Turysci.pl
belgia zaostrza przepisy

fot. Pixabay/ Engin_Akyurt

Belgia chce zaostrzyć przepisy wjazdu do kraju. To odpowiedź na incydent na lotnisku

1 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Belgia chce zaostrzyć zasady wjazdu do kraju po tym, jak 20 studentów pielęgniarstwa otrzymało na lotnisku pozytywny wynik testu na indyjski wariant koronawirusa. Władze kraju uznały, że obecne zasady są „zbyt liberalne".

Belgia wprowadziła zakaz lotu z Indii ze względu na szerzącą się tam nową odmianę koronawirusa. Od reguły są jednak wyjątki: do kraju mogą przylecieć m.in. studenci, dyplomaci, medycy, a także osoby w wyjątkowych, rodzinnych sytuacjach, na przykład na pogrzeb.

Belgia zmniejszy liczbę wyjątków od obowiązkowej kwarantanny

Annelies Verlinden, belgijska minister spraw wewnętrznych, uznała, że zasady te należałoby zaostrzyć. W najbliższych dniach ma poruszyć ten temat z przedstawicielami władz regionalnych.

Podobnego zdania jest czołowy wirusolog Belgii Marc Van Ranst. On również apeluje o zaostrzenie reguł wjazdu do kraju i skrócenie listy wyjątków osób zwolnionych z kwarantanny po przylocie.

- Jesteśmy zbyt liberalni, jeśli chodzi o wpuszczanie osób na swoje terytorium - napisał na Twitterze belgijski profesor.

Bułgaria otwiera granice

Bułgaria otwiera się dla turystów od 1 maja

CZYTAJ DALEJ

Nowy wariant koronawirusa wykryty u 20 studentów z Indii

Według informacji przekazanych przez stację VRT, 20 indyjskich studentów pielęgniarstwa uzyskało pozytywny wynik testu na indyjski wariant koronawirusa. Przybyli oni do Belgii na początku zeszłego tygodnia i zostali poddani kwarantannie.

Jak przekazuje VRT, studenci zostali przetestowani przed wejściem na pokład samolotu jeszcze w Indiach oraz po przybyciu na lotnisko Charles de Gaulle pod Paryżem. Część z nich była zaszczepiona wcześniej przeciw COVID-19.

Zasady wjazdu do Belgii z Polski

MSZ przypomina, że osoby podróżujące do i z Belgii muszą posiadać specjalne oświadczenie, połączone z formularzem lokalizacji pasażera i poparte niezbędnymi dokumentami. Konieczne jest również okazanie negatywnego wynik testu na Covid-19 wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem.

Test nie zwalnia od obowiązku wypełnienia formularza lokalizacji pasażera oraz kwarantanny. Siódmego dnia po przybyciu należy również poddać się drugiemu badaniu w stronę Covid-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia, Radio Zet MSZ

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >