Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Miasto

Miasto

Miasto

powódź
05.06.2024 08:28 Przez 62 godziny trzymała się drzewa, czekając na pomoc. Fatalny bilans powodzi

Osunięta ziemia, zniszczone domy i już 5 ofiar śmiertelnych… Bilans powodzi na południu Niemiec będzie jeszcze gorszy, w miarę jak służby docierają do kolejnych, zalanych posesji. Najtrudniejsza sytuacja panuje między innymi w Bawarii, gdzie kilkanaście powiatów i miast wprowadziło stan klęski żywiołowej. W tym całym dramacie, o niebywałym szczęściu może mówić 32-letnia kobieta z Neu-Ulm. Przez 62 godziny oczekiwała na pomoc ratowników na drzewie…

Nysa
08.05.2024 11:42 Perła Opolszczyzny na weekend. Mało turystów tam dociera

Wiele osób zdaje się pomijać to miasto podczas wyboru miejsca na city break. A to duży błąd, ponieważ w województwie opolskim znajduje się prawdziwa perełka. Zdradzamy, dlaczego warto tam jechać. 

zoo wrocław
24.04.2024 07:34 Wszyscy zadają to samo pytanie. Pracownicy ZOO nie wytrzymują

Wrocławskie ZOO słynie z bardzo aktywnych profili w mediach społecznościowych. Ostatnimi czasy opublikowane tam zostało wideo, na którym pracownicy ZOO ujawniają najczęściej zadawane pytanie przez odwiedzających. Na pytanie jak często zdarza się je usłyszeć, opiekun zwierząt odpowiada: “130 tys. razy dziennie”.... 

atak sydney
13.04.2024 14:47 Nożownik zaatakował tłum ludzi w Sydney. Rośnie liczba ofiar

Rośnie liczba ofiar ataku nożownika w Sydney. 6 osób nie żyje, a 8 w ciężkim stanie zostało przewiezionych do szpitali. Napastnik wpadł w tłum ludzi w centrum handlowym i wywołał panikę. Ewakuowano setki osób.Według światków, w tłumie słychać było również strzały. Napastnik atakował na oślep - ranił przypadkowe osoby, w tym kobietę z dziewięciomiesięcznym dzieckiem.

Westerplatte
12.04.2024 18:20 “Mała Anglia” w Polsce. Słynna londyńska atrakcja wyjedzie na ulice

Jeśli chcieliście poczuć się jak w Londynie, wcale nie musicie tam jechać. Słynna angielska atrakcja zawita w Polsce już w te wakacje.  Od 1 maja do końca września turyści będą mieli wyjątkową okazję spróbować zwiedzania w nieco innej formie… 

turyści
07.04.2024 15:42 "Jak my tu mamy odpocząć?!" Te turystyczne perełki pękają w szwach

Podczas wakacji każdy z nas marzy o odpoczynku i czasie tylko dla siebie. Życie lubi jednak nas zaskakiwać. Na miejscu spotykamy tłum turystów, a żeby dostać się do atrakcji, trzeba czekać nawet kilka godzin. Podpowiadamy, których miejsc lepiej unikać z powodu nadmiernej turystyki.Niektóre europejskie miasta nie radzą sobie z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Jednak innych warto unikać zwłaszcza w 2024 roku.

Gdańsk
04.04.2024 19:34 Symbol Gdańska doczekał się zmiany. Mieszkańcy czekali na to od lat

To jedna z bardziej popularnych atrakcji w Gdańsku. Jednak brakuje tam dobrego oświetlenia, przez co turyści i mieszkańcy nie mogą czuć się w zupełności bezpiecznie. Jest szansa, że wkrótce się to zmieni. 

Olsztyn
03.04.2024 18:38 Oto najlepsze miasto do życia w Polsce. Najnowszy ranking nie pozostawia złudzeń

Portal Businessinsider.pl sporządził ranking najlepszych miast do życia w Polsce. Ku zaskoczeniu, to nie Warszawa czy Kraków znajdują się na podium. Miejsce pierwsze jest dla wielu osób szokujące.W rankingu wzięto pod uwagę ważne do życia aspekty. Wiemy także, które miasta wypadły nie najlepiej. 

Jarmak
16.03.2024 17:27 Najpiękniejsze jarmarki wielkanocne. Gdzie się odbędą?

Już za chwilę będziemy świętować Wielkanoc w gronie najbliższych. Miasta decydują się celebrować radosny okres, przez co w niektórych miejscowościach możemy znaleźć jarmarki wielkanocne.Gdzie można znaleźć kiermasze wielkanocne?

Supraśl
10.03.2024 14:18 Uzdrowisko na skraju pradawnej puszczy. Turyści nie wiedzą o tej perełce

To malownicze miasteczko położone jest zaledwie 10 kilometrów od Białegostoku. Mimo, że jest niewielkie, oferuje wiele zaskakujących atrakcji, a także bazę noclegową która sprosta gustom najbardziej wymagających turystów. To także jedno z zaledwie trzech uzdrowisk w północno-wschodniej części kraju.Jest to miejsce idealne dla osób szukających spokoju, bliskości z naturą i chcących doświadczyć bogatego dziedzictwa kulturowego tego niesamowitego Podlasia.

Lublin
07.03.2024 08:38 Uważaj w tych miejscach. Za zrobienie zdjęcia słono zapłacisz

Fotografie są niemal nieodłącznym elementem podróżowania. Każdy z nas chce zabrać ze sobą cząstkę danego miejsca, w postaci zdjęcia.Turyści muszą być jednak ostrożni. Nie w każdym miejscu możemy zrobić zdjęcia, a za  publikację niektórych możemy słono zapłacić. Warto wiedzieć, gdzie lepiej nie wyciągać aparatu z plecaka…

Szczecin
08.09.2023 17:54 Służby biją na alarm. Rdzawa breja zamiast zbiornika wodnego

Od początku tego tygodnia mieszkańcy Szczecina zastanawiają się co takiego się stało, że ich jeziorko wygląda jak ściek. Woda Jeziora Słonecznego przybrała bowiem rdzawy kolor. Sytuację badały służby. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował, jakie substancje trafiły do tego akwenu. Teraz starają się rozwiązać sytuację kryzysową. Widok zanieczyszczonego jeziora jest przerażający. Popularne miejsce spacerowe w Szczecinie przestanie chyba być już tak lubiane.  

miasto
07.08.2021 23:18 Wysokie opłaty parkingowe w polskich miastach. „Już wydałam majątek, a to dopiero 3 dni"

Parkingi w polskich miastach nie należą do najtańszych, jednak turyści często zapominają o tym oczywistym wydatku. Pan Adam, który spędzał z rodziną weekend we Wrocławiu, przyznał, że przekroczył swój budżet na wyjazd.Turyści wybierający się do dużych miast własnym samochodem muszą pamiętać o strefach płatnego parkowania. Im bliżej ścisłego centrum, tym wyższa opłata za zostawienie pojazdu. Jak się okazuje, najdroższe parkingi są w Poznaniu i Wrocławiu.

Portugalia
18.06.2021 17:22 Portugalia zamyka stolicę. Turyści nie będą mogli wjechać

Portugalska stolica zostanie otoczona kordonem sanitarnym z powodu znacznego wzrostu infekcji COVID-19 w tym mieście. Oznacza to, że Lizbona objęta zostanie zakazem wjazdu i wyjazdu. Zamknięcie potrwa dwa dni i część poniedziałku.Rząd Portugalii poinformował, że mieszkańcy Lizbony będą mogli ją opuścić tylko z ważnego powodu. Osoby spoza regionu wjadą jedynie z wyjątkowych przypadkach, co oznacza, że ruch turystyczny będzie niemożliwy. Kordon zaczął obowiązywać od godz. 16:00 w piątek, 18 czerwca, i potrwa do poniedziałku, do godz. 6:00.

people-5828891 1280 (6)
14.03.2021 14:52 Loty z Zielonej Góry wstrzymane. Powodem „trudna sytuacja epidemiczna"

Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku 15 stycznia, od godziny 12:00. Taką informację przekazało w komunikacie biuro prasowe państwowego przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze".Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku, 15 marca, od godz. 12.00 do 27 marca br. ze względu na Covid-19. Decyzję podjęło przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost.