Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > "Szmaragdowe wybrzeże" na wyciągnięcie ręki. Ryanair ogłosił nową trasę z Polski
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 31.01.2024 17:22

"Szmaragdowe wybrzeże" na wyciągnięcie ręki. Ryanair ogłosił nową trasę z Polski

 Sardynia
fot. leoks / Shutterstock

Zastanawiacie się, dokąd udać się na zasłużony wypoczynek w tegoroczne wakacje? Ryanair ma dla was propozycję nie do odrzucenia! Od maja polecimy w zupełnie nowe rejony Europy. 

O nowej trasie Ryanaira poinformował portal Fly4free.pl. 

Nowa trasa Ryanaira z Polski

Według siatki połączeń Ryanaira, od pierwszego maja Polacy będą mogli polecieć z Krakowa do Olbii położonej na Sardynii. Dotychczas z Polski latał tam tylko Wizz Air. 

Olbia nazywana jest "bramą Sardynii". Znajduje się tam duży port pasażerski. To świetna baza wypadowa na pobliskie plaże na Costa Smeralda ("Szmaragdowym wybrzeżu") czy jednodniowe wycieczki po wyspie.

Loty do Olbii z Krakowa

Jak podaje Fly4free.pl, 1 maja odbędzie się pierwszy lot z Krakowa d Olbii. Samolot między Sardynią a stolicą Małopolski będzie kursował dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele.

Z tego wynika, że kierunek ten będzie idealną destynacją na przedłużony weekend lub krótszy urlop. 

Nowe trasy Ryanaira z Polski

30 stycznia we wtorek odbyła się w Warszawie konferencja prasowa z szefem Ryanaira, Michaelem O'Learym, na której ogłoszono aż 30 nowych tras z Polski.

Nowe trasy mają znaleźć się w siatce połączeń Lotniska Chopina, ale też Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Poznania i Łodzi. Mowa prawdopodobnie o kierunkach tj. Alicante, Chania, Korfu, Faro, Malta czy Pafos.