Turysci.pl

fot. Wikipedia/ Mohylek/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Lotnisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte do 9 kwietnia

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Lotnisko w Zielonej Górze będzie zamknięte do 9 kwietnia. Taką decyzję ogłosiło właśnie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, zarządzające tym portem. Lotnisko zostało zamknięte 15 marca z powodu trudnej sytuacji epidemicznej w województwie lubuskim i dużej liczby zakażeń wśród pracowników portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zostało zamknięte 15 marca z powodu „trudnej sytuacji epidemicznej" . Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu zawieszenia lotów z tego portu.

Lotnisko w Zielonej Górze zamknięte do 9 kwietnia

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją epidemiczną Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o przedłużeniu czasowego zawieszenia operacji lotniczych na lotnisku Zielona Góra-Babimost do 9 kwietnia – czytamy w komunikacie wysłanym Fly4Free przez PPL.

Pierwotnie lotnisko miało pozostawać zamknięte do 27 marca, jednak teraz PPL zdecydował się przedłużyć okres zawieszenia lotów z tego portu.

PPL, zarządzające lotniskiem w Babimoście, podkreśla, że podejmując takie działanie, kieruje się troską o bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak również pracowników obsługi portu oraz linii lotniczych – czytamy w komunikacie prasowym.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo portu. PPL zastrzega sobie możliwość zmiany decyzji w dowolnym czasie, o czym będzie informować z możliwie jak największym wyprzedzeniem – dodaje PPL.

Przedłużenie zamknięcia oznacza, że w dalszym ciągu zawieszone będzie jedyne regularne połączenie obsługiwane z Babimostu, czyli realizowana przez LOT trasa do Warszawy - informuje portal Fly4Free.

Rejsy obsługiwane przez LOT miały zostać wznowione już w najbliższą niedzielę, 28 marca. PPL zastrzega, że na bieżąco monitorują sytuację portu i w zależności od rozwoju sytuacji decyzja dotycząca funkcjonowania Babimostu może zostać w każdej chwili zmodyfikowana.

Lotnisko w Zielonej Górze jest najmniejszym lotniskiem w Polsce i 13 pod względem ruchliwości. W 2019 roku obsłużyło 33 783 pasażerów, a w 2020 - 19 624.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Magda Antoł

Wieża Eiffla w Polsce? W tym mieście takie budowle to norma
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >