Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Belgia

Belgia

Belgia być może nie jest zbyt duża, ma jednak wiele do zaoferowania przyjezdnym. Liczne muzea oraz galerii potrafią zachwycić i skłonić do refleksji.

jarmark
22.12.2023 18:18 Tragedia na świątecznym jarmarku. Nie żyje 63-letnia ofiara wypadku

Do tragicznego wypadku doszło na jednym ze świątecznych jarmarków. Silny podmuch wiatru przewrócił 20-metrową choinkę stojącą w centrum zatłoczonego placu. Pod drzewem znalazły się trzy osoby. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Zmarła jedna z poszkodowanych turystów.,

Lyon
01.11.2023 12:51 Dwie polskie ambasady ostrzegają turystów. Wszystko zacznie się najbliższej nocy

1 listopada to dzień, w którym rodziny spotykają się na cmentarzach, wspominając zmarłych. Jednak dla wielu osób jest to okazja na zagraniczny wyjazd. Osoby, które spędzają urlop we Francji i Belgii, powinny bardzo uważać.Długie weekendy to od lat dobry okres, żeby odpocząć od pracy i wyjechać w piękne miejsce. Niestety osoby, które Wszystkich Świętych postanowiły spędzić we Francji lub Belgii, muszą mieć się na baczności. Oficjalne ostrzeżenia wydały tamtejsze ambasady.

Ryanair
07.09.2023 20:45 Tego szef Ryanaira nie mógł się spodziewać. Został znokautowany… ciastem

Michael O'Leary pewnie na długo zapamięta czwartkową konferencję prasową zorganizowaną przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli. Na chwilę przed rozpoczęciem spotkania, szef Ryanaira oberwał. I to dwa razy.

Łódź
17.08.2023 17:36 Oto lista najniebezpieczniejszych miejsc w Europie. Trzy polskie miasta w rankingu

Wiele miast w Europie nie cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa. Serwis Numbero zestawił miejsca, w których należy szczególnie uważać.W rankingu znalazły się miejsca dla trzech polskich miast. Niektóre z nich zaskakują. 

Ryanair
14.07.2023 07:17 Ryanair będzie musiał masowo odwoływać loty. Na liście jest Polska

Podczas wyjazdu na wakacje mamy nadzieję, że będzie to czas beztroskiego odpoczynku. Niestety problemy i nerwowe sytuacje często zaczynają się już na lotniskach. Podczas najbliższego weekendu zmierzą się z tym pasażerowie Ryanaira.W dniach 15-16 lipca w Belgii odbędą się kolejne strajki pilotów Ryanaira. Nie jest to dobra wiadomość dla pasażerów. Oznacza bowiem, że przewoźnik będzie musiał odwołać ponad 100 lotów.

belgia zaostrza przepisy
25.04.2021 13:44 Belgia chce zaostrzyć przepisy wjazdu do kraju. To odpowiedź na incydent na lotnisku

Belgia chce zaostrzyć zasady wjazdu do kraju po tym, jak 20 studentów pielęgniarstwa otrzymało na lotnisku pozytywny wynik testu na indyjski wariant koronawirusa. Władze kraju uznały, że obecne zasady są „zbyt liberalne".Belgia wprowadziła zakaz lotu z Indii ze względu na szerzącą się tam nową odmianę koronawirusa. Od reguły są jednak wyjątki: do kraju mogą przylecieć m.in. studenci, dyplomaci, medycy, a także osoby w wyjątkowych, rodzinnych sytuacjach, na przykład na pogrzeb.

Belgia pozwala na podróże turystyczne
19.04.2021 20:32 Zakaz podróżowania w Belgii zniesiony. Mieszkańcy będą mogli jechać na wakacje

Belgia w poniedziałek oficjalnie zniosła zakaz podróżowania w celach turystycznych. Do tej pory mieszkańcy mogli przemieszczać się za granicę wyłącznie z uzasadnionych powodów oraz służbowo.Belgia znosi zakaz podróży turystycznych, jednak w dalszym ciągu konieczne będzie przebycie kwarantanny po powrocie z „czerwonych stref".

europa zakaz podrózowania
25.01.2021 17:25 Czy będzie zakaz podróży w UE? Pierwszy kraj już się zdecydował

Europa zmaga się ze skutkami pandemii koronawirusa, która daje się we znaki od roku. W szczególny sposób dotknęła turystykę, która jest ograniczana rządowymi restrykcjami. O krok dalej zdecydowała się pójść Belgia, która chce całkowitego zakazu podróży turystycznych.

Belgia przywraca obostrzenia
28.07.2020 13:57 Europejskie państwo przywraca restrykcje. Wyjazd na wakacje może być utrudniony

Belgia to kolejny kraj, który odnotowuje wyraźny wzrost zarażeń koronawirusem. To tylko pokazuje, jak dynamicznie zmienia się sytuacja związana z pandemią. Lokalne władze zdecydowały o zaostrzeniu panujących zaleceń. Zmiany w szczególności dotyczą zgromadzeń i socjalizowania się. O powrocie obostrzeń poinformowała na konferencji prasowej premier Belgii Sophie Wilmes. Wstępnie ustalono również termin ich zniesienia.Wcześniej Hiszpania oraz Chorwacja, teraz natomiast Belgia zdecydowała się przywrócić część obostrzeń w związku ze wzrostem zakażeń SARS-CoV-2. To kolejny kraj, w którym ostatnio odnotowuje się więcej przypadków koronawirusa. Powracające restrykcje w dużej mierze dotyczą społecznego dystansowania się. Chcąc zachować niezbędne środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu, zdecydowano m.in. zmniejszeniu liczby osób, z którymi można spotykać się na co dzień.