Turysci.pl
Przepisy graniczne się zmieniają

fot. wikimedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Izrael dołącza do listy krajów, z których można wlecieć do Polski

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Przepisy graniczne uległy zmianie. W piątek zniesiono zakaz wjazdu do naszego kraju, który obowiązywał obywateli Izraela. To jedno z niewielu państw nienależących do Unii Europejskiej, którego mieszkańcy mogą od dziś przekraczać nasze granice. Zmianę ogłosił resort spraw wewnętrznych i administracji.

 • Obywatele Izraela od piątku mogą wjeżdżać na teren Polski

 • Na liście jest już 8 państw spoza UE, których obywatele mogą przekroczyć nasze granice

 • Po wjeździe do naszego kraju nadal obowiązują obostrzenia pandemiczne

Resort Spraw wewnętrznych i administracji ogłosił zmianę w przepisach granicznych. Zniesiono zakaz wjazdu do Polski dla obywateli Izraela. Do tej pory mieszkańcy zaledwie ośmiu państw nienależących do Unii Europejskiej mogli przekroczyć nasze granice.

Przepisy graniczne zmieniają się od piątku

W związku z zaostrzeniem przepisów granicznych, na teren naszego kraju nie mogli dostać się obywatele krajów nienależących do UE z pewnymi wyjątkami.

Na liście przyjmowanych narodowości byli mieszkańcy:

 • Japonii,

 • Nowej Zelandii,

 • Republiki Korei,

 • Związku Australijskiego,

 • Gruzji,

 • Kanady,

 • Królestwa Tajlandii,

 • Republiki Tunezyjskiej.

biura turystyczne mają więcej czasu na zwrot

Realizacja vouchera turystycznego. Projekt ustawy o przedłużeniu przyjęty

CZYTAJ DALEJ

Od piątku do tej listy dołączają Izraelczycy. Podkreślony został jednocześnie fakt, że wszystkie pozostałe obostrzenia, obowiązujące na granicach naszego kraju, nadal pozostają ważne. Oznacza to, że przyjezdni nadal będą musieli okazywać negatywne wyniki testów na koronawirusa czy przejść kwarantannę.

Jakie są zasady wjazdu do Polski?

Obecnie w naszym kraju obowiązuje rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia lub zawieszenia ruchu granicznego na poszczególnych przejściach granicznych. Właśnie ten zapis przeszedł nowelizację, wprowadzając Izrael na listę wyjątków.

Jak czytamy na stronie Straży Granicznej, do Polski wjechać mogą obecnie m.in. obywatele naszego kraju, ich małżonkowie oraz dzieci, a także osoby posiadające Kartę Polaka.

Wpuszczani będą też podróżni posiadający prawo stałego lub czasowego pobytu oraz obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu. Pełny spis osób, które mogą wjechać do Polski, sprawdzić można na strazgraniczna.pl.

Wszystkie osoby wjeżdżające do naszego kraju, stosować się muszą do obostrzeń pandemicznych. Przekraczając granicę zewnętrzną UE, każdy poddać się musi obowiązkowej kwarantannie. Izolacja konieczna jest też w przypadku przejść wewnętrznych, jednak tylko w przypadku wjazdu do Polski transportem zbiorowym

Wyjątkowe zasady panują na południowych granicach naszego kraju - na przejściach z Czechami oraz Słowacją. Tam kwarantanna jest konieczna zarówno dla pasażerów transportu zbiorowego, jak i osobowego.

Z obowiązkowej izolacji na granicach wewnętrznych i zewnętrznych zwalnia zaświadczenie o przejściu szczepienia przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Money

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >

Polska

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

Czytaj więcej >