Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Oto lista najniebezpieczniejszych miejsc w Europie. Trzy polskie miasta w rankingu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 17.08.2023 17:36

Oto lista najniebezpieczniejszych miejsc w Europie. Trzy polskie miasta w rankingu

Łódź
fot. Mazur Travel / Shutterstock

Wiele miast w Europie nie cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa. Serwis Numbero zestawił miejsca, w których należy szczególnie uważać.

W rankingu znalazły się miejsca dla trzech polskich miast. Niektóre z nich zaskakują. 

Ranking najniebezpieczniejszych miast w Europie

Podróżując do Barcelony często można usłyszeć, żeby uważać. W Katalonii można zostać okradzionym dosłownie wszędzie. Jak się okazuje, słynny hiszpański kurort nie znalazł się nawet w top 10 najniebezpieczniejszych miast Europy. 

W rankingu zestawiono 100 miejscowości, od największych po te nieco mniejsze. Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się Katania. Ta sycylijska miejscowość jest owiana złą sławą m.in. za sprawą korupcji oraz kieszonkowców. 

Oto najniebezpieczniejsze miasta Europy. Tu należy uważać

Na drugim miejscu znalazła się francuska Marsylia, a podium zamyka brytyjskie Birmingham. Na czwartym miejscu jest również znajdujące się w Anglii Coventry, a na piątym dość zaskakująco wysoko belgijskie Charleroi. To właśnie tam lata wielu Polaków, gdy chcą dostać się do Brukseli.

Szóstą pozycję zajął owiany w przeszłości za sprawą za sprawą wojującej mafii Neapol, a siódme Montpellier. Na ósmym ponownie znalazł się belgijski reprezentant - Liege, a na dziewiątym i dziesiątym francuskie Grenoble i Nantes. 

Polskie miasta w rankingu najniebezpieczniejszych miejsc w Europie

Polacy mają kilka powodów do dumy. Przede wszystkim bardzo mało miast znalazło się w rankingu, co powinno nas cieszyć. Po drugie, nasi przedstawiciele zajmują dość niskie pozycje zestawienia. Na 61. miejscu uplasowała się Łódź. 83. pozycję zajął Gdańsk, a trzecią od końca, 97. Poznań.