Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Już nigdy nie będziesz pakować się inaczej. Ten sposób jest genialny i bardzo łatwy
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 20.08.2023 11:22

Już nigdy nie będziesz pakować się inaczej. Ten sposób jest genialny i bardzo łatwy

Pakowanie walizki
Fot. Shutterstock/Ahmet Misirligul

Wakacje to cudowny czas odpoczynku. Niestety, zanim położymy się na plaży lub ruszymy na górski szlak, trzeba się spakować. Wielu osobom zmieszczenie wszystkich ubrań sprawia ogromny kłopot. Jest jednak rozwiązanie.

Pakowanie to zmora przede wszystkim kobiet. Nasze walizki nigdy nie są w stanie pomieścić wszystkich wakacyjnych kreacji. Jednak w takiej sytuacji z pomocą przychodzi tiktokreka @organizacjaprzestrzeni.

Walka z limitem bagażu bywa uciążliwa

Każda linia lotnicza ma swoje limity bagażowe. Ci, którzy podróżują z tanimi przewoźnikami i nie chcą dodatkowo płacić za bagaż, muszą zmieścić się do małego plecaka lub walizki. Jeśli rozmiar bagażu przekroczy dopuszczalne wymiary, trzeba za niego zapłacić, lub jak turysta w Hiszpanii, zniszczyć walizkę, żeby jednak zmieściła się w specjalnym sorterze.

O wiele łatwiej mają osoby, które na wakacje latają z bagażem rejestrowanym. Podczas lotów czarterowych najczęściej są one wliczone w cenę biletu. Jak jednak zmieścić więcej rzeczy do walizki? Wystarczy zmienić perspektywę.

Mistrzowskie pakowanie do walizki. Już nigdy nie zrobisz tego inaczej

Tiktokerka posługująca się pseudonimem @organizacjaprzestrzeni na co dzień pokazuje, jak utrzymać porządek w domu, dzięki sprytnemu przechowywaniu rzeczy. Tym razem wzięła jednak pod lupę pakowanie walizek i znalazła genialne rozwiązanie.

Jak widać na materiale opublikowanym na TikToku, wystarczyło, że zamiast kłaść walizkę na podłodze, czy łóżku postawiła ją na kółkach. Następnie zaczęła pionowo układać w niej kolejne ubrania.

Dlaczego ten sposób jest o wiele skuteczniejszy? Ubrania "ugniatają się" pod własnym ciężarem, dzięki czemu można ich zmieścić o wiele więcej. Rozwiązanie jest banalnie proste, a pozwoli wam oszczędzić bardzo dużo miejsca.

Latasz z bagażem podręcznym? Ten gadżet towarzyszy mi zawsze

Osobiście nie jestem zwolenniczką latania z walizką. Nawet na 11-dniowy urlop na przełomie czerwca i lipca poleciałam tylko z plecakiem o standardowych wymiarach i pojemności ok. 20 litrów. Oprócz ubrań na cały wyjazd zmieściłam tam również kosmetyki, czytnik z książkami, a także aparat, dwa obiektywy i cały zestaw kabli. Wszystko ważyło ok. 10 kg i na styk mieściło się w limitach.

Spakowanie tak dużej liczby rzeczy było możliwe tylko dzięki użyciu specjalnych organizerów do walizki. Wszystkie ubrania zmieściły się do jednej "kosmetyczki", dzięki zrolowaniu ich i bardzo dobremu ściśnięciu suwakiem. Korzystam z tego rozwiązania od dwóch lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodło.

Organizer mieszczący ubranai na 11-dniowy wyjazd.jpg
Organizer z ubraniami i bielizną na 11-dniowy wyjazd/Fot. Turyści.pl