Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Został po niej tylko zielony materiał. Oburzające nagranie z lotniska
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 28.03.2024 17:29

Został po niej tylko zielony materiał. Oburzające nagranie z lotniska

Bagaże
Fot. Canva /LegArt, TikTok@joeymoawad

Nie tylko zaginiony bagaż przeraża podróżnych, którzy decydują się na lot samolotem. Kiedy udajemy się do hali odbioru walizek, wówczas może czekać nas bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Szokującym nagraniem z lotniska podzielił się jeden z pasażerów.

Wszyscy przyglądali się, jak kolejne bagaże pojawiają się na taśmie. Problem w tym, że nie trafiały one do swoich właścicieli w jednym kawałku. 

Rozerwana walizka na lotnisku

O tym, że obsługa naziemna nie obchodzi się delikatnie z bagażami podróżnych, nie trzeba wiele mówić. Jednak to, co nagrał na lotnisku Newark-Liberty w USA jeden z pasażerów, woła o pomstę. Na swoim profilu @joeymoawad na TikToku pokazał, jak walizki “walczyły o życie” na taśmie.

Wszystkie były mocno ściśnięte, niektóre przygniecione przez kolejne. W pewnym momencie znajdująca się tam zielona walizka zahaczyła o metalowy brzeg, przez co dolna jej część została natychmiast oderwana. 

Brak reakcji ze strony pracowników lotniska

“Mówią, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Witamy na lotnisku w Newark w USA. Nagrywałem film, aby pokazać personelowi, że pojawił się problem, kiedy nagle stało się to. Zanieśliśmy nagranie prosto do właściciela zielonej walizki” - czytamy w opisie pod wideo. Nietrudno się domyślić, że był mocno oburzony, ale nie tylko on. Internauci nie kryli słów krytyki wobec personelu lotniska, a konkretnie za ich brak reakcji.

Inni z kolei dopytywali, czemu stojący przy taśmie podróżni sami nie zareagowali. Pozostali użytkownicy wówczas zaznaczyli, że ze względów bezpieczeństwa nie należy dotykać nieswojego bagażu

@joeymoawad They say first impressions are the most important. Welcome to the US Newark airport. Was taking a video to show the staff there’s a problem when this happened. Let’s get this reel to the green bag owner. EWR you can do better than this… #usa #newjersey #newarkairport #ewr #turkishairlines #baggage #broken #greenbag #fail #wheresthestaff #shame ♬ original sound - Joey

Odszkodowanie za zniszczony bagaż

O odszkodowanie mogą ubiegać się podróżni, których bagaż nie tylko został zgubiony, ale i uszkodzony. Należy wówczas zgłosić się do biura reklamacji bagażowych, które znajduje się na każdym lotnisku. Maksymalna wysokość takiego odszkodowania zależna jest od linii lotniczej, zwykle jest to nie więcej jak 7122,65 złotych.

Źródło: TikTok