Turysci.pl > Miasto

Miasto

Miasto

Szczecin
08.09.2023 17:54 Służby biją na alarm. Rdzawa breja zamiast zbiornika wodnego

Od początku tego tygodnia mieszkańcy Szczecina zastanawiają się co takiego się stało, że ich jeziorko wygląda jak ściek. Woda Jeziora Słonecznego przybrała bowiem rdzawy kolor. Sytuację badały służby. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował, jakie substancje trafiły do tego akwenu. Teraz starają się rozwiązać sytuację kryzysową. Widok zanieczyszczonego jeziora jest przerażający. Popularne miejsce spacerowe w Szczecinie przestanie chyba być już tak lubiane.  

miasto
24.03.2022 22:18 Wysokie opłaty parkingowe w polskich miastach. „Już wydałam majątek, a to dopiero 3 dni"

Parkingi w polskich miastach nie należą do najtańszych, jednak turyści często zapominają o tym oczywistym wydatku. Pan Adam, który spędzał z rodziną weekend we Wrocławiu, przyznał, że przekroczył swój budżet na wyjazd.Turyści wybierający się do dużych miast własnym samochodem muszą pamiętać o strefach płatnego parkowania. Im bliżej ścisłego centrum, tym wyższa opłata za zostawienie pojazdu. Jak się okazuje, najdroższe parkingi są w Poznaniu i Wrocławiu.

Portugalia
24.03.2022 22:17 Portugalia zamyka stolicę. Turyści nie będą mogli wjechać

Portugalska stolica zostanie otoczona kordonem sanitarnym z powodu znacznego wzrostu infekcji COVID-19 w tym mieście. Oznacza to, że Lizbona objęta zostanie zakazem wjazdu i wyjazdu. Zamknięcie potrwa dwa dni i część poniedziałku.Rząd Portugalii poinformował, że mieszkańcy Lizbony będą mogli ją opuścić tylko z ważnego powodu. Osoby spoza regionu wjadą jedynie z wyjątkowych przypadkach, co oznacza, że ruch turystyczny będzie niemożliwy. Kordon zaczął obowiązywać od godz. 16:00 w piątek, 18 czerwca, i potrwa do poniedziałku, do godz. 6:00.

people-5828891 1280 (6)
24.03.2022 22:11 Loty z Zielonej Góry wstrzymane. Powodem „trudna sytuacja epidemiczna"

Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku 15 stycznia, od godziny 12:00. Taką informację przekazało w komunikacie biuro prasowe państwowego przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze".Loty z Zielonej Góry zostaną wstrzymane od poniedziałku, 15 marca, od godz. 12.00 do 27 marca br. ze względu na Covid-19. Decyzję podjęło przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze", które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost.