Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Krzyki i płacz na pokładzie samolotu. Pasażerowie mieli powody do paniki
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 29.08.2023 15:03

Krzyki i płacz na pokładzie samolotu. Pasażerowie mieli powody do paniki

Turbulencje w samolocie
fot. Canva, TikTok

Przerażające chwile na pokładzie samolotu przezyli turyści podróżujący na Majorkę. W pewnym momencie przez silne turbulencje maszyna musiała zawrócić. 

Silny wiatr sprawił, że podróżni nie dolecieli do miejsca docelowego.

Lecieli na Majorkę

Turyści wsiedli na lotnisku w Alicante do samolotu zmierzającego na Majorkę. Ta wyspa Balearów cieszy się bardzo dużą popularnością wśród podróżnych zarówno w sezonie, jak i poza nim. 

Nie spodziewali się, że jeszcze tego samego dnia ponownie pojawią się w Alicante. Wszystko przez bardzo silne turbulencje.

Turbulencje w samolocie

W Internecie pojawiło się nagranie z pokładu jednego z pasażerów. Widzimy na nim przerażonych pasażerów, którzy krzyczeli i płakali. 

@skynews A #flight to #Mallorca was hit by severe #turbulence after getting caught up in a powerful #storm. The #pilot said the plane was thrown around by cross winds of 80mph as it approached the #Spanish island. 🔗 Link in bio for more @Sky News ♬ original sound - Sky News

Wszystko przez szalejącą na zewnątrz burzę i turbulencje. Jak przekazał później pilot, wiatr wiał z prędkością ok. 130 km/h. 

Samolot musiał zawrócić

Samolot już zbliżał się do wyspy, jednak ze względu na silny wiatr piloci po konsultacji z wieżą postanowili zawrócić do Alicante. Przez panujące warunki atmosferyczne maszyna nie była w stanie bezpiecznie zejść na ziemię.  Tym sposobem podróżni wrócili do miejsca wylotu.