Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Ciekawostki

Ciekawostki

Ciekawostki ze świata inspirują i intrygują ludzi z całego świata. Trzeba przyznać, że są naprawdę niezwykłe, a często nawet zadziwiające. Dotyczą też różnych rzeczy.

Żubr
29.02.2024 09:38 Strzelili z broni i uciekli. Żubr umierał w męczarniach przez tydzień

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze otrzymało powiadomienie, że przy leśnej drodze znaleziono martwego żubra. To był dorosły byk, którego znaleźli pracownicy nadleśnictwa w Tucznie.Żubr umierał przez prawie tydzień. Został odnaleziony we wtorek 27 lutego. 

Pałac w Koniecpolu
28.02.2024 06:34 Polski pałac jak z bajki trafi pod młotek. Cena może zaskoczyć

Drugi Urząd Skarbowy w Częstochowie wystawił na licytację wyjątkowy zespół pałacowo-parkowy w Koniecpolu. Szczęśliwy nabywca zostanie posiadaczem ziemskim. Jest o co walczyć.Mieszkańcy Koniecpola długo czekali na ten dzień. Istnieje szansa, że zaniedbany zespół pałacowo-parkowy, związany z historią polskich rodów magnackich, znajdzie nowego właściciela. 

Krupówki
27.02.2024 10:57 Został milionerem na Krupówkach. Taki los mógł spotkać każdego

Zakopiańskie Krupówki kojarzą się raczej z wydawaniem pieniędzy niż ich zdobywaniem. Jednak jeden z klientów tamtejszej kolektury Lotto do domu wróci bogatszy o kilka milionów złotych.Kto nigdy nie marzył o wygranej w Lotto i beztroskim życiu? Niewykluczone, że marzenie to spełnił jeden z turystów spędzających ostatnie dni ferii zimowych w Zakopanem. W sobotę 24 lutego ktoś trafił tam "szóstkę".

Willa
26.02.2024 08:42 Willa Berlusconiego sprzedana za gigantyczną cenę! W środku 5 basenów, a nawet sztuczny wulkan

Kontrowersyjny Silvio Berlusconi, były premier Włoch, kupił tę wyjątkową willę za około 1,5 miliona euro w 2011. Po śmierci polityka, jego dzieci zdecydowały się sprzedać posiadłość i to z ogromnym zyskiem.Wyspa na której znajduje się luksusowa willa z fantastycznym ogrodem, słynie z jednej z najpiękniejszych plaż w Europie. Jest uznawana za najbardziej wysunięty na południe punkt Starego Kontynentu. Były premier kupił ją nieprzypadkowo…

Warszawa
25.02.2024 18:08 Polacy lepsi niż Niemcy, Francuzi i Włosi? Zaskakujące miejsce w rankingu

Polska po raz kolejny została doceniona przez zagranicznych turystów. Okazuje się, że jesteśmy jednym z najbardziej gościnnych i otwartych krajów w Europie, a na tym, według gości z innych krajów, nasze zalety się nie kończą! Nie mamy też czego się wstydzić, jeśli chodzi o komunikację i posługiwanie się językiem angielskim. Co jeszcze powiedzieli o Polakach zagraniczni turyści?Portal Portal Holidu przeprowadził interesującą analizę dotyczącą gościnności w 25 badanych europejskich krajach. Polska znajduje się na wysokim miejscu, wyprzedzając tym zachodnich sąsiadów.

Mars
23.02.2024 19:44 Praca marzeń nie z tej ziemi! Przeżyj rok w marsjańskich warunkach

Dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o życiu na Marsie mamy dobrą wiadomość. NASA poszukuje potencjalnych „Marsjan” do symulowanej misji na czerwonej planecie.Do programu zostanie zakwalifikowana czwórka chętnych. Ich zadaniem będzie spędzić rok w specjalnie przygotowanym miejscu. Wiemy co będzie należało do ich zadań.

Odśnieżanie
20.02.2024 06:25 Nowa epoka lodowcowa w Europie. Niemiec przedstawił dokładne modele

Badanie przeprowadzone przez Poczdamski Instytut Nauk o Klimacie sugeruje, że zmienia się sposób przepływu wody w oceanach. To może mieć poważne konsekwencje dla klimatu na całym świecie.Istnieje ryzyko, że te zmiany mogą przyczynić się do powrotu warunków przypominających epokę lodowcową w Europie. 

samolot
19.02.2024 16:21 Godzina horroru w przestworzach. To cud, że w ogóle wylądowali

Często zdarza się, że dzieci, które zobaczą na niebie samolot krzyczą słynne zdanie - “panie pilocie, dziura w samolocie”. Okazuje się, że to niewinne, dziecięce powiedzenie w tym przypadku było jak najbardziej prawdziwe.Samolot leciał z ogromną dziura w poszyciu. Początkowo nikt nie zauważył usterki…

Odkrycie w Świebodzicach
19.02.2024 08:36 Przełomowe odkrycie na polnej drodze. O Świebodzicach będzie głośno

Mieszkaniec Świebodzic nie spodziewał się, że podczas zwykłego spaceru wzdłuż drogi, którą wcześniej chodziły tysiące osób, dokona przełomowego odkrycia. Tuż obok jezdni leżał przedmiot, któremu teraz uważnie przyglądają się archeolodzy.Początkowe oszacowania wskazują na to, że artefakt może mieć od 3 do blisko 4 tysięcy lat. Pomimo wieku, siekierka wykonana z brązu zachowała się w bardzo dobrym stanie.

Nocne niebo
16.02.2024 20:28 Ustaw budzik na 6 rano i koniecznie spójrz w niebo. Będzie pięknie

Nocne niebo potrafi zaskakiwać nas na wiele sposobów. Przez kilka najbliższych dni warto ustawiać budzik na bardzo wczesną godzinę. Na niebie będzie bowiem widać jeden z ciekawszych obiektów.Zorze polarne, Starlink, komenty, czy “spadające gwiazdy” - to tylko kilka obiektów, które raz na jakiś czas pojawiają się na nocnym niebie. Przez kilka najbliższych dni, ranne ptaszki będą mogły wypatrzeć jeden z najciekawszych obiektów.

Pożar
12.02.2024 19:03 Alarm i czarny dym nad miastem. Ludziom zakazano wychodzić z domów

Poniedziałkowe popołudnie na długo zapadnie w pamięci osób mieszkających w pobliżu budowanego właśnie parku rozrywki. Z nieznanych powodów na miejscu doszło do wybuchu ogromnego pożaru, który błyskawicznie objął plastikowe zjeżdżalnie.Do zdarzenia doszło w poniedziałek 12 lutego w szwedzkim Göteborgu. Sytuacja jest bardzo poważna. Z żywiołem walczą dziesiątki strażaków, a mieszkańcom zakazano opuszczania domów.

Obóz pod Mount Everestem
12.02.2024 16:30 "Śmierdzący problem" na Evereście. Wspinacze przeżyją niemały szok

Mount Everest od lat mierzy się z coraz większym zainteresowaniem wspinaczy. Tylko w 2023 roku wydano rekordowe 478 zezwoleń na wejście na najwyższy szczyt świata. Jednak przed kolejnym sezonem lokalne władze stanęły w obliczu "śmierdzącego problemu".To, że Everest podczas sezonu wspinaczkowego i tuż po nim przypomina wysypisko śmieci, wie prawie każdy. Niestety inną kwestią, o której najczęściej się milczy, są odchody, które pozostawiają po sobie wspinacze. Właśnie tym "śmierdzącym problemem" postanowiły się zająć lokalne władze.

Krzysztof Zapart
08.02.2024 13:26 Nie żyje Krzysztof Zapart. Zginął w strasznej katastrofie w Gruzji

Z Gruzji dotarły do Polski bardzo smutne informacje. W katastrofie zginął Krzysztof Zapart. Wybitnego Polaka pożegnała m.in. prezydent Świdnicy.Krzysztof Zapart był utytułowanym polskim pilotem balonowym. Niestety podczas przygody w Gruzji uległ fatalnemu wypadkowi. W katastrofie oprócz niego zginęły jeszcze dwie osoby.

