Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Do tych miejsc polecisz za grosze jeszcze w te wakacje. Oto nasze propozycje
Magda Antoł
Magda Antoł 02.08.2023 18:03

Do tych miejsc polecisz za grosze jeszcze w te wakacje. Oto nasze propozycje

Oslo Budapeszt i Mediolan
Fot. Pixabay

W tegoroczne wakacje ceny nie rozpieszczają turystów. Niekiedy są zmuszeni przeglądać Internet w poszukiwaniu najtańszych propozycji podróżniczych na lato. Szczególnie, gdy w grę wchodzi oszczędzanie nie tyle na noclegach, co biletach lotniczych.

Czasami turyści mogą trafić na świetne ceny biletów lotniczych. Nawet do najbardziej popularnych miejsc turystycznych. W sierpniu interesujących destynacji nie brakuje. Oto, co udało nam się znaleźć w cenie do 200 zł od osoby.

Najtańsze propozycje na zagraniczną podróż samolotem

Sprawdziliśmy do jakich miejsc można najtaniej polecieć samolotem w sierpniu. Okazuje się, że w dobrej cenie można udać się do krajów skandynawskich. Za lot w obie strony z Katowic do Oslo koszt wynosi 138 zł od osoby. Jeszcze taniej kosztuje lot do stolicy Szwecji. Za podróż z Gdańska turysta zapłaci jedynie 78 zł. Co ciekawe taka cena może się utrzymywać przez najbliższe miesiące. Za tyle samo można polecieć też do finlandzkiej miejscowości Turku.

Dla miłośników city breaków (kilkudniowych wyjazdów do miast) oferty podróży mogą być równie ciekawe. Przykładowo lot samolotem do Wiednia kosztuje 143 zł od osoby. Równie tanio można polecieć do Budapesztu czy Berlina. Do węgierskiej stolicy koszt biletu wyniesie 196 zł. Dodatkowo to miasto jest też tanią alternatywą na kilkudniowy, wakacyjny wypoczynek. Natomiast do stolicy Niemiec można polecieć już w cenie 155 zł. Warto też uważnie śledzić ceny lotów do Włoch. W ciągu najbliższych dni można tanio polecieć do Mediolanu za 144 zł.

Warto korzystać z tanich lotów krajowych

W Polsce również można znaleźć tanie połączenia ogólnokrajowe. Turysta znajdzie loty do 100 zł pomiędzy Krakowem a Poznaniem, Krakowem a Olsztynem, Warszawą a Szczecinem, a także Olsztynem a Wrocławiem. Połączenia międzymiastowe można wykorzystać chociażby do szybszego przemieszczania się między lotniskami. W ten sposób dużo prościej turyści mogą trafić do miejsc, z których odchodzą tańsze zagraniczne loty.

Najtańsze bilety kupuje się z wyprzedzeniem

W jaki sposób można znaleźć tak tanie bilety lotnicze? Najlepiej sprawdzi się znacznie wcześniejsze planowanie swoich wakacji. Co prawda zdarza się trafić na dobre oferty tuż przed wylotem. Jednak wtedy znacznie zawężają się opcje do wyboru najkorzystniejszego kierunku podróży. Poza tym wcześniejsze planowanie pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też nerwy i stres. Warto również pomyśleć o wakacjach poza sezonem. Może okazać się, że ceny w okresie jesienno-zimowym będą dużo lepsze niż te w letnim.

Źródło: eSky