Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Bez tych gadżetów nie wsiadaj do samolotu. Kosztują grosze, a na zawsze zmienią twoje podróże
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 05.11.2023 12:54

Bez tych gadżetów nie wsiadaj do samolotu. Kosztują grosze, a na zawsze zmienią twoje podróże

Walizka
Fot. Shutterstock/Lee Charlie

Niektórzy pasażerowie wolą mieć więcej miejsca w walizce i rezygnują ze wzięcia niektórych rzeczy, które mogą kupić w miejscu, do którego się udają. Innym z kolei zależy, by zaoszczędzić pieniądze, kosztem pustej przestrzeni w walizce. Co zatem zabrać ze sobą w podróż?

Jeśli turyści chcą podróżować taniej i wygodniej, koniecznie powinni przeczytać przygotowaną i opublikowaną przez “Wakacje za grosze” na Facebooku listę. 

Kosmiczne droga woda na lotniskach. Jak można na tym zaoszczędzić?

Wszyscy wiemy, jakie na lotniskach są ceny za podstawowe produkty. Nawet koszt małej butelki za wodę potrafi zwalić z nóg. Własnego napoju nie można zabrać ze sobą, bowiem podczas kontroli bagażu zostanie ono skonfiskowane przez pracowników. W poście “Wakacje za grosze” na Facebooku ujawniono, jak można temu zaradzić.

Bardzo dobrym pomysłem jest spakowanie do osobistego bądź podręcznego bagażu butelki z filtrem. “To jest must have wszystkich podróży. Ja dzięki takiej butelce oszczędzam ogrom pieniędzy na lotniskach czy podczas wyjazdów korzystając z wody kranowej, która jest filtrowana bezpośrednio w butelce” - zdradza autor wpisu. 

Tanio i wygodnie. Te przedmioty są zbawienne podczas podróży

Z innych przydatnych akcesoriów koniecznie należy wspomnieć o poduszce podróżnej. Jak zdradza autor, obecnie na ryku są nawet poduszki, które można umieścić na kolanach, by oprzeć o nie głową. Sprawdzi się oczywiście też klasyczna na kark. “Najlepiej pompowana, aby nie zajmowała za dużo miejsca” - pisze autor.

Na liście znalazł się także organizer do walizki. “Jeżeli twierdzisz, że nie jesteś się w stanie spakować w walizkę kabinową na tygodniowe wakacje, to gwarantuje Ci, że nie potrafisz się pakować i dobierać ubrań na wyjazd. Organizer jest bardzo dobrym pomysłem, aby utrzymać porządek w walizce” - czytamy. Równie pomocne mogą się okazać worki próżniowe. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że wówczas ubrania mogą się pognieść.

Skoro mowa o pogniecionych ubraniach, można rozważyć też zabranie ze sobą żelazka w płynie. “Ktoś, kto to wymyślił, powinien dostać nobla, bo dla mnie jest to najważniejszy produkt w mojej walizce podczas podróży” - pisze autor wpisu. 

Wakacje na plaży. Tanie akcesorium, które zabezpieczy telefon

Ciekawym, ale i praktycznym rozwiązaniem, by uchronić telefon przez zamoczenie, jest wodoszczelny pokrowiec na telefon. Obecnie zyskują coraz większą popularność i nietrudno zaobserwować takie u plażowiczów czy osób udających się na hotelowy basen. Pokrowiec zabezpieczy smartfon nie tylko przed wodą, ale i przed piaskiem z plaży.