Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nie poleciała z Polski na Ibizę. Funkcjonariusze wyprowadzili 34-latkę z samolotu
Natalia Księżak
Natalia Księżak 24.08.2023 07:34

Nie poleciała z Polski na Ibizę. Funkcjonariusze wyprowadzili 34-latkę z samolotu

Katowice lotnisko
fot. Amverlly Shutterstock

Wakacje Polki skończyły się zanim na dobre się zaczęły. Przez swoje zachowanie kobieta została wyrzucona z samolotu jeszcze na lotnisku w Katowicach. Teraz, została jeszcze dodatkowo ukarana grzywną.

Do akcji w samolocie musieli włączyć się funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.

34-latka nie poleciała na Ibizę. Zatrzymano ją na lotnisku w Katowicach

Kilka dni temu służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnej zakłócającej porządek na pokładzie samolotu. Lot miał odbyć się na słoneczną Ibizę należącą do Hiszpanii. Wyspa ta znana jest z nocnego, imprezowego życia.

Jedna z pasażerek lotu nie reagowała zupełnie na polecenia wydawane przez załogę. Po przybyciu na pokład samolotu funkcjonariuszy ZIS 34-latka się nieco uspokoiła, ale tylko na chwilę…

Pasażerka samolotu była pijana. Nie poleciała na wymarzone wakacje

Kobieta została przeprowadzona do pomieszczeń służbowych SG. Wyraźnie dało się  wyczuć od niej woń alkoholu. Ze względu na jej stan psychofizyczny oraz utrudniony z nią kontakt została poddana badaniu alkomatem

Jak się okazało, kobieta postanowiła rozpocząć huczną imprezę jeszcze przed startem samolotu. Mieszkanka Pszczyny miała ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po godzinie 22:30 po nietrzeźwą córkę musiał przyjechać jej ojciec.

 

Straż graniczna ostrzega przed mandatami

W związku z naruszeniem przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze, na pasażerkę nałożono karę grzywny. Cała sytuacja spowodowała  też 20-minutowe opóźnienie odlotu samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że “w takich sytuacjach jak opisana, gdy z powodu niewłaściwego zachowania się pasażerów nastąpi opóźnienie lotu, osobom tym ze strony linii lotniczych grożą dodatkowo sankcje cywilne związane z żądaniem odszkodowania za wynikłe opóźnienia, a także z kosztami akcji podejmowanych przez służby. Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających stwarzają niebezpieczeństwo dla pozostałych podróżnych. Dlatego praktycznie każda linia lotnicza ma w swoim regulaminie zapis, zgodnie z którym może odmówić przewozu nietrzeźwemu pasażerowi. Załoga, gdy poczuje od podróżnego woń alkoholu, ma prawo odmówić mu wejścia na pokład.”