Turysci.pl
Chile wprowadzają powszechną kwarantannę

fot. wikimedia.org/Patrick Coe, Richmond, USA/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Powszechna kwarantanna w Chile. Ważna wiadomość dla podróżnych

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Chile znalazło się w bardzo trudnej sytuacji pandemicznej. Choć nadal można wykupywać wycieczki turystyczne do tego kraju na lato, to od najbliższego czwartku wprowadzona tam zostanie powszechna kwarantanna, a od weekendu zaostrzone zostaną zakazy w przemieszczaniu się. Podróżni, którzy przebywają na miejscu, muszą dostosować się do szeregu obostrzeń.

  • Powszechna kwarantanna w Chile od czwartku. Obejmie ok. 70 proc. ludzi przebywających w tym kraju

  • W całym kraju wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się po kraju od soboty 27 marca

  • Rząd podkreśla, że nowe obostrzenia dotyczyć będą również turystów, którzy muszą przed przekroczeniem granicy wykonać test na COVID-19 i poddać się kwarantannie

Enrique Paris, minister zdrowia Chile, podjął trudną decyzję o przywróceniu restrykcyjnych obostrzeń pandemicznych. Dotyczą zarówno obywateli, jak i turystów przebywających na terenie kraju.

Powszechną kwarantanną objęte zostaną tereny, które zamieszkuje ok. 70 proc. ludności Chile. Obecnie w tamtej części świata jest środek sezonu letniego, przez co kraj ten odwiedzają tłumy turystów, a obywatele korzystają z urlopów.

Chile wprowadza powszechną kwarantannę

Aby zapobiec transmisji koronawirusa, minister zdrowia ogłosił kategoryczny zakaz wychodzenia z domów między godziną 22:00 a 5:00 rano. Tereny, gdzie wskaźniki zachorowalności są najwyższe, objęte zostały też ścisłymi lockdownami.

czy maseczki zostaną z nami jeszcze rok

Maseczki w samolotach obowiązkowe jeszcze rok? Prezes Ryanair zabrał głos

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Rząd Chile za przyczynę gwałtownego wzrostu liczby zakażeń w ostatnich dwóch tygodniach uważa sezon wakacyjny. Zauważalny jest wzmożony ruch między miejscowościami turystycznymi, wielu podróżnych przylatuje również z zagranicy.

Najwięcej wczasowiczów odwiedza stolicę kraju - Santiago de Chile oraz popularne regiony, takie jak Concepcion, Bobio czy Coquimbo. Aby uspokoić turystów i przypomnieć o zagrożeniu pandemicznym, od soboty 27 marca nie będzie już możliwości przejazdów między miejscowościami w weekendy oraz Święta Wielkanocne.

Ma to ograniczyć wyjazdy w dni wolne od pracy, a jednocześnie sprawić, że osoby, które przylatują do Chile na świąteczny wypoczynek, spędzą go w jednym miejscu.

Ważne informacje dla turystów odwiedzających Chile

Obecnie bilety do Chile kupić można za mniej niż 1500 zł. Choć nie ma z Polski połączeń bezpośrednich, to możliwe jest znalezienie takich z zaledwie jednym międzylądowaniem.

Nie brak również wycieczek organizowanych przez biura podróży, choć tu daty cieszące się największą popularnością wypadają zwykle w drugiej połowie polskich wakacji. Ceny wyjazdów all inclusive też nie należą do najtańszych, bo zwykle przekraczają 10 tys. zł za 2 tygodnie.

Po dotarciu do kraju, konieczne jest przestrzeganie restrykcji pandemicznych. W miejsch publicznych trzeba zasłaniać maseczką usta oraz noc, należy też zachowywać dystans fizyczny.

Turyści przybywający do Chile z zagranicy, muszą przedstawić zaświadczenie o poddaniu się testowi na koronawirusa. Po okazaniu negatywnego wyniku badania, konieczne jest też odbycie dziesięciodniowej kwarantanny.

Po 7 dniach izolacji można domagać się ponownego wykonania testu PCR - jeśli jego wynik będzie negatywny, możliwe jest szybsze zakończenie kwarantanny. Aby zmniejszyć ryzyko przyjazdu osób zakażonych, na teren Chile dostać się można tylko przez jeden punkt graniczny - Międzynarodowy Port Lotniczy Comodoro Arturo Merino Benitez, znajdujący się w Santiago de Chile, o czym informuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >