Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Rekin zaatakował kobietę przy popularnej plaży. 50-latka walczy o życie
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 09.08.2023 09:13

Rekin zaatakował kobietę przy popularnej plaży. 50-latka walczy o życie

Rekin
fot. Canva

W poniedziałek 7 sierpnia doszło do ataku rekina przy popularnej plaży .50-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym.

Lekarze walczą o jej życie. Kobieta pływała w morzu, gdy nagle rekin podpłynął i ugryzł ją w nogę. 
 

Rekin zaatakował kobietę na plaży

Do zdarzenia doszło przy popularnej plaży Rockway w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Zaalarmowani ratownicy natychmiast ruszyli na pomoc, wyciągnęli 50-latkę z wody i udzielili pierwszej pomocy. O zajściu poinformował we wtorek nowojorski wydział parków i rekreacji. 

Kobieta trafiła do szpitala Jamaica Hospital Medical Center w stanie krytycznym. Służby zamknęły plażę Rockaway dla pływaków i surferów. 

Stado 50 rekinów przy plaży

Na początku lipca informowaliśmy o pojawieniu się przy plaży Robert Moses na nowojorskiej Long Island stada ok. 50 rekinów. Władze apelowały wówczas do odwiedzających, by nie wchodzili do wody. 

- Ludzie powinni zawsze pływać w grupach. Nie należy zbytnio oddalać się od brzegu lub przebywać w pobliżu ławic ryb, które mogą przyciągać drapieżniki - apelował wówczas Gavin Naylor, dyrektor Programu Badań nad Rekinami Florydy w rozmowie z CNN. 

Rekiny przy europejskich plażach

Coraz więcej rekinów pojawia się przy hiszpańskich plażach. Władze wysp tj. Ibiza i Majorka notorycznie apelują o ostrożność. Niebezpiecznie zrobiło się też w wodach Katalonii i Walencji. W tegorocznym sezonie dotychczas nie doszło do groźnych ataków na ludziach, jednak coraz więcej osób mogło zauważyć wystającą znad tafli wody charakterystyczną trójkątną płetwę. 

Powiązane
bałtyk
Zaczęło się nad Bałtykiem. Plaże przeczesywane do ziarenka, a cena zwala z nóg
Karol Nawrocki, Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski kontra Karol Nawrocki. Wymowny sondaż tuż przed ciszą wyborczą