Turysci.pl > Na topie > Schwytali 4-metrową bestię. "Kiedy masz na końcu wędki 360 kg..."
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 30.08.2023 18:01

Schwytali 4-metrową bestię. "Kiedy masz na końcu wędki 360 kg..."

Aligator
fot. Canva, Facebook

Myśliwi z Mississippi pochwalili się w sieci nie lada wyczynem. Mężczyźni schwytali w tamtejszych wodach prawdziwą bestię. Zwierzę ważyło aż 360 kg! 

Mężczyźni siłowali się z bestią przez blisko siedem godzin. 

Schwytali olbrzymią bestię

Czterech mężczyzn wybrało się na polowanie na aligatora na rzece Yazoo w amerykańskim stanie Mississippi. Tego dnia Will Thomas, Don Woods, Tanner White i Joey Clark nie spodziewali się, że wyłowią z wody prawdziwą bestię. 

- Wiedzieliśmy, że miał co najmniej 3 m długości, znaliśmy też miejsce, gdzie się chowa. Kiedy tamtej nocy zacumowaliśmy łódź, od razu popłynęliśmy w ten obszar Yazoo - opowiadał Will Thomas w rozmowie z dziennikarzem z "The Washington Post". 

Walka z aligatorem trwała siedem godzin

Jak powiedział Thomas, czterech mężczyzn walczyło z aligatorem przez siedem godzin. Zwierzę stawiało bardzo duży opór.

- Kiedy masz na końcu wędki ważące ponad 360 kg zwierzę, a ono podchodzi i wygląda jak bestia, wszyscy wariują, a adrenalina rośnie - dodał. 

Myśliwi zabili aligatora

Zgodnie z prawem obowiązującym w Mississippi, aligatora można zabić ze strzelby po owinięciu go pętlą. Tak też zrobili mężczyźni. 

Według Departamentu Dzikiej Przyrody, Rybołówstwa i Parków stanu Mississippi (WFP) aligator złowiony przez mężczyzn pobił rekord długości. Mierzył ponad cztery metry i ważył 360 kg. Nic dziwnego, że walka trwała tak długo. Obwód brzucha zwierzęcia wyniósł aż 200 cm, a ogona 46,5 cm.