Turysci.pl > Europa > Chodził po hotelu i wymachiwał bronią. Wczasowicze uciekali w popłochu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 31.08.2023 18:03

Chodził po hotelu i wymachiwał bronią. Wczasowicze uciekali w popłochu

korytarz hotelowy
fot. Alex Cimbal / Shutterstock

W jednym z hoteli na Majorce doszło do nietypowego incydentu. Pewien Hiszpan chodził po obiekcie i wymachiwał bronią przed wczasowiczami. Wśród turystów wybuchła panika. 

Mężczyzna jest znany policji. Wcześniej dopuścił się m.in. napadu z nożem na ulicy. 

Wymachiwał bronią po hotelu

Tego dnia osoby przebywające w hotelu w Magaluf długo nie zapomną. Po korytarzu zaczął przechadzać się mężczyzna, który w pewnym momencie wyjął broń. 

Hiszpan wymachiwał pistoletem, co zaszokowało pozostałych wczasowiczów. Mężczyzna miał wcześniej wtargnąć do hotelu i celować w ludzi, po czym uciekł. Gwardia Cywilna rozpoczęła obławę. 

Służby sprawdziły monitoring

"Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie, aby wyjaśnić przebieg zdarzenia i zidentyfikować podejrzanego. Odkryto, że używał on broni w sposób nieprzemyślany i bez żadnego widocznego motywu" - czytamy na stronie mirror.co.uk. 

Mężczyzna celował w ludzi, których napotkał na swojej drodze. Służby przeanalizowały nagrania z monitoringu. Jak się okazało, Hiszpan kilka miesięcy wcześniej również zaatakował ludzi. Wówczas napadł na przechodniów z dużym nożem w ręku. 

Straszył ludzi fałszywą bronią

Jak się okazało, pistolet, którym wymachiwał podejrzany nie był prawdziwy. To replika Glocka, łudząco przypominająca oryginał. 

Narzędzie zostało skonfiskowane, a na mężczyznę czeka sprawa w sądzie.