Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Tatry

Tatry

tatry

krupówki miś
04.03.2024 07:30 "Halo, nie ma tak! Płaćcie". Miś recydywista z Zakopanego się doigrał

Od kilku lat zakopiańskie Krupówki wśród turystów uchodzą za synonim kiczu i drożyzny. Kolejnym, bardzo negatywnym symbolem stolicy Tatr stanie się zapewne ten chytry “biały miś”.  Media społecznościowe obiegło kuriozalne wideo nagrane przez mieszkankę Zakopanego. Tym razem arogancja nie uszła miśkowi na sucho, a jego sprawa skończyła się interwencją służb miejskich.Okazało się, że naciągacz z Krupówek jest już dobrze znany, a od rozmaitych usług jakie proponuje turystom, włos jeży się na głowie…Zobaczcie co na Krupówkach spotkało mieszkankę Zakopanego, aktorkę, która chciała nagrać krótki filmik.

Basen
03.03.2024 11:00 Brytyjczycy oszaleli na punkcie tej atrakcji. Zaledwie godzinę od Polski

Brytyjczycy zachwycają się atrakcją, która jest tuż przy granicy Polski. Mało kto wie o jej istnieniu. Warto tam się wybrać zarówno w sezonie, jak i poza nim.Turyści z Wysp chętnie tam podróżują, aby móc cieszyć się atrakcją, która jest otwarta przez cały rok. Znajduje się tylko godzinę od Polski, a ma wiele do zaoferowania. 

Akcja w Tatrach
01.03.2024 12:29 Polski snowboardzista zginął w Tatrach. “Nagle stracił przytomność”

Jak poinformowała Horska Zahranna Służba, po słowackiej stronie Tatr doszło do tragedii. 34-letni Polak miał nagle stracić przytomność. Jego życia nie dało się uratować. Do akcji ruszył m.in. helikopter pogotowia ratunkowego. 

Morskie Oko
28.02.2024 20:18 Morskie Oko jest bardzo niebezpieczne. Turyści popełniają jeden błąd

Tatrzański Park Narodowy zaznacza, że zaczął się okres kiedy należy zachować szczególną ostrożność podczas wędrówek po tamtejszych szlakach. Każdy, kto zamierzał iść w góry, powinien zdawać sobie sprawę z czyhających tam niebezpieczeństw.Topniejące stawy i lawiny to poważne zagrożenia dla życia i zdrowia. Tatrzański Park Narodowy przedstawił listę miejsc, w których należy zachować szczególną ostrożność.

Karczma
25.02.2024 19:21 “Traktują ich jak worek z pieniędzmi”. Konflikt na Podhalu wciąż trwa

Jedni mówią, że górale sami sobie są winni, bo kosmicznie wysokie ceny zniechęcają turystów do przyjazdu. Drogo jest w hotelach, w restauracjach, na straganach, czy parkingach, ale to nie jedyny problem, bowiem niektórzy zwyczajnie skarżą się też na relacje z góralami. Konflikt wciąż trwa i zdaje się nie mieć końca. Co ma do powiedzenia każda ze stron? W sieci aż wrze.Wysłuchaliśmy opinii i argumentów, zarówno turystów, jak i górali na Podhalu. Oto niektóre z nich.

None
25.02.2024 13:28 Lawina porwała polskich turystów. Ratownicy w Tatrach mają mnóstwo pracy

Dwójka turystów z Polski w wieku 44 i 16 lat została porwana przez lawinę w Dolinie Dzikiej w słowackich Tatrach. Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby ewakuowali ich do szpitala w Popradzie. Tego samego dnia grupa turystów w ciemności, mgle i silnym wietrze straciła orientację. Polacy nie byli w stanie samodzielnie zejść do bezpiecznego miejsca. Ratownicy TOPR ostrzegają! W Tatrach wieje bardzo silny wiatr, na Kasprowym Wierchu osiąga prędkość ponad 140 km/h! Na odsłoniętym terenie utrudnia, a często wręcz uniemożliwia poruszanie się.

Góry
23.02.2024 14:20 Pierwsze tropy w Tatrach. "Zachowajcie spokój i wycofajcie się"

Niedźwiedzie wybudzają się ze snu w Tatrach. Natrafiono na pierwsze ich tropy. To trudny czas dla tych zwierząt, które po hibernacji szukają pożywienia, dlatego ważne jest aby szanować ich przestrzeń i potrzeby.Przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego zajrzeli do gwary niedźwiedzia. Ponadto radzą, co zrobić w przypadku spotkania zwierzęcia. 

Góry
23.02.2024 08:40 Miłośnicy Tatr oburzeni. TPN zakpił sobie z tradycji

Dla wielu to symbol jednego z najpopularniejszych szczytów w Polsce. Tatrzański Park Narodowy podjął jednak decyzję, że turyści będą mogli go zobaczyć w zupełnie nowej lokalizacji. Miłośnicy gór i tamtejszych szlaków są wprost oburzeni.Słynny dzwon zniknął z Kasprowego Wierchu i już tam nie wróci. “Nie mamy opinii rady TPN, ale czekamy na to, aby rada w nowym składzie została powołana przez ministra - powiedziała w rozmowie z radiem ESKA Magdalena Zwijacz-Kozica, przedstawicielka TPN.

Gubałówka
20.02.2024 18:28 "Zakazy to dla miejscowych. Turysta może więcej". W Zakopanem mają dość

Turyści niekiedy zwyczajnie za nic mają zakazy, a te na Gubałówce notorycznie są łamane. Najgorzej jest w sezonach wysokich, czyli podczas ferii zimowych i w okresie wakacyjnym. Mieszkańcy Podhala mają już dość.“Jeżdżą jak zwykle po zwykłej drodze, stają gdzie chcą”- żali się lokalny pracownik w rozmowie z “Tygodnikiem Podhalańskim”.

Góry
20.02.2024 17:25 Runął w dół 300-metrową rynną. Polak wpadł na idiotyczny pomysł

Kolejny niebezpieczny wypadek w górach. Jak podaje Horska Záchranna Služba, 29-letni polski turysta ześlizgnął się rynną ze szczytu Chopok w Niżnych Tatrach.Polak zsunął się 300 metrów w dół przez swoją skrajną nierozwagę. Ten incydent powinien być przestrogą dla wszystkich pozostałych turystów.

Kościelec i turysta
16.02.2024 19:30 "Za nic mając przyrodę, park i ludzi". Karygodne zachowanie w Tatrach

Tatry pozostają jednym z najpopularniejszych kierunków letnich i zimowych wyjazdów Polaków. Niestety, jak nie raz pokazała historia, nie wszyscy potrafią uszanować to miejsce. Dowodem na to jest karygodne zachowanie z Kościelca.Redakcja "Tygodnika Podhalańskiego" otrzymała niedawno nagranie, które pokazuje, jak źle potrafią zachowywać się turyści w Tatrach. Mężczyzna przez 18 km nic nie robił sobie z uwag innych turystów.

tatry
16.02.2024 07:39 Wstrząsające znalezisko w Tatrach. Policja poszukuje sprawcy

Smutnego odkrycia mężczyzna dokonał spacerując w Tatr Zachodnich. Natychmiast wezwał policję i władze parku narodowego. Okazało się, że natrafił na ofiarę kłusownika. Samiec niedźwiedzia został znaleziony z raną postrzałową. Sprawa została potraktowana bardzo poważnie, a policja chce jak najszybciej odnaleźć sprawcę. “Przyroda stoi przed niezwykle trudnymi i niestety wyjątkowo złymi czasami ”- napisał Karol Kalisky, który znalazł niedźwiedzia i zawiadomił służby. Śmierć niedźwiedzia wywołała debatę, nie tylko miłośników przyrody, ale także wśród przeciwników zmian politycznych…

Narciarze
15.02.2024 19:33 Takich turystów się nie spodziewali. To oni uratują góralom ferie

Kiedy górale już prawie spisywali na straty tegoroczny sezon ferii zimowych, zjawili się łodzianie. To oni właśnie uratowali trzeci turnus. Do tej pory to warszawiacy tłumnie przybywali do Zakopanego, role się jednak odwróciły.- Jest to o tyle zaskakujące, że są to turyści narciarsko słabi (...) - powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”. 

Akcja TOPR na Rysach
14.02.2024 15:22 W fatalnych warunkach ruszył na Rysy. Turysta nie miał nawet ubrań

Warunki w Tatrach nie należą do łatwych. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana, nie brakuje zasp, a miejscami zmrożonych fragmentów. Poruszanie się po szlakach wymaga doświadczenia, sprzętu i umiejętności. Żadnej z tych rzeczy nie posiadał turysta, który utknął na szlaku na Rysy.TOPR ok. godziny 19 we wtorek 13 lutego otrzymało telefon od turysty, który utknął na szlaku na Rysy i nie był w stanie samodzielnie kontynuować wędrówki. Na miejsce od razu wysłano czterech ratowników.

Narty
13.02.2024 13:59 Wybuch gazu na Gubałówce. Zawaliła się drewniana konstrukcja

We wtorek na Gubałówce doszło do wybuchu gazu w jednej z tamtejszych budek usługowych. Zniszczeniu uległa drewniana budka, w której turyści wypożyczają narty."Na miejscu trwają obecnie oględziny, które mają za zadanie ustalenie wszelkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia” - informuje zakopiańska policja.

Szlak górski
12.02.2024 11:31 Wielka lawina niedaleko Morskiego Oka. W przeszłości niosła śmiertelne żniwo

Nieopodal drogi prowadzącej do Morskiego Oka zeszła lawina. Tatrzański Park Narodowy informuje o ryzyku lawiny wtórnej. W przeszłości odnotowywano przypadki śmiertelne w tamtym miejscu. Turyści w sezonie powinni go unikać.To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na szlaku, a niektórzy nie mają o tym nawet pojęcia. Sama nazwa nawiązuje do wojskowych, których zabrała tam lawina. 

Góry
10.02.2024 17:58 Złamali zakaz i odpalili fajerwerki w Tatrach. Zdradził ich monitoring

Mimo że noc sylwestrowa jest już dawno za nami, Tatrzański Park Narodowy przez niemal dwa miesiące namierzał osoby, które w grudniową noc odpalały fajerwerki w górach. Wyznaczono nawet nagrodę za wskazanie podejrzanych. W końcu udało się ich zidentyfikować.Grupa siedmiu osób wybrała się do Doliny Pięciu Stawów. Wszystko zarejestrował monitoring. 

PKL Gubałówka
09.02.2024 18:19 Ewakuacja na Gubałówce. Dzieci musiały uciekać wyślizganą ścieżką

Zimą, kiedy na powierzchni leży śnieg, górska wędrówka potrafi dać mocno w kość. Szczególnie gdy na szlaki nierozważni turyści udają się w nieprzystosowanym do tego obuwiu. Tym razem jednak nikt nie był w stanie przewidzieć, że zejście z Gubałówki okaże się takim wyzwaniem. A to dlatego, że w zasadzie zostali do tego zmuszeni. W pewnym momencie pojawiła się awaria prądu na kolejce i nie było wiadomo przez jak długi czas będzie trwać. Wszystkich zatem czekało tylko jedno.

Basen
07.02.2024 07:05 Najlepsze i najtańsze termy w kraju. Polacy je wprost uwielbiają

Baseny termalne sprawdzają się świetnie szczególnie w okresie zimowym. Najpopularniejsze jest znane wszystkim Suntago, jednak na mapie kraju znajduje się znacznie więcej tego typu obiektów, do których warto się wybrać. Jakie są najlepsze, a jakie oferują niskie ceny?Błogie kąpiele w ciepłej wodzie, pełen relaks i różne atrakcje. Te termy warto wpisać na swoją listę. 

Tatry
05.02.2024 15:12 Huraganowy wiatr w szczytowych partiach Tatr. Zerwał duży fragment dachu schroniska w Dolinie Pięciu Stawów

W nocy z niedzieli na poniedziałek wichura w Tatrach osiągnęła prędkość nawet 120 km/h. Jak podało radio RMF FM, huraganowy wiatr pozbawił schroniska w Dolinie Pięciu Stawów dużego fragmentu poszycia dachu. Osoby, które wybierają się w tamte rejony mogą być jednak spokojne, schronisko nadal funkcjonuje. 

Zakopane
05.02.2024 14:46 Brazylijski piłkarz zgubił się w nocy w Tatrach

Tatrzańskie lasy skrywają bardzo dużo tajemnic. To m.in. dom dla wielu dzikich zwierząt. Łatwo się też w nich zgubić, o czym przekonał się pewien brazylijskich piłkarz. Jak poinformowała policja z Zakopanego, 2 lutego wieczorem policjanci patrolujący granicę ze Słowacją pomogli błąkającemu się mężczyźnie. 

Góry
01.02.2024 15:54 Nagranie z zejścia lawiny w Tatrach mrozi krew w żyłach. Grupa narciarzy cudem uniknęła tragedii

Sezon na zimowe wyjazdy w pełni. Częstym kierunkiem wśród Polaków są wówczas góry Tatry. Niestety niektórzy turyści lekceważą ostrzeżenia dotyczące aktualnych warunków pogodowych, a to z kolei może mieć opłakane skutki. Na instagramowym profilu @tatromaniak.pl opublikowano krótkie wideo przedstawiające ogromną lawinę w Dolinie Młynickiej. Na miejscu była grupa narciarzy.“I teraz wyobraźcie sobie przed jakimkolwiek wyjściem, ile jeszcze w żlebach i wyższych partiach zostało takich potencjalnych lawin (...)” - ostrzega jeden z komentujących użytkowników.

, akcja w Tatrach Zachodnich
01.02.2024 11:32 Całonocna akcja ratunkowa w Tatrach. Snowboardzista zgubił się na trasie

Zimowy sezon w Tatrach trwa w najlepsze. Nic dziwnego, że turyści chętnie wybierają się w góry, by próbować swoich sił w sportach zimowych. Ratownicy przypominają jednak o zasadach bezpieczeństwa. 31 stycznia w środę pewien Polak zgubił trasę podczas zabawy na snowboardzie. 

zima
31.01.2024 12:30 Nocleg i smak słowackich Wysokich Tatr

Tatry Wysokie, słynące ze swojej nieprzemijającej przyrodniczej urody i bogatej kultury górskiej, oferują znacznie więcej niż tylko malownicze krajobrazy. Na uwagę zasługuję również miejscowa kuchnia, z jej serowymi specjałami i sycącymi daniami, która stanowią istotny element lokalnej tożsamości. Z drugiej strony szeroka oferta noclegowa, od tradycyjnych schronisk po luksusowe hotele, zaspokoi potrzeby każdego podróżnika.

akcja w górach
29.01.2024 11:21 Lawina porwała 28-latka w Tatrach. Życia mężczyzny nie dało się uratować

W niedzielę 28 stycznia w Tatrach zeszła lawina, która porwała cztery osoby. Niestety, mimo skoordynowanej pracy ratowników i lekarzy, życia jednego z przysypanych mężczyzn nie dało się uratować. Pozostałym osobom nie zagraża niebezpieczeństwo.

topr
28.01.2024 16:23 W Tatrach zeszła lawina. Trwa akcja ratunkowa

W niedzielę po południu z Kondrackiej Przełęczy  w rejonie Giewontu zeszła lawina. Masy śniegu porwały ze sobą dwie osoby. Trwa akcja ratunkowa.Na miejsce helikopterem dotarli ratownicy TOPR. W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Nie wszyscy jednak zachowują rozsądek.

Tatry-Krupówki
26.01.2024 10:32 Najdroższy las w Polsce? Proboszcz sprzedał olbrzymią działkę pod Zakopanem

Lasy Państwowe kupiły od parafii ponad 10 hektarów lasów za kilka milionów złotych. Informacja ta wzbudziła wiele kontrowersji. Leśnicy podkreślają, że teren ten jest bardzo atrakcyjny. Podtrzymują, że priorytetem jest ochrona terenów leśnych. Jednak nie każdy się z tym zgadza.Niektórzy donoszą, że lasy wcale nie są w tak dobrym stanie jak opisują, a cena, jaką zapłacili, jest bardzo zawyżona.

Zakopane
24.01.2024 08:22 Zbliża się wielki koncert w Zakopanem. Całodniowa impreza. Przebije sylwestra?

Od kilku lat wielką tradycją w stolicy Tatr jest sylwester w Zakopanem. Impreza gromadzi nie tylko największe gwiazdy polskiej estrady, ale też tysiące ludzi pod sceną. Jak czytamy na łamach "Tygodnika Podhalańskiego", w styczniu ma się odbyć kolejna huczna impreza.Mowa o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez ostatnie lata nie było to możliwe.