Turysci.pl > Polska > Loty z Zielonej Góry wstrzymane. Powodem „trudna sytuacja epidemiczna"
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:11

Loty z Zielonej Góry wstrzymane. Powodem „trudna sytuacja epidemiczna"

people-5828891 1280 (6)
fot. Pixabay/ useche70

Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku 15 stycznia, od godziny 12:00. Taką informację przekazało w komunikacie biuro prasowe państwowego przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze".

Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku, 15 marca, od godz. 12.00 do 27 marca br. ze względu na Covid-19. Decyzję podjęło przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost.

Loty z Zielonej Góry wstrzymane od poniedziałku

- W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem ograniczeń w województwie lubuskim, przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost podjęło decyzję o czasowym wstrzymaniu lotów - poinformowano w komunikacie.

PPL tłumaczy decyzję o wstrzymaniu rejsów z zielonogórskiego lotniska, „mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego".

Jak zapewniają „Porty Lotnicze", sytuacja będzie monitorowana, a wszelkie decyzje będą przekazywane na bieżąco.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Wiadomość o zamrożeniu lotniska przekazał za pośrednictwem Twittera również wiceminister infrastruktury Marcin Horała, który tłumaczy, że decyzja o zawieszeniu pracy lotniska Zielona Góra - Babimost, „spowodowana jest aktualną sytuacją epidemiczną wśród personelu lotniska, przede wszystkim dużą liczbą pracowników skierowanych na kwarantannę".

- Pasażerowie odwołanych lotów powinni skontaktować się z przewoźnikami - napisał na swoim Twitterze wiceminister Horała.

Loty z Zielonej Góry
fot. Twitter/ @mhorala

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, województwo lubuskie objęte zostało dodatkowymi obostrzeniami. Lockdown tego regionu ma wstępnie obowiązywać od 15 do 28 marca. Ostrzejsze restrykcje obowiązują również w warmińsko-mazurskim, pomorskim i mazowieckim.

Zgodnie ze słowami Adama Niedzielskiego, zamknięte będą m.in. hotele, obiekty noclegowe, instytucje kultury, kina, teatry, a ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24