Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Ryanair zaszalał! Przewoźnik zapowiada aż 30 nowych tras z Polski na lato i błyskawiczną promocję
Natalia Księżak
Natalia Księżak 30.01.2024 16:14

Ryanair zaszalał! Przewoźnik zapowiada aż 30 nowych tras z Polski na lato i błyskawiczną promocję

ryanair
Piotr Molecki/East News

Szef Ryanaira, Michael O'Leary, zaprezentował dziś największy w historii rozkład lotów z Polski. Pasażerowie będą mieli do wyboru aż aż 30 nowych, wakacyjnych tras z portów lotniczych w całym kraju… z drobnym wyjątkiem. Jedno lotnisko straci sporo połączeń.

Nowa siatka lotów obejmuje najpopularniejsze, słoneczne kurorty, a także kierunki idealne na krótkie citybreaki. Z tej okazji Ryanair zapowiada również błyskawiczną promocję, w której loty można upolować od 99 złotych.

Ryanair ogłasza aż 30 nowych tras z Polski na lato

Największa linia lotnicza w Polsce ma bardzo ambitne plany. Szef Ryanaira, Michael O'Leary, zapowiedział dziś (wtorek) uruchomienie aż 30 nowych tras z Polski. Najpopularniejszy przewoźnik w naszym kraju planuje wzrost o 10% i zapowiada, że w tym roku na pokładach swoich samolotów powita 18 milionów Polaków.

Plan Ryanaira na rozwój nie uwzględnia jednak jednego z portów w centrum kraju. Okazuje się, że lotnisko w Modlinie sporo straci na decyzjach przewoźnika…

Ryanair zaszalał. Zapowiada bilety w promocji od 99 złotych

Ryanair stawia na rozwój na lotnisku Chopina w Warszawie oraz siedmiu kolejnych, największych portach w kraju - m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi. W tegorocznym letnim rozkładzie lotów przewoźnik zaoferuje z naszego kraju w sumie 300 połączeń. 

- Oferujemy 30 nowych tras, w tym do słonecznych kurortów takich jak Alicante, Chania, Korfu, faro, Malta, Palma czy Pafos. Spodziewamy się, że ruch w Polsce w 2024 r. wzrośnie o 10 proc., osiągając ponad 18 milinów pasażerów - powiedział Michael O'Leary.

Irlandzki przewoźnik dodaje także kolejne połączenia do destynacji popularnych, na krótkie wypady, takie jak Budapeszt, Bruksela, Londyn, Madryt czy Rzym. Aby uczcić rekordowy rozkład lotów, Ryanair uruchomił specjalną promocję. Przez trzy dni bilety na nowych trasach będzie można kupić od 99 złotych. Wyprzedaż obowiązuje również na połączenia w okresie wakacji - to idealny moment, żeby zaplanować wyjazd. 
 

Irlandzki przewoźnik ukarał lotnisko w Modlinie

Nowy plan Ryanaira nie uwzględnia jednak lotniska w Modlinie. Irlandzki przewoźnik przekonuje, że brak rozbudowy infrastruktury Modlina oraz wzrost opłat lotniskowych „szkodzi ruchowi lotniczemu, turystyce i miejscom pracy w regionie mazowieckim”. Lotnisko w Modlinie straci więc 15 tras i zanotuje 14% spadek ruchu. 

- Z powodu wzrostu opłat i zdolności zarządu Modlina do rozbudowy terminala, Modlin, jako jedyne lotnisko w Polsce, doświadczy spadku ruchu w tym roku. Złe zarzadzanie lotniskiem Modlin zmusiło nas do cięcia tras, liczby zbazowanych samolotów i częstotliwości lotów - powiedział szef irlandzkiego przewoźnika. Linia zmniejszy też częstotliwość latania z Modlina na 16 trasach. Dodatkowo, przeniesiony do Krakowa zostanie przebywający w tamtejszej bazie samolot B737.

- Nie możemy teraz rosnąć w Modlinie, bo nie ma gdzie. Lotnisko jest pełne. Jeśli przepustowość wzrośnie, będziemy mogli otworzyć nowe trasy do Wielkiej Brytanii, Maroko, Turcji, które będą generować przychody dla lotniska. To powinno skłonić do utrzymywania opłat dla linii na niższym poziomie - stwierdził CEO Ryanaira.

Wizz Air oszukał pasażerów z Polski? "Landrynka" na celowniku UOKiK za kontrowersyjną promocję
wizz air
Jedna z ulubionych tanich linii lotniczych Wizz Air, znalazła się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wszystko za sprawą kontrowersyjnej promocji urodzinowej. Przewoźnik oferował Polakom loty za 35 złotych. Ostatecznie żaden z turystów nie mógł jednak wybrać się w podróż.Większość klientów, którzy skorzystali z tej oferty… została finalnie z niczym. UOKiK postawił spółce zarzuty. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ problemów może być znacznie więcej. Urzędnicy wzięli pod lupę nie tylko działania Wizz Air, ale też innych najpopularniejszych przewoźników…
Czytaj dalej
"Zapomnijcie o Kasprowym!". "Alpejskie" stoki tuż przy granicy kuszą Polaków
narty słowacja
Jeśli myślicie, że aby szusować na nartach w otoczeniu tatrzańskich szczytów trzeba koniecznie udać się na Kasprowy Wierch, to jesteście w błędzie. Wspaniałe widoki, szerokie stoki i trasy od poziomu początkującego narciarza, aż do skiturowego wyjadacza znajdzie w ośrodku tuż za granicą Polski. "Jestem tu siódmy raz(..) tym razem z rodziną. Nie zdarzyło się żebyśmy czekali przy bramkach, stok jest super przygotowany, a ceny takie jak wszędzie" - mówi nam na stoku pan Aleksander, turysta z Małopolski.Żeby poczuć się niemal jak na alpejskich stokach i podziwiać niesamowite widoki bez tłumów, wcale nie trzeba ruszać daleko. Sprawdziliśmy, gdzie najlepiej szusować po słowackiej stronie Tatr.
Czytaj dalej