Turysci.pl
Irlandia zaostrza przepisy na granicach

fot. pixabay.com/fernandozhiminaicela

Irlandia zaostrza przepisy dla części podróżnych. Hotelowa kwarantanna na własny koszt

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Irlandia zaostrza przepisy dla podróżnych z zagranicy. Zgodnie z nowymi wytycznymi, osoby przylatujące z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego, będą kierowane na hotelową kwarantannę, za którą same będą musiały zapłacić. Taki sam los spotka pasażerów z pozostałych krajów świata, o ile nie okażą negatywnego testu na COVID-19.

  • Irlandia zaostrza przepisy. Obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego

  • Osoby te będą musiały same opłacić 12-dniowy pobyt w hotelach wskazanych przez rząd. Koszt to 1850 euro

  • Podobne zasady obowiązywać mają też podróżnych z pozostałych państw, jeśli nie okażą wcześniej negatywnego testu na COVID-19

Irlandia zaostrza przepisy na swoich granicach. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Ambasadę w Dublinie, od 26 marca wszystkie osoby przylatujące z 33 krajów wysokiego ryzyka będą musiały przejść 12-dniową kwarantannę.

Izolacja odbywała się będzie w hotelach wyznaczonych przez rząd. Podróżny sam będzie musiał opłacić jej koszty. Nowe przepisy dotyczyć będą też ludzi przylatujących z państw, których nie ma na specjalnej liście, w przypadku, gdy nie zrobią testu na obecność COVID-19.

Irlandia zmienia przepisy na granicach

Na liście krajów o wysokim zagrożeniu epidemicznym na szczęście nie ma w tym momencie Polski. Znalazło się tam natomiast 17 krajów z Afryki, 13 z Ameryki Południowej oraz Panama, Austria oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Pełną listę krajów znaleźć można tutaj.

GOPR przekazał tragiczną wiadomość

GOPR przekazał smutną wiadomość. Dwóch ratowników górskich nie żyje

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Na hotelową kwarantannę trafią osoby, które podróżują z tych państw, przebywały w nich w ciągu ostatnich 2 tygodni przed przylotem do Irlandii lub miały przesiadkę na tamtejszych lotniskach. Cena 1850 euro, którą będzie trzeba zapłacić, obejmuje przejazd z lotniska do hotelu, 2-tygodniowy pobyt, testy oraz wyżywienie.

To, że Polska nie jest określona mianem kraju o wysokim ryzyku, nie znaczy, że podróżując do Irlandii nie przyjdzie nam płacić za obowiązkową kwarantannę. 1800 euro od osoby (150 euro dziennie, ok. 8,3 tys. zł) wyda każdy, kto nie wykona przed odlotem testu na COVID-19 i nie przedstawi na granicy negatywnego wyniku.

Jak czytamy na stronie Gov.pl, od tej reguły są wyjątki, nie są one jednak związane z ruchem turystycznym. Dotyczą m.in. kierowców dostarczających towary, dyplomatów czy członków załóg samolotów i statków. Ze szczegółami zapoznać się można na stronie internetowej polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jakie obostrzenia obowiązują w Irlandii?

Każda osoba, przylatująca do Irlandii, oprócz okazania testu na COVID-19, musi również wypełnić online Passenger Locator Form. Jest to formularz dostępny na stronie polskiego MSZ, w którym podać trzeba wszystkie swoje dane osobowe, kontaktowe, a także docelowe miejsce pobytu na terenie Irlandii.

Na terenie kraju do 5 kwietnia 2021 roku obowiązuje 5. poziom ograniczeń pandemicznych. Podróże turystyczne nie są wskazane, a wszelkie atrakcje, muzea, galerie oraz obiekty kulturalne i tak pozostają zamknięte. Niedozwolone są również spotkania rodzinne i towarzyskie, wydarzenia zorganizowane oraz sportowe.

Irlandia wprowadziła również zakaz funkcjonowania hoteli (z wyjątkiem tych wynikających z ważnych powodów, które podróżny jest w stanie udokumentować) i restauracji. Ograniczono swobodę podróżowania - możliwe jest przemieszczanie się w promieniu 5 km od swojego domu. W budynkach publicznych i środkach transportu konieczne jest zasłanianie nosa i ust.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Ambasada Polski w Dublinie

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >