Turysci.pl
kwarantanna

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Uciekli z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Szuka ich policja, grozi im nawet więzienie

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trwają poszukiwania dwóch osób, które uciekły z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Obowiązkowa izolacja została wprowadzona tam w piątek. Uciekinierom grozi kara grzywny, a nawet więzienie.

Hotelowa kwarantanna w Irlandii obowiązuje od tego piątku i trwać ma 12 dni. Jak donosi Irish Independent, w sobotę po południu z izolacji zbiegły trzy osoby.

Uciekinierzy z kwarantanny poszukiwani przez policję

Zdarzenie miało miejsce na lotnisku w Dublinie, skąd uciekinierzy mieli udać się na kwarantannę w hotelu Crowne Plaza. Jedną z osób już udało się odnaleźć, jednak policja wciąż szuka pozostałej dwójki.

Kwarantanna hotelowa w Irlandii obowiązuje od piątku rano. Trwa ona 12 dni i dotyczy wszystkich przylatujących do Irlandii z jednego z 33 państw wysokiego ryzyka.

Wśród państw wysokiego ryzyka znajdują się m.in. Tanzania, Austria, Chile, Brazylia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przylatujących z Polski obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy, chyba że nie mają przy sobie negatywnego wyniku testu na Covid-19 (akceptowane są jedynie testy PCR).

pilne

Nocna akcja ratunkowa w rejonie Morskiego Oka. Jedna osoba ranna

CZYTAJ DALEJ

Niestety, hotelowa kwarantanna to dość duży wydatek. Aby przebyć izolację w Irlandii, należy bowiem zapłacić 1850 euro. Na tę kwotę składa się zakwaterowanie, wyżywienie, transport z lotniska i testy na koronawirusa.

Osobom, które nie podejmą się obowiązkowej kwarantannie grożą surowe kary. Mowa tu o mandatach w wysokości 2000 euro lub miesiącu więzienia.

Oprócz testu na koronawirusa od 28 marca należy przed przyjazdem do Irlandii należy wypełnić online formularz Passenger Locator Form. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi mandat w wysokości 2,5 tys. euro lub 6 miesięcy więzienia.

Podróżnych z Polski obowiązuje obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna pod adresem wskazanym na formularzu Passenger Locator Form.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, TOPR, TPN

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >