Turysci.pl

fot. Pixabay/ jarekgrafik (zdjęcie iustracyjne)

Silny wiatr w Tatrach. Nie kursuje kolejka na Kasprowy Wierch

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Pogoda w Tatrach dzisiaj nie sprzyja wycieczkom w góry. Na Kasprowym prędkość wiatru przekracza już 100 km na godz. Z tego powodu zamknięta została słynna kolej linowa na ten szczyt. Silny wiatr również w Zakopanem, gdzie strażacy interweniowali w związku z powalonym przez wiatr ogrodzeniem przy ul. Kościuszki.

  • Kolejka linowa na Kasprowy Wierch pozostaje zamknięta od rana

  • W Tatrach obowiązuje obecnie drugi stopień zagrożenia lawinowego

  • We wtorek do Zakopanego powrócić może jednak zima

Pogoda w Tatrach potrafi być zmienna i nieprzewidywalna. Wczoraj na górskich szlakach gromadziły się tłumy turystów, którzy korzystali z pięknego słońca, a dzisiaj silny wiatr doprowadził do zamknięcia kolejki na Kasprowy Wierch. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej, ma ona zostać zamknięta do 23 kwietnia.

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta z powodu pogody

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch pozostaje zamknięta od rana z powodu silnego wiatru. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej Polskich Kolei Linowych, wcześniej planowano jej zamknięcie w dniach 12-23 kwietnia, celem przeprowadzenia sezonowych przeglądów technicznych

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem rządu stoki narciarskie pozostają zamknięte. Dotyczy to również szlaków na Kasprowym Wierchu, a do kolejki nie można było wsiąść ze sprzętem narciarskim lub snowboardowym. Funkcjonuje ona jedynie w celach transportowych.

Zima powróci w Tatry we wtorek

Wczoraj pogoda w Zakopanem była słoneczna, co skłoniło turystów do tłumnego wyjścia w góry. Zdjęcia autorstwa Magdaleny Lipkowskiej pojawiły się na profilu Tygodnika Podhalańskiego na Facebooku.

https://www.facebook.com/tygodnikpodhalanski/posts/4428076360553876

Wczoraj informowaliśmy również o lawinach wywołanych przez skiturowców . W Tatrach obowiązuje obecnie drugi stopień zagrożenia lawinowego, a powyżej 1200-1300 metrów panują zupełnie zimowe warunki.

We wtorek do Zakopanego powrócić może jednak zima. Jak poinformowano na profilu Polscy Łowcy Burz na Facebooku, w przyszłym tygodniu na południu Polski wystąpią opady ciężkiego, mokrego śniegu.

- Od wtorku do czwartku (tj. od 13.04 do 15.04) w południowej części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego może spaść bardzo dużo ciężkiego, mokrego śniegu - poinformowali na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

- Świeżo spadła pokrywa śnieżna osiągnęłaby wartości dochodzące do 30-40 cm, a na wyżej położonych terenach - nawet do 50-70 cm - dodają zastrzegając, że wartości te w górach mogłyby być jeszcze wyższe.

https://www.facebook.com/lowcyburz/posts/10158954613407332

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, TOPR, Polscy Łowcy Burz

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]