Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Zła wiadomość Ryanaira. Z Modlina znika uwielbiana trasa
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 25.03.2024 19:19

Zła wiadomość Ryanaira. Z Modlina znika uwielbiana trasa

Ryanair
Fot. Canva/kasto

Pasażerów planujących podróż z lotniska Warszawa-Modlin czekają złe wieści. Ryanair postanowił skasować uwielbianą przez pasażerów trasę. To jednak nie wszystko, przewoźnik zmniejszy też liczbę niektórych połączeń z Polski.

Ryanair dopiero co zaskoczył podróżnych atrakcyjnymi cenami biletów lotniczych. Podczas promocji można było nabyć bilety już od 65 złotych. Niestety, jak podaje serwis fly4free.pl, irlandzkie tanie linie przekazały też wiadomość, która wielu zasmuci. Chodzi o połączenie do Portugalii. 

Problemy Ryanaira wpłyną na podróżnych

Jeszcze niedawno Michael O’Leary zapowiadał, że obecnie Ryanair boryka się z problemami dotyczącymi dostawą samolotów Boeinga. Może to znacząco wpłynąć na przepustowość na niektórych trasach.

Dyrektor generalny linii lotniczych wezwał Boeinga do poprawy kontroli jakości swoich maszyn. Uważa, że zyski Ryanaira mogą spaść, a do tego ceny biletów lotniczych mogą poszybować w górę.

Znika lubiana trasa z Modlina

Przewoźnik zapowiedział zmniejszenie rejsów z Polski. Szczególnie zawiedzeni będą podróżujący z lotniska Warszawa-Modlin. Ryanair nie poleci już stamtąd do lubianego miasta w Europie. Z siatki połączeń wypada trasa do Faro w Portugalii.

Czytaj też: ZUS wypłaci ci 258 zł miesięcznie. Musisz znaleźć trzech świadków

Zmiany mają wejść w życie latem tego roku, dlatego planujący wakacje w portugalskim mieście będą musieli rozważyć inne lotnisko. Oprócz tego irlandzkie linie lotnicze zmniejszą liczbę połączeń w kraju. Zniknie aż 20 tras z Polski.

Ryanair zmniejsza liczbę rejsów z Polski

Największe cięcia mają objąć lotnisko w Gdańsku. Samoloty z mniejszą częstotliwością będą latać m.in. do Bergamo, Zadaru, Billund, Aarhus, Goreborga, Leeds, Hamburga, Burgas, Krakowa, Paryża, Malagi, Alicante czy Edynburga. Z kolei z Wrocławia przewoźnik zmniejszy liczbę połączeń do Girony, a z Krakowa do Alicante.

Źródło: fly4free.pl