Turysci.pl
lotnisko zielona góra

fot. Wikipedia/ Mohylek/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Lotnisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte do 9 kwietnia

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lotnisko w Zielonej Górze będzie zamknięte do 9 kwietnia. Taką decyzję ogłosiło właśnie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, zarządzające tym portem. Lotnisko zostało zamknięte 15 marca z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w województwie lubuskim i dużej liczby zakażeń wśród pracowników portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zostało zamknięte 15 marca z powodu „trudnej sytuacji epidemicznej". Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu zawieszenia lotów z tego portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zamknięte do 9 kwietnia

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją epidemiczną Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu czasowego zawieszenia operacji lotniczych na lotnisku Zielona Góra-Babimost do 9 kwietnia – czytamy w komunikacie wysłanym Fly4Free przez PPL.

Pierwotnie lotnisko miało pozostawać zamknięte do 27 marca, jednak teraz PPL zdecydował się przedłużyć okres zawieszenia lotów z tego portu.

PPL, zarządzające lotniskiem w Babimoście, podkreśla, że podejmując takie działanie, kieruje się troską o bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak również pracowników obsługi portu oraz linii lotniczych – czytamy w komunikacie prasowym.

Turyści tańczyli na Krupówkach w majówkową noc

Turyści tańczyli nocą na Krupówkach. Pierwsza noc majówki

CZYTAJ DALEJ

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo portu. PPL zastrzega sobie możliwość zmiany decyzji w dowolnym czasie, o czym będzie informować z możliwie jak największym wyprzedzeniem – dodaje PPL.

Przedłużenie zamknięcia oznacza, że w dalszym ciągu zawieszone będzie jedyne regularne połączenie obsługiwane z Babimostu, czyli realizowana przez LOT trasa do Warszawy - informuje portal Fly4Free.

Rejsy obsługiwane przez LOT miały zostać wznowione już w najbliższą niedzielę, 28 marca. PPL zastrzega, że na bieżąco monitorują sytuację portu i w zależności od rozwoju sytuacji decyzja dotycząca funkcjonowania Babimostu może zostać w każdej chwili zmodyfikowana.

Lotnisko w Zielonej Górze jest najmniejszym lotniskiem w Polsce i 13 pod względem ruchliwości. W 2019 roku obsłużyło 33 783 pasażerów, a w 2020 - 19 624.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >