Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Prof. Fal: Małe szanse na normalną majówkę. Realne są późne wakacje we wrześniu
Patryk Korzec
Patryk Korzec 23.03.2021 18:32

Prof. Fal: Małe szanse na normalną majówkę. Realne są późne wakacje we wrześniu

Wakacje dopiero we wrześniu - ekspert zabiera głos
fot. pixabay.com/katermikesch

Tegoroczne wakacje znów upłyną pod znakiem ograniczeń pandemicznych. Prof. Fal sugeruje, że „normalne" wyjazdy urlopowe mogą być możliwe dopiero we wrześniu, a szanse na podróżniczą majówkę są małe. Jego słowa z pewnością zaniepokoją wszystkich turystów.

  • Wakacje 2021 znów upłynął pod znakiem pandemii. Prof. Fal sugeruje, że nie ma co liczyć na „normalny" wypoczynek w czasie letnich miesięcy

  • Ekspert twierdzi, że są również małe szanse na turystyczne, swobodne wyjazdy podczas majówki

  • Polacy już planują wczasy, jednak wiele osób obawia się wyjazdów zagranicznych. Turyści stawiają na krajowe wakacje

Wakacje w czasie pandemii nie dojdą do skutku? Ekspert jest zdania, że na normalny wypoczynek przyjdzie nam poczekać nawet do września, a na majówkę nie ma co liczyć.

Jak będą wyglądały wakacje 2021? Prof. Fal nie ma dobrych wiadomości

Prezes Towarzystwa Zdrowia Publicznego w rozmowie z RMF FM stwierdził, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na swobodne podróżowanie. Podkreślił, że szanse na „normalną" majówkę są bardzo małe, a „najbardziej realne są późne wakacje we wrześniu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Prof. Andrzej Fal ze szpitala MSWiA w Warszawie stwierdził również, że powinniśmy zrezygnować z wyjazdów wielkanocnych, to jednak nie powinno być problemem pod względem turystycznym - zgodnie z lockdownem wprowadzonym przez rząd, zamknięte są wszystkie hotele oraz atrakcje turystyczne w całej Polsce.

Gdzie Polacy planują spędzić wakacje?

Aż 2/3 Polaków planuje spędzić wakacje w Polsce, gdzie królują oczywiście nadmorskie kurorty. Tradycyjnie Polaków przyciąga Łeba czy, Sarbinowo czy Władysławowo, ale także Zakopane ma swoich zwolenników.

Badania UCE RESEARCH i SYNO Poland wskazały, że większość osób planujących zagraniczne wczasy zarabia powyżej 8 tys. zł miesięcznie. Można szukać tutaj powiązań ze wzrostem kosztów podróży, wynikających np. z konieczności zrobienia testów na COVID-19 jeszcze przed wylotem.

Trzeba też pamiętać, że kraje niezależnie wprowadzają obostrzenia i przepisy pandemiczne, planowanie podróży może więc bardziej skomplikowane niż zazwyczaj. Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych prosi rządy wszystkich państw o wcześniejsze zadeklarowanie, jakie obostrzenia chcą wprowadzić, by ułatwić życie turystom, nie jest to jednak takie proste.

Sytuację w Unii Europejskiej uratować ma zdaniem niektórych paszport szczepionkowy, uniwersalny dla wszystkich państw członkowskich. Komisja Europejska pracuje nad przygotowaniem dokumentu, ale i on wywołuje ogromne kontrowersje. Część polityków dostrzega w nim nim jednak przykład dyskryminacji.

Problemy się piętrzą, a sezon urlopowy nadchodzi wielkimi krokami. Trudno zatem przewidzieć, gdzie ostatecznie polscy turyści będą mogli wypoczywać. Bez wątpienia jednak zagraniczne wyjazdy w większości przypadków wymagały od nas będą zrobienia płatnego testu na COVID-19, udowodnienia, że przeszliśmy chorobę lub przyjęliśmy szczepionkę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF FM