Turysci.pl
majówka

fot. Pixabay/ icsilviu

Wiceminister rozwoju odpowiedziała, co z otwarciem hoteli na majówkę. Niedzielski zabrał głos w sprawie wakacji

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii zdradziła, jak może wyglądać majówka. Jak twierdzi, otwarcie hoteli zależy przede wszystkim od dyscypliny Polaków i statystyk dotyczących koronawirusa. Natomiast minister Adam Niedzielski zapowiedział powrót do normalnego funkcjonowania w te wakacje.

Majówka zbliża się wielkimi krokami, jednak branża hotelarska w dalszym ciągu nie wie, czy będzie miała możliwość otwarcia swoich biznesów. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk na antenie Radia Zet zdradziła, jak wygląda sytuacja.

Czy hotele w majówkę będą otwarte? Wiceminister odpowiada

Wiceminister Olga Semeniuk zapytana przez Beatę Lubecką o otwarcie hoteli na majówkę, odpowiedziała, że wszystko zależy od „dyscypliny i od tego, jakie będą liczby". Jak dodała, na dzień dzisiejszy statystyka zakażeń nie jest zadowalająca, jednak decyzja odnośnie majówki jeszcze nie zapadła.

Cały czas funkcjonujemy w trybie awaryjnym. Dzisiaj lepiej zakładać gorszy wariant, w którym hotele nie będą otwarte. Natomiast ja tego nie przesądzam – powiedziała Semeniuk na antenie Radia Zet.

Semeniuk dodała, że aby można było mówić o odmrażaniu gospodarki, liczba zachorowań musiałaby spaść do 5, 6, 7 tysięcy zachorowań dziennie. Dodała również, że osobiście przychyliłaby się do otwarcia części przedsięwzięć organizowanych na otwartej przestrzeni, gdzie jest mniejsza szansa zakażenia.

Francja

Francja zakazuje krótkich lotów krajowych. Samoloty nie polecą na niektórych trasach

CZYTAJ DALEJ

Dodała również, że ma nadzieję, że do końca drugiego kwartału uda się wyszczepić znaczącą część populacji i powoli wracać do normalności.

Niedzielski zapowiedział powrót do normalności w wakacje

Z kolei Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z tygodnikiem „Sieci" przekazał, że w wakacje możliwy będzie względny powrót do normalności. Dodał, że jeżeli w Polsce pojawi się czwarta fala, będzie ona zdecydowanie lżejsza dzięki wdrażanemu programowi szczepień.

Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania – stwierdził Niedzielski.

Niedzielski dodał również, że jeżeli gdzieś na świecie pojawi się nowa, nieznana dotąd odmiana wirusa, społeczeństwo będzie potrafiło zareagować na nią o wiele bardziej zdecydowanie.

Przestrzegł jednak, że to, co nazywamy nowymi falami w rzeczywistości związane jest z kolejnymi mutacjami wirusa, przez które mamy do czynienia z różnymi chorobami.

Kolejne wersje wirusa mogą się wyrwać spod kontroli, niekoniecznie muszą poddawać się działaniu szczepionek, niekoniecznie muszą w ten sam sposób zakażać, mogą też mieć różną śmiertelność – wyliczał Niedzielski.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, RMF24, TVN24

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >