Turysci.pl
tatry

fot. Pixabay/ jarekgrafik (zdjęcie iustracyjne)

Silny wiatr w Tatrach. Nie kursuje kolejka na Kasprowy Wierch

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w Tatrach dzisiaj nie sprzyja wycieczkom w góry. Na Kasprowym prędkość wiatru przekracza już 100 km na godz. Z tego powodu zamknięta została słynna kolej linowa na ten szczyt. Silny wiatr również w Zakopanem, gdzie strażacy interweniowali w związku z powalonym przez wiatr ogrodzeniem przy ul. Kościuszki.

  • Kolejka linowa na Kasprowy Wierch pozostaje zamknięta od rana

  • W Tatrach obowiązuje obecnie drugi stopień zagrożenia lawinowego

  • We wtorek do Zakopanego powrócić może jednak zima

Pogoda w Tatrach potrafi być zmienna i nieprzewidywalna. Wczoraj na górskich szlakach gromadziły się tłumy turystów, którzy korzystali z pięknego słońca, a dzisiaj silny wiatr doprowadził do zamknięcia kolejki na Kasprowy Wierch. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej, ma ona zostać zamknięta do 23 kwietnia.

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta z powodu pogody

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch pozostaje zamknięta od rana z powodu silnego wiatru. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej Polskich Kolei Linowych, wcześniej planowano jej zamknięcie w dniach 12-23 kwietnia, celem przeprowadzenia sezonowych przeglądów technicznych

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem rządu stoki narciarskie pozostają zamknięte. Dotyczy to również szlaków na Kasprowym Wierchu, a do kolejki nie można było wsiąść ze sprzętem narciarskim lub snowboardowym. Funkcjonuje ona jedynie w celach transportowych.

Zima powróci w Tatry we wtorek

Wczoraj pogoda w Zakopanem była słoneczna, co skłoniło turystów do tłumnego wyjścia w góry. Zdjęcia autorstwa Magdaleny Lipkowskiej pojawiły się na profilu Tygodnika Podhalańskiego na Facebooku.

Wypadek autokarów w Turcji

Wypadek dwóch autokarów turystycznych w Turcji. Wielu poszkodowanych

CZYTAJ DALEJ

Wczoraj informowaliśmy również o lawinach wywołanych przez skiturowców. W Tatrach obowiązuje obecnie drugi stopień zagrożenia lawinowego, a powyżej 1200-1300 metrów panują zupełnie zimowe warunki.

We wtorek do Zakopanego powrócić może jednak zima. Jak poinformowano na profilu Polscy Łowcy Burz na Facebooku, w przyszłym tygodniu na południu Polski wystąpią opady ciężkiego, mokrego śniegu.

- Od wtorku do czwartku (tj. od 13.04 do 15.04) w południowej części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego może spaść bardzo dużo ciężkiego, mokrego śniegu - poinformowali na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

- Świeżo spadła pokrywa śnieżna osiągnęłaby wartości dochodzące do 30-40 cm, a na wyżej położonych terenach - nawet do 50-70 cm - dodają zastrzegając, że wartości te w górach mogłyby być jeszcze wyższe.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, TOPR, Polscy Łowcy Burz

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >