjne zostaną uruchomione od czerwca. To odważny ruch w dobie pandemii, jednak przewoźnik na pewno chce odrobić choć część strat wywołanych przez pandemię. W ostatnich miesiąca ruch lotniczy znacznie się zmniejszył, a jest szansa, że na wakacje znów więcej turystów ruszy za granice. Nadzieją może być wprowadzenie paszportów szczepionkowych, które mają ułatwić swobodne przemieszczanie się między krajami wspólnoty. Choć nie brakuje wokół nich kontrowersji, to mogą znacznie wspomóc europejski sektor turystyczny. Z ułatwień bez wątpienia skorzysta również wielu Polaków.

Ryanair nie wpuścił ani jednego pasażera na pokład
24.03.2022 22:13 Ani jeden pasażer nie został wpuszczony na pokład Ryanaira lecącego z Francji do Dublina

Samolot Ryanaira, który wykonywał kurs z Francji do Dublina, odleciał bez ani jednego pasażera na pokładzie. Jak poinformował przewoźnik, z powodu przepisów ustalonych przez władze Irlandii, żaden z podróżnych nie mógł wejść do maszyny, gdyż nikt nie posiadał zarezerwowanego noclegu w hotelu.Pasażerowie, wybierający się do Irlandii, mieli ważne bilety na samolot taniej linii RyanairMimo to, przewoźnik nie mógł nikogo wpuścić na pokład. Nikt bowiem nie miał rezerwacji noclegu w hotelu, gdzie mógłby odbyć obowiązkową kwarantannęRyanair ostro skrytykował Irlandię za surowe restrykcje obowiązujące na granicach. Pojawił się apel o złagodzenie obostrzeń Jak czytamy w dzienniku The Irish Time, samolot Ryanair leciał bez pasażerów z Paryża do Dublina. Irlandzki przewoźnik nie mógł wpuścić na pokład żadnego pasażera, choć wszyscy mieli ważne bilety. Sytuacja spowodowana była przepisami obowiązującymi w Irlandii, gdzie konieczne jest zarezerwowanie jeszcze przed podróżą hotelu, w którym przejdzie się izolację.

Ryanair
24.03.2022 22:12 Ryanair ogłosił 8 nowych tras z Polski w popularnych, wakacyjnych kierunkach

Ryanair ogłosił 8 nowych tras z Polski w bardzo atrakcyjnych, wakacyjnych kierunkach. Jakby tego było mało, zwiększono również częstotliwość lotów na najpopularniejszych kierunkach. Daje to razem 100 000 dodatkowych miejsc w samolotach.Ryanair w tym roku nie przestaje zaskakiwać. Jeszcze niedawno pisaliśmy o ogłoszeniu 46 nowych połączeń do uwielbianego turystycznego kraju, a dzisiaj przewoźnik poinformował o planowanych 8 nowych trasach z polskich lotnisk.

ryanair ogłosił nowe trasy z Polski
24.03.2022 22:12 Ryanair ogłosił nowe, letnie trasy z Polski. Polecimy do Włoch i do Grecji

Ryanair w czwartek przekazał dobrą wiadomość dla wszystkich turystów, którzy są spragnieni zagranicznych, letnich wyjazdów. Tania linia uruchomi już wkrótce trasy z Polski do Grecji oraz Włoch. Pierwsze kursy ruszą już w lipcu. Ryanair uruchamia nowe trasy z Polski do Włoch i do Grecji Polecimy na Rodos, Korfu oraz na Sycylię (Trapani)Pierwsze wyloty planowane są już na lipiec 2021Ryanair, jako jedna z niewielu linii w Europie, stawia na ciągły rozwój, nawet w czasie pandemii. Prezes budżetowego przewoźnika bezustannie zapewnia w mediach, że kryzys wkrótce minie, a wszystko wskazuje na to, że firma chce wzmocnić swoją pozycję na rynku, gdy konkurencja martwi się finansami. Dzisiaj na stronie internetowej Ryanair.com pojawiło się nowe ogłoszenie - już w lipcu uruchomione zostaną trzy nowe trasy wakacyjne z Polski.

czy maseczki zostaną z nami jeszcze rok
24.03.2022 22:12 Maseczki w samolotach obowiązkowe jeszcze rok? Prezes Ryanair zabrał głos

Maseczki w samolotach zostaną z nami jeszcze co najmniej rok? Prezes Ryanair zabrał głos. Twierdzi, że nie odsłonimy ust i nosa na pokładzie wcześniej niż na wiosnę 2022 roku. O'Leary ogłosił również zwiększenie siatki połączeń, do czego ma dojść w czerwcu i lipcu. Michael O’Leary przewiduje, że obowiązek noszenia maseczek w samolotach obowiązywać może co najmniej do wiosny 2022 roku Prezes Ryanaira zapowiada też powiększenie siatki lotówW czerwcu i lipcu przewoźnik chce osiągnąć 80 proc. liczby lotów z analogicznego okresu 2019 roku Prezes Ryanair, Michael O'Leary twierdzi, że nakaz zasłaniania ust oraz nosa maseczkami na pokładach samolotów, może obowiązywać jeszcze co najmniej rok. Przedsiębiorca uważa, że najwcześniej twarze odsłonimy na wiosnę 2022 roku.

ryanair
24.03.2022 22:12 Ryanair uruchomi trzy nowe trasy z Polski w wakacyjnych kierunkach

Ryanair uruchomi od 2 lipca nową trasę z Modlina na Sycylię. Nie jest to jedyna nowość w jego siatce połączeń, zadowoleni będą również podróżujący z Krakowa i Katowic, na których czekają loty na dwie greckie wyspy. Ryanair dodał kolejne wakacyjne kierunki do swojej letniej siatki połączeń. Irlandzki przewoźnik od lipca uruchomi loty w na trzy cudowne wyspy. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o czterech nowych trasach, które wystartują już w te wakacje.

ryanair nowe trasy
24.03.2022 22:11 Ryanair ogłosił cztery nowe trasy z Polski. Wśród nich uwielbiane wakacyjne kierunki

Ryanair uruchomi cztery nowe połączenia z Polski. W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika już można znaleźć trzy zagraniczne trasy z lotnisk Warszawa-Modlin, Poznań i Katowic, a także jedno krajowe połączenie z Wrocławia. Chociaż przewoźnik oficjalnie nie ogłosił nowych tras, bilety są już dostępne w sprzedaży. Chociaż podróże w czasie pandemii koronawirusa są znacząco ograniczone, Ryanair dwoi się i troi, aby przyciągnąć do siebie klientów. Z tego powodu wprowadza do systemu rezerwacyjnego nowe trasy, które mają wystartować w lipcu.