Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Potęga żywiołu nad Tatrami. Internauci pokochali niesamowite zdjęcie
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 08.08.2023 09:33

Potęga żywiołu nad Tatrami. Internauci pokochali niesamowite zdjęcie

Schronisko Łomnickie
Fot. Shutterstock - Stefan_Sutka/Facebook - Lubuscy Łowcy Burz

Burze to jedne z najbardziej widowiskowych zjawisk meteorologicznych. Jednych fascynują, innych przerażają. Choć uchwycenie tego niezwykle dynamicznego spektaklu jest bardzo trudne, to dokonanie tego jest marzeniem wielu fotografów.

Uchwycenie na zdjęciu pioruna to karkołomne zadanie. Trzeba dobrze wybrać kierunek, ustawić ekspozycję, a na koniec wcisnąć spust migawki na chwilę przed pojawieniem się błyskawicy. To niełatwa sztuka, dlatego tym bardziej warto docenić zdjęcie burzy nad Tatrami, które od poniedziałkowego wieczoru obiega sieć.

Potęga żywiołu na jednym zdjęciu. Dziesiątki błyskawic nad Tatrami

Skalnatá chata w Polsce lepiej znana jako Schronisko Łomnickie, to jedno z najpopularniejszych tatrzańskich schronisk na Słowacji. Budynek położony jest na wysokości 1725 m n.p.m. w pobliżu Łomnickiego Stawu w Dolinie Łomnickiej w Tatrach Wysokich.

To właśnie na oficjalnym profilu tego schroniska w mediach społecznościowych w poniedziałek 7 sierpnia pokazano niesamowite zdjęcia. Fotograf Michal Pikler uwiecznił na nich nie tylko tamtejszy wyciąg, ale przede wszystkim potęgę burzy.

To zdecydowanie więcej niż tylko jedno zdjęcie

Fotografie, które błyskawicznie obiegły sieć, hipnotyzują. Patrząc na nie, można mieć wrażenie, że to komputerowo wygenerowana wizja końca świata. W praktyce jest to jednak mistrzowska praca fotografa.

Warto bowiem dodać, że choć użytkownicy widzą tylko jedno zdjęcie, to jest ono efektem komputerowej obróbki podczas której autor nałożył na siebie kilka, jeśli nie kilkanaście ujęć. Wszystkie błyskawice uwieczniono podczas tej samej burzy, która nad Tatrami przeszła w pierwszy weekend sierpnia.

Internet zalała fala komentarzy

Chwilę po publikacji, zdjęcie zaczęło pojawiać się na kolejnych profilach i grupach związanych z Tatrami i zjawiskami meteorologicznymi. Do wtorku do godziny 9 rano post opublikowany na profilu schroniska udostępniono 317 razy.

Kolejne 160 udostępnień zdobył wpis zawierający fotografię opublikowany na profilu Lubuskich Łowców Burz. Tam również pojawiło się blisko 100 komentarzy. "Kocham takie burze, mogę patrzeć i patrzeć", "Piękna pajęczyna wyładowań", "Cała burza na jednym obrazku, braw" – pisali kolejni użytkownicy.