Turysci.pl
kwarantanna

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Uciekli z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Szuka ich policja, grozi im nawet więzienie

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trwają poszukiwania dwóch osób, które uciekły z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Obowiązkowa izolacja została wprowadzona tam w piątek. Uciekinierom grozi kara grzywny, a nawet więzienie.

Hotelowa kwarantanna w Irlandii obowiązuje od tego piątku i trwać ma 12 dni. Jak donosi Irish Independent, w sobotę po południu z izolacji zbiegły trzy osoby.

Uciekinierzy z kwarantanny poszukiwani przez policję

Zdarzenie miało miejsce na lotnisku w Dublinie, skąd uciekinierzy mieli udać się na kwarantannę w hotelu Crowne Plaza. Jedną z osób już udało się odnaleźć, jednak policja wciąż szuka pozostałej dwójki.

Kwarantanna hotelowa w Irlandii obowiązuje od piątku rano. Trwa ona 12 dni i dotyczy wszystkich przylatujących do Irlandii z jednego z 33 państw wysokiego ryzyka.

Wśród państw wysokiego ryzyka znajdują się m.in. Tanzania, Austria, Chile, Brazylia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przylatujących z Polski obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy, chyba że nie mają przy sobie negatywnego wyniku testu na Covid-19 (akceptowane są jedynie testy PCR).

pilne

Nocna akcja ratunkowa w rejonie Morskiego Oka. Jedna osoba ranna

CZYTAJ DALEJ

Niestety, hotelowa kwarantanna to dość duży wydatek. Aby przebyć izolację w Irlandii, należy bowiem zapłacić 1850 euro. Na tę kwotę składa się zakwaterowanie, wyżywienie, transport z lotniska i testy na koronawirusa.

Osobom, które nie podejmą się obowiązkowej kwarantannie grożą surowe kary. Mowa tu o mandatach w wysokości 2000 euro lub miesiącu więzienia.

Oprócz testu na koronawirusa od 28 marca należy przed przyjazdem do Irlandii należy wypełnić online formularz Passenger Locator Form. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi mandat w wysokości 2,5 tys. euro lub 6 miesięcy więzienia.

Podróżnych z Polski obowiązuje obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna pod adresem wskazanym na formularzu Passenger Locator Form.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, TOPR, TPN

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >