Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotnisko

Lotnisko

Lotnisko to miejsce unikatowe - podekscytowanie podróżami wisi tam w powietrzu. Każdy, kto tam przyjeżdża, ma już świadomość, że czeka na niego przygoda.

Lotnisko w Modlinie
05.03.2024 08:39 35-latek "groził, że spali lotnisko". Interwencja służb w Modlinie

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w porcie lotniczym w Modlinie. Pewien 35-letni mężczyzna nie został wpuszczony na pokład samolotu, przez co zaczął prosić zebranym pasażerom, że podpali lotnisko. Nikomu na szczęście nic się nie stało. 

Wnętrze samolotu
03.03.2024 17:05 Pracownik lotniska wyjawił prawdę. Tego o overbookingu nie widziałeś

Pracownik lotniska wyjaśnił na czym polega overbooking. To sytuacja, której każdy z nas chce uniknąć podczas podróży.@bajer_z_lotniska to tiktoker, który dzieli się na swoim profilu relacjami z podróży oraz poradami lotniczymi. Od sześciu lat pracuje na lotnisku. Na swoim koncie ma aż 280 lotów. Wyjaśnił, na czym polega zjawisko overbookingu i dlaczego tak się dzieje.

Mama z dziećmi na lotnisku
02.03.2024 12:10 Roszczeniowa matka nie miała wstydu w samolocie. “Zasługuję na to…”

Mama chciała usiąść w samolocie obok dziecka, ale inny pasażer nie zgodził się na zmianę miejsca. W zamian zrobiła coś niespodziewanego.Kłótnie na temat rodzin siedzących razem w samolotach powróciły, gdy podróżujący podzielił się swoją historią o odmowie zamiany miejsc z rodzicem i jej dzieckiem. Mama poprosiła, aby usiąść razem, ale turystka pozostała na miejscu, zostawiając mamę i dziecko rozdzielone.  

Pokład samolotu
29.02.2024 15:36 Tego jedzenia nigdy nie bierz na pokład. Będziesz mieć kłopoty

Wiele osób wybierając się w podniebną podróż zastanawia się, czy można wziąć jedzenie na pokład samolotu. Odpowiedź w wielu przypadkach brzmi twierdząco, jednak jest kilka wyjątków. Nie wszystkie produkty można znieść do samolotu. 

Wnętrze samolotu
28.02.2024 17:39 Urządził awanturę na oczach dzieci. Dramat zamiast rodzinnej wycieczki

Dosyć często zdarza się, że słyszymy o skandalicznym zachowaniu pasażerów. Niestety, Polacy również mają w tym swój udział.W piątek 23 lutego strażnicy graniczni na poznańskim lotnisku dostali informację o konieczności działania wobec agresywnego pasażera. Ten miał lecieć do Wielkiej Brytanii.

Lotnisko Wrocław
28.02.2024 14:35 Ewakuacja lotniska we Wrocławiu. 150 osób poza terminalem

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poinformował na temat ewakuacji portu lotniczego we Wrocławiu-Starachowicach. Blisko 150 osób musiało opuścić terminal. Powodem był pozostawiony na lotnisku bagaż.

samolot
28.02.2024 07:46 Eksplozja na pokładzie samolotu. Pasażer niemal doprowadził do tragedii

Nagła eksplozja podczas lotu Royal Air Philippine zmroziła krew w żyłach pasażerów. Wypadek na pokładzie doprowadził do awaryjnego lądowania w Hongkongu. Okazało się, że jeden z pasażerów mógł nieświadomie doprowadzić do katastrofy…Incydent zarejestrowali inni podróżni – na nagraniu widać, jak samolot wypełnia się dymem.

stewardessa
26.02.2024 11:44 Stewardessa straciła nad sobą kontrolę. Wpadła w szał na lotnisku

Zwolniona z pracy stewardessa wpadła w szał. Kobieta pozostawiła na odchodne ogromny bałagan na lotnisku. W sieci krążą nagrania, na których widać ogromną ilość potłuczonych butelek.Nikt nie był w stanie zapanować nad kobietą. Interweniowała Straż Graniczna. Lotnisko oszacowało straty…

wnętrze samolotu
22.02.2024 17:35 Dantejskie sceny podczas lotu. Związali i zakneblowali pasażera

Pasażerowie lecący do Chicago z pewnością nie spodziewali się, że już za chwilę przeżyją prawdziwy koszmar. Chwilę po starcie, maszyna musiała lądować awaryjnie. Wszystko przez nieobliczalnego mężczyznę, który otworzyć drzwi w trakcie lotu. Sieć szybko obiegło nagranie udostępnione w mediach społecznościowych przez jednego z pasażerów.Ten incydent jest kolejnym z serii niedawnych “zakłóceń” w lotach, które postawiły służby na lotnisku stan najwyższej gotowości. Rosnąca liczba podobnych przypadków jest alarmująca…

Pokład samolotu
22.02.2024 07:48 Nagle Polacy usłyszeli komunikat. Pilot nie miał innego wyjścia

O takiej przygodzie z pewnością nie marzy żadna osoba, która podróżuje samolotem. Tym razem maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT lecąca z Warszawy do kraju skandynawskiego musiała zawrócić w połowie trasy. Pasażerowie musieli poczekać na kolejny lot.Pilot miał zabrać Polaków do Oslo, a tymczasem kiedy zostało nieco ponad godzinę podróży, postanowił odstawić ich z powrotem na Lotnisko Chopina, z którego startował. Wyjaśnienia przewoźnika w sprawie tego incydentu wydają się niejasne.

Lotnisko
22.02.2024 06:59 Turyści myślą, że to "miejska legenda". Filip Chajzer już swoje wie

Overbooking to najgorszy koszmar każdego turysty, który decyduje się na podróż samolotem. Tym razem taka nieprzyjemna sytuacja spotkała znanego polskiego prezentera telewizyjnego - Filipa Chajzera. Tuż przed lotem okazało się, że jedna osoba będzie musiała zrezygnować z wejścia na pokład.Dziennikarz podzielił się historią z lotniska w swoich mediach społecznościowych. “Do wyboru była bramka numer jeden, czyli lot, a w bramce numer dwa spontaniczny nocleg w WWA” - czytamy we wpisie na Facebooku. To mogło przydarzyć się każdemu. 

Lotnisko Amsterdam
21.02.2024 17:27 Wyciek radioaktywny na lotnisku. Odizolowano pasażerów i załogę

Samolot Swiss Air został odgrodzony kordonem na lotnisku w Barcelonie, po rzekomym wycieku radioaktywnym. Według doniesień lokalnych mediów do Terminalu 1 na lotnisku El Prat, którego część została już zamknięta w związku ze zgłoszonym wyciekiem, wezwano zespoły ratownictwa lotniczego oraz specjalistę radiologa.134 pasażerów i 5 członków załogi lecących liniami Swiss Air z Barcelony do Zurychu zostało początkowo zmuszonych do pozostania w samolocie. Następnie zostali oni odizolowani w pomieszczeniu na lotnisku.

Lotnisko w Modlinie
20.02.2024 14:41 Odcięli dojazd do lotniska w Modlinie. Musieli ewakuować 250 osób

Lotnisko w Modlinie pozostaje jednym z największych portów w Polsce. Niestety w piątek 16 lutego ponad 250 pasażerów musiało nagle opuścić budynek. Wszystko przez błąd jednego z nich.O całym zajściu Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek 19 lutego. Funkcjonariusze przypomnieli, jak ważna jest czujność podczas pobytu na lotnisku. 

Lotnisko w Radomiu
18.02.2024 13:06 Itaka zwija się z Radomia. Znika jeden z popularnych kierunków

Lotnisko w Radomiu ma za sobą całkiem udany rok. W 2023 roku obsłużono tam ponad 100 tys. pasażerów. Dla biur podróży i PLL LOT to jednak za mało. W rozkładzie szykują się cięcia.Radomski port od dnia otwarcia jest na ustach wszystkich zainteresowanych podróżami. Rejsowe połączenia oferuje stamtąd PLL LOT, a od połowy grudnia również Wizz Air. Największą siłą są tam jednak loty czarterowe. Tych lada dzień będzie jednak mniej.

Lotnisko Chopina
18.02.2024 11:36 Ważenie pasażerów stało się faktem. Podróżni poruszeni

Kolejny przewoźnik lotniczy zaskoczył podróżujących ogłoszeniem, że będzie ważyć pasażerów przed wejściem na pokład. Takie zmiany budzą zainteresowanie i dyskusje w sieci.Ta niecodzienna informacja szybko rozprzestrzeniła się na platformach społecznościowych, wywołując poruszenie. Pasażerowie będą proszeni o wejście na wagę przed przejściem przez bramkę odlotów.

Lotnisko
17.02.2024 19:37 Stewardessa zdradziła błędy podróżnych. Każdy z nas to robi

Stewardessa podzieliła się trzema głównymi błędami popełnianymi przez turystów podczas rezerwacji biletów lotniczych. Twierdzi, że wiele nieprzyjemności i chaosu da się uniknąć. Jej nagranie podbija sieć.Caroline, która publikuje posty pod pseudonimem @blondevoyage, początkowo opisała błędy, jak i podzieliła się wskazówkami już w 2022 roku. Wideo wciąż jednak jest na czasie i masa podróżnych zamierza skorzystać z rad stewardessy w nadchodzącym sezonie wakacyjnym. „Mam nadzieję, że dzięki temu podróż stanie się bardziej płynna” - oznajmiła na Instagramie.

lotnisko
17.02.2024 16:28 Turyści o tym nie wiedzą. Te przedmioty możesz wnieść do samolotu

Kwestia tego, co można przewozić w bagażu podręcznym, jest regulowana przez szereg przepisów. Wszystko to sprawia, że wiele osób nie wie, co może zabrać do samolotu. Okazuje się, że część przedmiotów uchodzących za "zakazane", możesz wnieść na pokład.Tiktokerka Katarzyna Gawenda ujawnia jakie przedmioty można ze sobą zabrać w zagraniczną podróż samolotem. Dzięki nim oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów i wydatków podczas wyjazdu.

Pokład samolotu Pegasus
15.02.2024 16:46 Koniec z darmowym bagażem podręcznym. Rozpoczyna się rewolucja

Z opcji bezpłatnego bagażu korzysta wielu pasażerów. Linie lotnicze Pegasus wprowadzają jednak zmiany, które nie spodobają się podróżnym. Dotyczą one bezpośrednio limitów toreb czy plecaków i związanych z tym dodatkowych opłat.Oprócz wymiarów zmieni się także dopuszczalna waga bagaży, w tym przypadku na minus. Więcej kilogramów oferuje, chociażby Ryanair czy Wizz Air.

Pokład samolotu
15.02.2024 06:17 "Oparzenia, zniekształcenia i cierpienie 6-latki". Rodzina pozywa linię lotniczą

Sześcioletnia dziewczynka leciała z mamą samolotem. Podczas podróży spadł na nią gorący posiłek. Doprowadziło to do oparzenia małej pasażerki i oszpecenia jej twarzy. Rodzina twierdzi, że to wina przewoźnika i domaga się ogromnego odszkodowania.Dziecko doznało poważnych, trwałych uszkodzeń ciała. Rodzina dziecka złożyła pozew przeciwko linii lotniczej.

Samolot
14.02.2024 17:45 Poleciał na gapę do Nowego Jorku. Szokujący błąd na lotnisku

Aż trudno uwierzyć, że taka historia wydarzyła się naprawdę. Obsługa linii British Airways nie zorientowała się, że na pokładzie siedzi nieproszony gość. Pasażer nie posiadał biletu ani paszportu. Mężczyzna jak gdyby nic wszedł do samolotu i poleciał do Stanów Zjednoczonych.Zwolennicy taniego podróżowania z pewnością zachodzą w głowę, jak mu się to udało. 

Odbiór bagażu
12.02.2024 20:08 Twój bagaż nie przetrwał lotu? Stewardessa radzi, co zrobić

Czasami podczas podróży zdarza się, że nasz bagaż ulega uszkodzeniu lub zostanie zgubiony. Z tego powodu nasz wyjazd może nie być zbyt udany. Chyba że wiesz, jak sobie z tym poradzić.Stewardessa i tiktokerka znana jako @wiola.pl niedawno lecąc LOT-em, miała nieprzyjemny wypadek. Jej walizka dotarła połamana i bez jednego kółka. Kobieta poradziła, co zrobić w takiej sytuacji.

Wnętrze samolotu
12.02.2024 09:05 Lekarz odmówił pomocy na pokładzie. "Też chciałem korzystać z życia"

Podczas lotu pasażerowie usłyszeli komunikat: “czy jest lekarz na pokładzie samolotu?”. Okazało się, że wśród nich znajdował się doktor. Ten jednak odmówił udzielenia pomocy.Lekarz wyjaśnił, dlaczego zdecydował się nie angażować się w sytuację, która wywołała niezadowolenie u współpasażerów. Powód szokuje.

 Oman
12.02.2024 06:46 Nieodkryty kierunek na celowniku Polaków. Świetne wieści na horyzoncie

Polskie Porty Lotnicze poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego z portami lotniczymi na Bliskim Wschodzie. Współpraca będzie możliwa już niedługo. To świetne wieści dla tych, którzy lubią odkrywać mniej znane kierunki.

Samolot na lotnisku
11.02.2024 18:50 Niebywały incydent na lotnisku. Ten błąd wiele pilota kosztował

Doświadczony pilot linii lotniczej British Airways dopuścił się błędu, którego nikt by się nie spodziewał nawet od początkującego pilota. Kosztowało to przewoźnika kilkadziesiąt tysięcy funtów.Sytuacja miała miejsce na lotnisku w Londynie. Podróżni, którzy już zajęli miejsca na pokładzie i oczekiwali na start, zostali zmuszeni do opuszczenia samolotu z powodu zaistniałego incydentu. 

Pokład samolotu
11.02.2024 12:06 Uważaj na te miejsca w samolocie. To skupiska bakterii

W samolocie są pewne miejsca, na które trzeba szczególnie uważać. To prawdziwe skupiska bakterii. Okazuje się, że czystość samolotów pozostawia wiele do życzenia.Tiktokerka, która jest stewardessą wypowiedziała się o pozostawianych śmieciach na pokładzie. Pasażerowie, którzy śmiecą na pokładzie samolotu, mogą stwarzać znaczne wyzwania dla załogi.

odbiór bagażu
10.02.2024 17:32 Większość widziała to ogłoszenie. Turyści nie wiedzą, że to oszustwo

Oszuści czają się na każdym roku. Coraz bardziej popularne stają się kradzieże internetowe. Przekonał się o tym 55-letni Słowak, który myślał, że kupi bagaż z Warszawy za 2 euro. Szybko zorientował się, że cena którą musiał zapłacić okazała się być znacznie wyższa."Nie wierzyłem, że jeszcze dostanę swoje pieniądze, to była moja wina, że w to uwierzyłem (...)” - powiedział dla Aktuality.sk.

Lotnisko
10.02.2024 16:15 Na tym lotnisku ginie najwięcej bagaży. Polacy często tam podróżują

Niestety zdarza się, że podczas podróży nasz bagaż zostanie uszkodzony lub zgubiony. Taki incydent sprawia, że nasz entuzjazm wyjeżdżając lub wracając z wakacji znacząco spada.Istnieją lotniska, które ponadprzeciętnie często gubią bagaże. Co więcej, większość z nich znajduje się w jednym kraju.

 Straż Graniczna
09.02.2024 11:30 Wpadł na gorącym uczynku. Zdradziła go podejrzana walizka

Wyobraźnia podróżnych nie zna granic. Niektórzy dokładają wszelkich starań, by oszukać system. Urząd celny podał, że 44-letni Niemiec irańskiego pochodzenia nadał walizkę wypchaną brudnymi pieniędzmi. Chciał lecieć z nią do TurcjiJednak to mu się nie udało.