Turysci.pl > Polska > Lotnisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte do 9 kwietnia
Ania Radke
Ania Radke 27.03.2021 17:17

Lotnisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte do 9 kwietnia

lotnisko zielona góra
fot. Wikipedia/ Mohylek/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Lotnisko w Zielonej Górze będzie zamknięte do 9 kwietnia. Taką decyzję ogłosiło właśnie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, zarządzające tym portem. Lotnisko zostało zamknięte 15 marca z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w województwie lubuskim i dużej liczby zakażeń wśród pracowników portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zostało zamknięte 15 marca z powodu „trudnej sytuacji epidemicznej". Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu zawieszenia lotów z tego portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zamknięte do 9 kwietnia

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją epidemiczną Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu czasowego zawieszenia operacji lotniczych na lotnisku Zielona Góra-Babimost do 9 kwietnia – czytamy w komunikacie wysłanym Fly4Free przez PPL.

Pierwotnie lotnisko miało pozostawać zamknięte do 27 marca, jednak teraz PPL zdecydował się przedłużyć okres zawieszenia lotów z tego portu.

PPL, zarządzające lotniskiem w Babimoście, podkreśla, że podejmując takie działanie, kieruje się troską o bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak również pracowników obsługi portu oraz linii lotniczych – czytamy w komunikacie prasowym.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo portu. PPL zastrzega sobie możliwość zmiany decyzji w dowolnym czasie, o czym będzie informować z możliwie jak największym wyprzedzeniem – dodaje PPL.

Przedłużenie zamknięcia oznacza, że w dalszym ciągu zawieszone będzie jedyne regularne połączenie obsługiwane z Babimostu, czyli realizowana przez LOT trasa do Warszawy - informuje portal Fly4Free.

Rejsy obsługiwane przez LOT miały zostać wznowione już w najbliższą niedzielę, 28 marca. PPL zastrzega, że na bieżąco monitorują sytuację portu i w zależności od rozwoju sytuacji decyzja dotycząca funkcjonowania Babimostu może zostać w każdej chwili zmodyfikowana.

Lotnisko w Zielonej Górze jest najmniejszym lotniskiem w Polsce i 13 pod względem ruchliwości. W 2019 roku obsłużyło 33 783 pasażerów, a w 2020 - 19 624.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free