Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nowa trasa Ryanaira z Modlina. Wcześniej kilka razy rezygnował z tego kierunku
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 22.08.2023 14:42

Nowa trasa Ryanaira z Modlina. Wcześniej kilka razy rezygnował z tego kierunku

Ryanair
fot. Klaudia Zawistowska/Turyści.pl

Jak podaje porta Fly4free.pl, Ryanair poleci z Modlina w nowe miejsce. Irlandzki przewoźnik na pokładzie swoich samolotów przetransportuje pasażerów na północ Europy już pod koniec października.

To dobra wiadomość dla osób szukających tanich lotów do tego miejsca. Wcześniej Ryanair kilkukrotnie rezygnował z tej trasy.

Ryanair zabierze pasażerów z Modlina do Kopenhagi

W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika już można znaleźć nowe połączenie. Mowa o trasie Warszawa-Modlin - Kopenhaga. Najprawdopodobniej bilety trafią do sprzedaży we wtorek 22 sierpnia. 

Na pokładzie Ryanaira z centrum Polski do stolicy Danii będzie można polecieć trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Pierwszy lot zaplanowano na 29 października. 

Burmistrz Kopenhagi zakazał korzystania z usług Ryanaira

Jak podaje Fly4free.pl, Ryanair wielokrotnie pojawiał się i znikał na lotnisku w stolicy Danii. Powodem był brak porozumienia pomiędzy przewoźnikiem a pracownikami. Irlandzka linia miała nie wyrazić zgody na utworzenie związków zawodowych, a zatrudnieni narzekali również na niskie płace. 

Ówczesny burmistrz Kopenhagi Frank Jensen miał ponoć nawet zakazać lokalnym urzędnikom podróżowania liniami Ryanair w trakcie wyjazdów służbowych. - Wymagamy, aby wszyscy, którzy dostarczają miastu usługi, w tym przypadku bilety lotnicze, płacili swoim pracownikom godziwe pensje i zapewniali im dobre warunki pracy - oznajmił siedem lat temu. 

Co zobaczyć w Kopenhadze?

Kopenhaga jest nadal nieodkrytym miastem dla wielu turystów, a to błąd! Stolica Danii oferuje wiele nietypowych atrakcji. Znajdują się tam liczne muzea, zamki czy pałace. 

Warto wybrać się do ogrodów Tivoli, które są najpopularniejszym parkiem rozrywki w całej Skandynawii. To właśnie tam inspiracji do swych baśni poszukiwał Hans Christian Andersen. Muzeum sztuki Ny Carlsberg Glyptotek poświęcone starożytnej kulturze czy pałac Christiansborg sprawią, że zakochacie się w Kopenhadze na dobre. Warto wieczorem wybrać się do najdłuższego baru w całej Skandynawii - Nyhavn.