Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Zakopane

Zakopane

Zakopane to jeden z najbardziej wyrazistych, turystycznych punktów na mapie Polski. O każdej porze roku odwiedzany jest przez miliony podróżników.

Hotel
05.03.2024 11:34 Popularne uzdrowisko robi kuracjuszy w balona. Gorzej niż patodeweloperka

Prowadzenie obiektu noclegowego dla miłośników gór z wyjątkowym widokiem dla niektórych brzmi jak marzenie. Szczęście dopisało jednak pani Joannie, która 20 lat temu kupiła zrujnowaną willę w Świeradowie-Zdroju i postanowiła ją wyremontować. Niestety trzy lata temu w zaledwie kilka miesięcy wszystko się zmieniło i o podziwianiu z oddali gór nie było mowy. Burmistrz miasta zaczął bowiem realizować swój plan.Dziennikarze na rzecz “Dużego Formatu” i “Uwagi” TVN postanowili zrobić wspólny reportaż. W krótki czas miejscowość uzdrowiskowa zaczęła przypominać ogromny kompleks na masową turystykę. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, marzenie pani Joanny legło w gruzach, a to wszystko przez prężnie rozwijające się budowy.

Peron w Zakopanem
05.03.2024 10:44 Zapadlisko na nowym peronie w Zakopanem. Nie wytrzymał trzech miesięcy

W grudniu ubiegłego roku zakończył się trwający kilka lat remont budynku dworca i linii kolejowej do Zakopanego. Radość mieszkańców i przyjezdnych nie trwała długo. Jak poinformował "Tygodnik Podhalański", peron zdążył się już zawalić. 

krupówki miś
04.03.2024 07:30 "Halo, nie ma tak! Płaćcie". Miś recydywista z Zakopanego się doigrał

Od kilku lat zakopiańskie Krupówki wśród turystów uchodzą za synonim kiczu i drożyzny. Kolejnym, bardzo negatywnym symbolem stolicy Tatr stanie się zapewne ten chytry “biały miś”.  Media społecznościowe obiegło kuriozalne wideo nagrane przez mieszkankę Zakopanego. Tym razem arogancja nie uszła miśkowi na sucho, a jego sprawa skończyła się interwencją służb miejskich.Okazało się, że naciągacz z Krupówek jest już dobrze znany, a od rozmaitych usług jakie proponuje turystom, włos jeży się na głowie…Zobaczcie co na Krupówkach spotkało mieszkankę Zakopanego, aktorkę, która chciała nagrać krótki filmik.

Krupówki
02.03.2024 13:31 Pożar lokalu na Krupówkach. Wozy strażackie w akcji

W jednej z restauracji na Krupówkach wybuchł pożar. Na miejscu natychmiast pojawiły się wozy strażackie. Dzięki sprawnej akcji, sytuację udało się opanować.Dzięki czujności strażaka na urlopie, udało się szybko zapanować nad ogniem. 

Krupówki
27.02.2024 10:57 Został milionerem na Krupówkach. Taki los mógł spotkać każdego

Zakopiańskie Krupówki kojarzą się raczej z wydawaniem pieniędzy niż ich zdobywaniem. Jednak jeden z klientów tamtejszej kolektury Lotto do domu wróci bogatszy o kilka milionów złotych.Kto nigdy nie marzył o wygranej w Lotto i beztroskim życiu? Niewykluczone, że marzenie to spełnił jeden z turystów spędzających ostatnie dni ferii zimowych w Zakopanem. W sobotę 24 lutego ktoś trafił tam "szóstkę".

Karczma
25.02.2024 19:21 “Traktują ich jak worek z pieniędzmi”. Konflikt na Podhalu wciąż trwa

Jedni mówią, że górale sami sobie są winni, bo kosmicznie wysokie ceny zniechęcają turystów do przyjazdu. Drogo jest w hotelach, w restauracjach, na straganach, czy parkingach, ale to nie jedyny problem, bowiem niektórzy zwyczajnie skarżą się też na relacje z góralami. Konflikt wciąż trwa i zdaje się nie mieć końca. Co ma do powiedzenia każda ze stron? W sieci aż wrze.Wysłuchaliśmy opinii i argumentów, zarówno turystów, jak i górali na Podhalu. Oto niektóre z nich.

Zakopane
21.02.2024 07:43 Dwa obozy w Zakopanem. Turystów podzieliła najważniejsza kwestia

Ferie pod Tatrami to dla wielu osób obowiązek. Zima w Zakopanem potrafi być wyjątkowa, ale i męcząca dla portfela. Jednak jak się okazuje, wcale nie musi niszczyć rodzinnego budżetu.Zakopane niezmiennie pozostaje zimową stolicą Polski. Wiele wskazuje jednak na to, że się wyludnia. Niewykluczone, że w tym roku dotarło tam nawet 30 proc. mniej turystów niż poprzedniej zimy. Z tymi, którzy jednak postanowili tam dotrzeć, o cenach rozmawiał Eryk Błaszak z Goniec.pl.

Gubałówka
20.02.2024 18:28 "Zakazy to dla miejscowych. Turysta może więcej". W Zakopanem mają dość

Turyści niekiedy zwyczajnie za nic mają zakazy, a te na Gubałówce notorycznie są łamane. Najgorzej jest w sezonach wysokich, czyli podczas ferii zimowych i w okresie wakacyjnym. Mieszkańcy Podhala mają już dość.“Jeżdżą jak zwykle po zwykłej drodze, stają gdzie chcą”- żali się lokalny pracownik w rozmowie z “Tygodnikiem Podhalańskim”.

Zakopane
20.02.2024 07:22 Cała prawda o cenach na Krupówkach. Tyle zapłacisz za obiad

Ceny w Zakopanem, to temat, który rozgrzewa internautów niczym promienie wiosennego Słońca. Jak jest naprawdę? Czy w Zakopanem można zjeść tanio, czy raczej trzeba szykować wypchane portfele? Odpowiedź jest jedna – to zależy.W poniedziałek 19 lutego rozpoczął się ostatni tydzień ferii zimowych. Dla Zakopanego najpewniej nie będzie to najlepszy sezon zimowy w historii. Turystów wystraszyła pogoda (pierwszy powiew wiosny przyszedł bardzo wcześnie), a zdaniem niektórych również ceny.

Zakopane
18.02.2024 18:37 Tak turyści przechytrzyli górali. Mieli dość wygórowanych cen

Ferie zimowe powoli dobiegają końca. Nie da się ukryć, że pod Tatrami był to jeden z gorszych sezonów w ostatnich latach. Turystów było mniej, a wielu z nich postanowiło zacisnąć pasa podczas urlopu.Liczby nie kłamią. Analizy wskazują, że w 2024 roku ferie zimowe w Zakopanem spędziło o ok. 30 proc. mniej turystów niż przed rokiem. Powodów jest wiele, ale jednym z nich z pewnością była drożyzna.

Kościelec i turysta
16.02.2024 19:30 "Za nic mając przyrodę, park i ludzi". Karygodne zachowanie w Tatrach

Tatry pozostają jednym z najpopularniejszych kierunków letnich i zimowych wyjazdów Polaków. Niestety, jak nie raz pokazała historia, nie wszyscy potrafią uszanować to miejsce. Dowodem na to jest karygodne zachowanie z Kościelca.Redakcja "Tygodnika Podhalańskiego" otrzymała niedawno nagranie, które pokazuje, jak źle potrafią zachowywać się turyści w Tatrach. Mężczyzna przez 18 km nic nie robił sobie z uwag innych turystów.

Krupówki
16.02.2024 16:28 Grał i się doigrał. Policjanci z Zakopanego zatrzymali go na Krupówkach

Krupówki za dnia w sezonie zimowym tętnią życiem. Oprócz licznych knajp, restauracji czy stoisk są także osoby handlujące własnoręcznymi wyrobami, czy gadżetami prosto z Chin. Nie brakuje też grających na instrumentach czy śpiewających lokalnych artystów, którzy chcą zarobić przysłowiowe parę groszy. Wśród nich pewien mężczyzna, który przeskrobał sobie u mieszkańców. Postanowili więc interweniować.Gitarzysta nieustannie zakłócał porządek publiczny, więc doniesiono na niego na policję. Na komisariacie doszło do szokującego odkrycia. 

Narciarze
15.02.2024 19:33 Takich turystów się nie spodziewali. To oni uratują góralom ferie

Kiedy górale już prawie spisywali na straty tegoroczny sezon ferii zimowych, zjawili się łodzianie. To oni właśnie uratowali trzeci turnus. Do tej pory to warszawiacy tłumnie przybywali do Zakopanego, role się jednak odwróciły.- Jest to o tyle zaskakujące, że są to turyści narciarsko słabi (...) - powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”. 

Krupówki
14.02.2024 20:06 Złoty interes w Zakopanem. Wielu się nabrało, teraz płaczą

Prowadzenie własnego pensjonatu w górach dla wielu brzmi jak marzenie. Właściciele jednak wiedzą, że mimo benefitów, nie jest to najłatwiejszy biznes. Niektórzy zaryzykowali i nastawili się na sukces, np. pan Marek, który kupił apartament na Podhalu na kredyt. Niestety bardzo szybko zaczęły pojawiać się problemy.“Klientów straciłem, opinia w internecie zaczęła się sypać” - opowiada w rozmowie ze “Strefą Biznesu”.

Akcja TOPR na Rysach
14.02.2024 15:22 W fatalnych warunkach ruszył na Rysy. Turysta nie miał nawet ubrań

Warunki w Tatrach nie należą do łatwych. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana, nie brakuje zasp, a miejscami zmrożonych fragmentów. Poruszanie się po szlakach wymaga doświadczenia, sprzętu i umiejętności. Żadnej z tych rzeczy nie posiadał turysta, który utknął na szlaku na Rysy.TOPR ok. godziny 19 we wtorek 13 lutego otrzymało telefon od turysty, który utknął na szlaku na Rysy i nie był w stanie samodzielnie kontynuować wędrówki. Na miejsce od razu wysłano czterech ratowników.

Zakopane
14.02.2024 06:30 Hit na Krupówkach. "Sprzedaje nawet 200 sztuk dziennie"

Dla turystów wszystkie drogi w Zakopanem prowadzą na Krupówki. Masa restauracji, knajpek i stoisk przyciąga każdego. To tam odwiedzający miasto kupują pamiątki, a te potrafią być bardzo różnorodne. Od samurajskich mieczy, po maskotki i gadżety prosto z Chin.Jak zdradzają w rozmowie z Interią lokalni sprzedawcy, goście szczególnie upodobali sobie pewien rodzaj upominku. Wykupują jeden konkretny produkt. 

Narty
13.02.2024 13:59 Wybuch gazu na Gubałówce. Zawaliła się drewniana konstrukcja

We wtorek na Gubałówce doszło do wybuchu gazu w jednej z tamtejszych budek usługowych. Zniszczeniu uległa drewniana budka, w której turyści wypożyczają narty."Na miejscu trwają obecnie oględziny, które mają za zadanie ustalenie wszelkich okoliczności i przyczyn tego zdarzenia” - informuje zakopiańska policja.

Turyści
11.02.2024 14:39 Policzył ceprów w Zakopanem. Szokująca metoda i zaskakujący wynik

W sezonie zimowym ubiegłego roku, zwłaszcza w styczniu Zakopane odwiedziły tłumy turystów. Wraz z początkiem 2024 roku miasto nie cieszyło się jednak aż tak dużym zainteresowaniem. Sprawdził to jeden z lokalnych przedsiębiorców na podstawie paragonów.Dzięki wizytom turystów w publicznej toalecie porównał liczbę gości w stolicy polskich Tatr. 

Góry
10.02.2024 17:58 Złamali zakaz i odpalili fajerwerki w Tatrach. Zdradził ich monitoring

Mimo że noc sylwestrowa jest już dawno za nami, Tatrzański Park Narodowy przez niemal dwa miesiące namierzał osoby, które w grudniową noc odpalały fajerwerki w górach. Wyznaczono nawet nagrodę za wskazanie podejrzanych. W końcu udało się ich zidentyfikować.Grupa siedmiu osób wybrała się do Doliny Pięciu Stawów. Wszystko zarejestrował monitoring. 

PKL Gubałówka
09.02.2024 18:19 Ewakuacja na Gubałówce. Dzieci musiały uciekać wyślizganą ścieżką

Zimą, kiedy na powierzchni leży śnieg, górska wędrówka potrafi dać mocno w kość. Szczególnie gdy na szlaki nierozważni turyści udają się w nieprzystosowanym do tego obuwiu. Tym razem jednak nikt nie był w stanie przewidzieć, że zejście z Gubałówki okaże się takim wyzwaniem. A to dlatego, że w zasadzie zostali do tego zmuszeni. W pewnym momencie pojawiła się awaria prądu na kolejce i nie było wiadomo przez jak długi czas będzie trwać. Wszystkich zatem czekało tylko jedno.

Gubałówka
08.02.2024 17:41 7-latek zgubił się na wycieczce w Zakopanem. Opiekun o nim zapomniał

Funkcjonariusze z zakopiańskiej policji opisali na Facebooku nieprzyjemną sytuację, która przytrafiła się małemu chłopcu na Gubałówce. 7-latek był wówczas na wycieczce, gdy nagle zgubił swoją grupę.“Wielu dorosłych przechodziło koło dziecka, lecz nikt nie zwracał na niego uwagi” - czytamy w poście. 

Turyści
05.02.2024 11:24 "Przecież tu trzeba wydać majątek!". Turystka pokazała cennik na Gubałówce

To, że w sezonie zimowym, szczególnie w okresie ferii ceny w okolicach Tatr idą w górę, wszyscy wiemy. Turyści, którzy przybywają obecnie w Zakopanem, potrafią wydać fortunę choćby za jeden obiad. Choć niektórzy zdążyli się już z tym faktem pogodzić, dla rodzin z dziećmi kosmicznie wysokie ceny, wciąż są zaskoczeniem. Czytelniczka portalu Onet.pl także przeżyła szok, kiedy zobaczyła, ile kosztuje mały kubek gorącego wina. Tyle można zapłacić za normalny posiłek w restauracji.-To już nawet nie jest śmieszne- cytuje czytelniczkę portal. Wysokie ceny zniechęcają Polaków do przyjazdu. Jak poinformowała PAP Tatrzańska Izba Gospodarcza, podczas tegorocznych ferii górale są nieco zawiedzeni, bo nie mają pełnego obłożenia. 

Krupówki
02.02.2024 07:22 Polacy nigdy nie widzieli Krupówek w takim wydaniu. O tej porze roku nikt się tego nie spodziewał

Kiedy ferie zimowe trwają w najlepsze, wydawać by się mogło, że to właśnie w Zakopanem są największe tłumy. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że znane Polakom Krupówki wieczorem świecą pustkami, czego przykładem są publikowane na TikToku materiały wideo. Internauci zwracają uwagę, że najlepsze czasy Zakopanego już dawno minęły.Polacy coraz chętniej wybierają inne destynacje na zimowe wyjazdy. Nierzadko też decydują się na zagraniczne podróże np. w Alpy. 

Zakopane
26.01.2024 18:37 Wziął taxi w Zakopanem. Cena na paragonie zwaliła go z nóg

O tym, że w sezonie zimowym, a już szczególnie w okresie ferii ceny są znacznie wyższe, wszyscy wiemy. Turysta, który w Zakopanem skorzystał z przejazdu taksówką, mocno się jednak przeraził. Po skończonym kursie otrzymał paragon. Gdy go zobaczył, natychmiast złapał za telefon…“Taksówkarz stwierdził, że musi przecież jeszcze wrócić i dodał coś o kosztach mechanika. To jakieś żarty” - czytamy w poście od turysty opublikowanym na profilu Tygodnika Podhalańskiego. 

Tatry-Krupówki
26.01.2024 10:32 Najdroższy las w Polsce? Proboszcz sprzedał olbrzymią działkę pod Zakopanem

Lasy Państwowe kupiły od parafii ponad 10 hektarów lasów za kilka milionów złotych. Informacja ta wzbudziła wiele kontrowersji. Leśnicy podkreślają, że teren ten jest bardzo atrakcyjny. Podtrzymują, że priorytetem jest ochrona terenów leśnych. Jednak nie każdy się z tym zgadza.Niektórzy donoszą, że lasy wcale nie są w tak dobrym stanie jak opisują, a cena, jaką zapłacili, jest bardzo zawyżona.

zakopane
25.01.2024 10:58 Zakopane pełne zagranicznych turystów. "Taniej i smaczniej", ale minusów nie brakuje

Każdy wie jakich cen można się spodziewać w górach, szczególnie w ferie. Okazuje się, że dla niektórych Polska jest oczywistym wyborem i tanim krajem na zimowy urlop. Turyści z zagranicy zachwycają się nie tylko kosztami pobytu w Polsce, ale także krajobrazami naszej ojczyzny - "jest tu taniej niż u nas i smaczniej niż w Alpach".Turyści z zagranicy  robią również dobre wrażenie na Polakach. Szczególnie przypadli do gustu góralom na Podhalu. 

Zakopane
24.01.2024 08:22 Zbliża się wielki koncert w Zakopanem. Całodniowa impreza. Przebije sylwestra?

Od kilku lat wielką tradycją w stolicy Tatr jest sylwester w Zakopanem. Impreza gromadzi nie tylko największe gwiazdy polskiej estrady, ale też tysiące ludzi pod sceną. Jak czytamy na łamach "Tygodnika Podhalańskiego", w styczniu ma się odbyć kolejna huczna impreza.Mowa o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez ostatnie lata nie było to możliwe. 

Zakopane
24.01.2024 07:17 Podhalańskie stoki pękają w szwach. Rezerwacji trzeba dokonywać z kilkudniowym wyprzedzeniem

Tegoroczna zima jest bardzo łaskawa dla fanów sportów zimowych. Śnieżne szaleństwo opanowało polskie góry. To właśnie dzieci i młodzież spędzają ferie. 15 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe. Rodziny wyruszyły w polskie góry.