Lotnisko
06.02.2024 06:07 "Ojciec roku" zadziwił cały personel na pokładzie. Wywołał skandal na lotnisku

Pasażerowie często gubią różne rzeczy na lotniskach i w samolotach. To nic dziwnego, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że niektóre loty są o bardzo wczesnych porach i większość podróżujących jest zwyczajnie zaspana. Zdarzają się jednak zguby, które naprawdę zaskakują. Pewien ojciec podróżujący zapomniał zabrać ze sobą... swojej córki!Monika Tworz to doświadczona stewardesa, która ma dużo obserwujących na TikToku - blisko 266 tysięcy. Użytkownicy lubią ją za jej wskazówki i ciekawe historie z pracy. W jednym z jej ostatnich filmików postanowiła opowiedzieć o niezwykłej sytuacji, która miała miejsce podczas lotu.

Bali
04.02.2024 17:56 Pokazała przerażające nagranie z Bali. “To najgorsza rzecz, jaką widziałam w całym moim życiu”

Przerażające nagranie użytkowniczki TikToka, znaniej jako graces_adventures, z jej wycieczki na popularną wyspę Bali wstrząsnęło internautami. Film ukazuje jej spacer prawdopodobnie po wiosce Kintamani, blisko wulkanu Mount Batur, gdzie nad głowami znajduje się przerażający widok“Szukacie powodu, żeby nie przyjeżdżać na Bali? Pokażę go wam”. Nad głową turystów znajduje się ogromna ilość pająków. Wiele z nich miało rozmiar przekraczający zegarek, co wywołało lawinę emocji wśród internautów. 

Orbital Assembly Corporation
04.02.2024 15:02 Wkrótce otwarcie pierwszego hotelu w kosmosie. Cena za pobyt zwala z nóg

Wyprawa w kosmos od lat fascynuje ludzi na całym świecie. Jak się okazuje, niedługo to marzenie może się ziścić. Wcale nie chodzi o galaktyczny lot. Firma Orbital Assembly Corporation ogłosiła, że prace nad hotelem w kosmosie są na ostatniej prostej.  Firmy planujące kolonizację kosmosu prężnie pracują nad projektem sztucznej grawitacji, czerpiąc inspirację z kultowych filmów science fiction. Kosmiczna turystyka staje się rzeczywistością. 

Korytarz w hotelu
03.02.2024 18:52 Stewardessy zawsze owijają ręcznikiem klamkę od drzwi w hotelu. Powód zaskakuje

Często w euforii podróżowania zdarza się zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Turyści, którzy świeżo dotarli do swojego celu czym prędzej chcą opuścić pokój by móc korzystać w pełni z urlopu. Jednak ważne jest zachowanie ostrożności podczas pobytu w hotelach i poświęcić chwilę uwagi na pewne zabezpieczenia.Jako doświadczony członek personelu pokładowego Cici rozumie, jak ważny jest spokojny sen podczas podróży. Po niezliczonych pobytach w pokojach hotelowych na całym świecie ujawnia swoją podstawową technikę: zawsze zostawiaj ręcznik przy drzwiach pokoju hotelowego.

Florencja
03.02.2024 15:54 Uczestnicy teleturnieju potknęli się na prostym pytaniu. Dotyczyło słynnego włoskiego miasta

"Postaw na Milion" to teleturniej, gdzie w programie uczestniczą dwaj gracze, którzy dysponują kwotą miliona złotych na początek gry i muszą odpowiedzieć na osiem pytań, aby wygrać pieniądze. W jednym z odcinków uczestniczyli Michał i Adam, którzy musieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące włoskich miast.Niestety, zdecydowali się źle rozłożyć pieniądze, co skutkowało stratą. Pytanie dotyczyło malowniczego miasta w Toskanii.

Piramidy
02.02.2024 16:25 Egipska piramida niczym Disneyland. Otwarcie nowej atrakcji w regionie pod znakiem zapytania

Najmniejsza z piramid w Gizie, czyli piramida Mykerinosa, miała być poddana nietypowej renowacji, polegającej na okryciu jej granitową okładziną, w celu przywrócenia jej pierwotnego wyglądu. Jednak prace zostały wstrzymane po tym, jak krytycy porównali tę historyczną budowlę do "Disneylandu".Niedawno egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności ogłosiło rozpoczęcie prac mających na celu pokrycie piramidy Mykerinosa, najmniejszej z wielkich piramid w Gizie, granitową okładziną. Trzyletni plan renowacji określany był jako "dar Egiptu dla świata" lub "projekt stulecia". Miało to być jednym z kroków w ramach "nowego otwarcia" kraju, z planowanym głównym wydarzeniem - całkowitym otwarciem Wielkiego Muzeum Egipskiego.

Teneryfa
02.02.2024 14:31 Praca marzeń czeka na Polaka. Tysiąc złotych dziennie za leżenie na plaży

Popularny Youtuber postanowił zaskoczyć swoich widzów. Oferuje on 1000 złotych dziennie za pracę, gdzie trzeba będzie oglądać jego filmy i… wylegiwać się na plaży. Ta nietypowa oferta budzi ogromne zainteresowanie. Chętnych nie brakuje.Krzysztof Stanowski otworzył swój własny kanał na YouTube, co stanowi obiecujący debiut. Choć mogłoby się wydawać, że nie potrzebuje dodatkowej promocji, poszukuje on kogoś na nietypowe stanowisko. Niedawno jeszcze Krzysztof Stanowski był znany wśród licznych widzów Kanału Sportowego na YouTube. Po głośnej demaskacji kariery Natalii Janoszek w ubiegłym roku, jego popularność znacząco wzrosła. Dziennikarz wyraźnie postanowił wykorzystać ten moment i działać samodzielnie, a przynajmniej pod własnym nazwiskiem.

Wnętrze samolotu
02.02.2024 12:01 Obawiasz się turbulencji w samolocie? Tych popularnych tras lepiej unikaj

Turbulencje mogą być niepokojącym doświadczeniem w trakcie lotu. Raz można spędzić cały lot bez komplikacji, innym razem znak zapięcia pasów zapala się bardzo często, a sytuacja zaczyna stawać się nieco niespokojna.Chociaż turbulencje zazwyczaj nie stanowią zagrożenia, na niektórych trasach lotniczych pasażerowie mogą doświadczać ich częściej niż na innych. Zanim przejdziemy do szczegółów, warto zrozumieć, czym dokładnie są i dlaczego występują.

Kraków
29.01.2024 19:04 Polskie miasto w rankingu Wizz Aira. Idealna destynacja dla samotnych podróżników

W rankingu Wizz Aira pojawiło się polskie miasto. Wystąpiło tam jako jedna z najlepszych destynacji dla samotnie podróżujących. To pokazuje, że Polska jest interesującym miejscem do odwiedzenia i ma wiele do zaoferowania turystom.Ranking przygotowany przez Wizz Air, promujący najlepsze destynacje dla samotnie podróżujących, jest ciekawą inicjatywą, która może pomóc osobom podróżującym solo znaleźć interesujące miejsca do odwiedzenia. Dla singli, wybór destynacji podróży może zależeć od wielu czynników, takich jak zainteresowania, budżet, preferencje klimatyczne, czy też możliwości poznania nowych ludzi i kultur.  

wrak statku
29.01.2024 17:59 “Tykające bomby” na dnie Bałtyku. Eksperci biją na alarm

Mimo upływu 79 lat od zakończenia II wojny światowej, na dnie Morza Bałtyckiego nadal tkwią liczne pozostałości z tamtego okresu. Wraki okrętów, amunicja oraz broń chemiczna stanowią część krajobrazu podwodnego. Szacuje się, że na obszarze Morza Bałtyckiego znajduje się ogromny arsenał w postaci od 36 do 60 tysięcy ton amunicji, bomb i pojemników zawierających trujące gazy bojowe.Mimo wysiłków badawczych, dokładna liczba zatopionych wraków nadal pozostaje nieznana, co podkreśla skalę zagłady i zniszczenia, jakie miały miejsce w tym regionie podczas wojny. Ponadto konsekwencje działań wojennych ciągną się po dziś dzień. 

Ścieżka
29.01.2024 16:08 Oaza uzdrowiskowych cudów na Dolnym Śląsku. Do tego sanatorium warto się wybrać poza sezonem

W górach na południu Polski znajduje się wyjątkowe miejsce. Przyciąga ludzi, którzy chcą odpocząć. To miasto ma ciekawą historię i słynie z cudownych wód, które pomagają poczuć się lepiej.Coraz więcej osób, zarówno z Polski, jak i z innych krajów, odkrywa urok tego miasta. To tu można wypocząć wśród pięknej przyrody i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o historii tego regionu. Znajduje się tam sanatorium, które jest bardzo popularne. Świeradów-Zdrój skrywa wiele tajemnic i atrakcji. 

Wnętrze samolotu
22.01.2024 17:08 Zaskakujące spotkanie na pokładzie samolotu. Pasażerowie przecierali oczy ze zdumienia

Podróż do Phuket zazwyczaj kojarzy się z egzotycznymi krajobrazami i relaksem na plaży. Jednak dla pasażerów linii AsiaAir, ta podróż stała się niezapomnianym przeżyciem, gdy groźnie wyglądający "pasażer na gapę" pojawił się na pokładzie samolotu.Podczas spokojnej podróży samolotem, nad głowami pasażerów coś zaczęło się… ruszać. Natychmiast wprawiło w osłupienie wszystkich. Atmosfera na pokładzie zmieniła się w chaos. 

Ksieża
21.01.2024 11:36 Księża chcieli dorobić do wypłaty. Przez jeden ważny szczegół mogą trafić za kratki

Sezon na kolędę właśnie dobiegł końca. Ale dwóch księży z woj. mazowieckiego chciało jeszcze dorobić do swojej pensji. Zapomnieli jednak o ważnym szczególe. Teraz może czekać ich dotkliwa kara.Według informacji podanych przez portal tygodnikszczytno.pl księża pochodzą z dwóch różnych parafii w powiecie przasnyskim i są w wieku 50 i 55 lat. Choć przesłuchani zostali jako świadkowie, na razie nikt nie usłyszał oficjalnych zarzutów. Powodem całego postępowania jest próba sprzedaży ciosu słonia. 

Stewardessa
19.01.2024 20:41 Stewardessa nie wytrzymała, kiedy zobaczyła, co zrobił pasażer. Popłakała się ze śmiechu

Każdy, kto pracował w obsłudze klienta, wie, że nikt nie potrafi rozbawić i rozzłościć tak, jak oni. Nie inaczej jest również na pokładzie samolotów. Stewardessa Wiola postanowiła podzielić się jedną z najzabawniejszych sytuacji w historii.Pasażerowie samolotów bywają uciążliwi. Nie brakuje takich, którzy nadużywają alkoholu lub wszczynają awantury na pokładzie. Tym razem polska stewardessa opowiedziała jednak o komicznej sytuacji.

Gekom lamparci
19.01.2024 09:51 Egzotyczny gość zaskoczył go w mieszkaniu. Lokator musiał urządzić polowanie

Jeden z mieszkańców warszawskiego Wilanowa doświadczył w ostatnim czasie niecodziennej sytuacji. W swoim mieszkaniu natknął się na nietypowego gościa - gekona lamparciego. Zaskoczony lokator szybko podjął działania, a na miejsce została wezwana ekipa strażników z Ekopatrolu.Zgłoszenie dotyczące nietypowego intruza wpłynęło od ochrony jednego z budynków przy ul. Sarmackiej w Miasteczku Wilanów. Po otrzymaniu zgłoszenia strażnicy miejscy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali nietypową sytuację. W mieszkaniu jednego z mieszkańców znajdował się gekon lamparci o długości kilkunastu centymetrów.