Turysci.pl
Jak będzie wyglądała majówka 2021

fot. pixabay.com/pasja1000

Jak będzie wyglądała majówka? Michał Dworczyk zabiera głos

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak będzie wyglądała tegoroczna majówka? W rozmowie z WP zapytany został o to Michał Dworczyk. Jak stwierdził, wszystko zależy od obostrzeń w Polsce i innych krajach. Podkreślił, że jeśli sytuacja pandemiczna się pogorszy, to turyści będą musieli zrezygnować z części opcji, które zarezerwują wcześniej.

  • Michał Dworczyk sugeruje, że do czasu majówki trzecia fala pandemii może już się uspokoić

  • Jednocześnie podkreśla jednak, że jest to trudne do przewidzenia, a urlopy zależne są od obostrzeń w Polsce i w innych krajach

  • Polityk zasugerował, że jeśli sytuacja pandemiczna się pogorszy, to z części planów turyści będą musieli zrezygnować

Majówka zbliża się wielkimi krokami i wszystko wskazuje na to, że ona również upłynie w cieniu obostrzeń pandemicznych. Obostrzenia wprowadzone w Polsce na czas Wielkanocy mogą sugerować, że Polacy na czas długiego weekendu nie doczekają się pełnej swobody.

Michał Dworczyk w rozmowie z WP sugeruje, że do maja trzecia fala powinna się uspokoić, możliwe więc będzie poluzowanie obostrzeń. Z drugiej strony jednak zaznacza, że wszystko zależy od liczby zakażeń i jeśli będzie ona rosła, to zarezerwowane urlopy mogą nie dojść do skutku.

Jak będzie wyglądała majówka?

Dworczyk podkreśla, że losy majówki zależne są od sytuacji pandemicznej w Polsce i innych krajach. Każde państwo samo określa obostrzenia obowiązujące na granicach, co bez wątpienia może utrudnić planowanie wyjazdów.

biura turystyczne mają więcej czasu na zwrot

Realizacja vouchera turystycznego. Projekt ustawy o przedłużeniu przyjęty

CZYTAJ DALEJ

Ludzie powinni zachować dużą ostrożność, dlatego że cały czas wiele krajów wprowadza swoje wewnętrzne rozwiązania i ograniczenia związane z wizytami obcokrajowców. Nie wiemy, jak będzie wyglądała sytuacja pandemiczna w maju - i w Polsce, i w Europie – podkreśla Dworczyk.

Wzrost zakażeń w Polsce lub za granicą może doprowadzić do tego, że plany majówkowe turystów będą musiały ulec zmianie.

Można robić próżnego rodzaju plany, ale trzeba mieć z tyłu głowy, że ostatecznie może trzeba będzie z takiego czy innego rozwiązania zrezygnować, gdyby sytuacja pandemiczna się pogarszała – stwierdził polityk.

Na koniec rozmowy przybrał bardziej optymistyczny ton. Stwierdził, że program szczepień się rozwija, a do maja 3. fala pandemii może już się uspokoić. To bez wątpienia ucieszy wiele osób, Dworczyk zaznacza jednak, że nie da się wszystkiego precyzyjnie przewidzieć.

Niedawno głos ws. turystycznej majówki i wakacji wypowiadał się również prof. Fal. On jest bardziej sceptycy i określił nawet, że możliwe będą nawet dopiero późne wakacje we wrześniu. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Jakie są plany Polaków na majówkę?

Mimo obaw i niepewności dotyczącej wyjazdów zagranicznych, Polacy nie zamierzają spędzić majówki w domach. Na początku marca serwis Nocowanie.pl sprawdził, jakie są preferencje urlopowe turystów na długi weekend.

Jak się okazało, najwięcej badanych wybiera się do Karpacza (9,3 proc.), na drugim miejscu znalazło się Zakopane (9,1 proc.), a podium zamknęła Szczawnica (5,5 proc.).

Jednocześnie eksperci zauważają, że Polacy - podobnie jak podczas ubiegłorocznych wakacji - najchętniej wybierają autonomiczne miejsca noclegowe. Królują domki oraz apartamenty, a także agroturystyka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >