Turysci.pl
lotnisko zielona góra

fot. Wikipedia/ Mohylek/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Lotnisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte do 9 kwietnia

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lotnisko w Zielonej Górze będzie zamknięte do 9 kwietnia. Taką decyzję ogłosiło właśnie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, zarządzające tym portem. Lotnisko zostało zamknięte 15 marca z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w województwie lubuskim i dużej liczby zakażeń wśród pracowników portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zostało zamknięte 15 marca z powodu „trudnej sytuacji epidemicznej". Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu zawieszenia lotów z tego portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zamknięte do 9 kwietnia

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją epidemiczną Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu czasowego zawieszenia operacji lotniczych na lotnisku Zielona Góra-Babimost do 9 kwietnia – czytamy w komunikacie wysłanym Fly4Free przez PPL.

Pierwotnie lotnisko miało pozostawać zamknięte do 27 marca, jednak teraz PPL zdecydował się przedłużyć okres zawieszenia lotów z tego portu.

PPL, zarządzające lotniskiem w Babimoście, podkreśla, że podejmując takie działanie, kieruje się troską o bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak również pracowników obsługi portu oraz linii lotniczych – czytamy w komunikacie prasowym.

Turyści tańczyli na Krupówkach w majówkową noc

Turyści tańczyli nocą na Krupówkach. Pierwsza noc majówki

CZYTAJ DALEJ

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo portu. PPL zastrzega sobie możliwość zmiany decyzji w dowolnym czasie, o czym będzie informować z możliwie jak największym wyprzedzeniem – dodaje PPL.

Przedłużenie zamknięcia oznacza, że w dalszym ciągu zawieszone będzie jedyne regularne połączenie obsługiwane z Babimostu, czyli realizowana przez LOT trasa do Warszawy - informuje portal Fly4Free.

Rejsy obsługiwane przez LOT miały zostać wznowione już w najbliższą niedzielę, 28 marca. PPL zastrzega, że na bieżąco monitorują sytuację portu i w zależności od rozwoju sytuacji decyzja dotycząca funkcjonowania Babimostu może zostać w każdej chwili zmodyfikowana.

Lotnisko w Zielonej Górze jest najmniejszym lotniskiem w Polsce i 13 pod względem ruchliwości. W 2019 roku obsłużyło 33 783 pasażerów, a w 2020 - 19 624.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >