Turysci.pl
Chile wprowadzają powszechną kwarantannę

fot. wikimedia.org/Patrick Coe, Richmond, USA/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Powszechna kwarantanna w Chile. Ważna wiadomość dla podróżnych

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Chile znalazło się w bardzo trudnej sytuacji pandemicznej. Choć nadal można wykupywać wycieczki turystyczne do tego kraju na lato, to od najbliższego czwartku wprowadzona tam zostanie powszechna kwarantanna, a od weekendu zaostrzone zostaną zakazy w przemieszczaniu się. Podróżni, którzy przebywają na miejscu, muszą dostosować się do szeregu obostrzeń.

  • Powszechna kwarantanna w Chile od czwartku. Obejmie ok. 70 proc. ludzi przebywających w tym kraju

  • W całym kraju wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się po kraju od soboty 27 marca

  • Rząd podkreśla, że nowe obostrzenia dotyczyć będą również turystów, którzy muszą przed przekroczeniem granicy wykonać test na COVID-19 i poddać się kwarantannie

Enrique Paris, minister zdrowia Chile, podjął trudną decyzję o przywróceniu restrykcyjnych obostrzeń pandemicznych. Dotyczą zarówno obywateli, jak i turystów przebywających na terenie kraju.

Powszechną kwarantanną objęte zostaną tereny, które zamieszkuje ok. 70 proc. ludności Chile. Obecnie w tamtej części świata jest środek sezonu letniego, przez co kraj ten odwiedzają tłumy turystów, a obywatele korzystają z urlopów.

Chile wprowadza powszechną kwarantannę

Aby zapobiec transmisji koronawirusa, minister zdrowia ogłosił kategoryczny zakaz wychodzenia z domów między godziną 22:00 a 5:00 rano. Tereny, gdzie wskaźniki zachorowalności są najwyższe, objęte zostały też ścisłymi lockdownami.

czy maseczki zostaną z nami jeszcze rok

Maseczki w samolotach obowiązkowe jeszcze rok? Prezes Ryanair zabrał głos

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Rząd Chile za przyczynę gwałtownego wzrostu liczby zakażeń w ostatnich dwóch tygodniach uważa sezon wakacyjny. Zauważalny jest wzmożony ruch między miejscowościami turystycznymi, wielu podróżnych przylatuje również z zagranicy.

Najwięcej wczasowiczów odwiedza stolicę kraju - Santiago de Chile oraz popularne regiony, takie jak Concepcion, Bobio czy Coquimbo. Aby uspokoić turystów i przypomnieć o zagrożeniu pandemicznym, od soboty 27 marca nie będzie już możliwości przejazdów między miejscowościami w weekendy oraz Święta Wielkanocne.

Ma to ograniczyć wyjazdy w dni wolne od pracy, a jednocześnie sprawić, że osoby, które przylatują do Chile na świąteczny wypoczynek, spędzą go w jednym miejscu.

Ważne informacje dla turystów odwiedzających Chile

Obecnie bilety do Chile kupić można za mniej niż 1500 zł. Choć nie ma z Polski połączeń bezpośrednich, to możliwe jest znalezienie takich z zaledwie jednym międzylądowaniem.

Nie brak również wycieczek organizowanych przez biura podróży, choć tu daty cieszące się największą popularnością wypadają zwykle w drugiej połowie polskich wakacji. Ceny wyjazdów all inclusive też nie należą do najtańszych, bo zwykle przekraczają 10 tys. zł za 2 tygodnie.

Po dotarciu do kraju, konieczne jest przestrzeganie restrykcji pandemicznych. W miejsch publicznych trzeba zasłaniać maseczką usta oraz noc, należy też zachowywać dystans fizyczny.

Turyści przybywający do Chile z zagranicy, muszą przedstawić zaświadczenie o poddaniu się testowi na koronawirusa. Po okazaniu negatywnego wyniku badania, konieczne jest też odbycie dziesięciodniowej kwarantanny.

Po 7 dniach izolacji można domagać się ponownego wykonania testu PCR - jeśli jego wynik będzie negatywny, możliwe jest szybsze zakończenie kwarantanny. Aby zmniejszyć ryzyko przyjazdu osób zakażonych, na teren Chile dostać się można tylko przez jeden punkt graniczny - Międzynarodowy Port Lotniczy Comodoro Arturo Merino Benitez, znajdujący się w Santiago de Chile, o czym informuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nie żyje co najmniej 15 osób

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >

Świat

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

Czytaj więcej >
gdzie kupić tanio USD

Świat

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

Czytaj więcej >