Turysci.pl > Walizka

Walizka

Walizka to stały towarzysz w podróży, który skrywa tajemnice turysty. Warto zadbać, by była idealna i dostosowana do planów. Wtedy na pewno nie zawiedzie.

Walizka
17.09.2023 08:42 Koniec z nieudanym pakowaniem. Wystarczy, że użyjesz tej jednej rzeczy. Każdy ma ją w domu

Ekspertka ds. biżuterii w Pandora UK Sarah Rowlands podzieliła się swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi zabierania ze sobą cennych przedmiotów, w tym biżuterii. Kto by pomyślał, że kawałek folii spożywczej może tak wiele ułatwić.Z tych rad powinna skorzystać każda kobieta podczas pakowania się do podróży. 

Lotnisko
15.09.2023 17:25 Tak pracownicy lotniska okradają podróżnych. Wszystko rejestrują kamery

Na lotnisku nie raz dochodziło do kradzieży. Okazuje się, że takiego czynu dopuszczają się także sami pracownicy. Nie wiedzą jednak, że ich haniebne zachowanie widzą zamontowane kamery.Kradzieże miały miejsce podczas kontroli bezpieczeństwa.

Lotnisko
14.09.2023 08:08 Czekali godzinami na lotnisku. Fatalne zakończenie lotu 111 pasażerów

Decydując się na podróż samolotem, zawsze istnieje ryzyko i obawa, że bagaż rejestrowany się zagubi. Wprawdzie dzięki pomocy pracowników linii lotniczych możliwe jest, by go odzyskać, jednak do tego potrzeba czasu. Zdarza się też, że bagaż w ogóle nie opuści lotniska. Taka nieprzyjemna sytuacja spotkała nie jednego, a stu pasażerów.Pasażerowie lotu dwie godziny czekali na odbiór swoich walizek, jednak te się nie pojawiły.  

Lotnisko Chopina
01.09.2023 18:00 Miał lecieć na Ibizę, a nie wyszedł z Lotniska Chopina. "To już kolejna taka sytuacja w przeciągu kilku dni"

Choć lato właśnie dobiega końca, wiele osób nadal ma przed sobą wakacyjne wyjazdy. W tym gronie był również 46-latek, który chciał lecieć na Ibizę. Ostatecznie nie wsiadł do samolotu.Wrzesień to w wielu przypadkach idealny moment na wyjazd. Na południu Europy temperatury nadal utrzymują się w okolicy 30 st. C, a ceny są już znacznie niższe. Dodatkowo nie jest tam już tak tłoczno, jak w sezonie. Jednak zanim zaczniecie świętować, najpierw dojedzcie do hotelu.

Walizki na lotnisku
31.08.2023 17:04 Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. Wystarczyło, że pokazała walizki

Kwestia pakowania na rodzinne wyjazdy pewnie niejednej matce spędza sen z powiek. Zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy bywa naprawdę trudne. Jednak niewiele osób potrzebuje do tego aż 18 walizek.Joanne Hadjia to australijska muzyczka. W sierpniu, jak wiele innych osób, postanowiła wybrać się na rodzinne wakacje. Wraz z mężem i 8-miesięcznymi bliźniaczkami postanowiła polecieć z Sydney do San Francisco.

Lotnisko Chopina
31.08.2023 06:00 Przywiozła pamiątkowe kamyczki z wakacji. Teraz może trafić do więzienia

Wakacje w egzotycznych krajach to niebywała okazja na poznanie nowej kultury i odpoczynek. Z takich urlopów przywozimy wiele pamiątek. Jednak jak się okazuje, nie wszystkie są legalne.Wakacje dobiegają właśnie końca, ale wiele osób jeszcze we wrześniu i październiku będzie wypoczywać na południu i zachodzie Europy. Jesienią popularne są również kierunki egzotyczne. Podczas urlopu lepiej nie popełniać błędu i nie brać przykładu z turystyki przyłapanej na lotnisku.

Pakowanie walizki
20.08.2023 11:22 Już nigdy nie będziesz pakować się inaczej. Ten sposób jest genialny i bardzo łatwy

Wakacje to cudowny czas odpoczynku. Niestety, zanim położymy się na plaży lub ruszymy na górski szlak, trzeba się spakować. Wielu osobom zmieszczenie wszystkich ubrań sprawia ogromny kłopot. Jest jednak rozwiązanie.Pakowanie to zmora przede wszystkim kobiet. Nasze walizki nigdy nie są w stanie pomieścić wszystkich wakacyjnych kreacji. Jednak w takiej sytuacji z pomocą przychodzi tiktokreka @organizacjaprzestrzeni.

Ryanair
24.05.2023 09:17 Wystarczyło dziewięć sekund, żeby Ryanair rozgrzał emocje podróżnych. Wiadomo, co dalej z bagażami podręcznymi

Zasady przewozu bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych bywają bardzo surowe. Z reguły na pokład można wnieść tylko plecak lub torbę. Jednak wiele osób znalazło sposoby na ominięcie tych limitów, na czym tracą przewoźnicy.Internet pełen jest filmików, na których kolejni podróżnicy zdradzają, jak wnieśli na pokład dodatkowe bagaże. Jeden z najpopularniejszych sposobów to włożenie dodatkowych ubrań do poduszki na kark lub poszewki. Przed rokiem podróżnych zabierających poduszki postraszył Ryanair.

Prześwietlenie walizki
17.05.2023 09:10 Kontrabanda na lotnisku w Krakowie. Wszystko ujawniło prześwietlenie walizki

Wiele osób ma wrażenie, że jeżeli podróżują na terenie UE, ich bagaże nie są kontrolowane. Tego zdania najwyraźniej byli również turyści z lotniska w Krakowie. Dwie osoby wpadły w ręce celników po prześwietleniu bagaży.Mimo iż podróże są teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek, to nadal obarczone są licznymi limitami. Nie brakuje jednak osób, które za wszelką cenę próbują przechytrzyć system. Takie działanie często nie kończy się dla nich dobrze.

Walizka na lotnisku
15.05.2023 16:41 Częściowa ewakuacja lotniska we Wrocławiu. Interweniowali funkcjonariusze Straży Granicznej

W czwartek 11 maja na lotnisku Wrocław-Strachowice Straż Graniczna poinformowała o niezabezpieczonym bagażu. Jak się okazało, właściciel walizki był wówczas na pokładzie samolotu do… Gdańska. Teraz będzie musiał zapłacić mandat.Lotniska na całym świecie notorycznie powtarzają komunikaty o pilnowaniu swojego bagażu i niepozostawianiu go bez opieki. Taki ekwipunek jest traktowany jako potencjalne zagrożenie, co wiąże się z wszczęciem specjalnego postępowania z udziałem odpowiednich służb.

Bagaż w samolocie
24.04.2023 09:07 Na tym tanie linie lotnicze zarabiają miliardy. Tej opłaty trudno uniknąć

Tanie linie lotnicze od zawsze zarabiają na dodatkowych usługach, z których podróżnym trudno zrezygnować. W tym roku z opłat za bagaże przewoźnicy chcą wyciągnąć więcej niż w rekordowym 2019 roku. Po swój kawałek tortu sięgają też tradycyjni przewoźnicy, a dodatkowe koszty muszą coraz częściej ponosić również turyści z klasy biznes. 

Zdjęcie ilustracyjne
06.07.2022 17:18 Turysta z Norwegii zatrzymany na Sardynii. Chciał nielegalnie wywieźć "trofea" z plaży

Turysta wylatujący z Sardynii został zatrzymany na lotnisku w mieście Alghero. Powodem była próba przewiezienia osobliwej "pamiątki" z wakacji. W bagażu Norwega znaleziono 1,6 kilograma piasku oraz inne elementów natury.Pamiątki z zagranicznych podróży bywają zgubne i mogą narazić nas na wysoką grzywnę, a nawet karę więzienia. Przekonał się o tym pewien turysta z Norwegii.

Polak przewoził rafę koralową w walizce
24.03.2022 22:13 Polak przywiózł z wakacji 1 kg rafy koralowej. Służby odkryły ładunek w walizce

Polak wrócił z wakacji na Malediwach z niecodzienną pamiątką. W swojej walizce miał ponad kilogramowy fragment rafy koralowej. Przewożenie jej jest nielegalne bez odpowiednich dokumentów. Mężczyzna odpowie za swoje działanie przed sądem. Około 30-letni turysta przywiózł z wakacji na Malediwach kilogramowy fragment rafy koralowejJak tłumaczył, kupił ją w jednym ze sklepów. Nie wiedział, że transport takiego ładunku jest nielegalnySprawa trafi do sądu, a rafa koralowa, ujawniona w walizce, została zatrzymana przez służbyPolak, który wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie, przewoził w swojej walizce nietypowy ładunek. Służby otworzyły bagaż i zobaczyły, że w środku znajduje się kilogramowy fragment rafy koralowej. Turysta został poproszony o wyjaśnienie niecodziennej sytuacji.

lot samolot
24.03.2022 22:10 Tania linia wprowadza bilety, z którymi nie możesz w ogóle mieć bagażu. Wizzair pójdzie w ich ślady?

Lot bez bagażu dla wielu jest całkowicie absurdalnym pomysłem. W końcu zwykle wsiadamy na pokład samolotu, aby przemierzyć spory kawałek świata, a podczas tego niemalże każdy turysta ma przy sobie wiele rzeczy osobistych. Okazuje się jednak, że zdaniem pewnej taniej linii lotniczej, bagaż podręczny wcale nie jest potrzebny. Właśnie po raz pierwszy zostały wprowadzone bilety, w których cenie nie jest wliczona ani jedna walizka. Azerska linia lotnicza Buta Airways powstała z myślą o wzorowaniu się na budżetowych mocarstwach pokroju Wizzaira czy Ryanaira. Choć funkcjonuje na rynku dopiero 2 lata, już zrobiło się o niej głośno ze względu na niekonwencjonalne rozwiązania.

Walizka pamiątki
24.03.2022 22:10 Zapłacisz taką karę, że odechce Ci się wakacji. Nigdy nie pakuj pewnych rzeczy do walizki

Walizka pakowana na wakacje jest z reguły lżejsza, niż ta, którą przywozimy do domu. Podczas wyjazdu większość z nas zaopatruje się zarówno w pamiątki, jak i całą masę przedmiotów, które są unikatowe dla kraju, w którym przebywamy. Część z nas kupuje wyjątkowe przyprawy i artykuły spożywcze, inni ubrania, a jeszcze kolejni przedmioty codziennego użytku w atrakcyjnych cenach. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystko można przewozić po świecie, a kraje stosują równie ograniczenia w tej kwestii. Izba Celno-Skarbowa może nas obciążyć konsekwencjami prawnymi, od których odechce nam się całego urlopu i na pewno nie będziemy go mile wspominać. Wielu turystów nawet nie wie, że te przedmioty są zabronione.

turyści uwielbiają magnesy
24.03.2022 22:09 Turyści się nie przyznają, ale i tak robią te wstydliwe rzeczy. Macie którąś na sumieniu?

Turyści mniej lub bardziej zdają sobie sprawę z zachowań, które powtarzają na swoich wyjazdach. Do części z nich nigdy się nie przyznają, bo przecież robią to tylko "inni". Trzeba się przyznać, chociaż przed samym sobą, że zdarzało nam się na wakacjach zrobić coś, czego się wstydzimy. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie kupił magnesu czy "ręcznie robionej" figurki prosto od producenta, która będzie jedynie zbierała kurz.

przesądy związane z podróżami
24.03.2022 22:01 Chcesz dużo podróżować w 2021? W Sylwestra trzeba zrobić 1 rzecz, turyści zawsze pamiętają o przesądzie

Przesądy towarzyszą nam na każdym kroku. Jedni obawiają się czarnego kota przekraczającego drogę, inni czekają na 7 lat nieszczęścia, po stłuczeniu lustra. Turyści również mają swoje zwyczaje, które czasami wydają się śmieszne.

nowy rok pełen podróży
24.03.2022 22:01 Noworoczny zwyczaj z Kolumbii zapewnia rok pełen podróży. Warto o nim pamiętać

Z tego artykułu dowiesz się:jak zapewnić sobie wiele podróży w nowym rokuo sylwestrowych zwyczajach za granicąco dodać do szampana, by życzenia się spełniłyWszyscy czekamy na nowy rok, w którym zakończy się kryzys zdrowotny na świecie i będzie można wrócić do podróżowania. Niestety nie jest to takie proste, ale pewien kolumbijski zwyczaj może nam pomóc w spełnieniu marzeń.

trik pakowanie walizki
24.03.2022 22:00 Proste triki, które zamienią pakowanie w przyjemność. Koniec z brakiem miejsca w walizce

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego lepiej nie składać ubrań do walizkiCo trzeba zrobić z kosmetykamiO czym warto pamiętać, podróżując paramiKażdy trik z tej listy może okazać się dużym ułatwieniem dla wszystkich, którzy planują dalekie podróże. Chociaż wakacje i podróż samolotem to często powód do ekscytacji, mnóstwo turystów wcześniej przeżywa ten sam dramat – pakowanie bagażu. Co zabrać, a co można sobie odpuścić? Jak to wszystko upchnąć do walizki? O szczegółach informuje portal Comfort Flight.Znacie trik z rolowaniem ubrań? Wiecie, że podróżowanie we dwoje to dobra okazja, żeby podzielić się bagażem i zachować więcej przestrzeni w walizkach? Jeśli nie, to polecamy zapoznanie się z listą opublikowaną na portalu Comfort Flight. Być może odtąd pokochacie pakowanie się przed lotami.

walizka jak dbać
24.03.2022 21:59 Masz walizkę na kółkach? Uważaj, przez jeden błąd możesz ją zniszczyć

Walizka powinna być w jak najlepszym stanie, byśmy mogli z niej korzystać podczas podróży. Dlatego bez względu na to, czy kupujemy tanie bagaże, czy stawiamy na droższe wyposażenie z górnej półki, powinniśmy pamiętać o tym, by o nią dbać, dzięki czemu będzie nam służyła jak najdłużej. Przemieszczanie się po lotniskach czy dworcach kolejowych ze zniszczoną walizką to nic przyjemnego.Zabrudzona walizka to jeszcze żaden problem, ale prawdziwy koszmar zaczyna się wtedy, gdy zniszczeniu ulegają kółka, czyniąc poruszanie się z bagażem prawdziwym wyzwaniem, nierzadko też doprowadzając do stresujących sytuacji. Dlatego warto pamiętać o tym zarówno podczas zakupu, jak i dalszego korzystania z bagażu.

bagaż stracił wszystko
24.03.2022 21:59 Miał odbyć podróż marzeń. Nagle stracił wszystko. Ponad dekadę walczył o odszkodowanie

Bez względu na to, co przewozimy podczas podróży – czy są to jedynie kosmetyki i kilka ubrań, czy drogocenne pamiątki – bagaż jest tak samo ważny dla każdego pasażera. Informacja o zgubieniu walizek często przekreśla całą podróż i generuje mnóstwo stresu. Niestety nie zawsze przewożone rzeczy wracają do właścicieli. Tak było w przypadku Orjia Prince'a Ikema, który bezpowrotnie stracił 1,3 miliona dolarów. O szczegółach tej historii informuje portal Tanie Loty.Jeszcze przed wejściem na pokład samolotu nigeryjski biznesmen Orji Prince Ikem, który odbył feralną podróż w 2007 roku, zwracał uwagę przewoźnikowi, że wiezie bagaż o bardzo dużej wartości. Nigeryjczyk przewoził w dwóch walizkach kwotę pieniędzy w wysokości 1,3 miliona dolarów. Niestety po wylądowaniu dowiedział się, że Emirates zgubiło jego bagaż. Tak rozpoczęła się sądowa batalia z przewoźnikiem, która trwała aż 13 lat i wreszcie doczekała się finału.

podróż z walizką lub plecakiem
24.03.2022 21:59 Co jest lepsze na dłuższą podróż, plecak czy walizka? Para podróżników rozwiewa wątpliwości

Z tego artykułu dowiesz się:Co trzeba zabrać na każdą wycieczkęJakie są zalety i wady plecakaJakie są zalety i wady walizkiPakując rzeczy na podróż stajemy przed trudnym wyborem: wygodna walizka na kółkach, solidny plecak, czy torba podróżna, do której zawsze można wcisnąć o jedną rzecz za dużo. Magda i Jacek Zbieraj podzielili się swoim doświadczeniem na temat pakowania na blogu podróżniczym.